Z kraju

Według Ziemkiewicza polscy politycy szkodzą Polsce przepraszając za…

Milczenie mediów w sprawie rzekomego rasistowskiego ataku na nastolatkę w Warszawie jest symptomatyczne. Może świadczyć o tym, że żadnego ataku nie było i  że mieliśmy do czynienia z kolejnym antypolskim fałszywym niusem, na który histerycznie oraz nieodpowiedzialnie zareagowało wiele osób.

Warto też pamiętać, że nie godne potępienia są wszelkie akty agresji, a szczególnie agresji wobec kobiet – w przypadku, czy są one owocem rasizmu, czy przejawem np. pro aborcyjnego ekstremizmu lewicy – jak to ma miejsce w wypadku nieustannych ataków lewicowych ekstremistów na demonstracje obrońców życia. Patologią jest uznawanie, że zbrodnie „z nienawiści” rasowej są straszliwsze od kryminalnych aktów agresji.

Rafał Ziemkiewicz w artykule „Hienizm i przepraszactwo” opublikowanym na stronie tygodnika „Do Rzeczy” odniósł się do dyskusji medialnej po rzekomym ataku chuligana na czternastolatkę. Rzekomy napadł posłużył środowiskom groteskowej opozycji do kolejnego bezpodstawnego ataku na Polaków.

Dzieje się tak –  zdaniem  Ziemkiewicza – bo według groteskowej opozycji „polskie „bydło, które wdarło się na salony” nijak nie daje się zagonić z powrotem do czworaków. Im  głośniej pohukują na nie autorytety krajowe i importowane z Unii, tym bardziej się rozzuchwala. „Skoro nie daje się polskiego „chama” zawstydzić, trzeba mu przynajmniej –  ile się da –  psuć opinię. A nuż świat się zlituje i jeśli nawet nie nałoży sankcji, to przynajmniej rzuci jakiś grancik na walkę z rasizmem i innymi zagrożeniami dla demokracji”.

Za rzekomy napad, rzekomo motywowany uprzedzeniami rasowymi, w opinii  Ziemkiewicza, z niejasnych powodów przepraszał Tomasz Terlikowski i Mateusz Morawiecki. Takie przepraszanie, zdaniem publicysty, jest nierozsądne bo „po prostu, kto przeprasza, ten, bez względu na intencje, z jakich to czyni, przyznaje słuszność oskarżeniu, i już. A więc – chce tego czy nie- potwierdza prawdziwość narracji lewicy” głoszącej, że „w Polsce pod rządami PiS wzbierają nastroje faszystowskie, rządy prawicy sprzyjają agresywnemu nacjonalizmowi, za napaść na nastolatkę odpowiada antyimigrancka retoryka władzy i prawicowych mediów”. Według Ziemkiewicza trzeba brać przykład z niemieckich polityków, którzy nie przepraszają za rasistowskie ekscesy w Niemczech

W swoim felietonie Rafał Ziemkiewicz przypomniał, rzekome akty agresji, które nie miały w rzeczywistości miejsca, np. to, że rzekomo „nacjonaliści pobili reżysera teatralnego, wszechpolak z okrzykiem „Niech żyje Polska” oblał kwasem Kubę Wojewódzkiego, inny krzycząc „Polska dla Polaków” wybił kamieniem szybę niejakiemu Rafalali zabijając mu kotka”.

Według Rafała Ziemkiewicza nie wolno dać się zastraszyć lewicy, terroryzującej Polaków zmyślonymi doniesieniami o rzekomym polskim rasizmie, i pozwolić lewakom na zainstalowanie w Polsce islamskich imigrantów odpowiedzialnych za wzrost przestępczości, terroryzm, pasożytowanie na systemie socjalnym i gwałcenie Europejek. Szczególnie gdy rządzący zachodem głupcy „beztrosko wypuścili dżinna z butelki, a teraz próbują przegonić go na tyle, żeby pohulał sobie także i u nas”.

Według  Ziemkiewicza wzrost ksenofobii, rasizmu czy szowinizmu będzie skutkiem „tego, co islamiści i imigranci ekonomiczni wyprawiają w opanowywanych powoli krajach zachodnich”.

Ziemkiewicz dodaje: „nie pojmuję łatwości, z jaką tknięci przepraszactwem ulegają moralnemu szantażowi hien”. Zdaniem publicysty „z jakiegoś powodu na prawicy przepraszactwo ma się świetnie. Ilekroć padnie hasło „odetnij się od nacjonalizmu, od rasizmu, od nienawiści”, to zawsze znajdą się chętni do odcinania.

Natomiast środowiska, które ów hienizm uprawiają, same się nie muszą odcinać od niczego” – nie odcięli się „od debila, który próbując podpalić biuro posła PiS omal nie spalił żywcem kilku mieszkających nad nim rodzin, wraz z małymi dziećmi”.

Zdaniem Ziemkiewicza „przepraszać można za coś, na co się miało wpływ. Odcinać – od czegoś, z czym się ma związek” – „dlatego prawicowe przepraszactwo wyrządza konkretne szkody” i dlatego „skoro jest się osobą publiczną, kierować się w takich sprawach rozumem, a nie sercem”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. frate

  17 stycznia 2018 at 18:00

  To co w Polsce się teraz dzieje, to jest jak w Niemczech w latach 30 z podpalenie Reichstagu!!! Żydzi-syjoniści sami stosują rasistowskie prowokacje, by udowodnić światu, jacy to oni są prześladowani przez strasznych Polaków i żeby dostać specjalne przywileje by móc bezkarnie Nas prześladować, tak jak to do tej pory czynili!!! I ten sam mechanizm był stosowany w Ameryce za czasów Lutera Kinga i tak samo było w bolszewickiej Rosji!!! I jak to się skończyło dla białego Mężczyzny Chrześcijanina??? Nie łudźmy się musimy działać i demaskować zakusy żydostwa, bo jak będziemy milczeć to tak samo będzie i u Nas!!!

  • prawo

   17 stycznia 2018 at 18:40

   100/100

 2. Egzorcysta

  17 stycznia 2018 at 20:08

  Mam nadzieje, ze Pan Bodakowski ,jak dostanie pieniazki za napisanie tego, to odrazu przkaze Panu Ziemkiewiczowi.

  • e tam

   18 stycznia 2018 at 07:11

   coś się koleś tak uczepił? może tak merytorycznie… cz nie stać Ciebie na to

 3. karola32

  17 stycznia 2018 at 20:50

  Pan Ziemkiewicza aż miło poczytać, ale rzeczywiście, niech pan Bodakowski napisze swój felieton, a nie posiłkuje się mistrzami w tym fachu.

 4. johnie

  17 stycznia 2018 at 21:20

  Popieram felieton Ziemkiewicza.
  Do którego linku – Pan Bodakowski NIE zapodał 🙂

 5. Browarek

  17 stycznia 2018 at 21:44

 6. finka

  17 stycznia 2018 at 22:17

  Polsce szkodzą rządzący minister Sellin zamierza z naszych podatków wybudować kolejne żydowskie muzeum, a dla kresowian kasy brak. http://dzienniknarodowy.pl/wiceminister-kultury-polska-zbudowac-muzeum-chasydyzmu/ Portal dziennik narodowy donosi również, ze powstanie w Białymstoku wielkie centrum muslimskie za pieniądze whabitów Arabii Saudyjskiej, zakomunikowano to na spotkaniu u PADa http://dzienniknarodowy.pl/spotkaniu-palacu-prezydenckim-zapowiedziano-budowe-sponsorowanego-saudow-muzulmanskiego-centrum-kultury-bialymstoku-wideo/

 7. jok

  18 stycznia 2018 at 04:01

  Już chciałem pochwalić felieton RZ bez zastrzeżeń, bo z reguły miewam zastrzeżenia do jego publicystyki, no i nie mam zaufania do kogoś kto przekonywał, że w słowie żydokomuna liczy się wyłącznie lub przede wszystkim drugi człon (coś takiego mniej więcej napisał). Widzę to zupełnie inaczej, jakoś np. nie widziałem by ż-komuna wspierała komunistę Moczara..:)
  Niemniej po przeczytaniu nie powyższej recenzji, lecz samego felietonu, pozwalam sobie zauważyć, że jakkolwiek RZ słusznie wytyka zbędne „przepraszalnictwo”, przynoszące skutki odwrotne do zakładanych (podobno) przez „przepraszających” (przyjmując w tym miejscu, że mają oni dobre intencje), to jednak facet nie zapomniał o „słusznym wtręcie”, co uniemożliwia mi podpisanie się pod jego stwierdzeniami obiema rękami….

  Nie omieszkał dźgnąć „prymitywnych antysem-tów”, co w sytuacji niemałego, oj niemałego:) antypolonizmu z tamtej strony, skutecznej antypolskiej propagandy w której tamci raczej nie kryją tyłów:)), oraz działań wieńczonych właśnie „ustawą 447” itp., jest mocno – moim zdaniem – nie na miejscu, delikatnie mówiąc.
  A oto co napisał, krytykując „lewackie media”: „Skwapliwość, z jaką media podchwyciły wersję o rasistowskim charakterze napaści przypomina reakcję zagorzałego żydofoba na plotkę, że ten a ten łajdak jest Żydem i naprawdę nazywa się Dreckstein. Antysemita nie będzie takiej enuncjacji weryfikować, kupi natychmiast, bo pasuje mu do założenia, że Żydzi się ukrywają, knują i szkodzą.”

  Może niech pan RZ sobie „poweryfikuje”, jak jest z poniższą informacją (kto wspierał wydanie „książki”). Oni/tamci z pewnością nie będą weryfikować „informacji historycznych”, które „książka” podaje.
  A oto ta informacja: ” Sidi N’Diaye jest autorem: „Tutsi z Rwandy i Żydzi z Polski. Ofiary takiej samej nienawiści?” – książki zamówionej i opłaconej przez Żyda Burtona P. Resnick’a „

 8. Yaemon

  18 stycznia 2018 at 08:55

  w jednej sprawie pan Rafał się myli, Mateusz Morawiecki i Tomasz Terlikowski jak i reszta towarzystwa, którą pan Rafał określa „prawicą”, to nie prawica tylko lewica i dlatego właśnie przepraszają, bo są lewicą. PiS, PO, PSL, Nowoczesna, większość Kukiz15 to jest wszystko lewica. Niestety większość cały czas daje się wprowadzać w błąd i myli pojęcia.

 9. Mirek

  18 stycznia 2018 at 09:50

  Gdyby napad był prawdziwy , nie rzekomy, to wtedy reakcja polityków i Terlkowskiego byłby słuszna? Ziemkiewicz ,według mnie człowiek przez całe życie związany z WSI , raczej ukrywa istotę problemu. W Polsce Żydzi i muzułmanie są prawnie uprzywilejowani . Przestępstwa uznane za „dokonane z powodów rasistowskich” mają inny status niż te same przestępstwa popełnione na Polakach.Gdy 2 muzułmanów doniosło o fakcie zwyzywania ich przez Polaków, cała policja i rząd podjęli działania i sprawcy natychmiast zostali aresztowani. Gdy Polak zostanie pobity , nie obrzucony wyzwiskami, policjanci domagają sie zrobienia obdukcji lekarskiej .Od tego uzależniajac podjęcie działań. Po zrobieniu obdukcji policjanci doradzają wniesienie prywatnego aktu oskarżenia, płatnego. Przypadek morderstwa dokonanego przez 2 muzłmanów na Polaku w Ełku pokazuje,że wyznanie sprawców jest przyczyną innego, specjalnego traktowania. Państwo polskie dyskryminuje prawnie Polaków i katolików, a uprzywilejowuje inne nacje i wyznania .

 10. Soplica

  18 stycznia 2018 at 11:30

  Reakcja tych ludzi to efekt „wytresowania” społeczeństwa na hasło antysemityzmu. Wszyscy ci co nie staną natychmiast po „słusznej stronie” okrzyknięci są antysemitami lub homofobami albo rasistami a co gorsza faszystami! 🙂 Tak więc to był klasyczny przykład bezmyślnej reakcji aby nie narazić się na jedno z tych określeń. Kiedyś wytresowałem tak psa: na znak ręki siadał, dawał łapę i …ślinił się bo dostawał kęs mięsa. Z czasem mięso zanikło a odruch ślinienia się psa pozostał. Tak jest w głowach wielu polityków i poprawnie politycznych gadających głów. Środowiska żydowskie, niezwykle wpływowe i opiniotwórcze skutecznie wpoiły – jak jesteś antysemita lub negujesz holokaust, my ci załatwimy odpowiednią zapłatę 🙂

 11. Mirek

  18 stycznia 2018 at 12:12

  Sprawa z zachowniem pisowców jest oczywista . Oni wydając takie oswiadczenia odkrywają przed opinia publiczną swój prawdziwy etos . To są ludzie hołdujący sewilizmowi , i takie reakcje w ich mniemaniu podobają się ich właścicielom. Natomiast to nie jest tylko problem wytresowania. Uprzywilejowanie prawne Żydów w obecnej Polsce jest faktem . Do dzisiaj za publiczne powieszenie na szubienicy figury Jana Pawła II nikt nie zosatł ukarany. Za publiczne spalenie figury Żyda człowiek odsiaduje we Wrocławiu karę więzienia. Przestępstwo jest przestępstwem bez względu ,czy jest dokonywane w teatrze , czy na ulicy. Czy również prawdziwe morderstwo dokonane na scenie nie będzie karane?

  • Soplica

   18 stycznia 2018 at 14:19

   @Mirek – racją jest że beszczeszczenie pamięci JPII nic nie kosztuje a spalenie kukły żyda grozi odsiadką i analogicznie mój pies nie ślinił się na widok smyczy lecz na znak ręki. „Wytresowanie” i reakcja na „zło” dla mniejszości etnicznej jest oczywiste natomiast pranie po buziak tubylca nie niesie za sobą tak wielkiej nagany 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra