Polskość

Nie tylko ja doznałam szoku

Sądzę, że nie tylko ja doznałam szoku po słowach ambasador Izraela w Polsce p. Anny Azari, która w sobotę podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz zaapelowała o zmianę przepisów w przyjętej przez sejm nowelizacji. Przecierałam ze zdumienia oczy, z niedowierzaniem kręciłam głową.

Nakreślę słowami obraz, który jednak muszę poprzedzić pewnym wstępem. Otóż wielokrotnie stawiałam naród żydowski i państwo Izrael, jako wzór do naśladowania, w szczególny sposób zwracałam uwagę i akcentowałam walkę Izraelitów o prawdę historyczną, o budowanie pewnej jasnej i klarownej narracji o przeszłości, że oto ich ofiara była czymś szczególnym i wyjątkowym. Niezależnie od tego, że w historii znajdziemy równie dramatyczne wydarzenia, jak choćby rzeź Ormian, to jednak Holocaust udało się wybić w przestrzeni publicznej jako jedyne, najstraszliwsze wydarzenie dotyczące tylko jednego narodu. Tak, było to wydarzenie niezwykłe, a kwestią historyków jest ocena, czy jedyne i czy inne narody nie doświadczyły podobnego cierpienia, że wspomnę choćby Rzeź Wołyńską.

Piszę te słowa, by komuś nie przyszło do głowy postawić zupełnie nieuprawnionej tezy, że jestem antysemitką. Nie jestem i gardzę antysemitami. I teraz muszę zadać sobie pytanie, mając na uwadze wysoką ocenę całego środowiska żydowskiego, co się tak naprawdę stało w minioną sobotę? Otóż stawiam tezę, której jednak nie jestem w stanie obronić bezpośrednimi dowodami, że mamy do czynienia ze skoordynowaną akcją niektórych środowisk żydowskich i izraelskich polityków, mającą na celu wypłacenia przez Polskę 60 miliardów dolarów odszkodowania za mienie pożydowskie. Przypominam, że w grudniu zeszłego roku amerykański Senat zaaprobował jednogłośnie projekt ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today), która daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. Profesor Marek Chodakiewicz tak ocenia sytuację: „Za oceanem nastąpi niesamowita eskalacja medialnych i rządowych oskarżeń o antysemityzm i złą wolę Polaków. To będzie demonstrowane ich oporem wobec roszczeń organizacji żydowskich. Polska ludność odpowie pięknym za nadobne. Rząd RP będzie się starał łagodzić sytuację, ale naciski nie skończą się dopóki żądania o odszkodowania nie zostaną wypełnione”. Czyżby prof. Chodakiewicz był jakimś jasnowidzem? Profesor Chodakiewicz wypowiedział te słowa 26 stycznia, a dzień później ambasador Izraela w Polsce dała popis swoich możliwości. Jak tak dalej pójdzie poproszę prof. Chodakiewicza, by wytypował mi 6 w kolejnym losowaniu Totolotka!!!

Mój znajomy twierdzi, że jeżeli ktoś chce od nas 60 mld. dolarów, to nie może się zgodzić, byśmy również byli narodem ofiar! Bo jakże można od poszkodowanego żądać zadośćuczynienia?! Nie można! Co innego od sprawcy zbrodni. I chodzi o to, by Polskę postawić po stronie katów, bo wówczas żądanie zadośćuczynienia nabywa swoje prawne i moralne podstawy. Nie wiem czy mój znajomy ma rację, ale wiem, że nikt tak wiele złego w relacjach polsko-izraelskich nie zrobił jak p. ambasador Izraela w Polsce i kilku innych polityków w samym Izraelu. Ciężko będzie te relacje odbudować…

Dorota Arciszewska-Mielewczyk

Poseł na Sejm RP

Można też postawić tezę że szum wokół ustawy jest tylko i wyłącznie pretekstem, aby przykryć uprawnione żądania Polski o wypłatę reparacji od prawdziwego sprawcy, czyli Niemca.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. michu

  31 stycznia 2018 at 22:23

  A to się pani poseł obudziła. Nic tylko przecierać oczy ze zdumienia. To naprawdę dotychczas nie było żadnych symptomów? Nie było gadki o 65 mld np? A „polskie obozy” przy bierności eskimosów absurdalnego oskarżenia wczoraj się pojawiły? Zresztą patrząc na rejon pochodzenia to w pierwszej kolejności powinno panią poseł zainteresować ludobójstwo jakiego dokonali Szwedzi na Pomorzanach w czasie Potopu. Ale wynika, że jak czegoś nie nagłośnią media (często wiadomo przez kogo kontrolowane) to nie istnieje.

 2. z-k

  31 stycznia 2018 at 23:14

  Dla mnie to żadna niespodzianka. Będzie Pani jeszcze bardziej zdziwiona. Żadne relacje z nimi nam nie są potrzebne bo wychodzimy na nich jak przysłowiowy Zabłocki…..Nikt na relacjach z nimi poza ich sk….syństwem niczego dobrego nie doświadczył.

 3. tuszyn

  1 lutego 2018 at 00:04

  Kto czytał książki, interesował się losami swojego Kraju a przy tym myślał a nie tylko łykał żydopruską propagandę nie doznał żadnego szoku. Termin „polskie obozy” to wynik żydopruskiego uzgodnienia. Nie doznała pani szoku po wypowiedzi reprywatyzacyjnej urzędniczki, która miała przykaz „żadnych odmów” i minimum 300 takich decyzji w ciągu roku? Następuje przejmowanie Polski z wymianą jej mieszkańców na żydów i ukraińców. Teraz będzie szlamowanie kilkudziesięciu milionów dolarów kontynuacja strugania (z banana)spadkobierców w kolejnych miastach, także średnich i małych.

 4. Egzorcysta

  1 lutego 2018 at 01:40

  Polecam czytac komentarze na prawym.pl , oa takich sprawch pisalismy tu juz dawno. I zapewniam ,ze zaden z nas nie jest jasnowdzem, tylko czlowiek prawym i myslacym, oczywscie jak wszdzie oprucz troli chazarskich.Bedzie Pani na bierzaco tak jak Pan Chodakiewicz.A jak koniecznie chce Pani byc o pare lat do przodu, to polecam byc na bierzaco z Panem Michalkiewiczem, ktory o beztrzlnosci zydowskiej i ich planach trabi chyba juz cale zycie.Oczywiscie opierajac sie na faktach.Dzis Pani powiem cos waznego.To z Polski wyjdzie „iskra”, od narodu najsprawiedliwszego z narodow swiata.(prosze nie brac pod uwage Chazarskich sadow w Polsce, bo one sa talmudyczne), to od Polski swiat dowie sie o klamstwach zydowskich.Zydzi sie doigrali, dopiero traz ich wplywy zaczna malec i malec, a oni sami zaczna byc przsladowani, za wszystkie krzywdy jakie wyrzadzili swiatu.Swiadomosc swiata sie budzi, tak jak Pani sie obudzila.Nie jestem jasnowidzem, ale znam przyslowia ktore sa madroscia narodow, kto sieje wiatr,zbiera burze, kto mieczem wojuje od miecza ginie, kto pod kim kopie dolki sam w nie wpada i najwazniejsze co komu uczyniles bedzie i tobie uczynione, i to jest odpowiedz na pytanie co czeka Chazarow.Zamordowali swoich starszych braci w wierze z linii Abrahama, dokonujac na nich holocaustu.Niektorzy i ich narodu Chazarskiego sa odpowiedzialni za conajmnije 250 wojen na Ziemi w ktorych zginelo kilka miliardow ludzi, pragnocych ucziwie i sprawiedliwie zyc.Z tego 200 wojen od czasu powstania USraela.Pozyczanie przezsiebie nowowydrukowanych pieniedzy bez pokrycia, korpupcja, sznataze, oszostwa, calego swiata.To wszystko do nich wroci, i kazdy wie o tym, kto zna prawo karmy.I to juz niebawem bo ich dranstwo , jak zatrowanie matki ziemii produkatami monsanto, szepionki z rtecia i innym swinstwem, pseudo leki z apteki, chemtrails haarp i inne machiny wojenne.Poprostu juz musi nastapic zmeczenie materialu, przy tych przgieciach zaden zdrowy na umysle czlowiek juz nie bedzie stal i czekal co jeszcze wymysli ten pokretny narodek ze stepow kaspijskich.Mleko sie rozlalo, wlasnie teraz.Kazdy tak zwany przez nich „antysemita” wlasnie tym swoim antysemityzmem, chcial ich przed ich losem wyhamowac, dlatego unaocznial im ich koltunstwo, dranstwa i inne przstepmstwa wobec etyki czlowieka.Nie dlatego by kogos pouczc czy obrazac, tylko zeby chronic go przed nim samym zeby sobie nie zrobil krzywdy.Okazalo sie ze chciwosci o otempienie talmudem, nie pozwolilo im uslyszec „ostrzezen”. Wcale sie nie zdziwie jak komus z nich niebawem na ulicy stanie sie krzywda.a pozniej juz bedzie coraz gorzej.A jak swiat uslyszy, to zamiast Arabowie mordowac Europejczykow polacza sie z Polakami.Smiem sadzic ze wtedy Putin ruszy na zachod by ich ratowac.Czesciowo przez polnoc Polski i gora przez Norwegie.Wystarczy obserwowac jak juz jezdza jak z biegunka z Izraela na Kreml.

 5. Adam

  1 lutego 2018 at 06:33

  Szanowna Pani Poseł przestrzegałem Panią w komentarzu Felieton
  O tempora, o mores! co się kroi aby nie doznawała Pani szoku.

  Mnie na obecnym etapie szokuje przy obecnym stanie relacji polsko-izraelskich włączanie za wszelką cenę do debaty przez media wszystkie łącznie z toruńskimi ,,eksperta od dialogu” http://www.radiomaryja.pl/informacje/jonny-daniels-dla-wpolsce-pl-sie-wydarzylo-brak-porozumienia-brak-komunikacji-dwoch-stron/
  który to Jonny Daniels propaguje kłamstwa Jana T. Grossa, dyskredytuje dr Ewę Kurek i sprzeciwia się ekshumacji w Jedwabnem .Który to zażądał delegalizacji ONR, nazwał Jacka Międlara „rasistowską szumowiną”, a Grzegorza Brauna „debilem” i i „idiotą”.
  Oraz „eksperta od PR”Jonny Daniels bez skrępowania rozpoczynający współpracę z fundacjami prowadzonymi przez spółki Skarbu Państwa itd. itd.

  CZYŻ TO NIE SZOKUJĄCE ?

  PS. Do tego jeszcze gotowa ta ustawa „1066”, której PiS nie ważył się do tej pory anulować

  • Adam

   1 lutego 2018 at 07:41

   Dalsze szokujące wieści

   Departament Stanu wezwał do przeprowadzenia ponownej analizy ustawy o IPN nie tylko z punktu widzenia jej potencjalnego wpływu na zasady wolności słowa, ale też „naszej zdolności do pozostania nadal realnymi partnerami”.

   Jesteśmy zaniepokojeni konsekwencjami projektu tej ustawy; jeśli weszłaby ona w życie mogłoby to wpłynąć na strategiczne interesy Polski i jej stosunki – ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem włącznie

   CZY TO SZACH I MAT ?

   I teraz mamy przez bez alternatywne PIS-owskie rozwiązania na kolanka przed Panem ?
   https://www.dlapolski.pl/polska-nie-wstala-z-kolan-po-prostu-zmienila-klecznik

 6. pfof

  1 lutego 2018 at 08:15

  Pani poseł chyba wiele przespała. Tak dziesiątki lat wychowywano młodzież żydowska.
  https://www.youtube.com/watch?v=nu6t9YmHvT4
  Teraz są skutki tego wychowania!

 7. Soroka

  1 lutego 2018 at 09:39

  „podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz”
  Czy kiedyś wyjdziemy z zakłamania?
  To nie było żadne wyzwolenie, tylko przejęcie obozu przez innego okupanta. Obozy i podobozy Auschwitz zaraz zostały wypełnione przez NKWD polskimi patriotami i tymi, którzy nie podobali się nowemu okupantowi. Tam byli niewolniczo eksploatowani, mordowani i stamtąd byli wysyłani do niewoli w Rosji.

  • Masław

   1 lutego 2018 at 10:02

   Tak, tak, tak. A świstak siedzi i zawija. Zawsze syjoniści odwracają uwagę od siebie. A to Ruskimi, a to innymi nacjami. Taka to plugawa metoda, ponoć żydów galicyjskich.

   • Soroka

    1 lutego 2018 at 10:46

    Tak tak! Dla ruskich, tak jak dla Żydów i Niemców, ich zbrodnie to rzecz święta.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra