Kościół

I rocznica śmierci Bożej wojowniczki śp. Heleny Kmieć

W dniu  24.01.2018 o godzinie 18:30 w Kościele Św. Anny w Warszawie,  Krakowskim Przedmieściu 68, odbędzie się wspomnienie Śp. Heleny Kmieć – wolontariuszki z Wolontariatu Misyjnego Salvator, która  rok temu zginęła  niosąc pomoc dzieciom.

W kilka dni po Jej śmierci miałam  miałam zaszczyt mówić o śp. Helence Kmieć w Sejmie RP podczas konferencji „Doceńmy każde życie” –  współorganizowanej przez Narodową Organizację Kobiet oraz Konfederację Kobiet Rzeczypospolitej Polskiej. Była dla mnie wzorem.

Śp. Helenka działała w duszpasterstwie akademickim w Gliwicach. Organizowała półkolonie dla dzieci na Węgrzech oraz w Rumunii. Uczestniczyła w misji w Zambii. Była stewardessą, a także absolwentką Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

24 stycznia 2017 późnym wieczorem czasu polskiego, doszło do napadu na ochronkę dla dzieci w mieście Cochabamba w Boliwii. Przebywały w niej dwie polskie wolontariuszki z Wolontariatu Misyjnego Salvator. Napastnik zadał jednej z nich ok 14 ciosów nożem. Motywy ataku nie są znane. Być może doszło do niego na tle rabunkowym. Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej Polka zmarła.  Wiele osób do dziś nie pogodziło się  Jej nieobecnością –   jeszcze kilka lat temu prowadziła przecież muzyczną ewangelizację na dworcu kolejowym we Wrocławiu… .

24 stycznia 2018, po warszawskiej Mszy św. w intencji śp. Helenki Kmieć wysłuchamy świadectwa o Jej życiu, a także będziemy świadkami inauguracji Programu Stypendialnego dla dzieci z Boliwii, Zambii i Filipin. Całości dopełni  wspomnienie muzyczne  .

Tego samego dnia w Libiążu o 18.00 wierni spotkają się na Msza Św. pod przewodnictwem bp Jana Zająca w intencji śp. Heleny oraz o objawienie nam woli Bożej wobec Jej osoby. Kazanie wygłosi ks. prałat dr Franciszek Ślusarczyk – rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (kościół pw. św. Barbary w Libiążu).

Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie  śp. Helenę Kmieć Złotym Krzyżem Zasługi za zaangażowanie w działalność charytatywną i społeczną oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

Źródło: misericors.org, magnapolonia.org,  FB

Zdjęcie: FB

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Prawo

  17 stycznia 2018 at 23:43

  Szkoda kobiety.

 2. Art

  18 stycznia 2018 at 03:41

  Szkoda.

 3. Marian

  18 stycznia 2018 at 05:23

  „10 Nauczać głupiego – to jakby nauczać drzemiącego,
  który jeszcze w końcu zapyta: «A o co chodzi?»
  11 Płacz nad zmarłym, stracił bowiem światło,
  płacz nad głupim, bo rozum zgubił.
  Ciszej płacz nad zmarłym, bo znalazł odpoczynek,
  życie zaś głupiego gorsze jest od śmierci.
  12 Żałoba po zmarłym trwa siedem dni,
  po głupim i bezbożnym zaś przez wszystkie dni jego życia.
  13 Nie wdawaj się z głupim w długie rozmowy
  i nie chodź do tego, kto nie ma rozumu.
  Strzeż się go, byś nie miał przykrości
  i byś się nie splamił przez zetknięcie z nim.
  Unikaj go, a znajdziesz wytchnienie
  i nie doznasz rozgoryczenia z powodu jego nierozumu.
  14 Cóż jest cięższego nad ołów?
  a jak mu na imię? Głupi.
  15 Piasek, sól i bryłę żelaza
  łatwiej unieść, niż [znieść] człowieka nierozumnego. ”
  Mądrość Syracha, rozdz. 22.

 4. Hania

  18 stycznia 2018 at 16:37

  R.I.P tej pięknej Kobiecie

  A RM również włączyło się do ” wojowania”
  Tyle, że pod obcą banderą 🙁

  http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2018/01/dzien-judaizmu-703×321.jpg

 5. Dokgoe

  23 stycznia 2018 at 18:32

  Wiecie co…ja wolałbym gdyby zamiast tej medialnej nagonki wokół tej, nie zaprzeczę, fantastycznej, dziewczyny, ktoś zrobił coś innego. Mianowicie trzeba zrobić wszystko, żeby się więcej takiego dobra obudziło w młodzieży. Ja to powtarzałem jak „Amen” w pacierzu rok temu, że dobro nie potrzebuje błysków fleszów, kamer czy wywiadów. Ono potrzebuje morza ludzi, którzy są zawzięci. Zawzięci i zapatrzeni w jeden cel, który nazywa się „budowanie dobrego świata”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra