Z kraju

Oświadczenie ONR w sprawie skandalicznej manipulacji TVN

Po emisji reportażu „Superwizjera” TVN na temat grupy neonazistów z Wodzisławia Śląskiego w przestrzeni publicznej pojawiły się głosy sugerujące powiązania tych osób z organizacjami narodowymi takimi jak Ruch Narodowy, ONR, czy Młodzież Wszechpolska. Wcześniej na oskarżenia odpowiadali przedstawiciele RN, a dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej do sprawy odnieśli się działacze ONR.

ONR-owcy opublikowali specjalne oświadczenie, w którym odnieśli się do głosów sugerujących, że na fali oburzenia na grupkę neonazistów, należy… zdelegalizować ONR. Na antenie Polsat News mówił o tym wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zapytany, czy jego zdaniem stowarzyszenie Duma i Nowoczesność oraz Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) powinny zostać zdelegalizowane, odparł:„Sądzę, że tak”. Według niego jest to zadanie, które stoi przed prokuraturą. Nie wyjaśnił jednak, co ONR ma wspólnego z neonazizmem i osobami, które pojawiły się w materiale TVN. Wcześniej identyczną możliwość sugerował Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości.

Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej odnieśli się do sprawy sami narodowcy. – Sugerowanie delegalizacji ONR przez przedstawicieli rządu uważamy za wyraz uległości wobec środowisk lewicowych. – mówił Tomasz Kalinowski, rzecznik organizacji. – PiS za cel obrał sobie delegalizację ONR jednocześnie przyzwalając na działanie organizacji komunizujących i uchyla się od rozliczenia rządu PO-PSL. – dodał.

Działacze ONR sugerowali również, że ostatnie działania partii rządzącej mają związek z polityczną strategią obliczoną na pozyskanie elektoratu centrum. W tym celu PiS miał zdaniem narodowców złagodzić retorykę. ONR-owcy nie wykluczyli, że w takiej sytuacji może być niezbędne powołanie nowej partii politycznej o profilu narodowym.

Wcześniej do sprawy odnosił się już Ruch Narodowy, który w odpowiedzi na reakcje opinii publicznej i manipulacje TVN-u (próbowano powiązać partię z kilkuosobową grupą neonazistów)przedstawił projekt ustawy penalizującej ludobójcze ideologie. Robert Winnicki odciął się i potępił postawy neonazistowskie. – Każdy kto urządza takie groteskowe wydarzenia jak urodziny Adolfa Hitlera wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej. Nie można rozciągać kryminalnych incydentów na wszystkich Polaków lub na całą ideę narodową – to antypolska propaganda – stwierdził Winnicki.

Całość oświadczenia ONR:

Warszawa, dnia 24 stycznia 2018 r.

O Ś W I A D C Z E N I E Obozu Narodowo-Radykalnego

Po emisji reportażu o grupie neonazistów z Wodzisławia Śląskiego w programie „Superwizjer” na antenie telewizji TVN w debacie publicznej rozgorzała dyskusja o „zagrożeniu faszystowskim” jakie rzekomo ma wisieć nad Polską. Wbrew faktom i elementarnej logice na celowniku po raz kolejny znalazł się Obóz Narodowo-Radykalny.

W związku z powyższym oświadczamy:

1. żaden z „bohaterów” reportażu TVN nie tylko nie jest członkiem Obozu Narodowo-Radykalnego, ale również nie ma nic wspólnego z ideą nacjonalizmu chrześcijańskiego przyświecającą działaczom ONR;

2. stanowisko Obozu Narodowo-Radykalnego na temat ideologii takich jak faszyzm, czy narodowy socjalizm było przedstawiane przez Obóz Narodowo-Radykalny już niejednokrotnie (chociażby w Deklaracji Ideowej ONR) i jest ono jednoznacznie potępiające tego typu poglądy jako sprzeczne z wartościami katolickimi i pięknymi tradycjami polskiego ponad stuletniego ruchu narodowego;

3. nie ma naszej zgody na medialne manipulacje i próby łączenia patologicznych postaw i zachowań przedstawionych w ww. reportażu z działaczami i ideą Obozu Narodowo-Radykalnego;

4. wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec głosów płynących z obozu rządzącego, które dopuszczają możliwość delegalizacji stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny. Takie działanie jest bezpodstawne, wysoce niesprawiedliwe i podyktowane jedynie względami politycznymi pozbawionymi jakichkolwiek przesłanek prawnych;

5. sugerowanie możliwości delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego przez niektórych przedstawicieli obecnego rządu odbieramy jako wyraz uległości wobec środowisk lewicowo-liberalnych. Ugrupowanie, które wygrało wybory na fali niezadowolenia po wyjątkowo nieudolnych rządach koalicji PO-PSL, za cel swych zdecydowanych ataków obrało katolicką, patriotyczną i narodową organizację młodzieżową jaką jest Obóz Narodowo-Radykalny. Tymczasem obóz rządzący przyzwala na funkcjonowanie w Polsce jawnie komunizujących ugrupowań, a także uchyla się przed sprawiedliwym rozliczeniem osób odpowiedzialnych za afery ostatnich lat. Polecamy to uwadze wyborców i zastanowienie przed najbliższymi wyborami.
Obóz Narodowo-Radykalny

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  25 stycznia 2018 at 11:52

  Sienkiewicz-rasista, Sobieski-faszysta!

  Jacek Żakowski (który w swoim czasie
  Mlaskał o KODzie jako o Hamasie)
  Stwierdził, że powieść „W pustyni i w puszczy”
  Jest „rasistowska” i w radiu dla tłuszczy,
  Że „napisana jest źle” werdykt wydał.
  „Ponadto dzieciom przypis by się przydał:
  Henryk Sienkiewicz był rasistą. Wtedy
  Wciąż nie wiedziano, że rasizm do biedy,
  Do zła prowadzi! Włosy dęba stają
  Na myśl, że ludzie książkę tę czytają!”

  Ponieważ długo Żakowski ich kształci,
  Opinię jego wsparli internauci:
  „Tak… Takie będą Rzeczypospolite,
  Jakie chowanie młodzieży. Trza by tę
  Książkę o swoich przekonań obronie,
  Oraz odwadze i odpowiedzialności
  Zmienić na powieść o wolnej miłości.
  Politgramotę młodzież ma wziąć w dłonie…“
  I dodał Elrond (bo taki nick jego):
  „Książkę o akceptacji potrzeba wszystkiego!“

  Ponrad: „Cholera, tego nie wiedziałem!
  I z moją córką właśnie oglądałem
  Film na podstawie tej brzydkiej powieści…
  Czy z obejrzenia rasistowskich treści
  Można na Czerskiej szczerą odbyć spowiedź?”
  Marian: „Cny Jacku, teraz jeszcze dowiedź,
  „Wołodyjowski” fobo-, a „Krzyżacy”
  Antyniemieccy są – wskaż na tacy!”
  A Edi Jacka lektury podlicza:
  „Po Marksie wziął się, znać, za Sienkiewicza.”

  Cóż dodać? Miejmy w Żakowskim nadzieję,
  Że po „Trylogii” lekturze, iż geje
  Dyskryminacji strasznej ulegali
  Przez Sienkiewicza, znów mlaszcząc, wypali!
  Że przeczytawszy o panu hetmanie
  Sobieskim, śmiało ogłosi swe zdanie
  O jego wobec islamu wrogości,
  O ksenofobii, braku gościnności…
  I sformułuje prawdę oczywistą,
  Że – tfu! – Sobieski był zwykłym faszystą!!!

 2. cinek

  25 stycznia 2018 at 11:57

  A wiec to prawda, że żydostwo zażądało delegalizacji ONR. Słychać było to już w grudniu 2017 r kiedy to bardzo uaktywnił się niejaki Jonny Daniels czy jak mu tam naprawdę. Żydzi żądzą w Polsce, ale do tej pory było to bardziej rozmyte, zakulisowe. Teraz za dobrej zmiany na chama wyłażą z każdego kąta. Coś się szykuje, coraz bardziej im się spieszy.

  • moherowy beret

   30 stycznia 2018 at 20:09

   Jeszcze o delegalizacji ONR napomyka wice minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Nie wiem dlaczego to stanowisko przypadło Magdalenie Gawin(to ta Żydówka tak biła brawo po uwadze o ustawie IPN ambasador Azari na uroczystościach w Oświęcimiu.Tak dużo Żydów mamy na rządowych stanowiskach.

 3. michu

  25 stycznia 2018 at 12:16

  Co innego powód co innego pretekst. Jak będzie rozkaz że ONR ma być zdelegalizowany (jak wszystkie inne narodowe organizacje) to będzie. Liczy się kto ma siłę i władzę, a nie kto ma racje (to tak jak np z radiostacją w Gliwicach w 39 r.)

  • cinek

   25 stycznia 2018 at 12:34

   Decyzja już jest. Już został wydany rozkaz, nie widać tego? Obchody odzyskania niepodległości Polski mają być zawłaszczone. Ma być zrobiona jakaś hybryda z żydostwem, ma być obchodzone w duchu braterstwa z innymi mniejszościami zamieszkujacymi ziemie Polskie (czytaj z żydami). Muszą ośmieszyć narodowców po to żeby pod ich sztandarem nikt nie szedł. Ale to się nie uda bo chyba ludzie się budzą. Tak ewidentna i nachalna propaganda musi się spotkać ze sprzeciwem.

 4. Ton

  25 stycznia 2018 at 12:23

  Nagonka na ONR to sprawka żydowska.

 5. antyPOPiS

  25 stycznia 2018 at 12:24

  Pi$raelici chca polaczyc obchody odzyskania niepodleglosci Polski, z powstaniem bastarda stalina i hitlera judeonazistowskiego iSSraela. A to wymaga przejecia Marszu Niepodleglosci, czyli nalezy spodziewac sie mnozenia akcji dyskredytujacych szeroko pojety ruch narodowy. Zydobolszewia dla zniszczenia rosyjskich patriotow zorganizowala kiedys operacje Trust, historia kolem sie toczy, zydonaziolstwo wykreowalo i steruje PiSiorstwem do spacyfikowania obroncow Polskiej niepodleglosci..

 6. hansi

  25 stycznia 2018 at 12:39

  Zapraszam wszystkich do Marcina Roli, już POZA cenzurowym TERROREM YouTuba i innych pejs-zbuków.
  Na przeglądarce wrzucamy po prostu „wrealu24.tv”.
  Marcin Rola i Magda Derucka. Z przyjaciółmi i korespondentami.
  Rosnąca siła medialna, całkowicie niezależna i finansowana Z DATKÓW LUDZI,
  a nie z łaskawego chleba Służb, czy amerykańskich koncernów i innych Smolarów, czy Solorzy.
  OBY – jak najdłużej, zanim ich wszystkich chamsko FASZYŚCI PiS-owscy pozamykają…
  http://www.wrealu24.tv
  Serdecznie polecam.
  Jako odtrutkę na „Tomków” i inne „Głosy Rozsądku”…

  • Tomek

   25 stycznia 2018 at 17:52

   A jest tam coś ciekawego o szczepionkowym ludobójstwie (przez Żydów finansowanego, oczywiście) albo o ludziach-jaszczurach. Coś w stylu filmików, które zwykle polecasz?:)

   • Tomasz

    25 stycznia 2018 at 18:56

    Nie karmić Żydowskich Troll8i Tomaka i „Głos Rosądku”

 7. Julia

  25 stycznia 2018 at 12:42

  Brawo działacze ONR.Dla Polski jedyną nadzieją jest zjednoczony Ruch Narodowy.
  Działania PIS pokazują dobitnie,że jest to zła zmiana.

 8. Paweł

  25 stycznia 2018 at 13:30

  PiS musi się wywiązać wobec zadania jakie postawił Daneels i środowiska żydowskie.
  To jest przygotowanie terenu. Podejrzewam ze cała sprawa została uzgodniona z postubeckim tvnem.

 9. Marek O

  25 stycznia 2018 at 14:24

  Trzeba być skończonym idiotą by uważać pis za partię prawicową, całe to towarzystwo jest umaczane w Magdalence i dalej chodzi na pasku wsi…Na czyim pasku chodzi zaś dziś wsi? część na niemieckim a większość na żydowsko-amerykańskim i to wszystko wyjaśnia. Do czasu gdy nie pogonimy z naszego kraju jednych i drugich będziemy niewolnikami.

 10. finka

  25 stycznia 2018 at 14:57

  Pod innym tekstem już to pisałam, ale powtórzę, nagonkę zaczął PAD nie zapraszając narodowców do uczestnictwa w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Potem niejaki Daniels (kim on jest, żeby Polaków pouczać w wewnętrznych sprawach kraju)zażądał delegalizacji organizacji narodowców. Dlaczego nie upomina Niemców, gdy na marszach pali się żydowskie flagi. Dziwnym trafem Otwarty Dialog nawołujący do obalenia rządu albo komunistyczne partie nikomu nie przeszkadzają. PiS oszukał Polaków, widać ciągłość okrągłego stołu.

 11. hansi

  25 stycznia 2018 at 16:07

  Marcin Rola na „wrealu24.tv” zaczyna akcję „SZUKAMY NAZISTÓW !” 😀 ..
  Uważam to za dobry pomysł ! 🙂
  Dobre by były plakaty i wlepki:
  „SZUKAMY NAZISTÓW ! KTO WIDZIAŁ, KTO SŁYSZAŁ ??”
  A tak w ogóle , to OLAĆ, bo to ściema odwracająca uwagę od aktualnie na tapecie NAPDAU RABUNKOWEGO ŻYDOWNI na POlskę o 65 miliardów Dolarów.

 12. Wojciech

  25 stycznia 2018 at 17:32

  Wychodzi na to że mamy wiceministrów sprawiedliwości debili. Bezmózgich kretynów, którzy paplą co im się podpowie bez zastanowienia.

 13. Wojciech

  25 stycznia 2018 at 17:34

  Chyba czas wstąpić do ONR. Chociaż jeszcze poczekam czy Antoni nie zmądrzeje. Może założy swoją partię.

  • moherowy beret

   30 stycznia 2018 at 20:15

   Wojciech,daj Ty spokój z Antonim.Przecież w młodości on miał swego idola na portrecie w pokoju.A tym idolem był towarzysz Che.

 14. Tomek

  25 stycznia 2018 at 17:48

  https://www.google.pl/search?q=hajlowanie+onr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi74IHgx_PYAhVOKywKHeKFB7EQ_AUICygC&biw=1536&bih=723#imgrc=FIIW8V3qKB12hM:

  Aha, a obrazki takie jak w linku poniżej to panu rzecznikowi zapewne obce są. Jest ich pełno. Może i ONR wspólnego z tymi debilami z lasu wiele nie ma, ale u siebie posprzątać też powinien.

 15. markx

  25 stycznia 2018 at 18:17

  ZYDO-PISO-KOMUNA ODSŁA w pełni pejsato czerwona twarz…..

 16. husarz

  25 stycznia 2018 at 19:39

  TVN dokonał prowokacji. Urodziny Hitlera są 20 kwietnia, a reportaż opublikowano w styczniu, czyli prawie rok czasu po neonazistowskiej imprezie. Chyba, ze ci rzekomi neonaziści wcale nie obchodzili urodzin Hitlera tylko odegrali role na zamówienie dziennikarzy (za solidnym wynagrodzeniem). Wcale bym się nie zdziwił, gdyby mundury SS pochodziły z rekwizytorni TVN. Cały ten reportaż ma na celu zdyskredytowanie środowisk narodowych poprzez sugerowanie ich powiazań z neonazizmem.

 17. pidzio

  27 stycznia 2018 at 21:03

  Niech jak najszybciej Ruch Narodowy połączy się z ONR. Niech zgłaszają kandydatów do wszystkich wyborów. Liczę na to, że wówczas zagłosują
  na nich Patrioci, Kresowiacy, Polonia, Emeryci i Renciści. Dałoby to sumę kilkadziesiąt milionów głosów i prawdziwa prawica wywaliłaby „układ kanciastego stołu”.

  • Polak

   27 stycznia 2018 at 22:22

   No właśnie. Może nareszcie jakieś zjednoczenie. Ksiądz Jacek Międlar coś już działa w tym kierunku. Może to wyzwoli całą falę zjednoczeń i zmądrzenie polskiego narodu aby wygłosował na prawdziwą polską prawicę i pogonił te wszystkie POPiSy, SLD, PSL i innych pogrobowców takich jak UW itp.
   Z Panem Bogiem!

 18. m

  30 stycznia 2018 at 18:24

  Bogdan@bgh16 minut temu
  W noweli do ustawy o IPN nie podoba mi się że „jacyś” artyści w zasadzie mogą używać frazy „polskie obozy koncentracyjne” i (czytałem) to wprowadzono na sugestie Izraela. To jest duża furtka powiedziałbym wrota do nadużyć. Przykładowo, jeżeli taki Klata (znany ze szmir) zechce pokazać mimo wszystko jak Polacy mordują Żyda w niby „polskim obozie” to to będzie OK, czy oto chodzi. Kto zatem redaguje takie ustawy, Polacy, napewno, czy jakieś wyjątkowe niedorajdy czy ludzie z wyjątkową złą wolą? Czy po pierwszym takim wybryku dopiero ktoś pomyśli że w zasadzie ta nowela o którą było tyle wrzasku jest bublem bo coś niby zabrania ale nie całkiem, zostawia bowiem możliwość nadurzyć na ogromną skalę pod przykryciem niby sztuki?
  https://wpolityce.pl/polityka/379118-swietna-akcja-studentow-dla-rp-przypomnijmy-swiatu-ze-auschwitz-to-german-death-camps-a-polacy-sa-first-to-save

  • m

   30 stycznia 2018 at 19:29

   Zamieńmy w tym wpisie „artyści” na „naukowcy”, „Klata” na „Gross” i …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra