Z kraju

Dr Marta Cywińska: 50 rocznica wydarzeń marcowych jest „promowana” kosztem Polski, Polaków i polskiego honoru narodowego!

Co się stało, że raptem przestaliśmy mówić o uchodźcach? Kilka tygodni do 50 rocznicy wydarzeń marca 1968, a obserwujemy już, że media (również niestety prawicowe) zamilkły raptem w kwestii postępującego zagrożenia ze strony najeźdźców, bowiem trzeba przygotować Polaków  do obchodów mających po raz kolejny zdyskredytować nasz naród!

Wszystkie wydarzenia, które miały miejsca w Polsce w okresie ostatnich dniach mają znacznie głębszy sens i wymiar niż komukolwiek mogłoby się wydawać. Nie czytajmy prasowych doniesień „powierzchniowo”, tylko z BARDZO GŁĘBOKIM ZROZUMIENIEM. 50 rocznica wydarzeń marcowych jest „promowana” kosztem Polski, Polaków i naszego honoru narodowego!

My, Polki, możemy być dumne, że mamy swój kodeks honorowy  -niestety nie wszystkie dyplomatki posługują się podobnym prawem  moralnym!

Dotychczas zabierałam głos w kwestii dziejów polskich kodeksów honorowych na przestrzeni dziejów również służących za wzór, wskazówkę, stanowiących niezbędnik Polaka mającego poczucie godności własnej i idącego za głosem sumienia. Teraz jako Polacy musimy bronić naszego honoru ze zdwojoną siłą, choć czujemy się w tym straszliwie osamotnieni. Pomocna w tym być może być znajomość „Powszechnego Kodeksu Honorowego”, opublikowany w 1930 roku przez  Jana Gumińskiego, wytrawnego i cenionego prawnika, prezesa Ligi Reformy Postępowania Honorowego.

W jego tworzeniu wzięły udział przedstawicielki Klubu Politycznego Kobiet Postępowych, Rodziny Wojskowej, Związku Zawodowego Kobiet Pracujących w Handlu  i Biurowości. A teraz kobiety obcej narodowości próbują szargać polski honor narodowy i maja być w tym bezkarne? Zwróćmy uwagę, że zmasowany atak na dobre imię Polaków nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie napędziła jedna kobieta – ambasador obcego państwa. A teraz: kto i jak teraz ma bronić polskiego honoru na świecie, jeśli nie my – Polacy?

Zamiast puenty pozwolę sobie zacytować ostatni news: ambasador Izraela została odwołana!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. hansi

  1 lutego 2018 at 13:07

  Pani Marto, z całym szacunkiem…
  Wobec tego, co W TEJ CHWILI SIĘ DZIEJE (trwa RABUNKOWY NAPAD żyda na Polskę !..,
  gdzie właśnie ODBIERAJĄ NAM OJCZYZNĄ SPOD TYŁKA !..),
  Pani „Marzec 68”, to TEMAT ZASTĘPCZY 🙂
  Chyba, że napisała to Pani tydzień temu, a „prawy” teraz dopiero to wstawił 🙂

  • wolna-polska.pl

   1 lutego 2018 at 15:46

   Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD. (KIM ONI SĄ?!)

   • edykt

    1 lutego 2018 at 18:55

    Soros to marionetka Rotschildów i Rockefellerów, wraz z całą tą posłuszną grupą Bilderberg która namawia kraje Azjatyckie do swoich planów NWO. Poczytaj o stwoarzyszeniu CIA czyli Skull and Bones.

 2. kibol

  1 lutego 2018 at 13:12

  Zachować spokój i robić swoje.
  Proponuję namawiać młodzież znającą obce języki do pisania na forach zagranicznych i żydowskich prawdy o tamtych czasach. O Stella Kübler, o Mordechaju Chaimie Rumkowskim …. Niech każdy sporządzi sobie swoje archiwum, niech się wymieniają i piszą, piszą, piszą …. a efekty będą szybko. Ludzie na świecie nie są głupi tylko niedouczeni. Trzeba ich pod-edukować.

 3. ziemianka

  1 lutego 2018 at 13:12

  Nie rozumiem tego artykułu, ani sensu przytoczonego na końcu cytatu z wypowiedzi dr Ewy Kurek, byłabym wdzięczna na łopatologiczne wyjaśnienie.

 4. Marek

  1 lutego 2018 at 13:51

  Bóg,Honor i Ojczyzna.

 5. Art

  1 lutego 2018 at 14:37

  Doceniam Narodowców.Ktoś (kto?)im wytłumaczył,że to jest wielka prowokacja żydowsko,szwabsko,kacapska.A więc nie możemy dać się sprowokować!A tę żydowską wywłokę oni sami odwołają.Przecież ona ich komromituje wystarczająco.Znajomy,który był w Izraelu kilka razy (i ma jak się wyraża sam-przepraszam panie-„izraelską babę” mówi,że tam więcej kacapów niż żydów.I bajzel niemożebny,ciągną resztami-co widać po tej Boże się zmiłuj-dyplomatce,która zaimonowała tylko jednej „naszej”ministerce-Madzi Gawin.Kiedy tę odwołają bo poruta na całej linii.

  • edykt

   1 lutego 2018 at 18:58

   W USA i Izraelu jest dużo żydów, byłych komunistów. Oto jeden z nich kat niewinnych ludzi:
   Menachem Begin – kat cywilów odznaczony przez światowe żydostwo pokojową nagrodą nobla, to jest tupet i chamstwo z ich strony, takiego kata odznaczyć pokojową nagrodą…
   Masakra w Deir Jassin – 9-10.04.1948 – W operacji nazwanej „Jedność” Hagana współpracowała z Irgunem i Gangiem Sterna. O godz. 4:30 w nocy 9.04. syjoniści otoczyli wioskę, która była położona między żydowskimi osadami Givat Shaul i Montefiore. Przez dwa dni żydowscy kaci mordowali mężczyzn, kobiety i dzieci, bez względu na wiek. Gwałcili kobiety i rabowali domy. Mężczyznom odcinano genitalia. Relacja z eksterminacji pochodzi od doktora z Czerwonego Krzyża, który przybył na miejsce następnego dnia. Masakra została dokonana różnymi sposobami. Rozstrzeliwano, rzucano w ludzi granatami, zażynano nożami. Rozcinano brzuchy ciężarnych kobiet. Szczególną przyjemność sprawiało oprawcom zabijanie dzieci na rękach matek. Ok. 25 kobiet w ciąży zostało zakłutych bagnetami w brzuch. 52 dzieci okrutnie okaleczono i obcięto głowy na oczach rodziców. Agencja Żydowska i władze brytyjskie wiedziały o trwającej masakrze. Odpowiedzialnym za akcję był Menachem Begin, późniejszy laureat pokojowej nagrody Nobla. Pochodził z Polski. Hagana organizowała w 1946 zamach na hotel jerozolimski King David, w którym z rąk żydowskich kolonistów padło 500 osób.

 6. finka

  1 lutego 2018 at 17:25

  Dokładnie tak, zastanawia mnie dlaczego wybrano tak niefortunny termin uchwalenia tej ustawy o IPN, można to było zrobić 2 mies. temu łącznie z ustawą reprywatyzacyjną, jazgot odbyłby się wcześniej. Czy my w ogóle mamy jakieś służby wywiadowcze ? nic nie wiedziały o prowokacjach? Jakim prawem ambasador obcego państwa ingeruje w ustawy, boi chce ograbienia Polaków, o czym mówił min.Jaki? gdzie my żyjemy

  • edykt

   1 lutego 2018 at 19:00

   Mamy antypolskie służby najgorsze bandyctwo, co prześladuje Polskich cywilów Patriotów, takie mamy. Poczytaj pana Sumlińskiego książki.

  • antyPOPiS

   1 lutego 2018 at 20:11

   Termin wymusila prowokacja zydoamerykanskiej szczujni z przyglupami robiacymi za nazistow, i histeria antypolska z nia POwiazana. Zreszta bez wzgledu na termin zydostwo by protestowalo, bo jak stwierdzil e.zurrof z centrum wiesenthala, Polacy chca zrownac zbrodnie nazistowskie z komunistycznymi… I to nawet nie dziwi, bo gdyby swiat mial wiedze o „wyczynach” czerwonego zydostwa, holobiznes niechybnie by splajtowal, a pieklo pochlonelo iSSrael, co w koncu i tak w nastapi..

 7. icek

  1 lutego 2018 at 21:49

  zydo-piso-komuna grzecznie wszystko konsultuje z zydkami a tutaj jeszcze dostali kopa…bo na wschodzie nawet dobry sluga dostaje kopa od swego pana tak dla przypomnienia kto jest kim…a czasem z laski zaprosza na kolacyjke chanukowo…polsko otworz oczy ze w wyborach so nam podsuwane skonczone skurwysyny i zlodzieje z PO pochodzenia zydowskiego lub udajace patriotow zydki z PISu ktore przejmuja prawicowych wyborcow nie pozwalajac na powstanie partii polskiej narodowej….bo niby musimy zjednoczyc glosy zeby ci zli zPO nie przejeli wladzy…ale ten ich patriotyzm i polskosc to hucpa taka sama jak polskie obozy….trzeba zerwac ten polityczny krag i wybrac patriotow polakow narodowcow do wladzy

  • klioes vel pislamista

   2 lutego 2018 at 10:34

   Neosanacyjny rząd okażał się tchórzliwy. Sanacji można było wiele zarzucić, ale napewno nie tchórzostwo!

   Właściwa kolejność:
   1.Jeszcze podczas bezczelnego wystąpienia ambasadorki wszyscy Polacy powinni byli wyjść, zwłaszcza przedstawiciele rządu.
   2.Skoro to nie nastąpiło, przynajmniej ministerka Gowin nie powinna była klaskać.
   3.Skoro klaskała, nie powinna być już w rządzie.
   4.Ambasadorka NATYCHMIAST powinna była być uznana za persona non grata i wydalona.
   5.Ustawa NATYCHMIAST powinna była być uchwalona i podpisana przez prezydenta (a nie czekać na dodatkowy sprzeciw USA!).
   6.Kontakty handlowe, na których Izrael wychodzi lepiej ood Polski, powinne ulec zamrożeniu.
   7.Prezydent Polski (dalej milczy jak grób!) powinien ogłosić zamiar wznowienia ekhumacji w Jedwabnem.

   HAŃBA!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra