Z kraju

Świetna akcja wydawnictwa Biały Kruk! Petycja do Prezydenta Dudy o podpisanie ustawy penalizującej „polskie obozy śmierci” i kłamstwo wołyńskie – podpisz i Ty!

W związku z ostatnimi wydarzeniami wokół nowelizacji „Ustawy o IPN z dn. 26 stycznia 2018 r.” środowisko krakowskiego wydawnictwa Biały Kruk wystosowało list otwarty z petycją do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o podpisanie nowelizacji ww. ustawy.

Pod petycją podpis swój złożyło już prawie 6 tys. osób, w tym m.in. Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Cisło, prof. Janusz Kawecki, Stanisław Markowski, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg, Leszek Sosnowski czy poseł Janusz Szewczak.

Zwracając się do Prezydenta Andrzeja Dudy, autorzy i sygnatariusze petycji zauważają, że „nowelizacja spełnia zarówno oczekiwania i pragnienia olbrzymiej większości polskiego społeczeństwa, jak i odpowiada normom prawa międzynarodowego, co jest wyraźnie podkreślone w art. 55a nowelizowanej ustawy”.
„Trzeba uznać za niedopuszczalne wywieranie jakichkolwiek zagranicznych nacisków dyplomatycznych na polskie władze ustawodawcze oraz wykonawcze; są to działania całkowicie sprzeczne z dobrymi obyczajami w stosunkach międzynarodowych oraz ingerują w suwerenność państwa polskiego” stwierdzają, dodając, iż „zagraniczne ośrodki są nakłaniane do takich działań przez liczne media funkcjonujące w Polsce i wydawane oraz emitowane w języku polskim, ale należące do obcych koncernów”, te ostatnie zaś są wspierane i inspirowane przez część opozycji politycznej w Polsce. W ich ocenie „należy to uznać za postępowanie niegodne i wrogie w stosunku do III Rzeczypospolitej”.

„Nowelizacja Ustawy o IPN nie budzi u osób uczciwych żadnych zastrzeżeń – ani logicznych, ani prawnych. Przecież nawet oczernianie jakiejkolwiek firmy było i jest surowo karane; tymczasem naród polski praktycznie był w sądach bezbronny przed potwarzą. Temu musiał zostać położony kres. Uzasadnienie moralne karalności za znieważenie czy to narodu, czy osoby indywidualnej, jest oczywiste” tłumaczyli, wskazując na historyczne fakty.

„Takim faktem są niemieckie, a nie polskie obozy zagłady. Takim faktem jest wywołanie przez państwo niemieckie 1 września 1939 r. niebywale okrutnej wojny. Takim faktem jest spalanie przez niemieckie jednostki terroru kilka tysięcy dziennie uprzednio zagazowanych ludzi. Takim faktem jest, że nie tylko za ratowanie Żydów przed śmiercią, ale za udzielenie im jakiejkolwiek pomocy, Polacy byli w latach wojny natychmiast i bez jakiegokolwiek sądu rozstrzeliwani przez Niemców. Opisanych zostało wiele tysięcy takich przypadków; a ile jeszcze takich polskich rodzin jest, które nie zabiegały o specjalne uznanie i medale z tytułu pomocy swym współobywatelom żydowskiego pochodzenia, pozostawiając niesioną pomoc po prostu w familijnej pamięci.

Takim faktem jest utrata przez Polskę w wyniku II wojny światowej ok. 6 milionów obywateli. Takim faktem jest utrata 20 proc. terytorium, niezliczonych dóbr kultury etc. Zarówno III Rzesza jak i Związek Sowiecki prowadziły wobec wszystkich obywateli polskich politykę eksterminacji i wyniszczenia, masowych wysiedleń, deportacji na roboty przymusowe i siłowe wcielanie do armii. Trudno znaleźć w Polsce miejscowość, której mieszkańcy nie byliby w trakcie wojny poddani represjom. Świadczą o tym tysiące grobów, pomników, tablic i miejsc pamięci – a wiele miejsc wciąż jeszcze czeka na upamiętnienie, zwłaszcza po represjach sowieckich. Nie ma rodziny, która by nie straciła w II wojnie światowej kogoś bliskiego albo nie była zagoniona do pracy przymusowej. Ponieśliśmy w czasie II wojny światowej największe straty biologiczne i materialne. Poddany ludobójstwu i totalnie wyczerpany wojną naród polski popadł w 1945 r. na prawie pół wieku w niewolę sowiecką. (W tym czasie państwo Izrael budowało swoją siłę i potęgę, w dużym stopniu rękami obywateli przedwojennej Polski, którzy przetrwali wojnę.) To wszystko są fakty. Ich negowanie, fałszowanie lub tuszowanie jest potwarzą i zniewagą dla narodu polskiego. Powinno być też ścigane przez prawo” przypominają.

Autorzy i sygnatariusze petycji przyznają, iż negowanie tych faktów i tworzenie „postprawdy” jest na rękę politykom niemieckim dążącym wszelkimi siłami do wybielania ponurych plam na swojej historii. „Jest także na rękę tym wszystkim ośrodkom zagranicznym, które upatrują w Polsce – kultywującej tradycję i wiarę ojców – swego światopoglądowego wroga” oceniają.

Pełna treść petycji wraz z formularzem do jej podpisania znajduje się na stronie:

https://bialykruk.pl/wydarzenia/petycja-do-prezydenta-andrzeja-dudy-o-podpisanie-ustawy-o-ipn-z-dn-26-stycznia-2018-r-podpisz-sie

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. tuszyn

  3 lutego 2018 at 10:06

  Pan Prezydent swoich mocodawców ma, ani chybi do Niego zatelefonują więc czarny kapelusz założy i nabożnie wysłucha….a zrobi jak nakażą

  • Adam

   3 lutego 2018 at 10:10

   Na razie puki jeszcze coś możemy podpisujmy.Ma to sens

   • Tomek

    3 lutego 2018 at 11:07

    „Puki” możemy, to „óczmy” się polskiego. O Dudę bądźcie spokojni, podpisze.

    • prawo

     3 lutego 2018 at 12:49

     Won mi stąd żydo-pachole. Puknął cię w pusty łeb, więc dobrze napisał.

  • gosc

   3 lutego 2018 at 11:47

   Cyrk. List otwarty do PADa piszą m.in. jego doradcy! Najpierw paskudnie doradzaja i bronią przed oburzonymi Polakami, a potem piszą listy proszalne do pada.

 2. m

  3 lutego 2018 at 11:29

  Premier Izraela: Hitler nie chciał eksterminacji Żydów
  https://dorzeczy.pl/swiat/55034/Premier-Izraela-Hitler-nie-chcial-eksterminacji-Zydow.html

  • klioes vel pislamista

   3 lutego 2018 at 16:49

   do rozsyłania sms-ami:


   Żydowskie obozy śmierci

   Kto był w nich? Oraz kto cyklon B
   Zsyntetyzował? Niech świat to wie!
   A Reinhard Heydrich i Hitler sam…
   Co genetyka dziś mówi nam?
   Na Umschlagplatzu, kto ziomków bił,
   I do obozów ich pchał co sił?
   I komu stało się głównie zło?
   Żydom!… ŻYDOWSKIE obozy są!!!
   *
   Naftaly Frenkel z NKWD
   Kim był? Niech także świat o tym wie!…

 3. Barbara

  3 lutego 2018 at 13:10

  Kochani, mimo wątpliwości co do Ustawy (chodzi o wprowadzenie zapisów o działalności artystycznej i naukowej), PODPISUJMY SIĘ pod petycją. Ja się już podpisałam. Prezydent ma 21 dni na podpisanie. Myślę, że podpisze, gdyż nie podpisanie Ustawy przyniesie wiele szkód, m.in. zupełne już rzucenie Polski na kolana i On to wie.

  • Adam

   3 lutego 2018 at 19:38

   To nie jest takie pewne ale podpisujmy.

   Znalazłem takie treści (jeżeli prawdziwe)
   Prezydent Lech Kaczynski przybywając dnia 11.IX.2006 r. z oficjalna wizytą do Izraela, na spotkaniu zamkniętym z izraelskimi politykami, żydowskimi intelektualistami polskiego pochodzenia i byłymi żołnierzami Armii Andersa zapowiada, że: „nie ważne kto będzie rządził w Polsce, to polityka wobec Izraela się nie zmieni” przyznaje, że jest świadomy niebezpieczeństwa dla Polski jakie stwarza poparcie dla Izraela, ale jednak świadomie je podejmuje ze względu na „dobro wyższe”, jakim jest bezpieczeństwo narodu żydowskiego zamieszkującego Izrael.Stwierdza również, że obecność wojsk polskich poza granicami (między innymi w Iraku), jest podyktowana tą dbałością i szczególnymi stosunkami, jakie prezydent RP, jak również cała polska elita polityczna zawiera w imieniu polskiego społeczeństwa.

   http://fakty.interia.pl/polska/news-duda-zostalem-wychowany-do-polityki-przez-lecha-kaczynskiego,nId,1943267

   Pożyjemy zobaczymy

 4. Wiktoria

  3 lutego 2018 at 14:44

  Zgadzam się z p.Profesorem J.R. Nowakiem,że Żydówka Azari powinna być natychmiast wyrzucona z Polski.

  • klioes vel pislamista

   3 lutego 2018 at 17:04

   Odtajniony raport CIA z 1954 roku mówi o statusie Żydów w PRL. Ukazuje on opinię nieujawnionego źródła na ten temat. Odtajniona została niestety tylko jedna z dwóch stron, ale i na niej można znaleźć ciekawe informacje.

   „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd do Palestyny, bo nie byłoby ich kim zastąpić. Są wierni władzy komunistycznej, bo broni ich interesów jako mniejszości” – tak wynika z odtajnionej części.

   Czytaj więcej: Wyciekły szokujące dokumenty! Żydzi domagają się od Polski nawet BILIONA ZŁOTYCH! Czas powiedzieć, że nie dostaną ani grosza

   W raporcie możemy przeczytać dodatkowo, że:

   W Polsce żyje od 50 000 do 80 000 Żydów. Trudno jest podać przybliżoną liczbę, ponieważ wielu z nich zmieniło nazwiska i wyznanie w trakcie wojny. Obecnie najwięcej Żydów, około 25 000, żyje we Wrocławiu, a przed wojną Warszawa i Łódź były największymi skupiskami tej ludności. Śląskie miasta Dzierżoniów i Wałbrzych są obecnie największymi skupiskami Żydów.
   Po śmierci Stalina, najbardziej odważni Żydzi w Polsce zaczęli załatwiać sobie emigracje do Palestyny i od 1954 roku kilka grup po 5 do 8 osób dostało zezwolenia na wyjazd przez Wiedeń-Rzym. Tym niemniej, polski rząd niechętnie udziela zezwoleń na emigrację, bo tak wielu z nich zajmuje wysokie stanowiska w rządzie, przemyśle i usługach zagranicznych, że nie byłoby możliwe zastąpić ich kompetentnym personelem. Co więcej, nie-komunistyczni Żydzi są uważani za bardziej lojalnych wobec władzy niż nie-komunistyczni Polacy. Lojalność bierze się z ich bardzo słabej pozycji jako mniejszość w Polsce.

   http://nczas.com/wiadomosci/polska/odtajniony-raport-cia-zydow-w-polskim-rzadzie-jest-tak-wielu-ze-nie-zezwala-sie-im-na-wyjazd-bo-nie-byloby-ich-kim-zastapic-raport/

 5. Vagoddindes

  3 lutego 2018 at 18:03

  • Barbara

   3 lutego 2018 at 23:55

   Jak najbardziej Pan Aleksander mówi prawdę. Na początku afery z Ustawą były podnoszone głosy odnośnie pro żydowskich zapisów. Później to ucichło. Punkt ciężkości został przerzucony na tzw. polskie – niepolskie obozy. Myślę, że w dyskusji nad Ustawą w Sejmie winien być wniesiony i przegłosowany projekt poprawki wykreślający te zdradliwe punkty. Dlaczego tego nikt nie zrobił??? Poza tym winno być pytanie posłów, czy ten zapis był wniesiony na wniosek strony izraelskiej (wszak były konsultacje), czy był autorstwem naszego Rządu. Jak by nie było, pachnie to zdradą narodową.
   Obecnie mamy taka sytuację, że podpisanie Ustawy tylko chwilowo oddalić może zło, natomiast wcześniej, czy później grozi nam coś na modłę żydowskiego holokaustu. WROBILI NAS!!!

 6. Adam

  4 lutego 2018 at 08:34

  Należało by się nad tym pochylić https://www.youtube.com/watch?v=Tpoblv7Buuk

 7. Szymon

  4 lutego 2018 at 09:29

  Was Polaków nie będzie, czyli planowana eksterminacja Polaków przez naród żydowski.
  https://www.youtube.com/watch?v=wozV9eoiVMs

  • Adam

   4 lutego 2018 at 11:35

   Kiedyś takie treści przechodziły (2012) . A dzisiaj

   http://www.radiomaryja.pl/tag/jonny-daniels/

   Właśnie ten sam Jonny Daniels propagujący kłamstwa Jana T. Grossa, dyskredytujący dr Ewę Kurek i sprzeciwiającego się ekshumacji w Jedwabnem .Który to zażądał delegalizacji ONR, nazwał Jacka Międlara „rasistowską szumowiną”, a Grzegorza Brauna „debilem” i i „idiotą”.
   Oraz „ekspert od PR”Jonny Daniels bez skrępowania rozpoczynający współpracę z fundacjami prowadzonymi przez spółki Skarbu Państwa itd. itd.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra