Z zagranicy

Większość deputowanych Knessetu wsparła ustawę oskarżającą Polskę o negację Holokaustu

61 deputowanych izraelskiego parlamentu uznało polską nowelizację ustawy o IPN za negującą Holokaust.

Ustawa izraelskiego Knessetu została przedłożona wspólnie przez deputowanych wszystkich stron sceny politycznej – wnieśli ją: Itzik Shmuly (Unia Syjonistyczna), Yair Lapid (Yesh Atid), Robert Ilatov (Yisrael Beytenu), Nurit Koren (Likud) i Bezalel Smotrich (Bayit Yehudi).

W przyjętej do powyższej ustawy poprawce przewidziano dodatkową pomoc prawną dla wszystkich ocalałych z Holokaustu oraz edukatorów prowadzących studentów na lekcje poglądowe do obozów zagłady, którzy zostaną ewentualnie pociągnięci do odpowiedzialności karnej za to, co opowiadają o Holokauście i roli Polaków.

Do głosowania w Knessecie doszło mimo tego, że rządy Polski i Izraela planują negocjować wersję ustawy tak, aby była ona do przyjęcia dla obydwu stron. – Polacy i inni, którzy mogą zachcieć iść w ich ślady powinni wiedzieć, że prawda historyczna narodu żydowskiego nie jest na sprzedaż – oświadczył deputowany Shmuly, dodając, iż „wielu Polaków i innych słyszało, wiedziało i pomagało w nazistowskiej maszynie eksterminacji”.

– Polskie próby pisania historii na nowo i zamknięcia ust ocalałym z Holokaustu są bezczelne, szokujące i godne pogardy. Nie pozwolimy, aby kolaboranci kryli się za plecami nazistów i zaprzeczali swojej historycznej odpowiedzialności – mówił o Polakach i miejmy nadzieję, że te skandaliczne słowa doczekają się stosownej reakcji strony polskiej.

W podobnym tonie wypowiadali się pozostali wyżej wymienieni izraelscy politycy, co fatalnie wróży dalszej współpracy między Polską a Izraelem. Żydzi pokazali swoje prawdziwe oblicze i tę hańbę trudno im będzie zatuszować.

Źródło: Jerusalem Post

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. prawo

  31 stycznia 2018 at 19:13

  Też tak to odbieram. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Odsłoniła się morda żyda jak z koszmarnych plakatów o bolszewizmie z mordą Lwa (Lejba) Bronsteina „Trockiego”.
  Nawet nie wiedzą jak na tym stracą. Więcej niż $65 mld.

  • sceptyk

   31 stycznia 2018 at 21:10

   Psy szczekają a karawana jedzie dalej, nikt, nasze wnuki nie będą wiecznie orać, na tych leniwych cwanych skurczybyków!

 2. klioes vel pislamista

  31 stycznia 2018 at 19:21

  Ha, ha, ha!
  I dobrze. Strachz na Lachy. Przecież państwa muzułmanskie jawnie negują holocaust, i co?

  NIE WOLNO WŁADZOM POLSKIM UGIĄĆ SIĘ POD TYM SZANTAŻEM!!!

 3. wolna-polska.pl

  31 stycznia 2018 at 19:26

  Putler: należy kłaść kres próbom fałszowania historii.2-Gdy rządzą ofiary: żydowski dyktat historii.3-Dlaczego Żydzi nienawidzą Polaków? Miarka.

 4. michu

  31 stycznia 2018 at 19:42

  Kto będzie negocjował z państwem niepoważnym? Jak będą chcieli to naszych rządzących wezwą na dywanik i nikt nawet nie piśnie. Urząd Skarbowy nam weźmie i da na ich zachcianki (bo na podróż do „przyjaciół” musi być, a na emerytury dla takich jak Morel i Wolińska też nie może zabraknąć).

 5. zbyszek

  31 stycznia 2018 at 19:56

  Mowia „Nazi to nie Niemcy” i tworzy sie kult nazi. https://www.msn.com/de-de/auto/oldtimer/7-millionen-f%C3%BCr-oldtimer-mit-nazi-historie-reichen-nicht-mercedes-770-aus-hitlers-fuhrpark-nicht-versteigert/ar-AAuTqg8?ocid=spartandhp
  7 milionów na zabytkowe auta z nazistowską historią to za mało – Mercedes 770 z floty Hitlera nie jest licytowany
  Otwarty projekt był nawet 6500 reichmark droższy. Kopia oferowana na aukcji była czwartym samochodem, w którym ścigał się Adolf Hitler. Mercedes był prowadzony przez oficera SS Ericha Kempka.

  „Fakt, że oferujemy ten pojazd, nie ma absolutnie nic wspólnego z gloryfikacją Hitlera i jego destrukcyjną polityką. Chodzi o jeden z najbardziej niezwykłych samochodów z ubiegłego wieku i przypomnienie, że coś musi się podoba reżim nazistowski nigdy nie powtórzy „, mówi organizator. Dziesięć procent dochodów powinno zatem zostać przekazane na badania i edukację na temat Holokaustu.

 6. finka

  31 stycznia 2018 at 20:30

  Posłuchajcie świetnego komentarza red.Gadowskiego https://www.youtube.com/watch?v=Mjf1ScXmkWM

 7. Wojciech

  31 stycznia 2018 at 20:54

  Zawiesić stosunki dyplomatyczne z Izraelem. Natychmiast.
  Dość uprawiania polityki na kolanach.

 8. icek

  31 stycznia 2018 at 21:03

  w koncu zydo-piso-komunistyczny rzad ujawnil jak funkcjonuje…uzgodnili z zydami czy polskie obozy sa ok????????? ale zapomnieliscie o jednym panie jaki czy jakos taki…..zydzi maja slugusow za nic i za sluzbe mozna dostac kopniaka…tak jestescie tresowani….ktos kto jest przedstawicielem dumnego narodu nie idzie pytac czy mozna pluc mu w twarz …jesli pyta…to dostanie kopa….talie jest zycie panie jaki…gdzie ten dumny polski zad i wstawanie z kolan….lezycie plackiem przed zydami i dziwi was ze dostaliscie kopa….jak tak bedziecie plakac to sie swiece hanukowe pogasza….trzeba nam wrerszcie polskiego rzadu…polcay obudzcie sie….

 9. Zona

  31 stycznia 2018 at 21:59

  Spis partii bardzo ciekawy. Likud, Bayit Yehudi, Yisrael Beytenu to partie jak to się mówi prawicowe, wręcz radykalnie nacjonalistyczne. Yesh Atid to partia centrystyczna optująca za liberalizmem i libertynizmem. Podobnie jak mająca ciągoty na lewo ale również centrystyczna Unia Syjonistyczna. Wynika z tego że jedynie radykalna Lewica oraz partie Religijne i być może centrystyczne Kulanu są zwolennikami normalności w relacjach międzynarodowych. Warto mieć to na uwadze.

 10. jok

  31 stycznia 2018 at 22:22

  Chciałoby się powiedzieć: nie trzeba być prorokiem, by wiedzieć do czego prowadzi nadmierna i bezkrytyczna ulegosć…

 11. Avicenniusz

  31 stycznia 2018 at 23:16

  Będę się nadal upierał, że w całej tej awanturze nie chodzi o treść ustawy, która była znana znacznie wcześniej stronie izraelskiej. Nikomu też po stronie izraelskiej nie puściły nerwy, ponieważ politycy wypowiadają przed kamerami przemyślane kwestie. Cała ta hucpa była wcześniej zaplanowana i trzeba ją rozpatrywać w kontekście ustawy nr 447, którą niedawno przyjął senat USA (justice for uncompensated survivers today, w skrócie JUST). Jednym słowem rozpoczęło się urabianie światowej opinii publicznej przed akcją strzyżenia Polaków i innych narodów Europy Środkowej (ale głównie Polaków) z pieniędzy za mienie ofiar holokaustu. Sytuacja polityczna jest odpowiednia do podjęcia tego typu działań. Na wschodzie Ukrainy trwa wojna, Polska jest skonfliktowana zarówno z Rosją, jak i z Niemcami (niefortunny pomysł upominania się o rekompensaty wojenne od Berlina), całą swoją politykę zagraniczną opierając na sojuszu z USA. A poparcie Ameryki ma swoją cenę wyrażoną wpływami lobby żydowskiego w tym państwie (przypomnę, że ustawę nr 447 przyjęto jednogłośnie w senacie). Daliśmy się zapędzić w kozi róg, nie mając nawet jednej setnej takich wpływów za oceanem, jak „naród wybrany”, nie mówiąc już o wpływie w światowych mediach. Jednym słowem nasza narracja jest z góry skazana na klęskę, bo zostaniemy zakrzyczani przez obrzezanych redaktorów na całym świecie i przyparci do muru przez naszych amerykańskich „sojuszników”. Nie jest to winą Polski, ale mam pretensje do obecnych władz przede wszystkim za naiwność i za politykę skonfliktowania nas z każdym, z kim to jest możliwe. Jak się ma złe stosunki z Rosjanami, to nie można mieć jednocześnie złych stosunków z Niemcami. Jak się nie potrafi dogadać z komisją europejską, to trzeba będzie się dać się ostrzyć „starszym braciom w wierze”. Dyplomacja nie polega na kłóceniu się ze wszystkimi wokół, nie pozostawiając sobie żadnego pola manewru, a mam wrażenie, że geniusz polityczny Jarka właśnie zaprowadził nas w to miejsce.

  • Marcin

   1 lutego 2018 at 12:02

   Dyplomacja polega na osiągnięciu korzyści w wyniku rozegrania różnych sprzecznych z sobą interesów innych państw na swoją korzyść.Amerykanie chcą zachować decydujący wpływ na politykę w europie a Niemcy i Franca chcą ich tego wpływu pozbawić.Rosja chce mieć decydujący wpływ na państwa byłego bloku wschodniego co nie podoba się specjalnie tym państwom.W tych warunkach Polska jest w doskonałej sytuacji do prowadzenia suwerennej polityki rozgrywając konflikt interesów innych państw na naszą korzyść.Amerykanie jak przesadzą z naciskami na Polskę to sobie strzelą w kolano.Wyobraźmy sobie sytuację mówimy Ameryce do widzenia i stawiamy na przyjaźń polsko-rosyjską lub polsko-niemiecką.Amerykanie zostają z ręką w nocniku wypchnięci z europy.W ten sposób co by nasz rząd nie robił zawsze będzie miał poparcie jak nie rusa to prusa nie prusa to bryta itp.

 12. Wojciech

  1 lutego 2018 at 09:43

  GDZIE JEST POLSKI MSZ? Czy my w ogóle mamy MSZ? Azari won z Polski, blokada połączeń lotniczych i wszelkich świadczeń na cmentarze i inne bożnice! Zawieszenie wszelkich kontaktów handlowych w tym zbrojeniowych!

 13. Marek

  1 lutego 2018 at 12:33

  I koło się zamyka wojna cały czas trwa ale teraz nabierze prędkości bo maski opadły i wróg naszego narodu jest nagi. Jaki nigdy potrzebujemy solidarności i jedności narodowej każdego kto tak nie myśli o jedności trzeba izolować politycznie. Jedyna nadzieja w Bogu i naszych prawdziwych rodakach. Bóg , Honor i Ojczyzna.

 14. Slawomir Tomasz Roch

  1 lutego 2018 at 15:07

  Ta uchwala Knesetu to wieczna hanba zydowskiej Izby Parlamentu!

 15. Witold Raś

  1 lutego 2018 at 19:33

  No właśnie świat płacze nad holokaustem obrzezanych a tym czasem największą ofiarą II wojny światowej była POLSKA! trzeba to jasno i wszędzie powtarzać!

 16. icek

  1 lutego 2018 at 22:30

  zydo-piso-komuna grzecznie wszystko konsultuje z zydkami a tutaj jeszcze dostali kopa…bo na wschodzie nawet dobry sluga dostaje kopa od swego pana tak dla przypomnienia kto jest kim…a czasem z laski zaprosza na kolacyjke chanukowo…polsko otworz oczy ze w wyborach so nam podsuwane skonczone skurwysyny i zlodzieje z PO pochodzenia zydowskiego lub udajace patriotow zydki z PISu ktore przejmuja prawicowych wyborcow nie pozwalajac na powstanie partii polskiej narodowej….bo niby musimy zjednoczyc glosy zeby ci zli zPO nie przejeli wladzy…ale ten ich patriotyzm i polskosc to hucpa taka sama jak polskie obozy….trzeba zerwac ten polityczny krag i wybrac patriotow polakow narodowcow do wladzy

 17. George

  2 lutego 2018 at 08:18

  Opadły żydowskie maski z żydowskich pysków. I ukazały się straszne, zajadłe, odrażające, nienawistne żydowskie mordy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra