Z zagranicy

Kanada: Wyciekły tajne dokumenty wywiadu, z których wynika, że zagrożenie terroryzmem islamskim jest większe niż przyznaje rząd

Portal Breitbart i gazeta „The Sun” dotarły do dokumentów wywiadu kanadyjskiego (CSIS), z których wynika, że służby wywiadowcze są bardziej zainteresowane islamskim terroryzmem niż przyznaje to oficjalnie lewicowy rząd Justina Trudeau.

Jednym z tych dokumentów jest raport z wysłuchania jednej komisji w październiku 2016 roku. „Służby nigdy nie spotkały się z zagrożeniem terrorystycznym o takim kształcie, skali i złożoności, inspirowanym przez sunnickich islamistów” poinformował „The Sun”, cytując raport.

W ocenie kanadyjskich służb specjalnych największe zagrożenie stanowią islamscy radykałowie, którzy powracają do Kanady z Bliskiego Wschodu, aby tutaj prowadzić dżihad. „Ekstremiści powracający do Kanady mają na tyle duży potencjał, aby stanowić poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego” przyznaje CSIS.

Jeden z dokumentów cytuje oficera CSIS, który mówi: „Powinienem zaznaczyć, że nadal obiektem naszego zainteresowania są osoby, których nie znamy, lub takie, o których mamy szczątkowe informacje, ze względu na znaczące wyzwania operacyjne występujące w takich śledztwach”.

Tymczasem premier Kanady Justin Trudeau wywołał w zeszłym miesiącu szeroką falę krytyki swoim komentarzem odnośnie do powracających do Kanady dżihadystów, twierdząc, iż ci ostatni „mogą być nadzwyczajnie silnym głosem za zapobieganiem radykalizacji w przyszłych pokoleniach”.

Z kolei CSIS ostrzega, że powracający mogą zadziałać na wiele różnych sposobów: od powrotu do normalnego życia, przez radykalizację innych, finansowanie i ułatwianie podróży na Bliski Wschód ochotnikom, aż po planowanie ataków terrorystycznych.

W tym miejscu warto zauważyć, że rząd Trudeau nie miał odwagi opublikować statystyk odnośnie tego, jak wielu islamskich radykałów powróciło do Kanady. Wraz z ministrem ds. bezpieczeństwa publicznego ograniczyli się do podania danych sprzed dwóch lat, z których wynika, że do Kanady wróciło zaledwie 60 dżihadystów.

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  25 stycznia 2018 at 17:13

  KiKA i faszystka

  Telewizyjna ma misję stacja.
  Misją tej stacji jest kopulacja.
  ARD oraz ZDF (sławne!)
  Filmiki w KiKce robią zabawne.

  Na przykład serial o nastolatce:
  O jej z dorosłym uchodźcą schadzce…
  Teraz niemiecka każda dziewczyna
  Może pokochać muzułmanina!

  Nie tylko młodzież, ale i dzieci
  KiKA programem swoim oświeci.
  Coś od trzech latek do oglądania:
  Po co jest stanik? – do rozpinania!

  Młodzi migranci, wkrótce amanci
  Trenują pilnie. Żaden nie kanci!
  Popiera mądry program ten władza.
  A jednak komuś program przeszkadza!…

  Inge Bell czuje się przerażona.
  „To błędny sygnał” – hejtuje ona.
  Bell od praw kobiet jest specjalistką
  I – teraz jasne – że jest faszystką!!!

  KiKA powinna tą Bell się zająć.
  Najlepiej kilku uchodźców nająć…
  Jest źle – faszystka szybko zrozumie –
  Gdy ktoś stanika z niej zdjąć nie umie!

 2. Egzorcysta

  26 stycznia 2018 at 19:08

  To nie jest teroryzm islamski https://wolna-polska.pl/wiadomosci/przywodca-isis-to-zyd-i-syjonista-2015-12 to sie tylko tak nazywa dla niepoznaki i dlatego, ze mamy szukac winnych nie tam gdzie oni sa.Istota sprawy jednak juz dawno wyszla na jaw. Jeszcze tylko nie wiemy jak zmuszaja i przkononuja ,tych islamistow do tych atakow.Ale i to wyjdzie na jaw , jak to ze jeden z reporterow, juz byl z kamera przed atakiem na miejscu, a jego zona jest wysokopostawionym oficerem w sluzbach mosadu.No i motyw, „ten zrobil kto skorzystal”. I ciekawe ,ze nie udalo sie zadnego zywego terrorysty zlapac zywego zeby opowiadzial przed kamerami , co kto i jak? Tak wiec znow jak sie zaglebimy w tematyke i chcemy poznac prawde, nie jest ona taka jak serwuja nam media.

 3. cayt-london

  26 stycznia 2018 at 20:14

  przeciez kanada to siedlisko banderowcow i zydokomuny jesli dodamy do tego synow pedofila mahometa to wychodxi niezly bigos

 4. Wiedzon

  27 stycznia 2018 at 11:41

  KleRRR wypełnia WRÓŻBY https://youtu.be/4vVVaaob3Sc

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra