Z kraju

Wiceminister Patryk Jaki w obliczu antypolskiej nagonki

W obliczu rozpętanej przez Izrael antypolskiej nagonki związanej z nowelizacją ustawy o IPN pozwalającą na ściganie osób szkalujących Polaków i Polskę, głos zabrał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych zauważył, iż „to właśnie to wystąpienie na chwilkę przed uchwaleniem ustawy zakazującej określeń „polskie obozy koncentracyjne” – jest teraz wstępem do dyskusji na świecie”.

„Wizerunek Polski jako państwa ludzi odważnych i dobrych a nie „pomocników Hitlera” jest na świecie warty więcej niż niektórzy myślą. Może trzeba wykorzystać to zamieszanie do pokazywania prawdy o postawie Polaków podczas II WW” napisał Jaki, przytaczając kilka wybranych faktów:.

1) Wojenne osiągnięcia polskiego wywiadu można by wymieniać długo. Zamiast tej listy warto zacytować komandora Wilfreda Dunerdale’a, piszącego w 1945 roku do W. Churchilla, że „Polskie Służby Wywiadowcze wniosły bezcenny wkład […] oraz przyczyniły się do ostatecznego zwycięstwa Sił Sprzymierzonych”. Niestety później zapomniano o tym na więcej niż półwiecze.

2) Wręcz nieoceniony był wkład Polaków w rozpracowanie niemieckiej Wunderwaffe (cudownej broni), mającej zmienić losy wojny: rakiet V1 i V2. Najpierw zdobyto informacje o poligonie doświadczalnym w Peenemünde. Doniesienia, początkowo traktowane przez aliantów z niedowierzaniem, okazały się prawdziwe i umożliwiły zbombardowanie zakładów. AK udało się również zdobyć całą rakietę V2. Polscy specjaliści poddali ją badaniom, a wyniki i najważniejsze części przesłano w lipcu 1944 roku do Londynu.

Wcześniej ubolewał, że podczas kiedy „w Izraelu piszą o polskim „udziale w Holocauście” a niezawodne GW, Gazeta.pl i Newsweek oceniają, że…Izrael ma racje(!)”. „Polskojęzyczne media zawsze w służbie obcym państwom” podsumował autor nowelizacji o ustawie o IPN, która tak bardzo nie podoba się Izraelowi i środowiskom żydowskim.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Ula

  29 stycznia 2018 at 12:09

  Poczatkowo mialam bol brzucha, ze strachu, ze wladza ulegnie Ukraincom i Izraelowi, ale pomalu dochodzi do mnie, ze reakcja Izraela doprowadzi do dyskusji na swiecie na temat Holokaustu. Mysle, ze „Gorale” sami sobie strzelili w kolano, teraz beda musieli udowodnic, ze obozy byly polskie, a ze tak nie bylo, wiec straca twarz.

  Ja zadalabym im pare jasnych pytan:

  1: Czy uwazaja, ze Polacy byli oprawcami i dlaczego tak Polske i Polakow szkaluja?
  2: Dlaczego nie reagowali kiedy Ukraina oglaszala mordercow ich wspolplemiencow, bohaterami narodowymi?

  To 2 pytanie zadalabym z checia.

  A Pani Ambasador powinna dostac 24 godziny na opuszczenie Polski i dozywotni zakaz wjazdu do Polski.

  • Robert B.

   29 stycznia 2018 at 12:19

   Dlaczego taki mają stosunek do Polaków? Bo chcą nas ograbić, potem zwalić się mam tu na łeb i żyć „zgodnie ze swoimi przykazaniami religijnymi”, które bardzo zgrabnie ujął rabin Josef Owadia:

   „Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie. Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie. Tak jak każda osoba goje muszą oczywiście umrzeć, ale Bóg daje im długowieczność. Dlaczego? Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda.”

   To jest PRAWDZIWA twarz żydostwa, a nie to, czego się można do obrzydzenia osłuchać i na co można się do obrzydzenia napatrzeć na różnych hołdach typu wręczenie orderów „sprawiedliwych wśród narodów świata”, czy na holoszmirach typu „Pianista” albo „Lista Schindlera”.

   • prawo

    29 stycznia 2018 at 12:28

    Dzika awantura u żydów stąd, że chodzi o te wycieczki – kilkaset tysięcy rocznie – wychowywane w nienawiści i instruowane przeciw Polsce i Polakom na naszym terenie. Teraz nie będą mogli bo można ich nagrać z dużej odległości i zapuszkować – o to chodzi przede wszystkim. Jasne?
    Poza tym Polska zawsze miała dwóch wrogów: Niemcy i Rosję aż tu najgorszym wrogiem okazali się żydzi. Tak już będzie od 27.01 A.D. 2018.

    • prawo

     29 stycznia 2018 at 13:29

     A tu coś co jest naprawdę warte przeczytania i posłuchania:
     Ks. prof. Waldemar Chrostowski tłumaczył, że dla żyda fakty nie mają żadnego znaczenia więc zamiast się dziwić to lepiej posłuchać mądrego. Tu podaję cytat i łącze:
     „OPOWIADANIE ZAMIAST FAKTÓW
     My próbujemy w tej, w tym myśleniu o wojnie odtworzyć to, co się wydarzyło. Próbujemy odtworzyć kto, gdzie, kiedy, ile osób, dlaczego, itd. My myślimy na sposób historyczny – chcemy odtworzyć fakty. Proszę księży, dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości – opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.
     Zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło – co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność – sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem.
     I typowy przykład tego mogą księża znaleźć w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełna odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu – żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. itd. jest, ona doskonale odzwierciedla mentalność żydowską.”
     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

  • gosc

   29 stycznia 2018 at 13:51

   Wysłuchaj króciutkiego wykladu: https://www.youtube.com/watch?v=hXrSvBQbqAs

 2. Robert B.

  29 stycznia 2018 at 12:12

  Powiem tak: to, że z tym żydostwem jest „coś na rzeczy”, to sprawa powszechnie znana, zarówno w wymiarze czasowym (zawsze), jak i przestrzennym (wszędzie). Każdy, kto się z nimi zetknie (tu, w tej sprawie macie Państwo jedynie próbkę, CZYM oni są, jaki jest ich stan umysłu, cywilizacja, mentalność, aksjologia), najpierw zaczyna odczuwać zdziwienie, potem niedowierzanie, oburzenie, szok, bezsilność, niechęć, wstręt, aż kończy się to nienawiścią.

 3. Hania

  29 stycznia 2018 at 12:36

 4. klioes vel pislamista

  29 stycznia 2018 at 12:45

  Czerwony Lew

  Nie Kłaj i nie Poraż, nie Tworki, a Pcim;
  Tam ongiś stał zajazd. Zwał się „Czarny Lew”.
  Teraz Włosi mają – ach, zazdrościć im! –
  Lwa na miarę czasów w kolorze, jak krew.

  Nie zajazd to wprawdzie, ale jest to ruch.
  Antyrasistowski, dumna światłość Włoch!
  Wspomaga migrantów… I, jak niesie słuch,
  Walczy; aby umilkł bitych kobiet szloch.

  Uczy mianowicie, że nie wolno żon
  Bić, tak jak w Afryce, kiedy mówią „nie”.
  I sam szef senatu, pan Grasso – sam on! –
  Ten program popiera i mądrość weń tchnie:

  „Przemoc wobec kobiet z imigracją nic
  Najmniejszego nie ma. Męskość winna, pchi!“
  (A jak ukryć sińce swych oczu i lic,
  Uczy, również Włoszki, z Maroka TV.)

  We włoskiej Modenie Czerwony Lew-lew
  Odgryza więc męskość…? (Murzyni bez jaj?…
  Jak bez nich są Włosi.) Postępowi wbrew
  Polacy lwów nie chcą!… Polska – straszny kraj.

  http://nczas.com/wiadomosci/europa/wspaniale-wiesci-z-wloch-rusza-program-edukacyjny-dla-przybyszy-by-nie-tlukli-swych-zon-kiedy-sobie-tego-nie-zycza-wideo/

  • klioes vel pislamista

   29 stycznia 2018 at 15:25

   Bezjajeczni i Herrenvolk
   ..
   Słowiańscy, młodzi niewolnicy byli
   Zazwyczaj szybko jąder pozbawiani.
   Czy przed kastracją jeszcze ich gwałcili
   Ich właściciele? Temat zapomniany…
   Jedno jest pewne: ludzie bezjajeczni
   Bywają zwykle ulegli i grzeczni.
   ..
   Dziś potomkowie handlarzy z Bagdadu
   Już się nie trudnią fizyczną kastracją.
   Stosują inną. Nie zostawia śladu.
   Uległa staje się nacja za nacją…
   Wykastrowani mnożyć się przestają
   I swoich panów ulegle słuchają.
   ..
   Brak jaj! Niewolnik pracuje na pana,
   Nawet nie wiedząc, że jest niewolnikiem.
   Zatem kastracja mózgu dokonana
   U niewolników, dla panów czynnikiem
   Jest ich spokoju. Niewykastrowany,
   Rzecz jasna, naród jest panów wybrany.

   • klioes vel pislamista

    29 stycznia 2018 at 17:32

    Czyje były obozy?
    czyli
    O rządzie, co wstał z kolan
    .
    Rząd polski powstał z kolan! Premier krzywousty,
    Po tym jak Izraela pani ambasador
    Oraz ICH wicepremier, kąsek czując tłusty,
    Nie Trybunał przywrócić, ani ubrać w czador
    Postanowili Polskę. (Lecz po przyjacielsku
    Chcą tylko złota upust zrobić Polski cielsku.
    .
    Złotoupust poprzedza ubój rytualny,
    To kosher-procedura.): „Obozy zagłady
    Były polskie!!!” Nasz premier młody i genialny
    Zadzwonił do starszego: dialog, nie ma rady!…
    Poklask ambasadorce dała ministerka.
    A z nią rząd, co wstał z kolan …już leży jak ścierka!

 5. Slawomir Tomasz Roch

  29 stycznia 2018 at 12:50

  Polacy oworzcie oczy! Broncie swojej godnosci! Broncie prawdy! Ta ustawa przeglosowana przez Sejm RP w piatek 26 stycznia jest b. dobra, b. pozyteczna, b. potrzebna! Nikt nie ma prawa absolutnie niegodziwie oczerniac Polakow! Nikt nie moze zezwlac innym na szkalowanie naszej ojczyzny Polski! Nikt nie moze pisac: „polskie obozy smierci”, gdyz takich nigdy nie bylo, owszem byly ale niemieckie, nazistowskie i hitlerowskie obozy smierci, taka jest prawda!! Zadam od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zdecydowanej reakcji na ataki Zydow i zarazem wzywam Episkopat polski, by bronil naszego narodu przed atakami i szkalowaniem rodzin polskich, przed oczernianiem narodu polskiego. Z Panem Bogiem

 6. m

  29 stycznia 2018 at 16:44

  To pan Jaki nie wie, że oni antypolonizm wysysają z mlekiem matki.

 7. m

  29 stycznia 2018 at 17:00

  Czy polski rząd ruszy z motyką na słońce? Przegra, jeżeli pójdzie na czołowe zderzenie z Izraelem w sprawie ustawy zakazującej kłamstwa o „polskich obozach śmierci”.
  https://wpolityce.pl/swiat/378909-polskie-obozy-a-izraelskie-lobby-czy-polski-rzad-ruszy-z-motyka-na-slonce-przegra-jezeli-pojdzie-na-czolowe-zderzenie

 8. m

  29 stycznia 2018 at 17:01

  Obecny rząd wybrał Stany Zjednoczone na głównego sojusznika rozluźniając więzy z Unią Europejską. Jeżeli amerykański filar naszego bezpieczeństwa skruszeje, to marny będzie nasz los. A Izrael jest w stanie tego dokonać, co może użyć jako groźby.
  Izrael ma ogromne wpływy w Stanach Zjednoczonych. Na przykład skutecznie poparł wydanie wojny Irakowi, która skończyła się katastrofą dla Iraku i Ameryki, ale usunęła groźnego wroga Żydów, Saddama Husseina, bez wydania jednego szekla, bez przelania jednej kropli krwi. W Waszyngtonie działa bowiem wszechpotężne lobby pro-izraelskie i w wielu wypadkach dyktuje politykę supermocarstwu, czasem wbrew jego interesom.
  https://wpolityce.pl/swiat/378909-polskie-obozy-a-izraelskie-lobby-czy-polski-rzad-ruszy-z-motyka-na-slonce-przegra-jezeli-pojdzie-na-czolowe-zderzenie

 9. m

  29 stycznia 2018 at 17:02

  Lobby to są setki organizacji żydowskich oraz dwie główne Amerykańsko-Izraelski Komitet Spraw Publicznych (AIPAC) i Konferencja Prezesów Głównych Amerykańskich Organizacji Żydowskich. Działa także wielce wpływowa Liga Przeciwko Zniesławianiu walcząca z poglądami wrogimi Żydom i ich państwu. Są setki jawnie pro-izraelskich lokalnych komitetów akcji politycznej. Ich działanie koordynuje wspomniany AIPAC, chociaż wbrew prawu. Agentura obcego państwa nie może kierować obywatelami USA. Nie może, ale to robi.
  https://wpolityce.pl/swiat/378909-polskie-obozy-a-izraelskie-lobby-czy-polski-rzad-ruszy-z-motyka-na-slonce-przegra-jezeli-pojdzie-na-czolowe-zderzenie

 10. m

  29 stycznia 2018 at 17:03

  Lobby pomaga sympatykom Izraela w wyborach do władz ustawodawczych Ameryki i nominacjach na ważne stanowiska a zastrasza i zwalcza polityków niezależnych. Nie ma litości nawet dla przyjaciół Izraela, jeśli głoszą, że przede wszystkim zadbają o interes swego państwa.
  https://wpolityce.pl/swiat/378909-polskie-obozy-a-izraelskie-lobby-czy-polski-rzad-ruszy-z-motyka-na-slonce-przegra-jezeli-pojdzie-na-czolowe-zderzenie

 11. m

  29 stycznia 2018 at 17:10

  Rafał Stańczyk29 stycznia 2018 10:22
  Szanowni Państwo,
  Nie trudno sobie wyobrazić narrację światowych mediów: oto duży kraj w środku Europy, który oskarżany jest od kilku(nastu) miesięcy o niszczenie demokracji, co do którego instytucje jewropejskie podjęły szereg działań w obawie przed rosnącym nacjonalizmem, kraj w którym faszystowskie marsze gromadzą setki tysięcy zwolenników w stolicy, kraj który próbował wprowadzić prawo kneblujące usta historykom badającym zbrodnie holokaustu, kraj który zagrabił po wojnie mienie żydowskie na kwotę co najmniej 65 mld dolarów domaga się teraz bezczelnie reparacji od Niemiec. Przecież każdy może sprawdzić na oficjalnych stronach internetowych, że Niemcy w ramach reparacji za II światową wypłaciły już potężne kwoty reparacji. Rodzący się faszyzm, na który nie ma zgody żadnej partii opozycyjnej w Polsce, potrzebuje finansowania szeroko zakrojonych zbrojeń, a odsunięcie na boczny tor ministra oficjalnie dążącego do wojny z Rosją miał jedynie upozorować zmianę kierunku. Nie możemy pozwolić na jakąkolwiek pomoc finansową dla totalitaryzmu. Należy obalić ten rząd, a od nowo wybranych elit zażądać oficjalnego potwierdzenia, że wszystkie należne reparacje zostały wypłacone (co potwierdzają przecież dokumenty) oraz natychmiastowej rekompensaty za zagrabione mienie żydowskie.

  Drodzy Państwo, uważam za błąd wskazywanie JUST jako prawdziwego powodu ataku. Prawdziwym powodem są Niemieckie reparacje, a Izrael wykorzystuje swoją szansę na zakończenie wieloletnich i kosztownych zabiegów wydarcia z Polski miliardowego majątku. Przy okazji z wielu twarzy spadły maski i mamy niepodważalny dowód na „przemysł holokaustu”, zakres dezinformacji (akcja mediów w związku z leśnymi rozrywkami) i niestety brak przygotowania merytorycznego rządzących.
  Jedną ustawą udało się sporo odsłonić (ale niestety poprawka PIS dotycząca wykreślenia z ustawy komunizmu jest także znamienna). Jeżeli JK nie odsłoni teraz prawdy Polakom, będzie skazany na porażkę. Porażka PIS niestety sprawi, że nowy rząd zostanie dobrany z ludzi, którzy podpiszą każdą podłość, a Polska razem z majątkiem straci całkowicie tożsamość. Jesteśmy na zakręcie historii i już wkrótce się przekonamy czy zasługujemy na Niepodległą.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/01/warto-to-zrobic.html#comment-form

 12. jok

  29 stycznia 2018 at 19:35

  Nie przeceniam chwilowego zamieszania, nie liczę, że „politycy” i „elity” nad Wisłą porzucą, jak to ładnie określił W. Łysiak w artykule, „lizusowski filosemityzm” (oczywiście ci z nich co mają korzenie polskie, bo ci z innymi korzeniami – to niby dlaczego mieliby się zmieniać w bardziej propolskim kierunku?:).
  Niemniej w narracji „dyskursu społeczno-politycznego”, takiego „widocznego”, nie na forach, pojawiają się (z tego co czytam) akcenty, które nie pojawiały się dotąd nad Wisłą.

  Sytuacja – zachowując wszelkie proporcje – przypomina nieco sprawę Tartuffe’a- Świętoszka, przy czym spojrzenie Orgona na Świętoszka (hiperprzychylne) przypomina spojrzenie „elit” i chyba 90-97% ludzi mniej lub bardziej „interesujących się polityką” – nawet tych „prawicowych”, którzy jeśli dostrzegają antypolonizm, czynny czy narracyjny/światopoglądowy, to przypisują go wyłącznie „lewactwu”, „neomarksistom”, Niemcom i last but not least Ruskim (jestem przekonany, że znajdę, jeśli będę szukał, artykuły czy komentarze przypisujące postawę władz Izreala i kregów ż-wskich – Ruskim i Putinowi).
  Kilka procent (z ludzi interesujących się polityką), dostrzegało jakoś to co rodzina Orgona, że Świętoszek wcale nie jest taki Świętoszek.

  Oczywiście, jest to podobne tylko do pewnego stopnia, bo Orgon był zauroczony Świętoszkiem, a przynajmniej pod wpływem „prania mózgu” – nie dał o nim nic złego powiedzieć. W krytykach Św-ka widział mniej więcej „podłych zawistników” To się mniej więcej zgadza, z oglądem „lizusowskiego filosem-zmu”. No i tu bym też widział wytresowany „pseudorealizm”, takie uśmiechanie się z „wyższością”, gdy słyszy się o „nacji” coś innego niż pochlebstwa lub określenia neutralne, z dodaniem „ironicznego” komentarza (też wytresowanego w głowie mówiącego): no tak, wszystkiemu winni Ż-dzi i cykliści”

  Nie jest podobne w tym zakresie, że w rzeczywistości dzisiejszej należy uwzględnić też: zastraszenie (strach przed wyrażeniem najmniejszej krytyki) oraz interesowność (schlebianie „wielkim tego świata”, może być korzystne lub przynajmniej nie sprowadzi na schlebiającego jakiegoś „ataku”).

 13. Stanley

  30 stycznia 2018 at 08:57

  polecam książeczkę Stanisława Didier’a – Rola neofitów w dziejach Polski. tam znajdziecie odpowiedź na większość stawianych tu pytań i wątpliwości

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra