Kościół

Abp Gądecki przedkłada bezpieczeństwo islamskich nachodźców nad bezpieczeństwo Polaków

Bezpieczeństwo uchodźcy, który potrzebuje pomocy, jest ważniejsze niż bezpieczeństwo narodowe – powiedział cytowany przez portal Dziennik.pl przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podczas konferencji prasowej po Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski mówił, że w podejściu do problemu uchodźstwa i migracji Kościół katolicki kieruje się zasadą, że wszyscy ludzie są dziećmi jednego Boga. – Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom. Zasada centralnego miejsca osoby ludzkiej zobowiązuje nas do przedkładania bezpieczeństwa człowieka ponad bezpieczeństwo narodowe. Interes państwa jest na drugim miejscu, na pierwszym jest człowiek – perorował abp Gądecki.

Cały problem w tym, że przybywający do Europy muzułmańscy imigranci nie czynią tego, ponieważ są w niebezpieczeństwie, ale aby po pierwsze poprawić swoje warunki materialne (kosztem lokalnych społeczeństw) oraz – i to jest drugi cel – aby wprowadzić w Europie islam. I trzeba naprawdę nie mieć sumienia, żeby nazywać „egoizmem osobistym” troskę o to, co Pan Bóg dał nam najcenniejszego – własne życie.

Warto w tym miejscu również zauważyć, że bez bezpieczeństwa narodowego nie może być bezpieczeństwa pojedynczego człowieka, przynależącego do tego narodu. I że w nieprzyjmowaniu muzułmańskich nachodźców wcale nie chodzi o interes państwa, ale o ochronę życia obywateli. Czy narażanie tego ostatniego z powodów ideologicznych ma cokolwiek wspólnego z chrześcijaństwem?

Komentując statystyki mówiące, że 63 proc. Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców, abp Gądecki oświadczył, że „choćby nawet 99 proc. było przekonanych, że nie wolno ich przyjmować i im pomagać, to my tym się nie kierujemy”. – Nami kieruje Ewangelia i chcielibyśmy, żeby Ewangelia w kraju katolickim ludźmi kierowała – dodał przewodniczący KEP.

Problem w tym, że w Ewangelii jest napisane, aby nieść pomoc potrzebującemu, nawet wrogowi, ale nie aby sprowadzać go do domu (przypowieść o miłosiernym Samarytaninie). Wszystko wskazuje na to, że abp Gądeckiemu wiara myli się z ideologią, a to bardzo zły prognostyk dla przyszłości Kościoła katolickiego w Polsce.

Abp Stanisław Gądecki spotkał się z dziennikarzami w Warszawie podczas konferencji prasowej podsumowującej 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który Kościół katolicki obchodził w niedzielę.

Fot. E. Bartkiewicz/ episkopat.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

43 komentarze

43 Komentarzy

 1. zjs

  15 stycznia 2018 at 17:37

  Problem w tym szanowny purpuracie, że ci islamscy imigranci uważają się za dzieci „swojego Boga” a ty jesteś dla nich tylko niewiernym. Oni cię nie przytulą do swojej piersi a raczej poderżną gardziołko. Za panowania tego Franciszka, Kościół zaczął głosić herezję. Umysł im zaćmił wielbłąd obładowany złotem delegowany z Brukseli. Kościół w Polsce to największy beneficjent anchlussu do eurosojuza.

  • JK

   15 stycznia 2018 at 18:36

   http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/altruizm.html
   ALTRUIZM
   „… jest więc narzędziem bałwochwalstwa, jakim jest uwielbienie ludzkości. Celem wynalazku było stworzenie doktryny, która by mogła w ramach tego bałwochwalstwa zastąpić chrześcijańską naukę o miłości bliźniego.”

  • Egzorcysta

   15 stycznia 2018 at 19:30

   Purpurant nie kieruje sie rozumem tylko chciwoscia, taki prymityw liczy na kase od Sorosa albo innych wlascieli swiata, wiec sie im streczy.Prostactwo tak ma, idzie tam gdzie mamona.W koncu tak nauczony, ze w korporacji KK zeby awansowac tez wszystko zalezy od tego jak sie goli parafian i ile przkazuje do diecezji.Mam znajomych ksiezy, ktorzy awansowali tylko do porboszcza bo nigdy nie zawolali o ofiary.Godecki wczesniej nazywal sie Hartmann i jest Zydem, wiec i nie tylko idealy by sprzedal ale i wlasna matke.Kosciol Katolicki jest u gory zydowski, ma taka czape, podbnie jak i Rzad „polski”, ktora nalezaloby scignac i wsadzic do samolotu do Izraela bez prawa powrotu o ile chcemy by kosciol katolicki w Polsce istnial inaczej rozwala go od srodka.A tu potencjalni pasazerowie samolotu. https://www.youtube.com/watch?v=KGzuqd-s1wE Godecki tez jest.

 2. Adam

  15 stycznia 2018 at 17:37

  Nie pierwsze i ostatnie łajdactwo https://www.youtube.com/watch?v=lk-VHvl6l6U&feature=youtu.be&t=590 nie liczące się z Polską racją stanu

 3. Marian

  15 stycznia 2018 at 17:42

  Brało się granty i ordery od Niemca, to teraz trzeba ćwierkać jak jak zagrają. Gdyby nie to, że wszyscy wiedzą, co sobą reprezentuje abp Gondecki, to może byłby to jakiś tam news. A tak, powiem krótko: w piekle już ostrza widły.

 4. Soroka

  15 stycznia 2018 at 17:54

  W Polsce nadal obowiązuje wprowadzony przez ruskiego okupanta podział na olbrzyma i zaplutego karła reakcji. Pan Gądecki należy jak widać do olbrzymów, a karły reakcji mu latają.

 5. Browarek

  15 stycznia 2018 at 17:57

  Koorwa menda.

 6. ziemianka

  15 stycznia 2018 at 18:03

  To jest bardzo niebezpieczne, bo dla wielu wierzących ludzi purpurat to autorytet.

  • Egzorcysta

   15 stycznia 2018 at 19:35

   Podbnie jak popisowiec, napatrza sie w TV o mundrosciach z dobrej zmiany i minstry tez autorytety.Jezus im juz raz wyjasnil, ze ci pierwsi, to ci ostani tak naprawde.

  • michu

   16 stycznia 2018 at 08:30

   Dla tych co nie słyszeli o TW. Ci, których zwerbowały SS (spec służ.) promują swoich następców to jest prawdziwe niebezpieczeństwo.

 7. Robert K

  15 stycznia 2018 at 18:10

  jaki ma problem? Prosze szanownych biskupow brac uchodzcow do siebie na plebanie, prosze sie z nimi modlic do allaha, zaopatrzyc w Hallal mieso. Jaki macie problem?

  • marju73

   15 stycznia 2018 at 18:27

   Pewnie problem w tym że wolą koszerną strawę.

  • klioes vel pislamista

   15 stycznia 2018 at 19:03

   Na poczatek zaproponowalbym eminencji wziecie pod SWOJ dach jednej romskiej rodziny…

 8. tuszyn

  15 stycznia 2018 at 18:28

  świece chanukowe już wygasił a dni judaizmu jeszcze nie rozpoczął więc się eminencja nudzi.

  • Marian

   15 stycznia 2018 at 18:46

   chyba „yudzi” ?

 9. Sebinio

  15 stycznia 2018 at 18:50

  Na najbliższą mszę idę do Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Oni już od dawna zauważyli problem i mieli rację.
  To co się dzieje w Kościele, to przechodzi ludzkie pojęcie.

  • Egzorcysta

   15 stycznia 2018 at 20:01

   Poczytaj historie kosciola to dowiesz sie ,ze tak zawsze bylo, a dzis jest o wiele lepiej niz kiedys, kiedys palili na stosach kobiety jak sie im nie oddaly albo topili, albo prawa pierwszej nocy, klatwy i wywalanie ludzi z ich domow(tak powstawal majatek ziemski kk), maroderstwa calych narodow np Katarow. Byli tacy aparaci papieze w latach 1000-1250 , gdzie tylko pili i dziewki chcieli, gineli z rak mezow tych panien.Ponad 150 lat ich zycie polegalo na imprezowaniu, az wreszcie konklawe powiedzialo dosc i papiezom nalozono celibat.Niektorzy bogaci ojcowie dawali kase konklawe ze papiezem zostawalo dziecko 9 letnie. od 7-10 wieku przystkie przybytki uciech w Rzymie nalezaly do purpurantow.Historia KK to naprawde fascynujaca historia, morderstwa, przkrety, walka o pieniadz i wladze, a dzis dzis to sa aniolki bo ludzie ich pilnuja zeby nie zeszli na zla droge.

   • michu

    16 stycznia 2018 at 08:33

    To akurat jest nieprawda. Fakt było paru niegodnych (dziś jest ich sporo, wiadomo spec służ. selekcja Brystygierowej) ale nie można też bzdur bolszewickich powtarzać bezmyślnie.

 10. Hania

  15 stycznia 2018 at 18:59

  „Bezpieczeństwo uchodźcy, który potrzebuje pomocy, jest ważniejsze niż bezpieczeństwo narodowe ”

  Więc w ramach bezpieczeństwa narodowego zaprzestańmy utrzymywania episkopatu.
  Skoro my, naród żywicieli jesteśmy im zbyteczni….?!

  • Robert K

   15 stycznia 2018 at 19:12

   otoz to pani Haniu! Chyba za duzo otrzymuja kasy na tace i „innego rodzaju datki tworcze”. Proponuje nieco obciac az zmadrzeja. Najwyrazniej juz nas nie potrzebuja; przejda chyba na islam.

 11. jaro7

  15 stycznia 2018 at 19:03

  To chyba w teorii że 70% „polskich’ biskupów ma korzenie żydowskie jest sporo prawdy.Bo nikt tak bardzo jak zydzi nie chce sprowadzać do Europy i Polski imigrantów islamskich(no moze jeszcze lewactwo,które i tak jest sponsorowane przez ….żydów).

  • michu

   16 stycznia 2018 at 09:47

   Co innego mieć korzenie a co innego siedzieć w kieszeni, albo być szantażowanym.

 12. Adam

  15 stycznia 2018 at 19:29

 13. veritas

  15 stycznia 2018 at 19:32

  Przewodniczący KEP jest pod wpływem modernizmu, judaizmu, islamizmu, protestantyzmu i neo-marksizmu. Kto z rządzących nie wie to niech rozumie bo postulaty jego to transpozycja wcześniejszych zamachów na kraje chrześcijańskie Hierarchów modernistów w Europie celem ich całkowitego zniszczenia. To obserwujemy teraz. Abp. Gądecki jest niebezpieczny dla narodu i państwa polskiego. Polacy jednoczmy się i ratujmy przed propagandą!

  • Robert K

   15 stycznia 2018 at 19:41

   amen. W zyciu nie slyszalem bardziej podlych i nikczemnych slow z ust duchowienstwa jak u kd.Nycza. Proponuje ekscelencji wyjazd na misje do Amazonii posrod ludozercow glosic Slowo Boze lub tam gdzie rznie glowy Boko Haram i tam nauczac Ewangelie. Ale gdziez tam…..oni wola pasc grube brzuchy w Polsce gdzie z gory wiadomo ze im nic nie moze zagrazac; jest micha z zarciem, ciepla woda w kranie wygodna kanapa, cieple papcie, dobry koniaczek i co tydzien taca.

   • Egzorcysta

    15 stycznia 2018 at 20:17

    Ja bym tych wszystkich upodlonych, jacy sa na tym filmie rozstawil na trasie z Medyny do Mekki by glosili slowo boze.I liczyl czas. https://www.youtube.com/watch?v=KGzuqd-s1wE z pewnoscia nabraliby jeszcze wiecej milosci do potrzbujacych.

   • Robert K

    15 stycznia 2018 at 21:05

    sorry mialo byc Gadecki a nie Nych …ale czy to cos zmienia?

 14. Mirek

  15 stycznia 2018 at 20:25

  Nie potrzebnie jest tutaj tyle emocji. Biskup Gądecki nie ma żadnego autorytetu wśród Polaków . Ten autorytet nigdy go nie interesował . Zawsze czuł sie reprezentantem obcych interesów wobec Polaków.Choćby Z racji braku tego autorytetu nie przekona nas do utrzymywania rzesz muzułmańskich. Biskup Gądecki jak każdy z 38 milionów Polaków ma prawo do swojej opinii i tyle. To nawet jest zabawne ,że po 28 latach uchylania się od jakiegokolwiek przywództwa w polskim narodzie nagle biskupom zachciało się nakazywać nam cokolwiek.Drugą zabawną sprawą jest próba manipulowania członkami Koscioła przez biskupów,a tym jest szantaż moralny.Ktos chyba zapomniał,że Kościół opiera się na dobrowolności , a nie na przymusie .Biskupom wydaje się ,że wierni są bezmyślną, bezpodmiotową masą , którą mogą w dowolny sposób dyrygować. Tak to wyobrażają sobie Kościół jego najzacieklejsi wrogowie

  • veritas

   15 stycznia 2018 at 21:23

   Nie potrzebnie Pan serwuje środek nasenny. 28 lat temu mieliśmy na tronie Piotrwoym przeciwnika teologii wyzwolenia a dzisiaj mamy przedstawiciela wszystkich wrogich chrześcijaństwu ideologii. Jest w pełni sił oprócz momentu kiedy należy klęczeć przed Najświętszym Sakramentem… Co więcej, biskup Gądecki ma kilka lat aby wdrożyć obłąkańcze cele agendy 2030 obowiązujące w Watykanie a Cartitas ma odbierać haracz narodów na ich niszczenie. To zamach w białych rękawiczkach, któremu hierarchicznie usposobione społeczeństwo może się nie oprzeć. Bijmy na alarm, reagujmy i dzwońmy na Anioł Pański bo jeśli katolicki papież jest w areszcie to co się z nami stanie? Zapewniam, że kontr-rewolucja katolicka nie ma wiele głupich lekomanów w swoich szeregach…

   • Mirek

    15 stycznia 2018 at 22:50

    Nie nawołuję do lekceważenia zagrożenia ,ale uważam ,że nalezy do niego odnieść się racjonalnie. Na pewno wywziska są niepotrzebne. Biskupi w Polsce przez swoją bezczynność i brak zainteresowania losem katolików przez ostatnie 28 lat de facto odrzucili Ewangelię.Potrzebujemy ich , ponieważ potrzebujemy sakramentów ,ale nic więcej. Przecież od dawna ich nie słuchamy , bo nie mają nam nic ważnego do powiedzenia . Komu sa potrzbne kłamstwa biskupa Gądeckiego o judaizmie albo o islamie . Arcybiskup Głódż , mój biskup, publicznie opowiadał ,że wymieniał się upominkami z Jaruzelskim, a ostatnio stanął w obronie Kiszczaka, którego pisowcy chcieli zdegradować. Taki człowiek nie ma nic waznego mi do powiedzenia .Jego słowa nic nie znaczą . Dla nich jesteśmy pańszczyżnianymi chłopami , których oni sobie przehandlowują z innymi ważnymi panami.

 15. Hania

  15 stycznia 2018 at 20:43

  Gdyby nasi duszpasterze byli nieco uczciwsi i zamiast mówić o Kardynale Wyszyńskim, prawdziwie nam Go przybliżali….

  „Możemy i powinniśmy przejmować się nędzą całego świata, milionami ludzi, którzy co roku umierają z głodu. Ale nie jesteśmy w stanie indywidualnie zaradzić potwornej niesprawiedliwości na świecie, w którym – otoczone narodami sytymi – żyją ludy niedożywione, głodujące, bezradne wobec własnej nędzy. Na to trzeba potężnej organizacji międzynarodowej, wysiłków wielu narodów i państw. Za krótkie są na ogół nasze ręce, aby dosięgnąć biedaka leżącego na ulicach Bombaju – możemy mu pomóc modlitwą i ofiarą składaną za niego Dobremu Bogu – ale nie są za krótkie nasze ręce, aby wesprzeć najbardziej nieszczęśliwych i opuszczonych, żyjących w naszych miastach i wsiach, na tej samej ulicy, a nieraz – tuż obok, na tej samej klatce schodowej.

  wypowiedziane w Warszawie, 24 maja 1975.

 16. karola32

  15 stycznia 2018 at 20:43

  Arcybiskup wierny jest tezie, że nie ma takiej bramy przez którą nie przeszedłby osioł obładowany złotem.

 17. Sławomir Tomasz Roch

  15 stycznia 2018 at 21:02

  Przewielebny abp Stanisławie Gądecki, Przewodniczący KEP, ależ oczywiście że należy pomagać uchodźcom i Polska to od lat wielu robi! Już dwa miliony Ukraińców jest w Polsce podobno, a wciąż napływają następni! Polacy nieustannie wzywani są także przez różne kościelne agendy, jak dla przakładu Caritas i inne do wszelakiej pomocy i pomagają od lat i to z wielkim sercem! A przecież w naszej ojczyźnie niszczonej przez 123 lata zaborów, dwie okrutne wojny światowe, 50 lat komunizmu i 26 lat III RP Pomrocznej, zadłużonej po uszy, specjalnie się nie przelewa! Zgodzi się zatem Wasza Przewielebność ks. abp Gądecki, że Polska to nie Arabia Saudyjska, jeśli chodzi o bogactwa i religię naturalnie także. Ks. abp Gądecki na chorego psychicznie nie wygląda i na pewno błogosławi każdego, kto zaraz po Panu Bogu kocha najpierw siebie samego, a dopiero potem bliźniego, bo to właśnie nasza wiara! Każdy przecież nawet głupi wie, lub przynajmniej to czuje, iż kto nie umie kochać samego siebie, ten i innych kochać nie będzie! Poza tym ks. abp Gądecki jest odpowiedzialny i na pewno nie otworzy swoich drzwi dla człowieka niebezpiecznego, nadto jestem pewien że gdy będzie stwarzał taki osobnik niebezpieczeństwo, to zaraz wezwie poznańską policję!I tak możnaby pisać w nieskończoność! To wszak ważne i znane sprawy! Jednakowoż Przewielebny abp Gądecki pragnę podzielić się publicznie także innymi b. ważnymi, a moim zdaniem ważniejszymi problemami, które czekają, by się nimi jak najszybciej głęboko zająć: a zatem: precz z demoniczną ideologią gender, precz ze śmiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzołóstwa, precz z aborcją, precz z pigułką aborcyjną dzień po, precz z autanazją, precz z legalną pornografią, precz z legalną prostytucją, precz z legalnymi klubami go go, precz z upowszechnianiem samogwałtu w szkołach, precz z gloryfikowaniem najbardziej odrażających zbrodniarzy wszechczasów, czyli Bnadery, Szuchewycza, Diaczenki i innych upiorów z ludobójczej OUN-UPA na współczesnej Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacją śmierci!!! Z Panem Bogiem

 18. finka

  15 stycznia 2018 at 21:02

  Tak sobie myślę, ze ci najbardziej pro imigranccy „duchowni” mający za nic życie polskich chrześcijan tkwią gdzieś w aneksach WSI albo aktach Stasi czy GRU i gadają co im mocodawcy każą

 19. Dość arabów

  15 stycznia 2018 at 22:04

  Jak ci głowę utną to zmienisz zdanie klecho.

 20. Soplica

  15 stycznia 2018 at 23:25

  Szkoda gadać, dalej tylko muł , kamienie,muł ,kamienie i … pustka. Hierarchia kościelna też nas sprzedała … Najwyższy czas zakręcić kurek z pieniędzmi! Koniec datków, może to spowoduje oprzytomnienie?

 21. rebel

  15 stycznia 2018 at 23:46

  tak?To dlaczego nie pojechal pomgac chrzescijanom na bilski wschod kiedy ich uchodzcy mordowali???????egoista-gadecki!!!!!!!!!!

  Wstyd i hanba,ze tacy ludzie stoja na czele naszego Kosciola!!!!!!!!!!!!!!!!

 22. MAREK

  16 stycznia 2018 at 00:53

  czy p.Gądecki jest Polakiem? – jeśli tak to ma POLSKIE obowiązki!!! jeśli powiedział to co powiedział to po prostu się kompromituje! dla Polaka zawsze powinno być ważniejsze dobro i bezpieczeństwo Polaków a nie np. „pontonierów Morza Śródziemnego…

 23. MAREK

  16 stycznia 2018 at 00:55

  czy p.Gądecki jest Polakiem? – jeśli tak to ma POLSKIE obowiązki!!! jeśli powiedział to co powiedział to po prostu się kompromituje! dla Polaka zawsze powinno być ważniejsze dobro i bezpieczeństwo Polaków a nie np. „pontonierów” Morza Śródziemnego…

 24. ŁukaszT1990

  18 stycznia 2018 at 00:02

  Witam, popieram słowa abp. Gądeckiego, jak najbardziej słuszne, odważne i stanowcze stanowisko! Brawo! A nie wiem jak państwo mogą nazywać uchodźców ,,islamskimi najeźdźcami” – to jakieś nieporozumienie. Dlaczego sieją państwo takie mity, wrogość i strach? Uchodźcy uciekają przed przemocą/prześladowaniami, skrajną biedą, szukając normalnego, bezpiecznego życia, do czasu aż się sytuacja w ich kraju poprawi, a nie dla wprowadzania islamu!(nawet są wśród nich także chrześcijanie) Zachęcam do oglądnięcia filmu dokumentalnego nakręconego przez polskich wolontariuszy o obozie dla uchodźców w Grecji, który pokazuje, kim naprawdę są uchodźcy: https://vod.pl/filmy-dokumentalne/fala-online/0v2css9#info . Dodatkowo zachęcam do zapoznania się z orędziem najwyższego zwierzchnika Kościoła katolickiego, papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy: http://w2.vatican.va/…/papa-francesco_20170815_world… PS. I na koniec: czwarty uczynek miłosierdzia względem ciała mówi ,,podróżnych w dom przyjąć”. A troska o własne życie myśląc tylko o sobie i pomijając innych jest właśnie egoizmem. Pan Jezus, oddając Swoje Święte Życie na Krzyżu za KAŻDEGO człowieka, dał nam najlepszy przykład doskonałej Miłości i jak pisze w swojej Ewangelii św. Jan ,,Po tym poznaliśmy miłość, że On oddał za nas życie swoje. My także winniśmy oddać życie za braci (1J 3 )” a Pan Jezus sam mówi ,,Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili.” i to jest kierowanie się Ewangelią, o którym pisze abp. Gądecki. Życzę, by nikt z państwa nigdy nie znalazł się w takiej potrzebie jak Ci uchodźcy o których rozmawiamy (z Księgi Przysłów, rozdz. 21, werset 13: ,,Kto uszy zatyka na krzyk ubogiego, sam będzie wołał bez skutku”). Zapewniając o modlitwie i polecając państwa Bożemu Miłosierdziu, życzę więcej miłości i wszystkiego dobrego. Pozdrawiam

  • Al Raszid

   30 stycznia 2018 at 21:19

   ŁukaszT1990 Pisanie wielu słów nie ratuje przed głupotą! To co się dzieje z najezdzcami islamskimi w Europie to jest typowa wojna religijna islamu która jest podstawową powinnością muzułmanów nakazaną w koranie. Dobrze by było gdyby Franciszek oprócz Biblii poczytał sobie również Koran szczególnie tą jego część która była pisana przez Mahometa po jego ucieczce z Mekki do Medyny. Tam bez osłonek Mahomet rozkazuje zabijanie niewiernych za odmowę przyjęcia islamu. Tam są zawarte również najokrutniejsze wskazania tej morderczej ideologii.

 25. johnie

  21 stycznia 2018 at 16:23

  PO CO w ogóle nagłaśniać kandydatów na szubienicę, za zdradę Polski i Polaków, nie mówiąc już o zdradzie Kościoła Katolickiego ?.. Niech sobie tam pieprzy swoje lokalnie gdzieś, nagłaśniany jedynie przez TVN i GW.

 26. Tomasz

  23 stycznia 2018 at 09:56

  Kwestie dotyczące przyjmowania „uchodźców”islamistów to jest polityka.Laikat czyli Lud Boży jest posłuszny nie zmodyfikowanym nauczaniem wiary i obyczajów inaczej moralności przez Papierza i Biskupów .Roztropność na pierwszym miejscu Summa Teologiczna Św Tomasza z Akwinu została pewnie zakurzona na półce w Bibliotece w Pałacu Arcybiskupim ??

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra