Z zagranicy

Francja: promocyjna cena, zamieszki i histeria

Mija  dziesięć lat odkąd po raz pierwszy przybyłam  do Beauvais. Dwukrotnie z cyklem wykładów, a także,  by ujrzeć katedrę  pod wezwaniem św. Piotra – perłę architektury o najwyższym sklepieniu gotyckim na świecie. Jej losy były wyjątkowo dramatyczne  -w wyniku trzech kolejnych katastrof podczas budowy powstał tylko chór oraz transept. Nawa, której strop runął w 1573 roku, nie została ukończona.

W miniony czwartek cywilizacja śmierci pokazała swe nowe oblicze nie tylko  w Beauvais. Niektóre kobiety dostawały ataków histerii, inne pilnowały, by im nikt  im w tłumie nie zrzucił chust. W wielu innych miasteczkach  oraz miastach Francji doszło bowiem do szarpaniny, wybuchów agresji, bójek oraz  wzajemnego obrzucania się wyzwiskami i to gdzie?

W  sklepach sieci Intermarché podczas promocji „najbardziej znanego na świecie kremu do smarowania pieczywa”. Film dokumentujący histeryczne oraz agresywne zachowania klientów zamieszczony w Internecie  godzinę temu miał  już 4 322 112  odsłon. Siniaki, zadrapania, naderwane ubrania – oto dla wielu  mieszkańców obecnej Francji bilans czwartkowych  zakupów.

Mieć, a nie być – jak widać już tylko liczy to się dla wielu mieszkańców Krainy Katedr liczy. Kościoły we Francji pustoszeją, a w sklepach nie można przecisnąć się nie między półkami, ale między ludźmi.

„Historia kremu Nutella® to pełna pasji opowieść o niepowtarzalnym produkcie, który powstał we Włoszech w 1946 roku. Dzięki Pietro Ferrero i jego zamiłowaniu do jakości, a także dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom, możemy cieszyć się tym niepowtarzalnym smakiem” – czytamy na stronie producenta.

 

Źródło:

contre-info.com/promos-sur-le-nutella-scenes-demeutes-dans-plusieurs-supermarches-francais#

france3-regions.francetvinfo.fr/

ferrero.pl

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. prawo

  27 stycznia 2018 at 17:25

  Motłoch w każdym kraju jest taki sam. Jest motłochem.

 2. m

  27 stycznia 2018 at 17:25

  Nutella – bezwartościowa miazga cukrowo – tłuszczowa? – https://vitalia.pl/artykul6709_Nutella-bezwartosciowa-miazga-cukrowo-tluszczowa.html
  Smacznego!
  Bon appetit!

  • Naczelnik

   29 stycznia 2018 at 06:32

   Bo to niestety artykul o Nutelli sprzedawanej w Polsce. Na zachodzie Nutella ma calkiem inny skład.

 3. Tomek

  27 stycznia 2018 at 17:44

  Takie rzeczy to i u nas nieraz się dzieją przy jakichś promocjach. Nie trzeba daleko (we Francji) szukać…

 4. Hania

  27 stycznia 2018 at 18:32

  Francja- najgłupsza córa zdziczałej Europy. 🙂

 5. m

  29 stycznia 2018 at 17:32

  Rafał Stańczyk29 stycznia 2018 10:22
  Szanowni Państwo,
  Nie trudno sobie wyobrazić narrację światowych mediów: oto duży kraj w środku Europy, który oskarżany jest od kilku(nastu) miesięcy o niszczenie demokracji, co do którego instytucje jewropejskie podjęły szereg działań w obawie przed rosnącym nacjonalizmem, kraj w którym faszystowskie marsze gromadzą setki tysięcy zwolenników w stolicy, kraj który próbował wprowadzić prawo kneblujące usta historykom badającym zbrodnie holokaustu, kraj który zagrabił po wojnie mienie żydowskie na kwotę co najmniej 65 mld dolarów domaga się teraz bezczelnie reparacji od Niemiec. Przecież każdy może sprawdzić na oficjalnych stronach internetowych, że Niemcy w ramach reparacji za II światową wypłaciły już potężne kwoty reparacji. Rodzący się faszyzm, na który nie ma zgody żadnej partii opozycyjnej w Polsce, potrzebuje finansowania szeroko zakrojonych zbrojeń, a odsunięcie na boczny tor ministra oficjalnie dążącego do wojny z Rosją miał jedynie upozorować zmianę kierunku. Nie możemy pozwolić na jakąkolwiek pomoc finansową dla totalitaryzmu. Należy obalić ten rząd, a od nowo wybranych elit zażądać oficjalnego potwierdzenia, że wszystkie należne reparacje zostały wypłacone (co potwierdzają przecież dokumenty) oraz natychmiastowej rekompensaty za zagrabione mienie żydowskie.

  Drodzy Państwo, uważam za błąd wskazywanie JUST jako prawdziwego powodu ataku. Prawdziwym powodem są Niemieckie reparacje, a Izrael wykorzystuje swoją szansę na zakończenie wieloletnich i kosztownych zabiegów wydarcia z Polski miliardowego majątku. Przy okazji z wielu twarzy spadły maski i mamy niepodważalny dowód na „przemysł holokaustu”, zakres dezinformacji (akcja mediów w związku z leśnymi rozrywkami) i niestety brak przygotowania merytorycznego rządzących.
  Jedną ustawą udało się sporo odsłonić (ale niestety poprawka PIS dotycząca wykreślenia z ustawy komunizmu jest także znamienna). Jeżeli JK nie odsłoni teraz prawdy Polakom, będzie skazany na porażkę. Porażka PIS niestety sprawi, że nowy rząd zostanie dobrany z ludzi, którzy podpiszą każdą podłość, a Polska razem z majątkiem straci całkowicie tożsamość. Jesteśmy na zakręcie historii i już wkrótce się przekonamy czy zasługujemy na Niepodległą.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/01/warto-to-zrobic.html#comment-form

 6. Witold Raś

  29 stycznia 2018 at 18:10

  Żabojady rzuciły się na tanie masło??? a podobno to taki ” dziany ” naród. W dodatku wyznajacy ” wartości europejskie ” he he he he.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra