Polskość

Tania prowokacja TVN-u ze swastyką w tle

Wobec ujawnionych przez TVN nagrań, z rzekomo neonazistowskiej imprezy, na cześć Hitlera, nie sposób przejść obojętnie. Moje wątpliwości wzbudza w tej sprawie kilka kwestii, które karzą mi przypuszczać, że cała ta akcja jest wyreżyserowanym spektaklem trzymanym w zamrażarce gotowym na rozmrożenie we właściwym momencie.

Kiedy przed laty sam byłem prezesem Okręgu Łódzkiego Młodzieży Wszechpolskiej zadzwonił do mnie człowiek, informując mnie, że na zlecenie zachodnich mediów przygotowuje materiał na temat funkcjonowania środowisk skrajnie prawicowych w Polsce. Człowiek ten, bez ogródek zaproponował mi kwotę 15 tysięcy złotych za inscenizację, w trakcie której podległe mi struktury działaczy MW miałby obrzucać kamieniami grupę ludzi z okrzykiem „Polska dla Polaków”.

Oprócz takich bezpośrednich propozycji, drugą metodą kompromitowania ludzi o poglądach narodowych, stosowaną przez służby specjalne jest szantażowanie ich oraz instalowanie agentów w strukturach takich organizacji. Jakiś czas temu w jednym z felietonów zwróciłem uwagę na fakt, że część organizacji o charakterze narodowym sama prosi się o problemy.

Wspominałem, iż stosowanie w nazwie organizacji przymiotnika „radykalny” przykuwa zarówno uwagę samych służb jak i ludzi niezrównoważonych psychicznie z różnymi odchyłami od normy. Nie ulega wątpliwości, iż cały ten teatrzyk odstawiony podczas tego nagrania, zasługuje w swej treści na potępienie i napiętnowanie.

Natomiast moje wątpliwości budzi fakt, iż nagranie powstało w kwietniu ubiegłego roku i tu nasuwa się pytanie – skoro sam TVN dostrzega w tym śmiertelne zagrożenie dla demokracji w Polsce, to czemu niezwłocznie po nagraniu nie opublikował tego nagrania i nie przekazał go do prokuratury?

Internauci komentujący ten materiał zwracają jeszcze uwagę na fakt, że cała inscenizacja zamiast gdzieś w głębokim lesie, w rejonie, z którego wywodzą się uczestnicy imprezy, to została ona odstawiona gdzieś, w jakimś małym lasku w pobliżu drogi, z której podobno całe to przedstawianie było widoczne.

Przecież uczestnicy tego przedsięwzięcia z pewnością zdawali sobie sprawę, że to co robią jest karalne i społecznie potępiane. Czemu więc zamiast się zaszyć w dzikiej głuszy decydują się na takie miejsce?

Zastanawiające jest również to, że choć w całym przedsięwzięciu brało udział tylko kilka osób to ludziom z TVN-u udało się podejść tak blisko miejsca tego spektaklu. Według mnie cała ta inscenizacja jest ukartowana i trzymana była do upublicznienia w odpowiednim momencie stając się elementem wojny informacyjnej.

Nagranie ma na celu uderzyć albo w PiS albo w posła Roberta Winnickiego i jego Ruch Narodowy, albo w jedno i drugie środowisko. PiS miał dostać strzał w momencie, w którym sondażach osiągnął rekordowe wyniki, kiedy rozprowadził Kukiza, napuścił opozycję na siebie, odpuściła mu UE i USA a o mały włos nie udało się rozbić PSL-u.

Chodzi więc oto, żeby pokazać społeczeństwu, że PiS chwaląc takie inicjatywy jak Marsz Niepodległości, pobłaża tym samym szerzącemu się neonazizmowi w Polsce.

Drugi wątek, to osoba posła Roberta Winnickiego, który jako głosował przeciwko dofinansowaniu kwota 100 milionów złotych cmentarza żydowskiego i jako jedyny chyba poseł na kanałach internetowych zwracał uwagę na grożące Polsce niebezpieczeństwo jakim są, gigantyczne odszkodowania jakich domagają się od Polski środowiska żydowskie.

Ponadto w swoich wypowiedziach odnoszących się do największych wyzwań i zagrożeń w 2018 roku podkreślał, że na skutek rozwijającego się globalizmu ogromnym zagrożeniem stają się wielkie korporacje, które są wstanie swoim oddziaływaniem wpływać nie tylko na małe i średnie państwa ale nawet na te największe i najsilniejsze.

Poseł Winnicki tym samym, według mnie, w ostatnim czasie mocno naraził się swoimi wypowiedziami zarówno wpływowym środowiskom żydowskim w USA jak i ludziom pokroju Sorosa. Należało go więc skompromitować tak żeby każda jego kontra wobec środowisk żydowskich uznawana była za atak człowieka reprezentującego środowiska neonazistowskie.

W rzeczywistości poza Górnym i Dolnym Śląskiem gdzie wyznawcami chorej ideologii nazistowskiej, są ludzie głoszący potrzebę autonomii Śląska, ludzie o poglądach nazistowskich to margines. Procentowo znacznie więcej ludzi o takich poglądach znajdziemy w Niemczech, USA czy na Ukrainie gdzie w tej chwili poglądy neonazistowskie są gloryfikowane.

Swoją drogą to ciekawe, czemu media głównego nurtu pobłażliwie patrzą na gloryfikowany przez państwo ukraińskie neonazizm, który ma tysiące wyznawców tym kraju, a który wraz z pracującymi w Polsce Ukraińcami wędruje swobodnie do naszego kraju, a z kilkuosobowej grupy świrów, odprawiających medialne rytuały w lesie, robią wydarzenie medialne miesiąca?

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

80 komentarzy

80 Komentarzy

 1. Sebinio

  23 stycznia 2018 at 21:52

  Nic dodać, nic ująć.

  • prawo

   23 stycznia 2018 at 22:00

   Prowokacja jak 150! Nawet nie ma co się nad tym zastanawiać. Śmierdzi agenturą UBecką (żydokomuna) na odległość. Żadni obcy tylko rodzima żydokomuna. Ewidentnie grają ci aktorzy występujący w tym materiale TVN i stąd zasłonięte twarze. Przypomnę jak to niemiecka „neofaszystkowska” partia NPD w głównej mierze inspirowana i stworzona przez agentów Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (co wyszło w sądzie gdzie sędziego niemało nie zabiła apopleksja jak się o tym dowiedział).

   • prawo

    23 stycznia 2018 at 22:52

    Czy choroba umysłowa jest karalna?

    Od czasu objęcia władzy w Polsce przez Tadeusza Mazowieckiego – trwa w Polsce nieustanny atak na tożsamość narodową.
    Połączony był on z nieudaną – na szczęście próbą eksterminacji większości Narodu.
    Niestety, kilkaset tysięcy ofiar „przemian” ustrojowych, padło pastwą tego mordu.
    Nic dziwnego, że w takiej sytuacji rodzi się frustracja, która popycha w skrajności.
    A, że frustracja popycha w depresję – wywołuje zaburzenia umysłowe.
    Właśnie z czymś takim mamy do czynienia w wypadku niewielkiej grupy osób – które czczą Hitlera gdzieś na dolnym Śląsku.
    Przypomnijmy sobie jak liberalni zbrodniarze pozbawili ludność tamtych terenów wszelkich środków do życia i jakichkolwiek perspektyw na przyszłość.
    Ten stan trwał blisko 15 lat i był dostatecznie długi – by doprowadzić do choroby psychicznej.
    W jej wyniku grupa frustratów stworzyła jakąś sektę czcicieli Hitlera.
    Robią to w zamkniętym kręgu więc nie ma mowy o jakimkolwiek „propagowaniu faszyzmu”.
    Natomiast TVN – publikując nagrania ze spotkań tych ludzi, bezwzględnie promuje faszyzm!
    Dlaczego tak twierdzę?
    Dla większości Polaków TVN to najgorsza gadzinówka. I wszystko co TVN krytykuje – zdobywa sympatię wielu ludzi.
    Nie wykluczam więc, że po prowokacji tej stacji – wielu młodych frustratów skieruje się do tych chorych sekt.

    Muszę w tym momencie podkreślić, że czczenie Hitlera wyklucza moralnie z Narodu Polskiego.
    Nawet – jak się nienawidzi Żydów pamiętać należy, że Hitler najpierw mordował Polaków, a dopiero później Żydów.
    Więc osobniki – które tak się zachowują, kwalifikują się na leczenie.

    Cała sprawa jest dla wrogów Polski doskonałą okazją do poniżania Narodu Polskiego.
    A temu należy się zdecydowanie przeciwstawić.

    PS

    Nie podlega dyskusji, że materiał TVN został specjalnie przygotowany i oczekiwał na dogodny moment publikacji.
    Tym samym dziennikarze i zarząd tej stacji popełnili przestępstwo.
    Artykuł 304 Kodeksu postępowania karnego nakazuje zawiadomienie o przestępstwie.
    W związku z czym ludzie ci powinni odpowiedzieć za próbę wywołania zamieszek politycznych.
    22 styczeń 2018
    Artur Łoboda

    • GlosRozsadku

     23 stycznia 2018 at 23:39

     To sie dzieje wszedzie nie tylko w Polsce . Prawde powiedziawszy Polska jest do tylu wzgledem reszty Europy i USA . Co do problemu to prosze zauwazyc ze poprzez bagatelizowanie tej grupy czlowiek sam staje sie jakas czescia tego problemu . Prosze mnie zle nie zrozumiec , chodzi mi o to ze trzeba zdac sobie sprawe ze ci ludzi istnieja i to bez wzgledu czy ta grupa jest prawdziwa czy tylko istnieje na potrzeby TVN . Trzeba to pietnowac , nie usprawiedliwiac . Krytykuje tu postawy pewnych komentujacych wlasnie dlatego . Kazdy kto nawoluje do kolejnego holokaustu jest po prostu skonczonym idiota , tak samo jak ci idioci biegajacy ze sfastykami . Tysiace Polakow oddalo zycie w walce z holokaustem tak polskim jak i zydowskim a ci „chorzy psychicznie ” ludzie mowia o tym jako czyms pozadanym .

     • hansi

      24 stycznia 2018 at 07:42

      Głupiś, trollu. Skończonym idiotą, to jesteś Ty.
      „Nawoływanie do kolejnego holocaustu”, jest po prostu NIEUCHRONNĄ REAKCJĄ obronną na KOLEJNĄ OKUPACJĘ, przez stale ten sam „Naród Wybrany” – nie będący w stanie wyciągnąć żadnych wniosków ze swojej śmiertelnie chorej, talmudycznej ideologii swojej „wyjątkowości w Kosmosie”, nakazującej mu traktowanie każdej innej nacji, jako bydło, stworzone dl służenia sobie, kretynie trollowaty, usiłujący naganiać do „piętnowania”, wszystkiego, co nie po myśli żydowskiego Okupanta… Twoja rola tutaj, „Głosie Rozsądku” jest AŻ NADTO przejrzysta… Na zmianę z „Tomkiem” – drugim żydolubnym kretynem…

      A omawiana „grupa”, „biegających ze swastykami idiotów” (tu się zgadzam) i ordynarna hucpa ubeckiego TVN-u, to rzecz całkowicie marginalna i niewarta nawet wzmianki, na co zwraca uwagę obok nawet Pan Bodakowski. Śmiem twierdzić, że NIE MA u nas tego rodzaju debilizmu.
      Oprócz, oczywiście, chorych jasełek TVN-owskich na zlecenie 🙂 NAWET NA ŚLĄSKU Górnym.
      Oczy należy zwrócić raczej na UKRAINĘ, włażącą se swymi SWASTYKAMI właśnie, już do Polski, narastająco roszczeniowo, przy POPARCIU AKTUALNEJ WŁADZUCHNY kaczyńskiej, nawiasem mówiąc 🙂 Albo na NIEMCY. Oczy lepiej zwrócić lepiej na swołocz, typu Rózia Thun von Hitler-Feuersztajn.. TO JEST dopiero antypolski nazizm. BEZ konieczności pokazywania swastyk nawet :)Shalom ! 🙂

     • podolak

      24 stycznia 2018 at 12:37

      ” Tysiace Polakow oddalo zycie w walce z holokaustem tak polskim jak i zydowskim a ci „chorzy psychicznie ” ludzie mowia o tym jako czyms pozadanym”
      Belkoczą wrzaskliwie tak, w unisono z ukronazistą Michaliszynem.
      Ten też do czystek etnicznych w UA, teraz nawołuje.

     • GlosRozsadku

      24 stycznia 2018 at 18:20

      @ podolak . Wcale bym sie nie zdziwil gdyby to wlasnie robil za zydowskie pieniadze i za ich pozwoleniem .

    • Next

     24 stycznia 2018 at 06:17

     nie negując podanych faktów przypomnę:

     „Od czasu objęcia władzy w Polsce przez Tadeusza Mazowieckiego – trwa w Polsce nieustanny atak na tożsamość narodową”.

     wydaje ci się ze wcześniej komuna głaskała nas po głowach?

     „Połączony był on z nieudaną – na szczęście próbą eksterminacji większości Narodu.
     Niestety, kilkaset tysięcy ofiar „przemian” ustrojowych, padło pastwą tego mordu”.

     przypomnę że komuna legalizując aborcję doprowadziła do śmierci minimum miliona polskich dzieci.

     • jok

      24 stycznia 2018 at 07:22

      Next – jak chyba dla wielu pamiętających tamte czasy, w powiązaniu z przeżywania dzieciństwa i „młodzieżowości”, Adam M był dla mnie bohaterem walki z komuną, a „potworami”-komuchami reżyser Poręba i wręcz „ten którego kochamy nienawidzić” Adam Siwak (dziś z kolei uważam za wartościowe posłuchanie co mają/mieli do powiedzenia w sprawach „etnicznych”).

      Czyli nie zgadzam się z tezą Next, nie mówię o komunie jako wpływie na jakość życia, lecz o atakach na tożsamość narodową.

      A w tv bywało to co nowe i powtórki, więc jakieś wrażenie pozostało.

      To co moim zdaniem – w niewielkim stopniu – potwierdza tezę Next Np. AK pokazywano często „źle”, ale im później robiony film coraz „mniej źle” zwłaszcza „doły”. Bardziej jako osoby zagubione, szczególnie jak film wchodził w „czasy powojenne”. No NSZ, zawsze „złe”.

      To co, moim zdaniem przeczy tezie Next.
      Nie wychodziły wtedy filmy typu „pokłosie” i nie gnano na takie dzieciaki ze szkół. Pojawił się Hubal, „niedobrego” Poręby.

      Było dużo filmów dokumentalnych jak to polscy budowniczy, polscy rzemieślnicy …. w średniowieczu, w czasach odrodzenia, w czasie baroku (nie oznacza to, że ktoś twierdził nieprawdziwie, że pałace w XVII w. budowali polscy architekci).
      Nie było raczej propagowania ży-skiej „tożsamości” Polski czy Polin:).

      Kiedy komunistyczna tv puściła „słynny film” Lanzmanna „o złych Polakach niewspółczującym Ż-om”, poprzedzone to było długotrwałym wstępem, dyskusją ile fałszerstw zawiera film, ze Żegota itd.

      Było sporo serwowania patriotyzmu, takiego „quasipeerelowsko-socjalistycznego”, ale polskiego. Chyba w 4 pancernych, jakkolwiek oceniamy to historycznie-propagandowo, nie widać drwiny z polskości.
      itd itd
      Powtórzę – nie robiono pokłosi, nie gnano na nie dzieciaków przymusowo, nie promowano id (od ida)

      Tak to mniej więcej – dziś patrząc – widzę

    • Polak z Dolnego Śląska

     25 stycznia 2018 at 11:01

     Jakim Dolnym Śląsku? To volksdeutsche z Górnego Śląska się tak zabawiali.

     Dolny Śląsk jest pro Polski, na Dolnym Śląsku nie ma hanysów volksdeutschów!

  • NARODOWYROJALISTA

   24 stycznia 2018 at 10:35

   ŚRODOWISKA NARODOWE,PATRIOTYCZNE JEST NAJWYŻSZY CZAS NA ZJEDNOCZENIE WSÓLNEJ WALCE NA NIEPODLEGŁĄ,SUWERENNĄ POLSKĘ

  • podolak

   24 stycznia 2018 at 12:30

   Dalszy ciąg działań środowiska (nazwijmy go dla skrótu MICHNIKOIDÓW) jest oto taki.
   Publikują w GW to :
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22935327,trzeba-miec-nie-po-kolei-we-lbie-pokazalismy-kombatantom.html#MT2

   Ciekawe że pokazywać wieloletnie bratanie się Michnika z ukroneonazistami, nielicznym przetrwałym ofiarom Genocidum Atrox a i np. kombatantom z wołyńskiej AK, NIE pokazywali. Również GP chlania Gosiewskiej z takimi samymi ukronazistami z Ajdaru, też im nie pokazywała.
   Załgane do immentu te polskojezyczne, jurnalistyczne ścierwa, SĄ.

 2. GlosRozsadku

  23 stycznia 2018 at 21:56

  To wlasnie jest jednym z problemow istnienia takich Robercikow , zyciowych ofiar ktorym staje na mysl o nowym holokauscie zydow . To glownie przez takich ograniczonych pozytecznych idiotow cala ta machina istnieje . Powtorze jeszcze raz dla wszystkich ideologow zydozercow ( nie mylic z konkreta krytyka konkretnych dzialan konkretnych zydow), jestescie zydozercami za zydowskie pieniadze i na zydowskie posylki . To wy jestescie powodem dla ktorego spoleczenstwo daje sie przekonac do zalozenia sobie kaganca .

  Zchodzac na poziom socjalisty hansiego : Jebani pozyteczni idioci .

  • hansi

   24 stycznia 2018 at 07:45

   Uwaga ! Nie karmić trolla !..

   • GlosRozsadku

    24 stycznia 2018 at 18:10

    To jest panska odpowiedz haha . Ktos ma inna opinie od panskiej i juz jest trolem zydolubem . Czym rozni sie pan od zyda ktory na pierwsze slowo krytyki pod jego adresem krzyczy antysemityzm . Zalosne . JAk juz stwierdzilem poprzednio , stajecie sie tym czego tak nienawidzicie . Ciekawi mnie jedno . Po panskich wypowiedziach jak np ta powyzej o ukrach i nazizmie widac ze nie jest pan glupcem , jest to powodem do podejrzen ze w moim przypadku panska ignorancja jest celowa . Sklania mnie to do przemyslenia kto tu jest trolem i czy jest nim po prostu z glupoty czy z zawodu .

  • Tomasz

   24 stycznia 2018 at 12:24

   Tomasz uwaga nie karmić trolla z SYNAGOGI SZATANA.[por Ap Św Jana}Jezus Chrystus „PLEMIE ŻMIJOWE „GROBY POBIELANE”

   • GlosRozsadku

    24 stycznia 2018 at 18:29

    Wow . Gratuluje . Ma mnie pan .

  • Kasia

   24 stycznia 2018 at 14:04

   Spadaj trollu do swoich współplemienników tam gdzie twoje miejsce…wśród żmij!

   • GlosRozsadku

    24 stycznia 2018 at 18:16

    Lepiej pani ? Ciekawe oskarzenie z ust kogos kto tak pluje jadem . MOze mala projekcja ?

  • marju73

   24 stycznia 2018 at 18:55

   Machina zostala stworzona ,istnieje, jest kontrolowana i uszczelniana przez satanistycznych zydòw.Odwracanie kota ogonem nic tu nie pomoże.

   • GlosRozsadku

    24 stycznia 2018 at 19:28

    Jesli wiedzial/a by pan/pani o czym mowi to wspolmial/a by pan/pani ze bycie zydem nic nie znaczy ani nie jest wyznacznikiem do posiadania karty w tym „klubie” . Pominiete to zostalo przez niewiedze czy specjalnie ?

    • marju73

     25 stycznia 2018 at 18:16

     Oczywiście że nie.Trzeba być bogatym żydem.

 3. Browarek

  23 stycznia 2018 at 21:58

  Świetny Miksa!

 4. jaro7

  23 stycznia 2018 at 22:31

  Ja pisałem wcześniej że ta akcja to preludium do wykończenia Ruchów Narodowych i …..Winnickiego który celnie obnaża zaprzaństwo,zdradę,miernotę ‚”naszych elit”.I myślę że Pis macza w tym swoje łapska(wiadomo na czyje zlecenie),PiS bardzo chce przejąć Marsz Niepodległości i musza pozbyć się konkurencji.

  • Terebesz

   24 stycznia 2018 at 00:18

   Tak mi się też zdaje. PiS został już przejęty od środka a na prawo od niego ma być tylko ściana. Ponieważ dziadunio Korwin przejadł się wszystkim a nowe pokolenie niezależnej prawicy pojawiło się z konkretnymi pomysłami wajchowy uznał że trzeba całe to towarzystwo szybko zredukować do Hitlera i rękoma PiSu usunąć ze sceny. Zresztą prawdziwej lewicy też ma nie być – i nie ma, bo pojedynczy Ikonowicz systemowi nie zagraża.

 5. Marian

  24 stycznia 2018 at 06:20

  Hitler mordował Polaków. Za kult Hitlera kara śmierci. I nieważne, czy byli to aktorzy, czy głupole.

 6. finka

  24 stycznia 2018 at 08:22

  Tak oczywista prowokacja powinna być zbadana przez służby, choć smutne, że jacyś kretyni dali się to wkręcić, nawet jeśli dobrze opłaceni. Dziennikarze też powinni odpowiadać, ze nie donieśli o przestępstwie. O ochranianych marszach faszystowskich z Niemiec też co prawda nie donoszą. Niepokoi coś innego, cała akcja jest skierowana przeciwko narodowcom wczoraj w-ce minister Wójcik mówił o planach rozwiązania organizacji narodowców, a przygotowaniem do tego było niezaproszenie przez PADa narodowców na Marsz Niepodległości, który jest ich dziełem.

 7. michu

  24 stycznia 2018 at 08:43

  Ciekawe też jest to że chyba większość ubeckich dynastii, wywodzi się z współpracowników gestapo.

 8. antyPOPiS

  24 stycznia 2018 at 09:06

  Cala hutzpah, obnaza jeszcze jedna stara prawde, ze najbardziej dra ryja zlodzieje, lapac zlodzieja. Pierwsza do zdelegalizowania jest stworzona za pieniadze POtomkow hitlerowcow zydoprusacka PO i jej N.czesny klon, podobnie recydywa zydobolszewii Razem. W sytuacji gdy wiekszosc swietujacych urodziny zalozyciela i$$raela, stanowili dziennikarze i sympatycy tvn-u, jedynym rozwiazaniem jest odebranie koncesji tubie judaszyzmu..

 9. m

  24 stycznia 2018 at 10:29

  Andruszkiewicz: Polsce nie grozi nazizm. Polsce grożą resortowe dzieci – https://dorzeczy.pl/53986/Andruszkiewicz-Polsce-nie-grozi-nazizm-Polsce-groza-resortowe-dzieci.html

 10. z-k

  24 stycznia 2018 at 10:35

  Była to niewątpliwie ustawka obcych służb i ich mediów w dodatku bardzo prymitywna bo kto w Polsce, może z wyjątkiem hodowanych w niewiadomym (bo nikt do nich nigdy żadnych pretensji nie ma) celu grupek volksdojczów i banderowców, będzie czcił Hitlera? To jakaś kosmiczna bzdura. Natomiast powaga, z jaką wszelkiej maści wysoko postawione pachoły, agenci i jurgieltnicy ową prowokację potraktowały wskazuje, że ową prowokację zrobiły SŁUŻBY WIODĄCE, które owych pachołów wysoko postawiły i w każdej chwili mogą zdegradować. Ostrze krytyki POMAZAŃCÓW NASZYCH skierowane jest przeciwko Ruchowi Narodowemu i Wielkiemu Marszowi Niepodległości a także co wynika z pilotażowych przebąkiwań także przeciwko organizacji Wojsk Obrony Terytorialnej, które WIODĄCYM SŁUŻBOM są belką w oku.

  • Photo

   24 stycznia 2018 at 19:13

   Trafiłeś w sedno.

 11. michu

  24 stycznia 2018 at 10:52

  Hitler był wodzem III Rzeszy Niemieckiej (która stworzyła np UPA), której celem było najpierw skłócenie Słowian (np na Połabiu przed wiekami się udało), by ich częściowo wybić, a częściowo obrócić w niewolników, oraz wymordowanie eskimoskiej biedoty.

 12. karola32

  24 stycznia 2018 at 11:11

  100/100

 13. Asder123

  24 stycznia 2018 at 11:35

  Swastyka to powinno być logo TVN

  • michu

   24 stycznia 2018 at 11:45

   Na tym etapie się odcinają 😉

 14. aga

  24 stycznia 2018 at 12:02

  Bardzo slusznie napisane. winnicki narazil sie tez mowieniem o banderyzacji obecnej ukrainy. dodam do tego jedynie fakt ,ze nie wiem dlaczego wobec tego winnicki tolerował w swoim otoczenieu jednostki takie jak ten lanuszny. juz kilka lat temu , mysle ,ze okk 4 lata temu , zwróciłam uwagę działaczowi kazmierczakowi na fakt ,ze lanuszny i jego koledzy maszerują razem ze skrajnie antypolskim RAŚ pod flagami tegoż ruchu. ze to hańba dla mnie Polki urodzonej na Śląsku i obserwującej z bezsilnoscia jego germanizacje. błagałam wówczas wręcz pana kazimierczaka ,żeby porozmawiał z winnickim na ten temat. na forach ruchu narodowego i młodzieży wszechpolskiej ukazywały sie felietony i komentarze bagatelizujące udział „narodowców ” ze Śląska w w dorocznych przemarszach RAŚ . myślałam ,ze winnicki nie wie…a tu okazuje sie ,ze chyba wiedział i nie przeszkadzalo mu to. albo nie zdaje sobie sprawy jak wielu folksdojczow na Śląsku ,gl Górnym i Opolszczyznie zyje . wielu z tych słowiańskich autochtonów tak naprawdę jest zgermanizowanych do szpiku kości , dzien w dzien na lokalnych forach daja upust mowie nienawiści wobec tych „zza Buga” , każą sie nam wynosić w 4 pokoleniu , ubolewaja ,ze stalin i hitler nas wszystkich nie wykonczyl ,ublizaja,ze jestesmy brudni i nieporządni i nikt ,zadna prokuratura sie tym nigdy nie zajęła.ja bylam zbanowana przez 2 lata na portalu nowej trybuny opolskiej po tym ,jak wspomniałam o wyrzuceniu mych przodków z domu w Wielkopolsce i zainstalowaniu tam szwabów , którzy pierwszy raz widzieli sztućce i pościel. próbował trochę walczyć z tzw autonomistami szwabskimi Patryk Jaki, ale ostatecznie chyba nie dal rady.cala kuria opolska , większość księży diecezjalnych , tzw uniewersytet opolski , śląski to terytoria okupowane przez ślązakowsko- rasiowska racje stanu. wczoraj w polskim radiu 24 po 20 była audycja właśnie na ten temat , naprawdę trzeba posłuchać co się dzieje na Śląsku , co robi RAŚ ,z którym się fraternizowali np Lanuszny. quo vadis Winnicki ???

  • jaro7

   24 stycznia 2018 at 21:13

   Istne szaleństwo w mediach(zwłaszcza TVN) w sprawie kilku pajaców,trudno oprzeć się wrażeniu że to jest ustawka.Myślę że głównym CELEM jest kasacja RN a zwłaszcza bardzo niewygodnego dla wielu środowisk Winnickiego.Wiadomo którym środowiskom zalazł za skórę ,głównie lewacko-liberalnym ale mocno też „narodowi wybranemu’.To on był przeciwny wywaleniu 100mln na zydowski cmentarz,to on nagłaśnia sprawę ustawy 447 bardzo niebezpiecznej dla Polski,wszyscy inni udają że tematu nie ma(w tym i TVN),on tez protestował jako jeden z nielicznych przeciwko wprowadzeniu do Polski GMO(przepchnięto to po cichu w czasie rekonstrukcji rządu).Wracając do tematu,faszyzm kwitnie w Niemczech,U p a i n i e i innych krajach ale o tym w polskojęzycznych mediach cisza.

 15. Tomasz

  24 stycznia 2018 at 12:28

  RAŚ to większości Ukrancy Gorzelk to Ukrainiec .Prawdziwi Ślązacy są przywiązani do Polski

  • aga

   24 stycznia 2018 at 15:07

   przeciez napisalam wyzej ,ze cholerny lanuszny ,asystent winnickiego bral corocznie udzial w marszach RAŚ ,jako zwolnennik tzw autonimii Górnego Śląska a dzialacze narodowi , do ktorych mialam dostep to bagatelizowali. sam gorzelik to ewidentnie mieszaniec ukrów z przemysla z niemieckojęzycznymi slazakami (byc moze chazarskimi) ,ale czlonkami RAŚ sa często autochtoni czyli zgrmanizowani do szpiku kosci słoawianie ze Sląska. i kogos takiego do siebie dopuscil winnicki. a ten lanuszny z kolei byl v-ce przewodniczacym tego dziwnego stowarzyszenia DIN

   • GlosRozsadku

    24 stycznia 2018 at 18:56

    Bardzo ciekawe jest to co pani napisala powyzej . Bardzo ! ZAwsze zastanawialo mnie dlaczego pan Winnicki i Bosak sa usprawiedliwiani z swoich zachowan a tym bardziej koneksji . Ilekroc wspominam o tym jaki to wielki „patriota” byl mentorem obu panow i kto zakladal MW to dziwnym trafem moj komentarz znika po paru godzinach . Zawsze w tym jednym wypadku i tym temacie . TAcy charyzmatyczni panowie skupiajacy najbardziej prokuktywny i „agresywny” procent mlodego spoleczenstwa . NIgdy nie kwestionowani przez prawa strone , pod wiecznym atakiem strony przeciwnej , glosnym stalym atakiem ktory jednak nie jest wystarczajacy aby panow pozbawic ich „funkcji” . Wszystko co tu pisze to tylko moje wlasne przemyslenia , jedne z wielu . Jest wsrod nich duzo wiecej pozytywnych przemyslen , szczegolnie na temat pana Boska . Pozywka dla mysli .
    Jeszcze raz dodam ze bardzo podoba mi sie pani wypowiedz , rzeczowa i skladna , zawierajaca bardzo ciewkawe informacje . Pozdrawiam .
    NA koniec cos z wlasnego zyciowego doswiadczenia . Dobry czlowiek rzadko przebywa w towarzystwie ludzi zlych a juz napewno wzbrania sie przed wspolpraca z takowymi . Chyba ze prowadzi jakas gre a wymagaja tego jej reguly .

    • michu

     25 stycznia 2018 at 09:37

     Warto by pomyśleć o stworzeniu portalu bez cenzury. Tylko trza znać prawych i dobrych informatyków

 16. Koala

  24 stycznia 2018 at 13:02

  TVN już nie ma POmysłów na sPiSkową teorię dziejów.

 17. Koala

  24 stycznia 2018 at 13:04

  Konieczny byłby komentarz Róży Marii Barbary Gräfin von Thun und Hohenstein!

 18. konkwista

  24 stycznia 2018 at 13:42

  Rekwizyty rodem z filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”
  Starannie ukrywany film na ciężkie dni te fuj en.

 19. Kowalski

  24 stycznia 2018 at 14:56

  Dziwi mnie ta burza w szklance lewactwa ktore zgotowało nam oprócz klątwy mizerny spektakl o domniemanych nazistach polskich w dodatku w głuchej puszczy z dała od cywilizacji wśród zwierząt lasu propagowany był nazizm!!!,spektakl wyreżyserowany prawdopodobnie przez lewackiego szkodnika Klatę ?,dziwi tez reakcja polityków najwyższej rangi ktorzy swoimi wypowiedziami tylko uwiarygodniają cała ta prowokacje hitlero-bolszewików ,a w tle jak zwykle patologiczny obcy antypolski TVN!!!,wszystko niby z ukrytej kamery i aktorzy ktorzy niby nie wiedzieli kogo zapraszają na swój happening ???,juz widzę minę szpiega antypolskiego w osobie europarlamentarzystki niemieckiej polskiego pochodzenia ,kapusia Berlina i 4 rzeszy w osobie pan/pani (płeć nieznana -gender) Róża Won Klaus Turn balcerkowa gąsienicą jak przeżywa ostatni orgazm w centrali bolszewicki-hitlerowskiej Brukseli Ala Berlin,czy w ramach odwetu bedzie kolejny najazd hitlerowskiej pedalskiej niemieckiej tzw UE???,wszystko możliwe od kiedy berlin daje folksdojcza schronienie dla przestępców i terrorystów odpowiedzialnych za zamach na polski rzad i prezydenta pod Smolenskiem w ktorym zamordowano bezkarnie 96 osób ,VIP i głowę państwa polskiego ,choć wszystkim wiadomo ze to była pokazówka paktu ribbentrop-molotow i próba zastraszenia innych krajów pod ich okupacja ktorzy nie poddadzą sie dyktatowi Berlina i Moskwy !!!,precz z żyro-komuna i pedałami!!!

 20. Danka

  24 stycznia 2018 at 15:34

  Przykrywka prawdziwych problemow I tego, co moze sie stac np. w szkolnictwie wyzszym!Konstytucja Gowina przebija stalinowskie wyczyny reformatorow/ mianowany rektor sprawuje nieograniczona wladze, likwidacja dziekanatow, samorzadnosci uczelni!Rada jakas zlozona z kacykow biznesu, wiadomo beneficjentow grubej kreski guru Gowina z UW, no cos przerazajacego….
  A tu przy okazji dla ewent.dewastatorow branzy futerkowej:
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/upadlosci-firm-2017-euler-hermes,195,0,2396867.html?utm_source=Serwisy_WP&utm_medium=LStream

  Firmy transportowe to często jednoosobowe działalności gospodarcze, w przypadku których problemy płatnicze stają się przyczyną upadku firmy – twierdzi Tomasz Starus z Euler Hermes
  900 przedsiębiorstw w Polsce ogłosiło w 2017 roku niewypłacalność. Wśród firm transportowych było ich o aż 43 proc. więcej niż rok wcześniej./…/

 21. Danka

  24 stycznia 2018 at 15:37

  https://www.money.pl/davos2018/politycy-i-koncerny-w-davos-przekonuja-nas-do,192,0,2396864.html?utm_source=Serwisy_WP&utm_medium=LStream

  /…/Mięso z roślin
  Co jest potrzebne do rewolucji żywnościowej? Świat kocha mięso. Duża część farm opiera się na hodowli, które zużywają czwartą część światowych zasobów świeżej wody.

  – Wystarczy, że będziemy jeść mniej mięsa, a system stanie się bardziej wydajny. Mamy też większą możliwość rozwiązania problemu głodu – przekonuje Jennifer Morgan, dyrektor Greenpeace International./…/ Patrick Brown przekonuje, że produkcja żywności o tych samych wartościach odżywczych jest możliwa. Nie trzeba iść na żadne kompromisy./…/

 22. dsfdsfsdf

  24 stycznia 2018 at 18:59

  Skoro to wszystko prowokacja to proszę zgłosić stosowne zawiadomienie do prokuratury. Są na to stosowne paragrafy. Na co czekacie?

  • michu

   25 stycznia 2018 at 09:41

   Nigdy nie wiadomo jaki rozkaz dostanie niezależny sąd 😉

 23. marju73

  24 stycznia 2018 at 19:11

  Pisdzielcy będą ryć pod zaczątkami ruchòw narodowych przy wspòłpracy a jakże tefałściekòw aż ich nie przejmą lub nie zdelegalizują (pròba przejęcia Marszu Niepodległości).Pozwalam sobie na użycie tego przymiotnika gdyż nie zasługują na nic innego.Na ròznych forach internetowych pisali ludzie co o nich myślą między innymi niejaki Kojak z forum maruchy i przyznam zastanawiała mnie jego pewność w ocenie tej syjonistycznej dziczy.Dziś przyznaję człowiekowi rację.Najepiej pasuje do nich myśl „Nasze usta cały czas przeczą temu co czynią nasze ręce” (Arnold Toynbee).

 24. Marek

  24 stycznia 2018 at 20:07

  Nasza pożal się Boże opozycja popełniła właśnie samobójstwo to wyciągnęli materiał ratunkowy.Myślę,że mają więcej podobnych tak na wszelki wypadek.Śmierdzi to na kilometr.

 25. Przebudzcie sie!!!

  24 stycznia 2018 at 20:39

  Czy nikogo nie zastanawia fakt iz Rosja jest dzis przedstawiana jako najwiekszy wrog Polski, Rosja ktora pokonala Hitlera. Dzis politykow czesciej ogladac mozna w Berlinie niz w Moskwie, nie zastanawia Was ten fakt?

  • GlosRozsadku

   24 stycznia 2018 at 23:02

   Rosja ktora pokonala Hitlera . WOW . NIc tylko im dziekowac .

 26. jarecki

  24 stycznia 2018 at 20:55

  I w ramach prowokacji TVN podrzuciło do domów stosowne rekwizyty, tym których zgarnęła policja.

  • antyPOPiS

   24 stycznia 2018 at 21:26

   @jarecki, jakie znaczenie ma co znaleziono u idiotow, skoro faktycznym celem jest kompromitacja srodowisk nie godzacych sie zydo-dyktature. Ilu bylo tych wafelkowych faszystow, w porownaniu do liczby uczestnikow zydobolszewickich manif zwolennikow dzieciobojstwa, czy obrony przywilejow postkomumy
   A tych medialna parchacizna nie tylko nie krytykuje a wrecz je POmpuje..

 27. nb

  24 stycznia 2018 at 21:21

  murem za ONR !

  • prawo

   24 stycznia 2018 at 22:17

   100/100

 28. Barbara

  24 stycznia 2018 at 21:41

  Bardzo TRAFNA diagnoza pana Michalkiewicza:

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/audio/felietony/

 29. Jacek

  25 stycznia 2018 at 00:29

  Kim byli ojcowie i dziadowie tych gloryfikatorów Hitlera? Przyjechali do pracy na Śląsk po wojnie, walczyli w Powstaniach Śląskich czy czuli się Niemcami i im sprzyjali? A może siłą zostali wcieleni do wojska niemieckiego?

 30. Paweł

  25 stycznia 2018 at 01:53

  Michalkiewicz tę prowokację trafniej zdiagnozował. Tu chodzi o kolejne uderzenie w Polskę, by nas przymusić butem do wypłacenia odszkodowań za mienie bezspadkowe Żydów wymordowanych przez Niemców podczas holokaustu. Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Oczywście,że ustawkę faszystowską zrobiły służby przewerbowane po rozwiązaniu WSI zarowno przez Amerykanów jak i Niemców czy Izrael. Na czyje zamówienie, można sie domysleć. Podstawowe jest pytanie: kto z tej ustawki będzie czerpał korzyści i komu na tej ustawce zależało. Nie sądzę, by chciano ugodzić w Narodowców, bo to dla speców WSI żadne zagrożenie. To wyszkolone cwaniaki. Oni chcą sie Narodowcami posłuzyć jako narzędziem,zeby ugodzić w Polskę. Tak samo jak to było po Marszu Niepodleglości, kiedy pyskowali w Parlamencie Europejskim,żę maszerowało 100 tys. faszystów. Ten sam motyw. Ta sama śpiewka. I to na dwa dni przed Davos. WSI, które za ukradzione Polakom pienidze zmajstrowały TVN, sprzedały go Amerykanom, ale dalej z nimi grają i wspólnie manipulują sytuacją wewnętrzną w naszym kraju, przekładając te informacje swoimi medianymi kanałami na media zachodnie, które Eskimosi też maja w łapskach, tak jak amerykańskie. A także Internet, Facebook itd. Wszystko jedna sitwa.i jedna metoda działania od lat. Pokonać ten układ może TYLKO międzynarodowa koalicja narodowców. To może brzmi absurdalnie, ale innej drogi nie widzę. Bo po przeciwnej stronie jest międzynarodówka kosmopolitów(lewaków, masonów i …) Samotnie nie da rady wygrać.Zobaczcie jak od lat gnoją jako faszystkę Le Pen, bo to Front Narodowy.

 31. Dick

  25 stycznia 2018 at 10:05

  Choć zgadzam się z autorem, to zdecydowanie wypraszam sobie stwierdzenie, że na Dolnym Śląsku są jakieś organizacje separatystyczne. Jestem z Dolnego Śląska. Zdecydowana większość mieszkańców Dolnego Śląska to są potomkowie repatriantów zza Buga. Jedynie na Opolszczyźnie jest mniejszość niemiecka, ale to nie Dolny Śląsk!

  Z drugiej strony potępienie do dążeń separatystycznych to jedno, ale ważniejsze jest, kto te organizacje może finansować. Zapewne nasz sojusznik zza Odry. Pytanie czy jakieś służby tym się interesują???

 32. Dolnoślązak

  25 stycznia 2018 at 10:53

  Panie Arkadiuszu proszę natychmiast wprowadzić korektę do tekstu. Proszę nie oczerniać mieszkańców Dolnego Śląska. Dolny Śląsk to ideologicznie i mentalnie zupełnie inny region niż Śląsk Górny! Na Górnym Śląsku są rodziny volksdeutschów oraz wiele osób z obywatelstwami niemieckimi. Na Dolnym Śląsku w zdecydowanej większości mieszkają Kresowiacy i ich rodziny, a jak wiadomo Kresowiacy to są ludzie bardzo patriotyczni. Dolnoślązacy całkowicie odcinają się od hanysów, volksdeutschów i reszty górnośląskiej patologii. Dolnoślązacy są zdecydowanie za integralnością Polski i są przeciwko jakimkolwiek ruchom separatystycznym!!!

 33. Barbara

  25 stycznia 2018 at 11:43

  „…Bardziej interesujące są kulisy tego materiału; głównym jego autorem jest Bertold Kittel – znany mi „dziennikarz”. Był on autorem cyklu artykułów zamieszczonych w „Rzeczpospolitej”, razem z Anną Marszałek, które zniesławiały Romualda Szeremietiewa. Posądzili w nich Romualda Szeremietiewa o łapówkarstwo. (…) Bertold Kittel i Anna Marszałek nigdy nie przeprosili Romualda Szeremietiewa, chociaż ten wygrał z nimi wszystkie procesy. Teraz Bertold Kittel wypływa jako autor materiału o nazistach, czyli narodowych socjalistach. Mówi się: „Polska prawica – naziści”. To tak jakby mówić: „Lodowaty ogień”. (…)

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/gadowski-nam-grozi-nazizm-tvn-izm/

 34. hansi

  25 stycznia 2018 at 13:47

  UWAGA !
  Kto – (nie ujmując niczego Pani Wiejak, Panu Bodakowskiemu, czy Panu Miksie..)
  chce rzetelnej, AKTUALNEJ na bieżąco i podanej smakowicie (I BEZ CENZURY !!!..) informacji,
  BEZ jednocześnie przymusu czytania bredni TROLLI i kretynów, typu „Tomek”, czy inne „Głosy Rozsądku” – polecam po przyjacielsku nowy STREAM (niezależny, nie tylko od YouTube, ale i od czegokolwiek), Marcina Roli i Magdy Deruckiej
  wrealu24.tv
  A takoż – równie smakowity, a KOMPETENTNY V-blog Witolda Gadowskiego,
  np. https://www.youtube.com/watch?v=mdxpvhxkgi0 ,
  tudzież – całkiem sensowny V-blog „SuperFakty” Krzysia Króla.
  Będziecie bardziej na bieżąco, bez oszołomstwa, jak tutaj i bez trollowni i nawiedzonych rusofobów, czy żydolubów 🙂
  Pozdrawiam serdecznie i żegnam 🙂

 35. m

  25 stycznia 2018 at 18:49

  I tak TVN wspomógł dekomunizację. Jako Polak, z serca dziękuję. – http://gosc.pl/doc/4472423.Reportaz-ktory-dekomunizuje-Polske

 36. Tomek

  26 stycznia 2018 at 23:33

  Panie Miksa, zanim zacznie pan kolejny raz przekonywać, że to co się stało w Wodzisławiu to tylko ustawka, prowokacja, że przecież takich debili-nazistów nie ma, to niech pan poczyta sobie choćby komentarze pod tym artykułem albo innymi artykułami na prawy.pl. Jest tu choćby paru etatowych już debili piszących choćby, że chcieliby, aby po raz kolejny powtórzył się Holokaust. Reagujecie jakoś na to? Pewnie powie pan, że taki hansi czy Robert B. to prowokacja TVN, bo niemożliwe, by ktoś był aż takim idiotą.

  • Tomasz

   29 stycznia 2018 at 14:14

   Nie karmić Żydowskich Troli Tomka i Głos Rozsądku

 37. aga

  27 stycznia 2018 at 00:43

  tak jak napisalam kilka dni temu , ze asystent posla winnickiego corocznie bratal sie z RAS ,tak teraz jednak wychodzi ,ze inny czlonek DIN byl folksdojczem , stalym czlonkiem grupy rekonstrukcyjnej o niemieckiej nazwie !!!!, grupa rozwiazala sie dopiero teraz po skandalu
  „”Za swoje skrajne poglądy wyrzucono go z dwóch grup rekonstrukcyjno-historycznych: Powstaniec Śląski z Wodzisławia Śl. (kilka lat temu i to już po kilku miesiącach) i Groß Rauden z Rud Raciborskich (po emisji materiału), które od lat organizują inscenizacje będące atrakcyjną i żywą lekcją historii.

  Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/neonazisci-z-dumy-i-nowoczesnosci-czcza-hitlera-i-szydza-z-tvn-grupy-rekonstrukcyjne-sa-w-szoku-jedna-z-nich-sie-rozwiazala,12882621/„”
  bardzo prosze redakcje by dalej sprawdzala te wátki. w koncu dlaczego dzialania agentury folkdojczow na slasku maja byc skladane na karb Polakow

 38. m

  29 stycznia 2018 at 17:20

  Rafał Stańczyk29 stycznia 2018 10:22
  Szanowni Państwo,
  Nie trudno sobie wyobrazić narrację światowych mediów: oto duży kraj w środku Europy, który oskarżany jest od kilku(nastu) miesięcy o niszczenie demokracji, co do którego instytucje jewropejskie podjęły szereg działań w obawie przed rosnącym nacjonalizmem, kraj w którym faszystowskie marsze gromadzą setki tysięcy zwolenników w stolicy, kraj który próbował wprowadzić prawo kneblujące usta historykom badającym zbrodnie holokaustu, kraj który zagrabił po wojnie mienie żydowskie na kwotę co najmniej 65 mld dolarów domaga się teraz bezczelnie reparacji od Niemiec. Przecież każdy może sprawdzić na oficjalnych stronach internetowych, że Niemcy w ramach reparacji za II światową wypłaciły już potężne kwoty reparacji. Rodzący się faszyzm, na który nie ma zgody żadnej partii opozycyjnej w Polsce, potrzebuje finansowania szeroko zakrojonych zbrojeń, a odsunięcie na boczny tor ministra oficjalnie dążącego do wojny z Rosją miał jedynie upozorować zmianę kierunku. Nie możemy pozwolić na jakąkolwiek pomoc finansową dla totalitaryzmu. Należy obalić ten rząd, a od nowo wybranych elit zażądać oficjalnego potwierdzenia, że wszystkie należne reparacje zostały wypłacone (co potwierdzają przecież dokumenty) oraz natychmiastowej rekompensaty za zagrabione mienie żydowskie.

  Drodzy Państwo, uważam za błąd wskazywanie JUST jako prawdziwego powodu ataku. Prawdziwym powodem są Niemieckie reparacje, a Izrael wykorzystuje swoją szansę na zakończenie wieloletnich i kosztownych zabiegów wydarcia z Polski miliardowego majątku. Przy okazji z wielu twarzy spadły maski i mamy niepodważalny dowód na „przemysł holokaustu”, zakres dezinformacji (akcja mediów w związku z leśnymi rozrywkami) i niestety brak przygotowania merytorycznego rządzących.
  Jedną ustawą udało się sporo odsłonić (ale niestety poprawka PIS dotycząca wykreślenia z ustawy komunizmu jest także znamienna). Jeżeli JK nie odsłoni teraz prawdy Polakom, będzie skazany na porażkę. Porażka PIS niestety sprawi, że nowy rząd zostanie dobrany z ludzi, którzy podpiszą każdą podłość, a Polska razem z majątkiem straci całkowicie tożsamość. Jesteśmy na zakręcie historii i już wkrótce się przekonamy czy zasługujemy na Niepodległą.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/01/warto-to-zrobic.html#comment-form

 39. m

  30 stycznia 2018 at 18:22

  Bogdan@bgh16 minut temu
  W noweli do ustawy o IPN nie podoba mi się że „jacyś” artyści w zasadzie mogą używać frazy „polskie obozy koncentracyjne” i (czytałem) to wprowadzono na sugestie Izraela. To jest duża furtka powiedziałbym wrota do nadużyć. Przykładowo, jeżeli taki Klata (znany ze szmir) zechce pokazać mimo wszystko jak Polacy mordują Żyda w niby „polskim obozie” to to będzie OK, czy oto chodzi. Kto zatem redaguje takie ustawy, Polacy, napewno, czy jakieś wyjątkowe niedorajdy czy ludzie z wyjątkową złą wolą? Czy po pierwszym takim wybryku dopiero ktoś pomyśli że w zasadzie ta nowela o którą było tyle wrzasku jest bublem bo coś niby zabrania ale nie całkiem, zostawia bowiem możliwość nadurzyć na ogromną skalę pod przykryciem niby sztuki?
  https://wpolityce.pl/polityka/379118-swietna-akcja-studentow-dla-rp-przypomnijmy-swiatu-ze-auschwitz-to-german-death-camps-a-polacy-sa-first-to-save

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra