Polskość

Histeryczna hucpa wokół pajaców w nazistowskich mundurach

Po reportażu TVN o nazistach, przez media oraz politykę przetacza się histeryczna hucpa ukazująca brak realizmu i zdolności do logicznego myślenia aktorów  czy scenarzystów sceny politycznej oraz  całkowitą ich nieumiejętność oceny problematyki społecznej.

Jeżeli reportaż TVN miałby oddawać rzeczywistość, to teza o istnieniu w Polsce neonazizmu jako problemu społecznego nie jest absolutnie uprawniona. Reportaż TVN wręcz udowodniał, że neonazizm jako zjawisko społeczne w Polsce nie występuje. Bo jak oceniać to, że w 40 milionowym narodzie 4 otyłych gości z swoimi partnerkami i kilkoma dziennikarzami TVN udającymi sympatyków nazizmu pajacuje w lesie?!  Albo że kilkudziesięciu facetów z Polski, Niemiec i Ukrainy w konspiracji spotyka się, by słuchać kapeli starającej się wzbudzać entuzjazm widowni szokującymi tekstami?! Tak nielicznej garstki nie można uznać za jakiekolwiek zjawisko społeczne.

Ludzie mają dziwna potrzebę robienia rzeczy kontrowersyjnych oraz bezsensownych. A to malują włosy na zielono (by wyglądać, jak to trafnie określił pewien zgryźliwy tetryk, „jakby mi ufoludek narobił na głowę”), a to się tatuują i wyglądają jak pomazany brudnopis, a to palą papierosy, biorą narkotyki. A to machają łapami i przebierają się w nazistowskie mundury, a to noszą podkoszulek z komunistycznym zbrodniarzem Che wyprodukowany przez globalną korporacje!

W przestrzeni publicznej pojawiły się kuriozalne postulaty ukarania kilku panów pajacujących w nazistowskich mundurach. Moim zdaniem pomysł ten jest bezsensowny  dlatego, że panowie pajacowali sobie prywatnie – w sekrecie i na uboczu. I w ich wypadku nie można mówić o propagowaniu, żadnych poglądów – propagowanie poglądów wymaga działań jawnych, publicznych i kierowanych do ludzi niewtajemniczonych. A pajacowanie prywatne oraz sekretne zainteresowania państwa nie powinno budzić.

Z reportażu TVN wynika, że neonazizm w Polsce, to nie problem, tylko groteskowe hobby kilku osób, zdolnych do ułożenia swastyki z batoników, a nie do jakieś poważnej refleksji intelektualnej.

Można było by się zastanawiać jak potraktować tajne koncerty czy tajną sprzedaż płyt i gadżetów związanych z nazistowskimi zespołami chwalącymi nazistowskich zbrodniarzy.  Satanistyczna nienawiść do katolików płynąca z scen koncertów metalowych nie wzbudza żadnej kontrowersji, tak jakby mordowanie katolików było czym społecznie akceptowanym.

Kwestia penalizacji kontrowersyjnej twórczości artystycznej (czy to nazistowskiej i konsekwentnie komunistycznej, anarchistycznej, RAP gloryfikującej przestępczość, czy satanistycznej) to pytanie o zasadność i koszty wsadzania do więzień setek tysięcy fanów i muzyków. Kwestia odpowiedzi na to co państwo będzie z tego miało i jakie koszty z tym będzie musiało ponieść. Moim zdaniem takie koszty są zbyt duże i nie pozwolą państwu na działania niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom, czyli ściganie morderców i złodziei.

Penalizując głupie nazistowskie piosenki państwo będzie musiała też penalizować głupie komunistyczne piosenki, nie tylko te popularne wśród komunistycznej subkultury ale i takie jak komunistyczny, antynarodowy i ateistyczny manifest Lennona „Imagine”.

W „Imagine” Lennon apelował o odrzucenie wiary w niebie i piekło, nieodpowiedzialne życie, likwidacje państw narodowych oraz religii (które jego zdaniem są powodem wojen), likwidacje własności prywatnej (jego zdaniem odpowiedzialnej za nędze i głód). Likwidacja własności i państw narodowych to jednoznaczny komunistyczny postulat.

Odczytanie „Imagine” jako komunistycznego manifestu politycznego nie jest nadużyciem. Portal Lewica tak scharakteryzował Lennona: „Artysta był zaangażowany w działalność antywojenną oraz lewicową. W latach 70-tych miał kontakt z organizacjami trockistowskimi. Sympatyzował ze Zjednoczonym Sekretariatem IV Międzynarodówki, przekazywał pieniądze na działalność Rewolucyjnej Partii Robotniczej”.

Jestem  więc przeciwny histerii związanej z pajacowaniem miłośników czekoladowej swastyki. Nie moją sprawą jest to, co dorośli ludzie robią sobie za obopólna zgodą w w sekrecie. Nie zgadzam się, by publicznie manifestowali swoje patologie. Sprzeciwiam się  natomiast marnowaniu czasu organów ścigania  na tropienie posiadaczy majtek z Hitlerem czy Leninem z pieniędzy podatników.

Apeluję do IPN itp. podobnych instytucji o wzmożenie edukacji społecznych na temat zbrodni nazistowskich i komunistycznych na narodzie polskim.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. hansi

  24 stycznia 2018 at 07:24

  Jak rzadko – od początku, do końca, zgadzam się ze zdaniem Pana Bodakowskiego 🙂
  Włącznie z „podsumowaniem żyda” – Lennona 🙂
  Zresztą – nie tylko Lennona, bo dzisiaj, po dziesięcioleciach, INACZEJ z goła widzę wszelkie „ruchy” w USA, lat 50, 60, 70 i 80-tych nawet, jako jednoznaczną i konsekwentną działalność ŻYDOWNI, w której rękach, od samego początku znajdował się Hollywood i cały przemysł rozrywkowy, gdzie NIC NIE działo się przypadkiem.. CAŁA tzw. kultura i „sub”-kultura, od samego początku, bezustannie, była i jest pieczołowicie kontrolowana i sterowana przez kapitał, znajdujący się w jedynie słusznych rękach, czyli „narodu” niepowtarzalnego w Kosmosie.
  Dzisiaj – obserwujemy live, siedząc w pierwszych rzędach, Wielki FINAŁ, jak u Owsiaka 🙂 …
  A wracając do ubeckiej TVN, to i owszem – nagłaśniać zamordyczne ciągoty bandziorni nami sterującej, lub USIŁUJĄCEJ sterować, bo – jak się okazuje i – JAK MAM NADZIEJĘ – NARÓD POLSKI, jest NIESŁYCHANIE trudny do wytępienia go.. O czym przekonał się już niejeden Okupant…
  Przekona się o tym również i dzisiejszy – okupant ŻYDOWSKI..
  W sposób może nawet (już tego pewnie nie zobaczę osobiście, niestety..) bardziej jeszcze spektakularny, niż usiłował to uczynić „Hitler” (czyli moce za nim stojące, TAKŻE ŻYDOWSKIE 🙂 ..). Przy okazji – zwracam uwagę na najnowszy felieton Mistrza, smakowicie gawędzący, m.in. także i o tym, przy okazji jego refleksji na temat „przesłuchania Winnickiego u wcielenia „Stokrotki” – Agnieszki Gozdyry, której nie znam, bo nie mam Telewizorni i mało mnie ona obchodzi, ale wierzę na słowo 🙂
  Shalom ! 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra