Z kraju

Ks. Isakowicz-Zaleski zgromił bp. Pieronka za szkalowanie środowisk narodowych

„Cały świat widzi, że w Polsce rodzi się rasizm i faszyzm, a rządzący bagatelizują problem – oświadczył w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” bp Tadeusz Pieronek, odnosząc się do reportażu wyemitowanego przez TVN, ukazującego grupę neonazistów celebrujących urodziny Adolfa Hitlera. Ubolewał przy tym, że Kościół katolicki lekceważy problem polskiego nacjonalizmu. Na jego słowa ostro odpowiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Skorzystał przy tym z okazji, żeby uderzyć w Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolską i ONR, oskarżając je o neofaszyzm.

– Gdyby wcześniej w sposób zdecydowany reagowano na radykałów z ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej, dziś nie byłoby neonazistów oddających hołd Hitlerowi. Polscy naziści nie pojawili się dopiero w materiale TVN – przekonywał.

– W Polsce robi się duszny klimat. Trzeba mówić głośno, gdy czuje się smród faszyzmu, rasizmu, komunizmu i źle pojętego nacjonalizmu. Inaczej wszyscy pewnego dnia się podusimy. Nie można milczeć – oświadczył biskup.

Odnosząc się do reakcji władz na ujawnione nagrania i wystąpienia wiceministra Jarosława Zielińskiego w Sejmie, duchowny powiedział: „Jeden nie widzi rasistów, drugi mówi o komunistach i lewakach, a trzeci pisze o „wyolbrzymianiu” i „problemie rzekomo się nasilającym”?”. – To od czego są rządzący? Od przymykania oczu? Cały świat widzi, że w Polsce rodzi się rasizm i faszyzm, a rządzący bagatelizują problem – perorował.

W obronie szkalowanych narodowców oraz polityków obozu rządzącego wystąpił na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

„Bp. T. Pieronek winien wstydzić się tych fałszywych oskarżeń. Także tego, że 20 lat temu, po przegranych wyborach na sekretarza Episkopatu, porzucił diecezję w Sosnowcu, wybierając luksusowy apartament na Wawelu. Dość tego obrzucania błotem Polski i Kościoła! Najwyższy czas, aby nuncjatura apostolska w Warszawie wreszcie na to zareagowała” stwierdził i nie sposób się z tym nie zgodzić. Bp Tadeusz Pieronek jest bowiem jednym z tych hierarchów Kościoła, którym zwierzchność już dawno powinna była zakazać tak publicznej działalności, jak i wypowiadania się do mediów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. prawo

  29 stycznia 2018 at 12:24

  Tadeusz Pieronek poczuł zew krwi do swoich (żydów, masonów?). Ale jaja.

  • prawo

   29 stycznia 2018 at 13:28

   Dodam:
   Ks. prof. Waldemar Chrostowski tłumaczył, że dla żyda fakty nie mają żadnego znaczenia więc zamiast się dziwić to lepiej posłuchać mądrego. Tu podaję cytat i łącze:
   „OPOWIADANIE ZAMIAST FAKTÓW
   My próbujemy w tej, w tym myśleniu o wojnie odtworzyć to, co się wydarzyło. Próbujemy odtworzyć kto, gdzie, kiedy, ile osób, dlaczego, itd. My myślimy na sposób historyczny – chcemy odtworzyć fakty. Proszę księży, dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości – opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.
   Zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło – co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność – sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem.
   I typowy przykład tego mogą księża znaleźć w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełna odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu – żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. itd. jest, ona doskonale odzwierciedla mentalność żydowską.”
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/10/01/ks-prof-waldemar-chrostowski-o-dialogu-katolika-z-zydami/

   • prawo

    30 stycznia 2018 at 00:42

    Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę
    z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
    Módlmy się:
    Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet
    Żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
    wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy,
    którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.
    Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

   • WJTK

    30 stycznia 2018 at 01:43

    Ten fragment z wypowiedzi ks. prof. Waldemara Chrostowskiego z przed kilku lat, dobrze naświetla stosunek Żydów do faktów, a ostatnie wydarzenia są tego najlepszym dowodem.

  • to dopiero jest prawo:

   29 stycznia 2018 at 13:48

 2. klioes vel pislamista

  29 stycznia 2018 at 12:44

  Czerwony Lew
  /
  Nie Kłaj i nie Poraż, nie Tworki, a Pcim;
  Tam ongiś stał zajazd. Zwał się „Czarny Lew”.
  Teraz Włosi mają – ach, zazdrościć im! –
  Lwa na miarę czasów w kolorze, jak krew.
  /
  Nie zajazd to wprawdzie, ale jest to ruch.
  Antyrasistowski, dumna światłość Włoch!
  Wspomaga migrantów… I, jak niesie słuch,
  Walczy; aby umilkł bitych kobiet szloch.
  /
  Uczy mianowicie, że nie wolno żon
  Bić, tak jak w Afryce, kiedy mówią „nie”.
  I sam szef senatu, pan Grasso – sam on! –
  Ten program popiera i mądrość weń tchnie:
  /
  „Przemoc wobec kobiet z imigracją nic
  Najmniejszego nie ma. Męskość winna, pchi!“
  (A jak ukryć sińce swych oczu i lic,
  Uczy, również Włoszki, z Maroka TV.)
  /
  We włoskiej Modenie Czerwony Lew-lew
  Odgryza więc męskość…? (Murzyni bez jaj?…
  Jak bez nich są Włosi.) Postępowi wbrew
  Polacy lwów nie chcą!… Polska – straszny kraj.
  /
  http://nczas.com/wiadomosci/europa/wspaniale-wiesci-z-wloch-rusza-program-edukacyjny-dla-przybyszy-by-nie-tlukli-swych-zon-kiedy-sobie-tego-nie-zycza-wideo/

 3. Soroka

  29 stycznia 2018 at 12:48

  Równie dobrze mógłby zgromić Urbana!
  Po co jeszcze cytujecie tego upadłego człowieka.
  Dlaczego ten osobnik dalej jest biskupem. Czy dla hierarchii Kościół jest takim „róbta co chceta”?

 4. Slawomir Tomasz Roch

  29 stycznia 2018 at 13:43

  Ja osobiscie absolutnie nie widze by w Polsce rodzil sie faszyzm, czy nazizm. Latanie kilkunastu szalencow z hitlerowskim tortem po lesie, to zaden dowod. Nie widze tez absolutnie by ONR czy Mlodziez Wszechpolska propagowaly nazizm, czy idee faszystowskie, czy bp Tadeusz Pieronek nie staje sie tym samym oto publicznym klamca?! To powazne wykroczenie moralne, a w ustach biskupa Kosciola katolickiego to wielkie zgorszenie.

  • Jacek

   29 stycznia 2018 at 16:27

   Przecież parę lat temu wyszło ,że to TW Feliks

 5. Tadeusz

  29 stycznia 2018 at 13:45

  Pieronek to wyjątkowy szkodnik.Szkodzi Kościołowi i Polsce.

 6. Zofia

  29 stycznia 2018 at 13:47

  Ksiądz Isakowicz-Zalewski to prawdziwy kapłan.Dziękuję.

 7. Adam

  29 stycznia 2018 at 13:49

  Wypowiedź tego pseudo księdza jest b. na rękę PIS.

 8. Greg

  29 stycznia 2018 at 13:51

  Wstydu nie ma.

 9. Wojciech

  29 stycznia 2018 at 13:52

  Oficer prowadzący kazał, Pieronek wykonał. A mówiłem że trzeba ujawnić aneks do raportu o likwidacji WSI? Ale PiS się boi bo tam jest połowa hierarchów kościoła i to ci najważniejsi. Z Pieronkiem na czele.

  • Olrob

   29 stycznia 2018 at 21:41

   Nie zdziwiłbym się gdy bp. Pieronka okazał się TW.

 10. Dariusz

  29 stycznia 2018 at 14:18

  W tym miejscu należy zacytować Kpt.Bombe-„Ty tępy ch..u!”

 11. Hania

  29 stycznia 2018 at 15:31

  A po co gadać z masonem?!
  Już za niedługo sam Pan Bóg sobie z nim pogada.

  • michu

   29 stycznia 2018 at 22:12

   Każdy TW ma wpływ na to kto będzie jego następcą. Nowe kadry rosną pod czujnym okiem razwiedupra 😉

 12. m

  29 stycznia 2018 at 16:42

  „– W Polsce robi się duszny klimat. Trzeba mówić głośno, gdy czuje się smród faszyzmu, rasizmu, komunizmu i źle pojętego nacjonalizmu. Inaczej wszyscy pewnego dnia się podusimy. Nie można milczeć – oświadczył biskup.” – a co robić, gdy czuje się smród (bardzo charakterystyczny, przypominający zapach czosnku) antypolonizmu?

 13. m

  29 stycznia 2018 at 17:13

  Rafał Stańczyk29 stycznia 2018 10:22
  Szanowni Państwo,
  Nie trudno sobie wyobrazić narrację światowych mediów: oto duży kraj w środku Europy, który oskarżany jest od kilku(nastu) miesięcy o niszczenie demokracji, co do którego instytucje jewropejskie podjęły szereg działań w obawie przed rosnącym nacjonalizmem, kraj w którym faszystowskie marsze gromadzą setki tysięcy zwolenników w stolicy, kraj który próbował wprowadzić prawo kneblujące usta historykom badającym zbrodnie holokaustu, kraj który zagrabił po wojnie mienie żydowskie na kwotę co najmniej 65 mld dolarów domaga się teraz bezczelnie reparacji od Niemiec. Przecież każdy może sprawdzić na oficjalnych stronach internetowych, że Niemcy w ramach reparacji za II światową wypłaciły już potężne kwoty reparacji. Rodzący się faszyzm, na który nie ma zgody żadnej partii opozycyjnej w Polsce, potrzebuje finansowania szeroko zakrojonych zbrojeń, a odsunięcie na boczny tor ministra oficjalnie dążącego do wojny z Rosją miał jedynie upozorować zmianę kierunku. Nie możemy pozwolić na jakąkolwiek pomoc finansową dla totalitaryzmu. Należy obalić ten rząd, a od nowo wybranych elit zażądać oficjalnego potwierdzenia, że wszystkie należne reparacje zostały wypłacone (co potwierdzają przecież dokumenty) oraz natychmiastowej rekompensaty za zagrabione mienie żydowskie.

  Drodzy Państwo, uważam za błąd wskazywanie JUST jako prawdziwego powodu ataku. Prawdziwym powodem są Niemieckie reparacje, a Izrael wykorzystuje swoją szansę na zakończenie wieloletnich i kosztownych zabiegów wydarcia z Polski miliardowego majątku. Przy okazji z wielu twarzy spadły maski i mamy niepodważalny dowód na „przemysł holokaustu”, zakres dezinformacji (akcja mediów w związku z leśnymi rozrywkami) i niestety brak przygotowania merytorycznego rządzących.
  Jedną ustawą udało się sporo odsłonić (ale niestety poprawka PIS dotycząca wykreślenia z ustawy komunizmu jest także znamienna). Jeżeli JK nie odsłoni teraz prawdy Polakom, będzie skazany na porażkę. Porażka PIS niestety sprawi, że nowy rząd zostanie dobrany z ludzi, którzy podpiszą każdą podłość, a Polska razem z majątkiem straci całkowicie tożsamość. Jesteśmy na zakręcie historii i już wkrótce się przekonamy czy zasługujemy na Niepodległą.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/01/warto-to-zrobic.html#comment-form

 14. Statystyczny

  29 stycznia 2018 at 18:14

  I oto szatan sie objawił w osobie Pieronka,po nazwisku go mozna poznać ,za sorosowe srebniki gotów ojczyzny sie wyzbyć ,to nie jest osba duchowna,to lewak i ateista ktory sprzedał Jezusa Chrystusa i wiarę katolicka za szatańskie srebniki i niszczy z Nyczem polski kościół

 15. silon

  29 stycznia 2018 at 21:19

  Pieronek, zabieraj się z tego apartamentu na pustynię i pość oraz wyj o miłosierdzie, może Bóg się jeszcze nad tobą zlituje i skapnie trochę oleju do głowy!! Wygląda na to, że przepych ci nie służy. Nie oglądaj się na świat!! Patrz w Pismo, nie na sługusów g…jada – jak ja pieszczotliwie nazywam szatana.

 16. icek

  29 stycznia 2018 at 22:25

  klamca pierdolonek czosnkowy nazywa sie smioec biskupem???

  • WJTK

   30 stycznia 2018 at 01:46

   Niestety takie wypowiedzi jak te powyżej, to woda na pieronkowy młyn.

 17. Pingback: 3cwm803ntm8y5nv4myctm5

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra