Kościół

Synowska prośba wiernych do biskupów, by wystąpili w obronie małżeństwa

Prawie 55 tys. wiernych podpisało się pod listem do Episkopatu Polski z prośbą o potwierdzenie tradycyjnej nauki Kościoła w sprawie nierozerwalności małżeństwa. Prośbę motywują sprzecznymi ze sobą interpretacjami papieskiej adhortacji Amoris Laetitia.

„Właśnie teraz nasi Czcigodni Pasterze potrzebują wsparcia i ważnego głosu tych wszystkich wiernych, którym dobro Kościoła i polskich rodzin w sposób szczególny leży na sercu” napisali inicjatorzy akcji w uzasadnieniu do listu.

Podkreślali, że za zachodnią granicą Polski możemy zaobserwować wielki kryzys wiary, który potęgowany jest przez doktrynalny zamęt. „Niemieccy biskupi wystosowali list pasterski, w którym oficjalnie dopuścili osoby rozwiedzione, żyjące w ponownych związkach, do przyjmowania Komunii Świętej” przypomnieli, podkreślając, iż „w największym kraju Unii Europejskiej katolicka hierarchia zaprzeczyła dotychczasowej praktyce Kościoła oraz słowom świętego Jana Pawła II, który nauczał: <<Kościół potwierdza swoją praktykę, opartą na Piśmie Świętym, niedopuszczania do Komunii Eucharystycznej rozwiedzionych, którzy zawarli ponowny związek małżeński>>”.

„Nie chcemy, by doktrynalny zamęt i rewolucja obyczajowa dotarły do naszej Ojczyzny! Pragniemy ponadto, by postawa polskich hierarchów dała przykład biskupom na całym świecie” tłumaczyli, dodając, że właśnie dlatego tak ważne jest, aby wierni Kościoła katolickiego razem dali świadectwo wierności duchowemu testamentowi, który przekazał nam nasz święty papież Jan Paweł II. „Dlatego tak istotne jest, żebyśmy właśnie teraz – w obliczu zagrożenia – dali świadectwo naszej wiary i przywiązania do odwiecznej nauki Kościoła, założonego przez Chrystusa Pana” zaznaczali.

List w obronie małżeństwa można podpisywać na stronie:

poloniasemperfidelis.pl/

 

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Slawomir Tomasz Roch

    25 stycznia 2018 at 18:19

    Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary i milosci do Boga i czlowieka, ukazane nam przez Polakow, ktorzy dziesiatkami tysiecy bronia nierozerlwalnosci malzenstwa! My z zona Maria juz podpisalismy i jestesmy gdzies okolo 21000! Nikt nie moze zmusic mnie bym blogoslawil bestie, czyli grzech smiertelny cudzolostwa! Papiez Franciszek nie ma absolutnie zadnej wladzy zmienic Bozych Przykazan! Juz kilka dni temu wyslalem tez sms-a do wielu przyjaciol i znajomych na Wyspach, by podpisali te petycje. Pisalem Im: to jest Polska Siec Patriotyczna (PSP). Znaczy nie chowaj tej informacji jedynie dla siebie, wystrzegaj sie jak ognia znieczulicy, badz solidarny, nie badz egoista! Jesli chcesz i mozesz wyslij ten tekst innym i zapros do podpisania petycji! Razem mozemy zrobic wiecej! Z Panem Bogiem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra