Z zagranicy

Ukraińcy będą zmuszać Polaków do czczenia urodzin Bandery poprzez wywieszanie banderowskich flag?

Decyzją deputowanych sejmiku Lwowa będące symbolem ludobójców spod znaku tryzuba czerwono-czarne flagi mają zawisnąć na wszystkich budynkach samorządowych w obwodzie lwowskim.

Uchwałę w tej sprawie podjęli lwowscy radni 30 stycznia bieżącego roku. Oprócz zaleceń wywieszania banderowskich flag na budynkach administracyjnych, lwowskich budynkach Rady Regionalnej i innych samorządowych w wyznaczone daty związane z ważnymi z punktu widzenia neobanderowców wydarzeniami „narodowo-wyzwoleńczej walki” i uczczenia „bohaterów”, czerwono-czarne flagi mają zawisnąć również na budynkach wszystkich innych instytucji i organizacji, niezależnie od tego, kto jest ich właścicielem.
Mają one zawisnąć: 1 stycznia, czyli w dniu urodzin ludobójcy Stepana Bandery, 3 lutego – w dzień powstania OUN, 5 marca – w rocznicę śmierci kolejnego ludobójcy, szefa UPA Romana Szuchewycza, 14 czerwca – w dzień urodzin Eugeniusza Konowalca.

Może się okazać, że do czczenia ludobójców będą zmuszane przez ukraińskie władze samorządowe również polskie organizacje. Skandaliczna decyzja deputowanych sejmiku Lwowa nie spotkała się dotychczas z żadną reakcję polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Źródło: zik.ua

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. FUCK UPA - OUN

  31 stycznia 2018 at 13:26

  WOJNA!

 2. msn wiadomosci

  31 stycznia 2018 at 13:29

  Bezczelność! Szefa ukraińskiego IPN atakuje: „Polscy politycy wstrzymali dialog historyków Ukrainy i Polski.

 3. michu

  31 stycznia 2018 at 13:49

  Może do naszych mądrych inaczej polityków w końcu dotrze jaką politykę prowadzi Ukraina. Mam na myśli tych polityków, którzy są użytecznymi itd. (no chyba, że kompletnymi wtedy nic i tak nie pojmą), bo zadaniowani biorą srebrniki idą do ks. Sowy (albo jak są wyżej do kard.Nycza np) żeby ślepy ślepemu sumienie wygładził i normalnie bez przeszkód te srebrniki wydają nie bacząc na krzywdę narodu.

 4. Wołyń1943

  31 stycznia 2018 at 13:57

  Jak na zjawisko „marginalne”, banderyzm ma się całkiem nieźle, a przy takim solidnym wsparciu władz szczebla centralnego i samorządowego, o wyeliminowaniu go z dyskursu polsko-ukraińskiego nie ma co marzyć w najbliższej dekadzie… Co jeszcze jest potrzebne, by rządzący przejrzeli na oczy i zaprzestali popierania Ukrainy i troszczenia się o integralność obcego kraju?

 5. Slawomir Tomasz Roch

  31 stycznia 2018 at 14:14

  Zadam natychmiastowej reakcji wladz polskich na te skandaliczna decyzje Ukraincow ze Lwowa. Precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy wszechczasow mianowicie Bandery, Szuchewycza, Diaczenki i innych demonicznych upiorow z ludobojczej OUN-UPA na wspolczesnej Ukrainie! Po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci! Z Panem Bogiem

  • podolak

   31 stycznia 2018 at 15:07

   Dopiero teraz zadanie?
   Przecież już od lat kilkunastu polskie dzieci ze szkoły dla uczniów z polskim językiem nauczania we Lvivie, zmuszane są do codziennego oddawania hołdu Romanowi Szuchewyczowi.
   Od lat chyba kilkudziesieciu nikt z włądz RP nawet się nie zająknął w obronie polskich dzieci.

   To ta sama postawa jaką w czasie II WŚ, prezentował emigracyjny rząd londyński wobec wyrafinowanego ludobójstwa polskich dzieci w Genocidum Atrox.

   Są to wiec wystarczające przesłanki aby sądzić że IDENTYCZNIE zachowałyby się władze RP teraz gdyby tym dzieciom groziłaby taka sama śmierć jak wtedy.

   Skoro teraz, codziennie muszą czcić organizatora ludobójstwa takich samych jak oni polskich dzieci, w czasie II WŚ.

 6. michu

  31 stycznia 2018 at 14:19

  Jednym z piewców banderyzmu jest Juszczenko, który dostał od jednego z polskich uniwersytetów doktorat honoris causa. Rzeczywiście prezentujemy się jako mądry inaczej naród, chyba nawet nie ma nacisków, żeby to zmienić.

 7. Marian

  31 stycznia 2018 at 14:47

  Ignorować głupków. Ukraińcy mają taki rząd na jaki sobie zasłużyli.

  • michu

   31 stycznia 2018 at 14:59

   Tak. My będziemy ich ignorować a oni będą nas tępić.

   • Soplica

    31 stycznia 2018 at 15:40

    A jakie jest lekarstwo na tępotę i głupotę? Jak będziesz się z takim siłował to cię opluje,obrzyga, wyślini a jak wygrasz to i tak nie zrozumie że przegrał.
    Ignorować i robić swoje.

 8. Wojciech

  31 stycznia 2018 at 15:55

  Sami sobie krzywdę robią. Po co im ten gestapowski agent? To jakaś chora ukraińska tradycja bratanie się z bandytami. Jak nie carat to Hitler. Skończy się tym, że Ukry będą wyrzucani z Polski.

 9. anty upa i anty PiS

  31 stycznia 2018 at 16:20

  Tych zbrodniarzy dopadli i słusznie dokonało egzekucję sowieckie KGB.Czy to zbrodnia i zle postapili?Skoro niby tzw.cywilizowany zachód na który się wzorujemy i przed którym kleczymy na kolanach wspierał szkolił i chronił tych zbrodniarzy.Podobnie jak robi to teraz

 10. Barbara

  31 stycznia 2018 at 16:43

  Całe zło polega na tym, że polityką naszego Rządu jest bycie agentem USA. Plucie na Polskę ze strony Ukrainy będzie coraz większe, bo wiedzą, że nic bez pozwolenia amerykańskiego nie możemy zrobić. Liczą się tylko interesy amerykańskie a nie polskie.
  Czas na rządy prawdziwie polskie.

 11. podolak

  31 stycznia 2018 at 20:57

  Ukronaziści mieli prawo zoorganizowć i przeprowadzić Genocidum Atrox oraz mieli prawo do dowolnych metod walki, dlatego że walczyli o państwo ukraińskie.
  Polacy MUSZĄ to akceptować.

  https://zik.ua/news/2018/01/31/golova_oun_polyaky_mayut_pogodytysya__nederzhavna_natsiya_mala_pravo_na_vsi_1255975

 12. ziemianka

  31 stycznia 2018 at 21:27

  Panie Podolak, żaden naród nie ma prawa mordować, ani stosować dowolnych metod unicestwiania innego narodu w jakimkolwiek celu. Narod, który uważa, że można np. w celu zrobienia sobie terenu do utworzenia czystego etnicznie państwa, jest zaczadzony zbrodniczą ideologią pogańskiego nacjonalizmu, zwaną integralnym nacjonalizmem ukraińskim, ideologią nieprzystającą do cywilizacji chrześcijańskiej. Szerzenie i gloryfikowanie tej ideologii na prawosławnej Ukrainie to prawdziwe nieszczęście dla narodu ukraińskiego. To zbrodnia dokonywana na tym pracowitym narodzie na oczach calego świata w celu realizacji cudzych interesów rękami zaczadzonych, a więc zmarnowanych ludzi. Modlę się za ten naród aby w końcu przejrzał i nie dał się tak nikczemnie wykorzystywać.

  • MAREK

   31 stycznia 2018 at 23:23

   do @ziemianka – chyba nie poczuła Pani subtelnej nuty ironii i pogardy do upa w poście p.Podolaka…

  • podolak

   1 lutego 2018 at 08:00

   Uprzejmie donoszę że jedynie, tak jak potrafię zrelacjonowałem poglądy byłych i obecnych (państwowych z UA) ukronazistów na celowość Genocidum Atrox i zalecane metody walki.

   Korzystając z okazji przypomina senatorkę RP która zarzuca „niewłaściwe” momenty Jakiemu ale sama NIGDY nie raczyła
   opowiedzieć narodowi polskiemu o okolicznościach i rzeczywistych przesłankach jakimi kierował się jej tatko, chroniąc przez Sowietami ludobójców z OUN/UPA.
   A wie i zna.

   Milczy również teraz o pomocy której (nie zważając na gniew Brytyjczyków) jej tatko udzielał żydowskim „dezerterom” z II Korpusu w czasie j pobytu w Palestynie,wcześniej w ZSRR i jacy stanowili bardzo istotną i aktywną część istabliszmentu powstającego Izraela.

   A właśnie teraz, byłby stosowny moment aby Izraelowi o tym przypomnieć a nie wymądrzać się p-ko Jakiemu.

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22967609,anders-wytyka-jakiemu-blad-ws-ustawy-o-ipn-absolutnie-tragiczna.html#Z_MT2

 13. sneik

  2 marca 2018 at 09:00

  Banderowcy to tępe prymitywne stepowe plemię dziwię się naszym gamoniom politycznym że na siłę chcą się bratać z tą trzodą dla mnie padliny banderowskie to największy wróg Polski czczą jakiegoś cwela zoofila niedorozwoja banderę jaki idol takie plemię

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra