Z kraju

Ks. Isakowicz-Zaleski wytyka Prezydentowi Dudzie zakłamywanie historii i pomijanie zbrodni na Polakach

Prezydent RP Andrzej Duda napisał specjalny list do organizatorów i uczestników inauguracji obchodów 75. rocznicy likwidacji getta w Białymstoku, w którym stwierdził, iż „ Zorganizowany i przeprowadzony przez III Rzeszę Niemiecką Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości”, pomijając tym samym ludobójstwo, jakiego ukraińscy nacjonaliści dopuścili się na Polakach.

„Prezydent RP pisze „Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości”. Nie jest to prawda. Wcześniej było ludobójstwo Ormian w Turcji, a później ludobójstwo Polaków na Kresach Wschodnich” przypomniał znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

„Przy okazji, 9 bm. wypada 75.rocznica zagłada Parośli na Wołyniu przez UPA, co było początkiem ludobójstwa Polaków. Czy Prezydent w tej sprawie napisze list do rodzin ofiar, czy przemilczy ze względu na „ukraińską wrażliwość” i sojusz z oligarchą Poroszenko” zastanawiał się.

Rzeczywiście wydaje się być zdumiewające, że Prezydent Polski afirmuje cierpienie narodu żydowskiego, przy jednoczesnym ignorowaniu cierpień narodu polskiego. I tak zamiast uczestniczyć w obchodach kolejnych rocznic Krwawej Niedzieli, bierze udział w upamiętnianiu np. pogromu kieleckiego, będącego komunistyczną, żydowską prowokacją, odium winy za którą nie wiedzieć czemu zrzucono na Polaków.

Oto treść listu Prezydenta Andrzeja Dudy do organizatorów i uczestników inauguracji obchodów 75. rocznicy likwidacji getta w Białymstoku:

Szanowni Państwo!

Ten dzień sprzed 75 lat – dzień 5 lutego 1943 roku – był „jednym koszmarnym snem”, jak zapisał 22-letni Dawid Szpiro w odnalezionym niedawno notatniku. A przecież był to dopiero początek gehenny żydowskich mieszkańców Białegostoku.

W ciągu kolejnego tygodnia hitlerowska machina zbrodni – przyniesiona na tę ziemię przez okupantów niemieckich i wprawiona w piekielny ruch w ramach Akcji „Reinhardt” – pochłonęła przeszło 10 tysięcy istnień ludzkich. Niemcy zamordowali na miejscu lub wywieźli i zagazowali w komorach Treblinki jedną czwartą białostockich Żydów. Tak rozpoczął się przedostatni akt zagłady społeczności żydowskiej tego miasta, która dopełniła się pół roku później, po powstaniu sierpniowym i likwidacji getta.

Wobec ogromu zbrodni, bezwzględności i okrucieństwa, jakich dopuścili się niemieccy naziści, stajemy również dzisiaj – po 75 latach – bezradni i do głębi wstrząśnięci. Nikt nie jest w stanie pojąć, jak ludzie ludziom mogli zgotować tak straszliwy los. Zorganizowany i przeprowadzony przez III Rzeszę Niemiecką Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości. Musimy o tym zawsze pamiętać. Musimy wsłuchiwać się w tę przestrogę płynącą z przeszłości, aby nic podobnego nigdy więcej nie mogło się wydarzyć.

Ale musimy także pamiętać o trzech wiekach wcześniejszej historii społeczności żydowskiej w Białymstoku. Tutaj, w sercu Podlasia, przez stulecia kwitło życie religijne, gospodarcze, kulturalne i społeczne Żydów polskich. Tu dzięki ich wytrwałej pracy rozwinął się nowoczesny przemysł. Tu działało sto synagog i miejsc modlitwy. Tu pisali książki literaci i uczeni, tworzyli artyści. Tu tysiące wiernych wznosiły prośby do Boga o pomyślność i zdrowie.

Tu też rodziła się w umyśle Ludwika Zamenhofa koncepcja uniwersalnego języka esperanto. Języka, który miał łączyć i pomagać w komunikowaniu się, umacniając braterstwo i solidarność ludzi różnych narodowości – tak jak miało to miejsce przez stulecia na ziemi Polin, którą zamieszkiwały wspólnie nasze narody i która była dla Żydów gościnnym, bezpiecznym domem.

Niechaj pamięć o ofiarach Zagłady będzie dla nas, współczesnych, zobowiązaniem do strzeżenia prawdy o tym, co wydarzyło się tutaj przed 75 laty. I niech inspiruje nas do działania w imię naszych wspólnych wartości: polsko-żydowskiego braterstwa i solidarności, które niemieccy okupanci, kierowani obłędną ideologią rasistowską, chcieli na zawsze unicestwić.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Fot. Prezydent.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. michu

  6 lutego 2018 at 10:38

  Przecież on wie, że Polska ma pewną autonomię, ale ma też prawdziwych zwierzchników 😉

  • prawo

   6 lutego 2018 at 12:45

   Dokładnie. Poza tym, skoro „Prezydent RP pisze „Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości” to prezydent tak jak wcześniej żydzi nie rozumie, że może być tylko jeden naród wybrany.
   Próba zajęci przez aryjskich Niemców, miejsca zajmowanego przez wieki przez żydów skończyło się masakrą tych ostatnich. Niemcy się wycofali z rankingu a ich miejsce zajęli Polacy. Stąd ma wyjść Iskra Boża i dlatego żydzi są tak czujni i drażliwi na swój sposób. Chodzi o ich wybraństwo. Chodzi o zamach na największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak zwierzaki-goje! Stwierdzili, że chcą im zabrać HOLOKAUST! O to chodzi. Polacy chcą tego samego, co żydzi i nie chcą cicho siedzieć. Taki jest powód „agresji”, która jest skoordynowaną odpowiedzią na próbę ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany. Tego żydzi nie mogą wprost znieść i dlatego im puściły nerwy i zwieracze.
   I powtórzę: ekshumację w Jedwabnem zacząłbym już, w piątek, 2 lutego A.D. 2018. Prof. Szwgrzyk dostałby polecenie, aby zacząć NATYCHMIAST!
   Poza tym natychmiast zawarłbym jakąś poważną umowę z Chińczykami, żeby pokazać USA, że nie są jedyni na tym świecie. I tyle w tym temacie.

 2. Soplica

  6 lutego 2018 at 10:41

  Czy ktoś normalny, po tych słowach z listu, może się dziwić wczorajszemu hasłu z przed pałacu prezydenckiego? Chyba tylko p. Adamski i p. Kukiz. Prezydent Duda jest bardziej pro izraelski niż pro polski!

  • andzia

   6 lutego 2018 at 10:49

   Propolski jest jedynie w zakresie umożliwiającym mu żerowanie na Polakach!

   • michu

    6 lutego 2018 at 11:03

    Mówi patriotycznie jak Gierek w czasach dobrego fartu. Tylko, że wtedy była socjalistyczna ojczyzna a teraz jest demokratyczna 😉

   • WJTK

    7 lutego 2018 at 03:37

    A może najbardziej propolski jest Gross, który tak ocenił zapowiedź podpisania przez prezydenta ustawy o IPN. O to jego wpis: ” Władze polskie chcą zakneblować wszelką debatę na temat współudziału Polaków w prześladowaniu Żydów, uniemożliwiając dyskusję na ten temat „publicznie i wbrew faktom”

  • WJTK

   7 lutego 2018 at 03:21

   A może najbardziej polska jest „Soplica”, na stole, chyba, że jeszcze bardziej polskie są dwie „Soplice” na głowę.

 3. Hania

  6 lutego 2018 at 11:46

  Fałszerzy polskiej historii mamy znacznie więcej
  Po hist(e)orykach, posłach PO i N, do grona dołączyli… ojcowie redemptoryści

  Szczególne zasługi należą się o Tadeuszowi Rydzykowi
  Podczas ostatniej audycji pt By odnowić oblicze ziemi, ojciec przeszedł sam siebie, wskazując nam jak wygląda ta ” odnowa”

  Ojciec Tadeusz Rydzyk jak na „miłośnika Polski i Polaków” w pierwszych słowach zaleca nam… sklerozę, zapomnienie krzywd.
  No cóż… wypada przypomnieć ojcu redemptoryście, że ze sklerozą w relacjach polsko- żydowskich zmagamy się już od lat.
  I na zdrowie jak widać nam to nie wychodzi!

  Gościem audycji był sierżant Daniels, który wmawiał słuchaczom, że antypolski klangor podnieśli BYLI politycy Izraela.
  Szanowny sierżancie, rozumiem, że wasz Kneset w znakomitej większości opiera się na byłych politykach?
  Premier Natanjahu jest byłym politykiem?
  Ambasador w Polsce również?

  Poza bełkotem niegodnym zakonnika, a chociażby doktora, moją uwagę zwrócił specyficzny humorek czcigodnego ojca
  O ile sierżant Daniels odnosi się do Polaków z wyższością wyniesioną z Talmudu, tak po zakonniku-Polaku wymagam więcej taktu.
  Doprawdy nie śmieszą mnie żarty typu, że język hebrajski z Polin wyniósł słowo
  – wodka

  To jest nasz wpływ na rozwój cywilizacji wg. sierżanta i redemptorysty…

  Przeprosiny wobec pana Brauna, które wymusił dzwoniący, również na szczere nie wyglądały.
  Co to znaczy, że sierżant przeprasza pana Brauna tylko dlatego, że ten ma pochodzenie żydowskie?!
  (padła taka sugestia)
  Ojciec Rydzyk natychmiast przeistoczył się w advocatus diaboli, zapewniając, że ” wszystkim nam się to zdarza”, powiedzieć „głupek” w zdenerwowaniu
  Może i wszystkim, ale nie wszyscy namawiają do tego by ” zrobić z kimś porządek”
  Co sugerował sierżant Daniels.

  Szlagierem wg mnie była mowa o niemożności ekshumacji.
  Pobożny sierżant zarzekał się, że w Jedwabnem jest to niewykonalne.
  Zakazuje im tego religia i szacunek dla zmarłych
  Ciekawe, bo inny rabin, w miejscu gdy w grę wchodzą pieniądze mówi już innym językiem:
  Rozmowa z Jakubem Szadajem, przewodniczącym Niezależnej Gminy Wyznania Mojżeszowego

  Podczas budowy amerykańskiej fabryki w Kokoszkach odnaleziono szczątki więźniów, prawdopodobnie w większości Żydów.
  Jakub Szadaj:
  Jeśli potwierdzi się informacja, że w mogile są pochowani sami Żydzi, to należy zebrać dziesięciu wyznawców judaizmu, którzy odmówią nad szczątkami kadisz, modlitwę za zmarłych. Po ekshumacji przenieść je na cmentarz żydowski w Gdańsku lub w Sopocie”

  Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/443051,ekshumacja-szczatkow-w-kokoszkach-zgodna-z-zasadami-judaizmu,id,t.html

  No nic to….
  Ojcowie redemptoryści z Torunia kolejny raz pokazali nam po której stronie stają.
  Po stronie pieniądza.

  Pracę nad ukazywaniem Prawdy Dobra Piękna
  (i nad swoim zbawieniem)
  odłozyli na później….
  Byleby nie za późno, czcigodni ojcowie

  • michu

   6 lutego 2018 at 12:38

   Trochę szkoda. Od 90-tych lat wydawało się że RM to jedyna poważna siła z której może przyjść odrodzenie Polski. Myślę, że o. Tadeusz jest dobrze poinformowany i w jakiś sposób ratuje skórę (za działalność dla dobra Polski mogą go ukarać) tylko chyba nie bierze pod uwagę, że może pojawić się pułkownik (jak będą inne wytyczne) i postawić sierżanta na baczność 😉

 4. finka

  6 lutego 2018 at 12:41

  Ks. Isakowicz, jak zwykle w dziesiątkę. Czy w normalnym kraju rządzący chodzą na kolację do jakiegoś śmiesznego lobbysty i paradują tam w jarmułkach. Prezydent zapalający w pałacu chanukowe świeczki, chore. Dlaczego nie świętuje ramadanu, bardziej polscy Tatarzy się krajowi przysłużyli niż żydowskie diaspory. Czy kto widział, żeby rządy innych krajów jeździły na wyjazdowe posiedzenia do Izraela, sejmowe też zresztą było. Jawne pokazanie Polakom środkowego palca, patrzcie kto pisze dla was ustawy, a najważniejsza o reprywatyzacji ciągle czeka.

 5. Andrzej

  6 lutego 2018 at 16:05

  Bardzo trafne haslo „zdejmij jarmulke i podpisz”.
  Jak sie okazalo ,najprawdopodobniej „podpisywal w jarmulce ” ,bo skierowal do trybunalu.
  Czuje ze kroi sie wal !

 6. Pingback: Ks. Isakowicz-Zaleski wytyka Prezydentowi Dudzie zakłamywanie historii i pomijanie zbrodni na Polakach « Dziennik gajowego Maruchy

 7. m

  6 lutego 2018 at 18:13

  Żydowscy kaci NKWD i UB w powojennej Polsce
  https://wirtualnapolonia.com/2015/03/07/zydowscy-kaci-nkwd-i-ub-w-powojennej-polsce/
  Rola Żydów w bezpiece, jej wyjątkowość polegała nie tylko na nadmiernej liczebności, lecz także na splamieniu się przez bardzo wielu żydowskich funkcjonariuszy UB przykładami ogromnego okrucieństwa, brakiem jakichkolwiek skrupułów i brutalnym łamaniem prawa wobec polskich więźniów politycznych. Rzecz znamienna – złowieszcza rola żydowskich funkcjonariuszy jest widoczna w każdej bardziej znaczącej zbrodni UB, od ludobójczych mordów w obozie w Świętochłowicach począwszy, poprzez sądowe mordy na generale Fieldorfie „Nilu” i rotmistrzu Pileckim po proces gen. Tatara i współoskarżonych wyższych wojskowych.

 8. George

  7 lutego 2018 at 06:37

  Działania Judy, pardon – Dudy oczywiście, pokazują jakżeż właściwe i na miejscu było hasło Narodowców: zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę. Czasami to się człowiek zastanawia, czy on aby nie jest obrzezany?

 9. Pingback: Ks. Isakowicz-Zaleski wytyka Prezydentowi Dudzie zakłamywanie historii i pomijanie zbrodni na Polakach – Mandaryn

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra