Z kraju

Oświadczenie Ruchu Narodowego w sprawie tendencyjnego materiału TVN

W związku z materiałem TVN ukazującym groteskowe pajacowanie kilku osób przebierających się w lasach potajemnie w mundury nazistowskie, zachowania rodem z serialu komediowego „Alo alo” Ruch Narodowy wydał „Oświadczenie ws. tendencyjnego materiału TVN”.

W oświadczeniu Jacek Lanuszny prezes Regionu Śląskiego Ruchu Narodowego napisał:

„W odniesieniu do materiału z programu „SuperWizjer” TVN24 oświadczam, że nie ma żadnych związków pomiędzy Ruchem Narodowym a wydarzeniami i postaciami przedstawionymi w programie telewizyjnym.

Wbrew informacjom medialnym stowarzyszenie „Duma i Nowoczesność” nie jest i nie było częścią Ruchu Narodowego ani organizatorem happeningu w Katowicach, który przygotowałem osobiście wraz z działaczami RN. Stowarzyszenie przez osiem lat swojego istnienia prowadziło wiele wartościowych akcji społecznych i ubolewam nad tym, że ten pozytywny dorobek zostaje teraz wizerunkowo zniweczony.

Wobec ujawnionych informacji nie widzę jednak możliwości dalszej współpracy i rezygnuję z członkostwa w stowarzyszeniu. Jednocześnie apeluję o niełączenie stowarzyszenia z Ruchem Narodowym oraz o niełączenie groteskowych i nagannych postaw z materiału filmowego ze statutową działalnością a także z pracą organizacyjną pozostałych członków stowarzyszenia.

Jako polski narodowiec i historyk potępiam wszelką aktywność o neonazistowskim charakterze i zachęcam ludzi zainteresowanych nacjonalizmem do odkrywania bogatego dziedzictwa polskiego ruchu narodowego. Do wyraźnego rysowania granicy pomiędzy tym co należy do naszej tradycji ideowej, a tym co jest jej obce. Nie ma wśród nas tolerancji dla chorych postaw i ideologii.

Dziennikarze TVN24 umieścili w swoim reportażu moje wypowiedzi nagrane ukrytą kamerą, mimo że wiedzieli, że jestem otwarty na rozmowę z nimi i mówię nieoficjalnie dokładnie to samo co publicznie. Odbieram to jako sztuczne tworzenie atmosfery sensacji. Po ukończeniu swojego „śledztwa” dziennikarze nie zwrócili się do mnie o normalny komentarz do sprawy. Jest to charakterystyczny dla liberalnych mediów brak rzetelności dziennikarskiej, za którym stoi chęć uderzenia w środowisko narodowe i skojarzenia go na siłę z patologicznymi zachowaniami.

Na marginesie, życzyłbym sobie podobnego tropienia nagannych postaw w sytuacjach, kiedy na ostatnich tęczowych i lewicowych protestach pojawiły się czerwone flagi. Bo jak dotąd owe symbole zbrodniczego totalitaryzmu liberalnym „dziennikarzom śledczym” w przestrzeni publicznej nie przeszkadzają.

W przypadku takiej stacji jak TVN to już nie zaskakuje. Uczciwych dziennikarzy zapraszam do normalnej współpracy, na którą zawsze byłem i jestem otwarty o czym redaktorzy ze Śląska mogą zaświadczyć”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. m

  21 stycznia 2018 at 18:19

  https://twitter.com/SciosBezdekretu/status/955092529791291392
  W państwie,w którym czciciele Stalina,piewcy PRL-u i propagatorzy najbardziej zbrodniczego totalitaryzmu,są bezkarni i traktowani jako „elita”,deklaracja szefa @MS_GOV_PL-„Jeśli ktoś czci Hitlera,zasługuje na bezwzględne traktowanie”,brzmi żałośnie i groteskowo.

  • Jagna

   21 stycznia 2018 at 21:07

   Typowa ustawka TVN w celu podniesienia oglądalności i przekazania światu jacy be są Polacy. Te mundury to były z rekwizytorni TVN.

   • jaruś

    21 stycznia 2018 at 21:36

    ….. a ty @Jagna pracujesz w tej rekwizytorni i wydajesz te mundury , ciemnemu ludowi takie bzdety opowiadaj .
    Rozum masz skopany przez rydzyka ,który ciemnotę wciska o tym jak dwa auta dostał od bezdomnego
    https://www.facebook.com/190Wojciech/videos/10208339050993597/

    • prawo

     26 stycznia 2018 at 14:13

     Jagna dobrze napisała. Spokój. Popatrz jak min. Brudzińskiemu się odwdzięczyli pokazując go światu w swastykach. (Nie na darmo – od kilku dni – nazywa go pan Michalkiewicz idiotą czy równie szpetnie.)
     A tak w ogóle to zlikwidować za karę natychmiast TVN. Odebrać licencję, znacjonalizować majątek i przekazać go np. środowisku Gazety Warszawskiej p. Mirosława Kokoszkiewicza. W polskie ręce.
     Właścicielem TVN jest żyd David Zaslav, prezesa firmy Discovery Communications będącej właścicielem firmy Scripps Networks Interactive, co to wykupiła 100 procent udziałów telewizji TVN w Warszawie.

 2. jaro7

  21 stycznia 2018 at 19:36

  Co ciekawe pełni hipokryzji leacy,liberałowie i PiS nie widzą problemu w popieraniu Banderolandu gdzie kult bandero-faszystowski osiąga coraz większe rozmiary.Nie widzą problemu gdy bandyterka z antify szaleje.Myślę że ta nagonka na niewątpliwie przygłupich pacanów(Polak chwalący faszyzm i Hitlera to musi być idiota)jest tylko preludium do rozpoczecia rozprawy z Narodowcami(Danielsowi się nie podobają) i PiS będzie chciał przejąć Marsz Niepodległości gdzie być może zobaczymy flagi izraela i czerwono czarne banderowców(oczywiście to ironia ale….)

 3. LN11

  21 stycznia 2018 at 20:36

  Dla czego tak łatwo podchodzą Ruch Narodowy z różnych stron. Bo RN ciągle sam pielęgnuje agenture we własnych szeregach. Redaktor który nie wie co potrafi TVN i rozmawia z nimi. Tłumaczenia mętne czemu RN z takimi ludzmi współpracuje?

 4. Kasia

  22 stycznia 2018 at 02:14

  Kukiz maiał za zadanie zneutralizować Ruch narodowy i to mu sie udało.Pompowały go media głównego scieku-Olejnik,Wojewódzki.
  Teraz trzeba dokończyć reszte w RN,bo jeszcze dycha,choć liczebnie marnie.
  Kowalski przestrzegał,by nie iśc na wybory z Kukizem,bo to osłabi RN i tak sie stało.
  Po co teraz płakać?
  Mata co chceta.
  Szkoda!!

 5. Mirek

  22 stycznia 2018 at 09:25

  Nagrywanie bez wiedzy i zgody nagrywanego jest przestępstwem . Przynajmniej taka była linia obrony czołowych polityków PO nagranych przez „gang kelnerów” ,czyli WSI . Nie wiem , jak ta kwestię rzeczywiście reguluje polskie prawo , ale złożenie wniosku do prokuratury przeciw TVN-owi uwiarygodniłoby słowa pana Jacka Lanusznego. Wtedy pan Lanuszny okazałby sie tylko człowiekiem dziecięco naiwnym . Inaczej cos innego o nim sobie mozna pomysleć.Raczej jest oczywiste ,że postkomunistyczna bezpieka infiltruje RN. Po ujawnieniu „skandalu” przez TVN równie oczywiste jest to , że stowarzyszenie „Duma i Nowoczesność” założyły postkomunistyczne, tajne służby do skompromitowania polskich ugrupowań narodowych . Gdyby ktos był objety śledztwem Ziobry , a nie był tajnym współpracownikiem , mógłby właśnie starac się upublicznić wątek bezpieczniackiej prowokacji

  • Mirek

   22 stycznia 2018 at 09:29

   Mysle ,że poseł Robert Winnicki mógłby spróbować ujawnić udział tajnej policji w założeniu i kierowaniu „Dumą i nowoczesnością”.

   • prawo

    23 stycznia 2018 at 13:03

    Prowokacja jak 150! Nawet nie ma co się nad tym zastanawiać. Śmierdzi agenturą UBecką (żydokomuna) na odległość. Żadni obcy tylko rodzima żydokomuna. Ewidentnie grają ci aktorzy występujący w tym materiale TVN i stąd zasłonięte twarze. Przypomnę jak to niemiecka „neofaszystkowska” partia NPD w głównej mierze inspirowana i stworzona przez agentów Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (co wyszło w sądzie gdzie sędziego niemało nie zabiła apopleksja jak się o tym dowiedział).

 6. adajoz

  22 stycznia 2018 at 20:58

  Dobrze kombinujesz, Marku. Naprowadzę Cię, sprawdź co robił ponad 20 lat temu autor tego materiału w TVN w Czeczenii i jak to się skończyło.

 7. obat wasir berdarah

  24 stycznia 2018 at 08:01

  Hemorrhoids or hemorrhoids in the medical world known as Hemoroid. Hemorrhoids are a swelling of blood vessels that occur in the anus area either inside the rectum or inside the anus. Obat Wasir

 8. Wiesław

  24 stycznia 2018 at 13:25

  Jagna ma rację.Jaruś bredzi.
  Zastanawia mnie kto jeszcze ogląda tvn.

  • prawo

   26 stycznia 2018 at 14:16

   Cała UBecja go ogląda pasjami. 6 000 000 z UB/MO/LWP/PZPR … i ORMO naturalnie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra