Z kraju

Powstała Inicjatywa Przeciw Cenzurze

W Warszawie najpopularniejsi prawicowi publicyści i przedstawiciele internetowych kanałów wideo powołali do życia Inicjatywę Przeciw Cenzurze. W oświadczeniu podsumowującym spotkanie Inicjatywy Przeciw Cenzurze uczestnicy napisali:

„My użytkownicy i niezależni twórcy internetowi zebraliśmy się, by sprzeciwić się cenzurze. Nasze materiały i profile są blokowane pod błahymi pretekstami. Jednocześnie te same media społecznościowe tolerują skrajne patologie takie jak: uporczywe nękanie, kradzież tożsamości, pornografia oraz demoralizacja dzieci. To jasny sygnał, że blokowanie naszych treści ma charakter cenzury, dyskryminacji i szykan ze względów ideologicznych. Od władz RP domagamy się obrony naszych praw obywatelskich naruszanych przez media społecznościowe”.

Inicjatywę poparli między innymi: poseł Robert Winnicki (lider Ruchu Narodowego), Jacek Wilk (poseł klubu Kukiz, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, parlamentarzysta partii Wolność, wiceprezes partii Wolność Konrad Berkowicz, publicyści (Adma Wielomski, Rafał Ziemkiewicz, Grzegorz Braun, Stanisław Michalkiewicz, Przemysław Holocher, Rafał Mossakowski, Miriam Shaded, Wojciech Sumliński, Jan Bodakowski, Anna Maj, Marcin Osadowski, Piotr Korczarowski, Dariusz Jaworowski, Marcin Rola, Magdalena Derucka, Jacek Międlar, Dariusz Matecki, Krzysztof Woźniak, Krzysztof Dzierżanowski, Zenon Nowak, Katarzyna Treter-Sierpińska, Anastazja i Marek Majcher, Maciej Szewczyk, Krzysztof Lech Łuksza, Sara Kostecka. Karolina Klekowiecka, Maciej Szewczyk.

Uczestnicy spotkania zaapelowali do wszystkich którym wolność słowa leży na sercu wolność słowa o wsparcie Inicjatywy Przeciw Cenzurze. Akces do inicjatywy można zgłaszać pod adresem ipc.com.pl@gmail.com. Informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie http://www.ipc.com.pl, Facebooku i Twitterze.

W mojej opinii inicjatywa walki z cenzurą polityczną jest bardzo potrzebna. Jestem wielkim zwolennikiem sektora prywatnego, jednak jako realista wymagam, by przedsiębiorstwa prywatne mające pozycje monopolisty nie mogły dyskryminować części swoich potencjalnych klientów. Pozycja monopolisty wiąże się z obowiązkami. Kiedy jakąś usługę np. usługi poligraficzne oferuje wiele podmiotów, to przedsiębiorca może odmówić z przyczyn światopoglądowych świadczenia usługi, bo klient może tą samą usługę uzyskać u innego przedsiębiorcy. Jednak gdy jakieś przedsiębiorstwo ma pozycję monopolisty i klient jest skazany na jego usługi, jak wypadku Facebooka, You Tube’a, dostaw energii, wody, gazu, czy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia (jak w wypadku lekarzy), prywatny monopolista, przedsiębiorca, nie może odmówić świadczenia usługi.

Postulaty walki z cenzurą dotyczyć muszą, w mojej opinii, zakazu cenzury politycznej. Swoboda debaty politycznej jest niezbędna dla sprawnego funkcjonowania państwa, krytyka jest niezbędna do wskazywania wyzwań przed jakimi stoi wspólnota narodowa. Oczywiści postulaty politycznej wolności słowa nie dotyczą absolutnej swobody promocji szkodliwej patologii np. pedofile czy komuniści nie mogą mieć prawa do promowania swoich zbrodni.

Uważam, że w Polsce wolności słowa zagrażają nie tylko monopolistyczne praktyki Facebooka cenzurującego i dyskryminującego polskich patriotów czy katolików. Wolności słowa zagrażają też środowiska lewicowe, które np. w swoim projekcie „Ratujmy kobiety” chciały karać 2 latami więzienia za głoszenie antyaborcyjnych poglądów czy zakazać organizacji demonstracji antyaborcyjnych. Wolności słowa zagraża też praktyka sądów w Polsce, czego przykładem jest skazanie pisarza Jacka Piekary na karę 500.000 zł za niewinny i żartobliwy komentarz na temat gwiazdy TVN.

Moim zdaniem należy oczekiwać od polskich władz takich zmian przepisów, które ukróca cenzurę i dyskryminację polskich patriotów i katolików ze strony międzynarodowych koncernów mających monopol w serwisach społecznościowych, zapewnią polskim użytkownikom takich portali ochronę ich praw autorskich, uniemożliwią wydawanie wyroków dławiących wolność słowa w Polsce.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Adam

  21 stycznia 2018 at 21:02

  Dla tego za natchnieniem o.Rydzyka spytajmy co by było co będzie z Polską gdyby nie było wolnego internetu ?.

  Ponieważ media toruńskie już nie spełniają kryteriów wymagających interwencji cenzorsko prześladowczych którym to głównym grzechem było by głoszenie prawdy bez przemilczeń.

  • Adam

   23 stycznia 2018 at 06:57

   Ponad to należy spytać czy ww medium jest jeszcze wolne skoro samo cenzuruje wraz z GW byłego współpracownika komentatora wydarzeń ,ocen niewygodnych (minął miesiąc) wykluczając z szerszej debaty publicznej?

   A to że się ucieka do środków które jak widać z tych prześladowań są jeszcze wolne oddolnie to chwała nie poddającemu się Profesorowi.

   Puki jeszcze są takie media które przekazują wolne myśli służące polskiej racji stanu to Polska jeszcze jest wolna

   Tylko spytajmy jak długo ?.

   A to pytanie za natchnieniem bp. Kazimierza Majdańskiego który w jednym z kazań pytał

   CZY POLSKA BĘDZIE ISTNIEĆ?

 2. Man

  21 stycznia 2018 at 21:56

  Petycje bym chetnie podpisał – może się demokraci przestraszą jak elektorat się przebudzi

 3. Maciuś I

  21 stycznia 2018 at 22:02

  a dlaczego strona internetowa tej inicjatywy już nie działa ?

 4. ~ wij

  23 stycznia 2018 at 06:08

  A dlaczegóż-to taka okrojona relacja??
  Nie widzę powodu, aby zatajać fakt bezprawnej interwencji policji podczas spotkania, która przerwała obrady i uniemożliwiła wypracowanie pierwszych ustaleń między uczestnikami spotkania. Bez zasadnego powodu zatrzymali M.Majchra i kolejny raz pokazali że wiele się zmieniło, aby wszystko mogło zostać po staremu.
  https://www.youtube.com/watch?v=6eD9KfHS2gM

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra