Z kraju

IPN: Ingerencja ambasady izraelskiej w nowelizację ustawy o IPN jest niestosowna

Instytut Pamięci Narodowej wydał oświadczenie w sprawie skandalicznych słów ambasador Izraela w Polsce Anny Azari, domagającej się rezygnacji przez polskie władze ze zmian w ustawie o IPN zmierzających do karania osób szkalujących Polskę i Polaków.

W wydanym 28 stycznia 2018 roku oświadczeniu IPN stwierdza:

„Podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz Ambasador Izraela Anna Azari zaapelowała o zmianę w przyjętej przez Sejm nowelizacji wprowadzającej m.in. kary za sformułowanie „polskie obozy śmierci”.

Instytut Pamięci Narodowej uważa za niestosowną ingerencję ambasady innego państwa w nowelizację ustawy, która jeszcze nie została uchwalona. Słowa dyplomaty są tym bardziej zastanawiające, że zostały wypowiedziane w Polsce, która jako pierwsza padła ofiarą niemieckiego okupanta. W obozie Auschwitz początkowo osadzano Polaków, ostatecznie stał się miejscem zagłady przede wszystkim Żydów. Podczas II Wojny Światowej zginęło blisko 6 mln obywateli polskich, z których połowa była polskimi Żydami a połowa etnicznymi Polakami.

Przez kilkadziesiąt ostatnich lat Polska była wielokrotnie szkalowana i ukazywana jako wspólnik Hitlera, dlatego obrona dobrego imienia naszego narodu przed stwierdzeniami, które nie mają nic wspólnego z prawdą historyczną, wydaje się sprawą oczywistą i konieczną. Wcześniej ta obrona była nieskuteczna, a stanowisko polskich władz nie zawsze było dostrzegane w przestrzeni społecznej i medialnej.

Instytut Pamięci Narodowej pragnie podkreślić, że nowelizacja ustawy o IPN nie ogranicza badań naukowych i wolności słowa, walczy jedynie z celowym zakłamywaniem historii, bezczeszczeniem pamięci o ofiarach i hańbieniem żyjących więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

Przepisy dotyczące kar za kłamstwa historyczne obowiązują również w innych krajach, polska reakcja w tej kwestii nie jest niczym wyjątkowym.

Zarzuty wobec Polaków dotyczące okresu II Wojny Światowej, jeśli będą dobrze udokumentowane, nie spotkają się z sankcjami prawnymi. Ustawodawca, Ministerstwo Sprawiedliwości, chce jedynie zapobiec wypowiedziom osób, które umyślnie, publicznie i wbrew faktom przypisują narodowi polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne.

Dla Instytutu Pamięci Narodowej walka z kłamstwami o „polskich obozach śmierci” jest szczególnie ważną misją. W zeszłym roku IPN upublicznił listę nazwisk załogi niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau i należy podkreślić, że żadna z tych osób nie była Polakiem. To Niemcy jako państwo ponoszą odpowiedzialność za zbrodnie popełniane w obozach koncentracyjnych.”

Instytut Pamięci Narodowej przypomina ponadto listę nazwisk załogi niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau:

http://pamiec.pl/pa/form/60,Zaloga-SS-KL-Auschwitz.html

Władze instytucji dodają ponadto, iż w reakcji na szkalowanie narodu polskiego i publikowanie kłamstw historycznych, IPN stworzył anglojęzyczny portal „Prawda o niemieckich obozach śmierci” („Truth about german camps”). „Przedstawianie Polaków jako wspólników Hitlera jest przestępstwem i trzeba to zdecydowanie piętnować, przedstawiając fakty” stwierdzają.

Anglojęzyczny portal: „Prawda o niemieckich obozach śmierci” („Truth about german camps”):

http://www.en.truthaboutcamps.eu/

W tym celu IPN wydał również nowy numer Biuletynu „Niemcy ludziom zgotowali ten los”, poświęcony niemieckim zbrodniom w obozach koncentracyjnych. Autorzy artykułów opisują m.in., jak w niektórych krajach pamięć o tej mrocznej karcie historii zaciera się, szczególnie wśród młodego pokolenia.

http://pamiec.pl/pa/biblioteka-cyfrowa/biuletyn-ipn/biuletyn-ipn-od-2017/18078,Biuletyn-IPN-nr-122018.html

Fot. fb

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. jok

  28 stycznia 2018 at 18:15

  Był kiedyś film o II wojnie – okres 1944/45 na Zachodzie. Niemcy (jakaś grupka) chcieli się poddać Amerykanom, ale by nie mieli kłopotów, chcieli trochę stworzyć pozory, że nie poddali się bez walki, chcieli trochę postrzelać w powietrze…

  Tyle wstępu.
  Coraz bardziej mi to wszystko zaczyna przypominać ustawkę, z której być może nie wszyscy uczestnicy „ustawki” zdają sobie sprawę.
  Oby ceną za „publiczną inscenizację przeciwstawienia się Izrelowi” (rzecz praktycznie niebywała nad Wisłą), nie było wykonanie jakiegoś zleconego zadania, w stylu: realizacja, w jakiś tam sposób, postanowień ustawy 447.

  • prawo

   28 stycznia 2018 at 19:37

   Polska zawsze miała dwóch wrogów: Niemcy i Rosję aż tu najgorszym wrogiem okazali się żydzi. Tak będzie od wczoraj 27.01 A.D. 2018.

   • prawo

    29 stycznia 2018 at 00:19

    Awantura stąd, że chodzi o te wycieczki – kilkaset tysięcy rocznie – wychowywane w nienawiści i instruowane przeciw Polsce i Polakom na naszym terenie.
    Teraz nie będą mogli bo można ich nagrać z dużej odległości i zapuszkować – o to chodzi przede wszystkim. Jasne?

  • NARODOWYROJALISTA

   29 stycznia 2018 at 09:29

   pani AMBASADOR JAKIM PRAWEM MA PRAWO DO MIĘSZANIA I WPŁYWU DO USTAWODASTWA POLSKIEGO TO WYŁĄCZNIE POLSKIE PRAWO A NIE PAŃSTWA IZRAEL .

  • NARODOWYROJALISTA

   29 stycznia 2018 at 09:43

   TEN ATAK ŚRODOWISK FILOSEMICKICH JEST IDEOLOGIĄ NIENAWISCI DO NARODU MIŁUJĄCEGO POKÓJ JAKIM JEST NASZ UMIŁOWANY NARÓD POLSKI .IZRAEL JEST PANSTWEM CZY SIĘ TO KOMU PODOBA CZY NIE FASZYSTOWSKIM ,DYSKRYMINUJE PROWADZI APERCHEID DO NARODU SEMICKIEGO JAKIM JEST NARÓD PALESTYNSKI ,KTÓRY JEST WIĘKSZYM STOPNIU ŻYDOWSKI NIŻ PAŃSTWO IZRAEL

 2. Marian

  28 stycznia 2018 at 19:16

  W XVII w. w Warszawie o ustawach w polskim Sejmie decydowali ambasadorzy Rosji i Prus – wiemy, że skończyło się to zaborami.
  Teraz próbuje to samo robić ambasador Izraela – no, naprawdę, aż tak głupi jesteśmy, żeby drugi raz to przerabiać?

  • NARODOWYROJALISTA

   29 stycznia 2018 at 09:33

   JEST TO KOLEJNY PRZYKŁAD WPŁYWANIA PANSTWA IZRAEL DO POLITYKI POLSKI.PYTAM SIĘ CZY POLSKA JEST PAŃSTWEM SUWERENNYM CZY JESTEŚMY JUŻ KOLONIĄ IZRAELSKĄ .

 3. karola32

  28 stycznia 2018 at 20:23

  Jak mawia nasz narodowy publicysta pan Michalkiewicz są państwa poważne i inne. Mam nadzieje, że Polska będzie tym poważnym.

 4. Hania

  28 stycznia 2018 at 20:35

  Jakubie Mateuszku Morawiecki
  – na dywan, wytłumaczyć się dobremu panu!

  „Premier Izraela, Benjamin Netanyahu, wezwał dzisiaj do zorganizowania jak najszybciej spotkania izraelskich dyplomatów w Polsce z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, aby wyrazić „silny sprzeciw” wobec ustawy przyjętej w piątek przez izbę niższą polskiego parlamentu.

  http://dzienniknarodowy.pl/morawiecki-dywanik-izraelskiego-ambasadora-byly-polskie-obozy-smierci-zadne-prawo-moze-tego-zmienic/

 5. marju73

  28 stycznia 2018 at 21:13

  To tylko syjonistyczna morda na zdjęciu tolerowana i hołubiona przez udających patriotòw filosemitòw pisowskich.

 6. gość

  28 stycznia 2018 at 22:14

  Co w tym czasie robił IPN?

  Kiedy polityczny MOTŁOCH Trzeciej RP – nie tylko pozwalał na szkalowanie Polski, ale sam nieraz pomawiał Polaków o rzekome zbrodnie na Żydach – nieliczni polscy patrioci prowadzili aktywną publicystykę broniącą Polski – w szczególności przed żydowskimi pomówieniami.
  Jednym z nich był śp. Iwo Cyprian Pogonowski.

  Finansowane przez UW, SLD i PO lewackie „autorytety naukowe” – kwalifikowały bardzo rzetelne artykuły Profesora Pogonowskiego – jako „mowę nienawiści”.
  „Mową nienawiści” była wtedy KAŻDA próba obrony honoru Narodu Polskiego.
  I niewiele odbiegał od tego PiS.

  W ostatnim czasie stało się coś – co wzbudziło moje ogromne zdziwienie.
  PO ataku izraelskiej żydohołoty na Państwo Polskie – w związku przegłosowaniem w Sejmie ustawy penalizującej oskarżenia Polaków o rzekomy współudział w holokauście – ku memu zaskoczeniu – przedstawiciele PiS, Rządu i sam Premier bardzo ostro sprzeciwili się żydowskim pomówieniom.

  A jest na to dużo prostsza metoda.
  Wystarczyłoby opublikować w różnych językach dokumenty ujawniające współpracę Niemców i Syjonistów w akcie wymordowania Narodu Żydowskiego.

  Dlatego zadam proste pytanie:
  co robił IPN w tej sprawie.
  Jeżeli trzydzieści pięć lat temu Iwo Cyprian Pogonowski zdawał sobie sprawę ze skoordynowanego ataku na polską historię i wniósł ogrom wysiłku osobistego w prostowanie historii i ujawnianie żydowskich oszczerstw, jeżeli choćby na tym Portalu wielokrotnie poruszany był temat fałszowania historii Polski przez żydowskich oszustów, to co robił do tej pory Prezes IPN Jarosław Szarek?!

  W przeszłości bracia Kaczyńscy, a dziś PiS prowadzi ewidentnie politykę pro-izraelską, z infantylną nadzieją, że ze złodziejami można robić interesy(!)
  Z tego powodu pisowcy oskarżani są przez Prawicę o zdradę interesu Polski.

  Wczorajsza rekcja izraelska na ustawę penalizującą oszczerstwa wobec Polski – jest dowodem na to – jak traktowane jest w Izraelu – Państwo Polskie.
  Zachowują się tak – jakbyśmy byli ich lokajami(!), co nie jest dla mnie zaskoczeniem.
  Tak przecież Nas traktują – co najmniej – od dziewiętnastego wieku.

  Jednak zdecydowana odpowiedź Rządu Mateusza Morawieckiego – na żydowskie pogróżki – wywołała nawet u mnie spore – pozytywne zaskoczenie.
  Czy jest to tylko farsa pod publiczkę, zabawa w dobrego i złego?
  Myślę, że nie.
  Na ile znam żydowski sposób myślenia – polityczna żydohołota była pewna, że tylko tupnie, a Rząd PiS podwinie ogon.
  Niewykluczone, że jeszcze może to zrobić.
  Zagadkowe jest w tym momencie milczenie Prezydenta.

  Niezależnie od tego – co się wydarzy w najbliższych dniach „kości zostały rzucone”.
  I wolałbym się po stokroć mylić w artykule „Dwóch frajerów”.
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34548
  Bo – jeżeli się nie mylę – to w najbliższym czasie dojdzie do skoordynowanego ataku na Państwo Polskie, a w szczególności na polską gospodarkę.

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=34551

 7. Krzysztof muszka

  28 stycznia 2018 at 23:01

  Moim zdaniem ta cała hucpa nie jest żadnym przypadkiem,celową prowokacją.Zaczeła oczywiście TVN publikując po 7 miesiącach te hucpe z tymi kilkoma leśnymi naziolami.Wpisanie sie w to Izraela to nie żaden przypadek.Przecież ta ustawa sejmowa była z nimi wcześniej uzgadniana.Prawda jest taka że Polska przeznaczona od dawna jako kraj rezerwowy dla Izraela im sie wymyka.Ich rodacy rządzili tym krajem od prawie 25 lat i od dwoch ta władze tracą.Nie udała sie presja ekonomiczna czy medialna w Polsce to trzeba udeżyć z innej strony.Myśle o zagranicy.

  • LSED

   29 stycznia 2018 at 01:45

   Pan żartuje. W PRL-bis rządzą obecnie skrajni żydofile ze stronnictwa amerykańsko-żydowskich agentów i co ma się niby wymykać Judejczykom? Gdzie jest odpowiednia reakcja naszych okupantów z prezydentem i premierem na czele na ten bezprecedensowy atak na Polskę w wykonaniu Żydów izraelskich i amerykańskich? Jak amerykańska stacyjka odpaliła pseudoaferę „Waflen SS” to na wyścigi cała wierchuszka z PiS słała gromkie, potępiające noty i prężyła muskuły w merdiach. A teraz co – Dudy w miech? Czy chociaż te żydoruskie babsko spakowało manatki i poleciał w trybie przyspieszonym do państwa położonego w Palestynie?

   • prawo

    29 stycznia 2018 at 12:37

    Tą siłą jest żydokomuna (w tym WSI/SB/wywiad itd.), która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
    Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
    Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 8. Robert B.

  28 stycznia 2018 at 23:40

  Tak jakbyśmy nie widzieli, o CO żydostwu chodzi…

 9. gość

  28 stycznia 2018 at 23:41

  Kadry PiS: Wiceminister, która chce delegalizacji ONR, bije brawo izraelskiej ambasador oczerniającej Polaków [WIDEO]

  PiS-owska wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego (ciekawe tylko, o który naród chodzi?), Magdalena Gawin.

  W czasie obchodów 73. rocznicy wyzwolenia Auschwitz, gdy ambasador Izraela Anna Azari szkalowała Polaków, wiceminister Gawin z uśmiechem na ustach biła jej brawo.

  http://dzienniknarodowy.pl/kadry-pis-wiceminister-ktora-chce-delegalizacji-onr-bije-brawo-izraelskiej-ambasador-oczerniajacej-polakow-wideo/

 10. Slawomir Tomasz Roch

  29 stycznia 2018 at 10:40

  Ambasador Izraela Anna Azari nie ma zadnego moralnego prawa odbierac godnosci Polakom! Ta ustawa przeglosowana przez Sejm RP w piatek 26 stycznia jest b. dobra, b. wazna i b. potrzebna! Nikt nie prawa na swiecie do uzywania pojecia: „polskie obozy smierci”, gdyz takich nigdy nie bylo! Byly niemieckie, nazistowskie i hitlerowskie obozy smierci! Zydzi, Niemcy, Amerykanie i nikt na swiecie nie ma prawa absolutnie niegodziwie oczerniac Polakow! Pytam sie publicznie zatem gdzie wypowiedzi przedstawicieli Kosciola katolickiego w Polsce w tej goracej, aktualnej sprawie! Dlaczego nie bronia naszego narodu przed atakami ze strony Zydow?! Przewielebny abp Stanislawie Gadecki prosimy o slowa madrosci w tej sprawie, prosze nie dac sie dlugo prosic! Z Panem Bogiem

 11. Soplica

  29 stycznia 2018 at 10:40

  Ta pani realizuje tylko politykę swoich mocodawców. Żałosna kobieta, żałośni mocodawcy.

 12. George

  29 stycznia 2018 at 13:02

  Dlaczego ta żydówa nie została jeszcze wydalona z Polski i nie uzyskała statusu osoby non grata? Na co te magdalenkowe osobistości spod znaku PiS jeszcze czekają? Boją się Danielsa czy Schudricha? Aleśmy się doczekali rządów, nie ma co.

 13. prawo

  2 lutego 2018 at 16:26

  Chcąc być oryginalnym to głupoty opowiada pan Prezes i tyle.
  *** O co tak naprawdę chodzi?*** Chodzi o zamach na największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak zwierzaki-goje! Stwierdzili, że chcą im zabrać HOLOKAUST! O to chodzi. Polacy chcą tego samego, co żydzi i nie chcą cicho siedzieć. Taki jest powód „agresji”, która jest skoordynowaną odpowiedzią na próbę ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany. Tego żydzi nie mogą wprost znieść i dlatego im puściły nerwy i zwieracze.
  I powtórzę: ekshumację w Jedwabnem zacząłbym już, w piątek, 2 lutego A.D. 2018. Prof. Szwgrzyk dostałby polecenie, aby zacząć NATYCHMIAST!
  Poza tym natychmiast zawarłbym jakąś poważną umowę z Chińczykami, żeby pokazać USA, że nie są jedyni na tym świecie. I tyle w tym temacie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra