Z kraju

Senackie komisje przyjęły ustawę o IPN bez poprawek

Senackie komisje praw człowieka, praworządności i petycji, a także kultury i środków przekazu przyjęły bez poprawek nowelizację ustawy o IPN, przewidującą kary za szkalowanie Polaków poprzez m.in. mówienie o „polskich obozach śmierci” czy przypisywanie polskiemu państwu i narodowi odpowiedzialności za zbrodnie dokonane przez III Rzeszę.

Za przyjęciem ustawy w przedłożonym kształcie opowiedziało się 11 senatorów, 5 było przeciwko, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Fot. Wikipedia

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

16 Komentarzy

 1. prawo

  31 stycznia 2018 at 18:34

  Czyli powstałe na ul. Krzywickiego, Warschaw, Neuer Warschawer Ghetto pozostanie na stałe. Czekam na to, jak reżyser, pan Grzegorz Braun, odwali im „lutra” na ten temat.
  Panie Grzegorzu – do dzieła!

 2. klioes vel pislamista

  31 stycznia 2018 at 18:38

  !!!
  I tak należy!!!

  Teraz wyp…olić ambasadorkę i podpisać ustawę (Duda!).

  • klioes vel pislamista

   31 stycznia 2018 at 19:28

   P.S. Ks.Isakowicz miał rację. Pod ambasadą pojawili się UBwatele RP!!!

   • kibol

    1 lutego 2018 at 12:28

    Wyjątkowo tępy odłam pomiotu UBcji – nawet nie słyszeli, że Winnicki odwołał protest.

 3. Slawomir Tomasz Roch

  31 stycznia 2018 at 18:38

  Dobra robota polscy senatorzy! Tak trzymac rodacy! Wlasnie wiceminister Patryk Jaki napisał, iz Zydzi zamierzaja przeglosowac w Knesecie specjalna wlasna uchwale! Minister Jaki uwaza, iz dawac ona bedzie prawo Zydom do gloszenia swobodnie i publicznie, iz byly „polskie obozy smierci”. W Knesecie ktory liczy 120 poslow, 61 chce zaglosowac za uchwaleniem, tej haniebnej ustawy! Jesli do tego dojdzie to sami Zydzi okryja swoj Kneset wieczna hanba, gdyz jest to najpodlejsze klamstwo! Byly niemieckie, czyli nazistowskie, czyli hitlerowskie obozy smierci, wylacznie takie i tylko takie! Z Panem Bogiem

 4. finka

  31 stycznia 2018 at 18:52

  I co na to PAD, cyniczna gra żydów jest zaplanowana od dawna, co robił w tych dniach Netanjahu u Putina, a niemiecki min.Gabriel w Izraelu, wszystko to wyrachowany przeciwko Polsce.

  • wplna-polska.pl

   31 stycznia 2018 at 19:11

   1-Paszport Putina udowadnia, że jest członkiem plemienia.2-Putin żydem.

 5. Adam

  31 stycznia 2018 at 19:00

  W Knesecie złożono projekt wymierzony w ustawę o IPN! „Nie pozwolimy współpracownikom ukryć się za nazistami”
  61 deputowanych w 120-osobowym Knesecie popiera projekt ustawy, na mocy której Polska zostałaby oskarżona o negowanie Holokaustu, jeśli przyjmie nową ustawę o IPN. Projekt popierają posłowie rządzącej koalicji i część opozycji – pisze w środę „Jerusalem Post”.

 6. msn wiadomosci

  31 stycznia 2018 at 19:07

  Izrael uzna Polskę za państwo negujące Holokaust?

 7. michu

  31 stycznia 2018 at 19:52

  Skoro Polska zostanie przez jakiś kraj uznana za państwo negujące holokaust, to powinna uznać takie państwo za negujące zbrodnie Niemców i zwalanie winy na Polaków 🙂

 8. Leszek1

  31 stycznia 2018 at 20:34

  Prosze Panstwa, nie ma powodow do radosci. W dalszym ciagu beda powstawaly filmy i ksiazki o tym jak to Polacy mordowali Zydow.
  Prosze uwaznie przeczytac poprawki do Ustawy o IPN. Punkt trzeci wyjasnia nam wszystko.
  http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/771_u.htm
  Profesor Krystyna Pawlowicz slusznie zwrocila uwage, ze Ustawa zawiera furtke na podstawie ktorej mozna bedzie szkalowac Polakow pod pozorem dzialalnosci naukowej i artystycznej. Juz niektorzy „naukowcy” stwierdzili, ze pederasci nie sa zboczencami. Rowniez wytwory Grossa i jemu podobnych beda traktowane jako dzialalnosc „naukowa” lub wytwory swoistego „artyzmu”.
  Przytaczam wyjatek z tej Ustawy: … po art. 55 dodaje się art. 55a i art. 55b w brzmieniu:
  „Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.
  2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności.
  3. Nie Popełnia Przestępstwa Sprawca Czynu Zabronionego Określonego W Ust. 1 I 2, Jeżeli Dopuścił Się Tego Czynu W Ramach Działalności Artystycznej Lub Naukowej.
  Art. 55b. Niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu zabronionego niniejszą ustawę stosuje się do obywatela polskiego oraz cudzoziemca w razie popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 55 i art. 55a.”…

  • Leszek1

   31 stycznia 2018 at 20:42

   Natomiast pocieszjacym jest, ze na podstawie tej ustawy mozna bedzie karac Banderowcow i Politykow. Pierwsza powinna zostac ukarana pani Ambasador Israela i jeden z politykow tego panstwa, ktory sklamal, ze ktos z jego rodziny zostal zamordowany przez Polakow.

 9. icek

  31 stycznia 2018 at 21:06

  w koncu zydo-piso-komunistyczny rzad ujawnil jak funkcjonuje…uzgodnili z zydami czy polskie obozy sa ok????????? ale zapomnieliscie o jednym panie jaki czy jakos taki…..zydzi maja slugusow za nic i za sluzbe mozna dostac kopniaka…tak jestescie tresowani….ktos kto jest przedstawicielem dumnego narodu nie idzie pytac czy mozna pluc mu w twarz …jesli pyta…to dostanie kopa….talie jest zycie panie jaki…gdzie ten dumny polski zad i wstawanie z kolan….lezycie plackiem przed zydami i dziwi was ze dostaliscie kopa….jak tak bedziecie plakac to sie swiece hanukowe pogasza….trzeba nam wrerszcie polskiego rzadu…polcay obudzcie sie….

 10. Janusz

  1 lutego 2018 at 01:08

  To zwykła syjonistyczna ustawka, zaplanowana wspólnie i w porozumieniu przez żydostwo z Izraela oraz lokalnych jarmułkowców jawnych, jak Morawiecki, Gliński, Karczewski i reszta od Danielsa zwanego z amerykańska „Dżonym”, choć to żaden „Dżony”, tylko Jonny, a to diametralna różnica oraz kryptojarmułkowców syjonistów typu Kaczyński. Ustawa jest skandalem, o czym słusznie przypomina wyżej Leszek, punk 3. pozwala na radosną twórczość Grossów i kręcenie anytypolskich paszkwili za nasze pieniądze, jak zwykle, natomiast fragment Art. 55a „..lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni.. ” zdejmuje z żydokomuny odpowiedzialność za ich katownie oraz setki obozów koncentracyjnych założonych przez żydostwo w Polsce po 1944 r., w których więzili setki tysięcy Polaków. Nie cofnęli się nawet przed tym, żeby taki obóz założyć w Auschwitz, skąd wywieźli na Sybir 25 tysięcy Polaków.

 11. prawyobywatel

  1 lutego 2018 at 03:30

  Czy ktoś może mi napisać, czy ma sygnał tv? U mnie cisza – warmińsko-mazurskie.

 12. Polska Canada

  1 lutego 2018 at 05:24

  Nie pozostańmy obojętni wobec manipulacji światowych mediów, przedstawiających Polskę w bardzo niekorzystnym świetle. Protestujmy, pisząc listy do redakcji “The Globe and Mail”, po ostatniej publikacji na temat Polski – szczegóły w linku.
  http://www.polskacanada.com/the-globe-and-mail-o-polsce/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra