Polskość

Władze Polski powinny zacząć otwarcie mówić o mordach dokonywanych przez Żydów na Polakach

Słuchając przemówień rządzących naszym krajem polityków, w tym również dzisiejszego przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy, uderza jedna i ta sama narracja, kładąca nacisk na uszanowanie żydowskiej wrażliwości w kwestii dziejów Holokaustu. Tymczasem żaden się nie zająknie, aby analogicznego uszanowania polskiej wrażliwości odnośnie do dziejów XX wieku żądać od władz Izraela i środowisk żydowskich w ogóle.

W tej kwestii nikt od strony żydowskiej nie oczekuje symetrii, a wręcz przeciwnie – dominująca dotychczas pedagogika wstydu przepoczwarzyła się w koncyliacyjną narrację przepraszania za niegodziwości jednostek po stronie polskiej i bez rozliczania strony żydowskiej za dokonane zbrodnie, a tych było wiele zarówno na Polakach, jak i na samych Żydach.

Dlaczego premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z izraelskimi dziennikarzami nie zdecydował się uwrażliwić ich na fakt ścisłej współpracy części środowisk żydowskich z niemieckim, nazistowskim najeźdźcą wymierzonej właśnie w Żydów? Dlaczego nie zwrócił im uwagi na kolaborację przedstawicieli środowisk żydowskich z sowieckim najeźdźcą wymierzoną bezpośrednio w Polaków, chociaż czasem i w Żydów (pogrom kielecki)? Dlaczego w końcu prezydent Andrzej Duda, który zdecydował się podpisać nowelizację ustawy o IPN, za co wszyscy Polacy są mu niezmiernie wdzięczni, uzasadniając swoją decyzję mówił o żydowskiej, a nie polskiej wrażliwości? A przecież obydwa narody ucierpiały wskutek II wojny światowej i jest dziejową niesprawiedliwością mówienie o Holokauście Żydów bez uwzględnienia w pamięci Holokaustu Polaków.

Dlaczego w końcu żaden przedstawiciel polskich władz nie zwróci się do Izraela o wypłacenie odszkodowań za komunistyczne zbrodnie Żydów, którzy później znaleźli schronienie w Izraelu? Dlaczego nie żąda się rekompensat dla rodzin ofiar Salomona Morela i innych jemu podobnych zwyrodnialców żydowskiej proweniencji?

Tego typu pytania można by mnożyć. Pierwszy krok do normalizacji został właśnie uczyniony decyzją Sejmu, Senatu, a następnie prezydenta Andrzeja Dudy, którzy przyjęli nowelizację ustawy o IPN bez poprawek. Warto jednak sobie uświadomić, iż jest to jedynie kropla w morzu potrzeb – pozostało jeszcze bardzo wiele do zrobienia, aby sprawiedliwości stało się zadość. Kolejnym krokiem powinno być przypominanie na arenie międzynarodowej żydowskich zbrodni na Polakach i otwartość w mówieniu o tym, analogiczna do otwartości Żydów w mówieniu o krzywdach doznanych z rąk pojedynczych Polaków. Równie ważne jest uczciwe mówienie o panoszącym się w Izraelu antypolonizmie. Bez tego przyjęte prawo może okazać się niewystarczające dla przywrócenia Polsce i Polakom należnego miejsca w dziejach świata.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. michu

  6 lutego 2018 at 15:49

  Co z tego, że powinny, jak wiadomo, że tego nie zrobią. System jest zresztą tak skonstruowany, że tacy którzy by to zrobili nie dojdą w Polsce do władzy

  • m

   6 lutego 2018 at 18:36

   Chyba nasi władcy się przestraszyli. Pewnie myśleli, że Żydzi zapraszają ich do Knessetu dlatego, że ich lubią:
   „– My nie mamy żadnej przyszłości, jeżeli będziemy narodem oskarżanym o Holokaust – oświadczył wczoraj na antenie Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński.
   I podkreślił, że trzeba sobie zdawać sprawę, iż jedyną „podstawą i zapleczem tej obrony” jest nasz naród, polskie społeczeństwo, a dokładnie – jak mówił – „ta jego część, która ma poczucie patriotyczne i ma też dobre rozeznanie polskich interesów”.”
   http://niezalezna.pl/216275-powstala-rzadowa-strona-o-niemieckich-obozach-smierci-niech-prawda-obiegnie-caly-swiat

  • karol

   6 lutego 2018 at 19:47

   A nie lepiej mówić że żydzi to nie żydzi. (shlomo sand kiedy i jak wynalezino naród żydowski) – Internet: Benjamin H. Freedman Fakty są faktami.(słowo żyd zostało wymyślone przez tłumaczy nowego i starego testamentu) pic na wodę.

  • gazetawarszawska.com

   6 lutego 2018 at 20:01

   1-Koniec Żydowskich wpływów w Polsce? Polacy nie chcą ustąpić. 2-Zdrada.

 2. Polak

  6 lutego 2018 at 16:03

  Dlaczego ludzie nie głosują na Ruch narodowy, gdzie jest najwięcej Polaków? Zobaczcie kto atakuje Rn, gęba jak semity.
  https://dorzeczy.pl/kraj/55356/Andruszkiewicz-Ruch-Narodowy-niszczy-wizerunek-narodowcow-Nie-zaluje-odejscia.html

  • michu

   6 lutego 2018 at 17:55

   Głosowanie głosowaniem, ważne kto pilnuje urny i liczy głosy 😉

 3. frate

  6 lutego 2018 at 16:07

  Trzeba w końcu odczarować ten przeklęty „holocaust” i stanąć wprawdzie to ŻYDZI ŻYDOM URZĄDZILI TEN LOS, a nie tam Tiemcy czy w najmniejszym stopniu Polacy!!! Jak do tego nie dojdziemy to nigdy nie poprawimy swojej sytuacji na arenie międzynarodowej i zawsze będziemy popychadłem, z którym żadne państwo na świecie nie będzie się liczyć!!!

  • Robert B.

   6 lutego 2018 at 17:09

   Mówienie o „tym losie” ich też jakoś wynosi na piedestał. Należy mówić tak: W II wojnie światowej zginęło 60 milionów ludzi, „dzięki” stworzonemu, sfinansowanemu i realizowanemu przez was „komunizmowi” zginęło dalsze 100 milionów ludzi, więc WYPIERDALAĆ mi z tymi waszymi jękami na waszym świętym holokaustem. Gówno nas on obchodzi.

   • prawo

    6 lutego 2018 at 17:19

    Dokładnie. Poza tym, skoro „Prezydent RP pisze „Holokaust Żydów był planową eksterminacją, nie mającą precedensu w całych dziejach ludzkości” to prezydent tak jak wcześniej żydzi nie rozumie, że może być tylko jeden naród wybrany.
    Próba zajęci przez aryjskich Niemców, miejsca zajmowanego przez wieki przez żydów skończyło się masakrą tych ostatnich. Niemcy się wycofali z rankingu a ich miejsce zajęli Polacy. Stąd ma wyjść Iskra Boża i dlatego żydzi są tak czujni i drażliwi na swój sposób. Chodzi o ich wybraństwo. Chodzi o zamach na największą z największych świętości! Polacy chcą być jak Żydzi, nie jak zwierzaki-goje! Stwierdzili, że chcą im zabrać HOLOKAUST! O to chodzi. Polacy chcą tego samego, co żydzi i nie chcą cicho siedzieć. Taki jest powód „agresji”, która jest skoordynowaną odpowiedzią na próbę ustawiania się na tym samym piedestale, gdzie stoi naród wybrany. Tego żydzi nie mogą wprost znieść i dlatego im puściły nerwy i zwieracze.
    I powtórzę: ekshumację w Jedwabnem zacząłbym już, w piątek, 2 lutego A.D. 2018. Prof. Szwgrzyk dostałby polecenie, aby zacząć NATYCHMIAST!
    Poza tym natychmiast zawarłbym jakąś poważną umowę z Chińczykami, żeby pokazać USA, że nie są jedyni na tym świecie. I tyle w tym temacie.

   • Zbyszek kr

    7 lutego 2018 at 14:54

    Robert B. Wielu debili myśli inaczej……..

  • Ryszard

   17 lutego 2018 at 00:41

   Tajne przemówienie Jakuba Bermana do żydów w Polsce |Plan zagrabienia Polski. Wtedy Polak będzie mądry i pozna zamiary Żydów jak to przeczyta.

 4. obserwator

  6 lutego 2018 at 16:18

  Czytelnicy piszą od tym od 2 lat ale dopiero teraz publicyści się budzą? Oprócz tego trzeba potępić pomaganie żydom podczas II wojny światowej, jako akt zdrady wobec m.in. Polaków mordowanych na Wołyniu.

 5. Polak

  6 lutego 2018 at 16:22

  Wielu Polaków natomiast czuje nieopisany ból, ponieważ gdy wkraczali Sowieci to żydowscy sąsiedzi witali ich z radością, bramy powitalne im stawiali i nie pomogli swoim sąsiadom Polakom wywożonym tysiącami na Sybir. To jest jeszcze bardziej bolesne niż ból żydów, którzy się alienowali, nie asymilowali a teraz mówią: sąsiad mi nie pomógł. Wielu Polaków czuje nieopisany ból na wspomnienie komunistycznych siepaczy pochodzenia żydowskiego i tych żydów, którzy nie pomagali Polakom, gdy szlał stalinizm. Proszę wymienić jednego żyda, który pomógł polskiej rodzinie i ochronił ich przed Sowietami / żydokomuną.

  • jok

   7 lutego 2018 at 06:12

   Nie chodzi raczej o bramy i brak pomocy, tylko o „pomoc” w wywożeniu, aresztowaniu, zabijaniu, mordzie jak w Brzostowicy Małej np itd- jak mi się zdaje.
   Ciągłe wspominanie o „bramach”, to moim zdaniem, spłycanie tematu

 6. Art

  6 lutego 2018 at 16:41

  Właśnie.O tym informuje nas ks.prof.Guz:
  https://www.youtube.com/watch?v=RGOA7EYZNx4&feature=youtu.be

 7. TZ.

  6 lutego 2018 at 16:43

  Odnośnie do tytułu – nie ma szans.

 8. Robert B.

  6 lutego 2018 at 16:45

  Pani Anno, TO trzeba było robić już w czasie procesów norymberskich. Już WTEDY trzeba było nie pozwolić żydostwu narzucić innym narracji, że żydostwo = niepokalane niewiniątka. Niestety, to już weszło durniom na Zachodzie w krew (a takich nie brakuje). Oni NAPRAWDĘ uważają, że Żydzi są czymś szczególnym. Panicznie boją się wypowiedzieć słowa „Żyd”. No chyba, że w jakiejś mantrze typu „Łoooniii tyyyyleee pszeeeecieeeehpieeeliiii”, albo „booogaaaactfoooo khulthuuuuhy szitoooooskiej”. Teraz należy zacząć rozmontowywać ten mit. Błędem STRATEGICZNYM są te ciągłe hołdy w postaci wręczania tych orderów „Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata”. Niech spierdalają z tymi orderami. Niech w ogóle spierdalają i wtedy będzie spokój. Skoro świat tak ich nienawidzi, czemu oni nie przeczą i ja też nie, to dlaczego TU CIĄGLE JESZCZE SĄ? Ja wiem dlaczego. Nie ruszają stąd swych dupsk, to żydostwo to cywilizacja PASOŻYTNICZA. Tak się ukształtowali przez wieki i nie są w stanie swojej mentalności zmienić nie przestając być Żydami. Tych niepokalanych holokaustników „nawet” tuż po holokauście „nawet” z Niemiec trzeba było siłą wypędzać do Izraela. Nie chcieli tam jechać. Tasiemiec bowiem WIE, że na wolności może być TYLKO GORZEJ.

 9. Mario

  6 lutego 2018 at 16:51

  Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes”, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń:
  „Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”

  • Robert B.

   6 lutego 2018 at 17:14

   Wejdź z nimi w kontakt osobisty, już nie mówiąc nie daj Boże o politycznym, to od razu zrozumiesz, o CO w tej całej awanturze z Żydami chodzi…

 10. m

  6 lutego 2018 at 17:49

  Czy przepis prawa penalizujący tzw. kłamstwo oświęcimskie (dlaczego oświęcimskie, a nie kłamstwo o Auschwitz?) dopuszcza wyjątki dla naukowców i artystów?
  Nie, to dlaczego z góry stawiamy się na gorszej pozycji, wpisując takie wyjątki do ustawy o „polskich” obozach śmierci?
  Wie ktoś?

 11. m

  6 lutego 2018 at 17:53

  Żydowscy kaci NKWD i UB w powojennej Polsce
  https://wirtualnapolonia.com/2015/03/07/zydowscy-kaci-nkwd-i-ub-w-powojennej-polsce/
  Rola Żydów w bezpiece, jej wyjątkowość polegała nie tylko na nadmiernej liczebności, lecz także na splamieniu się przez bardzo wielu żydowskich funkcjonariuszy UB przykładami ogromnego okrucieństwa, brakiem jakichkolwiek skrupułów i brutalnym łamaniem prawa wobec polskich więźniów politycznych. Rzecz znamienna – złowieszcza rola żydowskich funkcjonariuszy jest widoczna w każdej bardziej znaczącej zbrodni UB, od ludobójczych mordów w obozie w Świętochłowicach począwszy, poprzez sądowe mordy na generale Fieldorfie „Nilu” i rotmistrzu Pileckim po proces gen. Tatara i współoskarżonych wyższych wojskowych.

  • Robert B.

   6 lutego 2018 at 18:15

   Do 1939 roku w Rosji wymordowano 24 milionów ludzi. Sądzisz, że w tamtej epoce nikt nie wiedział, KTO za tym stoi? Kto przez wieki zdobywał tajemnice różnych narodów żyjąc pośród nich izolując się, pozostając wrogim? Kto knuł, aż uknuł „komunizm”? Myślisz, że pogróżki Lejby Bronsztajna (pseudonim Lew Trocki), że zaatakuje „armią czerwoną” Zachód Europy nie mogły być zrealizowane? Jak by się Europa Zachodnia wtedy przed nimi broniła, jeżeli wiedziała, że ma na swoim terenie „diasporę”, czyli siatkę szpiegowską, która w razie ataku rozłoży ich na łopatki. Dlaczego u nas (chyba dzięki Piłsudskiemu) aresztowano żydowskich żołnierzy przed przystąpieniem do wojny z tzw. bolszewikami? W tamtej epoce POWSZECHNIE wiedziano, co jest grane i dlatego tak było, jak było. Teraz jest ciutkę inaczej, bo (prawie) wszyscy udają, że ich nie ma, więc żydostwo panoszy się, ile wlezie. Ale to może się dla nich bardzo źle skończyć. Historia udowadniała to dziesiątki razy.

 12. Robert B.

  6 lutego 2018 at 17:53

  Pani Anno, jeszcze jedna sprawa. Czego Pani od tych politycznych kurewek oczekuje? One nawet nie są w stanie powiedzieć wprost, KTO stoi za tą kampanią dyfamacyjną. Mówią, że to „prasa międzynarodowa”. Oni mają dbać o nasz interes, jeżeli nie przejdzie im przez gardło, że to żydostwo za tym stoi?

 13. SUM

  6 lutego 2018 at 18:01

  Trzeba pokazać co się działo w okresie II wojny światowej. W chwili napadu III Rzeszy i ZSRR w 1939 r., jak raportował do rządu emigracyjnego w Londynie gen. Stefan Grot – Rowecki : „Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już szczególnie na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu, zanim jeszcze ustąpiły polskie oddziały, wywiesił flagi czerwone i ustawił bramy triumfalne na powitanie wojsk bolszewickich, że zorganizował samorzutnie rewkomy i czerwoną milicję, że po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami państwa polskiego, działaczami polskimi”. Inny wojskowy, Nikodem Sulik dodawał: „Żydzi są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej”. To był początek. Taka sytuacja trwała od 1939 do 1941 r., kiedy Niemcy uderzyły na ZSRR i szybko posuwały się na wschód, zajmując kolejne ziemie, do tej pory okupowane przez ZSRR. Nie było żadnej wątpliwości, co Niemcy zrobią z Żydami. I zaczęli to robić. Wtedy ludność żydowska zaczęła szukać u niedawno gnębionych Polaków. Mimo groźby śmierci ferowanej za taką postawę ze strony Niemców, wielu Polaków pomagało Żydom. Sytuacja znów się zmieniła. Armia Czerwona ruszyła z wielką ofensywą i stopniowo od 1944 roku wkraczała na ziemie polskie. Jaka była wówczas postawa wielu Żydów?

 14. m

  6 lutego 2018 at 18:05

  Redaktor naczelny „Do Rzeczy” przyznał, że nie wie, co w nowelizacji ustawy o IPN mogłoby nie być zgodne z konstytucją, ponieważ spełnia ona wszystkie kryteria prawne. – Jest poszukiwanie wyjścia z pułapki. Pytanie tylko, jak to wyjście będzie wyglądało. Jak rozumiem, władze polskie wypracują z Izraelem odpowiednią formułę, przekażą ją sędziom TK, a oni ją wprowadzą. Cała ta operacja nie świadczy dobrze o powadze państwa – mówił.
  https://dorzeczy.pl/kraj/55373/Lisicki-o-nowelizacji-ustawy-o-IPN-Calosc-tej-operacji-jest-wielka-porazka.html

 15. Przebudzcie sie!!!

  6 lutego 2018 at 18:33

  Czas najwyzszy mowic o tych zbrodniach i naglasniac sprawe. Nikt nie ma prawa unikac prawdy historycznej rowniez i Zydzi. Nikt nie stoi ponad prawem miedzynarodowym.

 16. m

  6 lutego 2018 at 18:55

  Wielce Czcigodny Marcin Święcicki mordercą?
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4142
  „Okoliczność, że obecnie Wielce Czcigodny Marcin Święcicki jest posłem Platformy Obywatelskiej, nie powoduje wyłączenia odpowiedzialności karnej, podobnie jak okoliczność, że Wielce Czcigodny Andrzej Święcicki jest małżonkiem osoby pochodzenia żydowskiego, konkretnie – córki Eugeniusza Szyra, w swoim czasie wicepremiera rządu PRL z ramienia PZPR. Sprawcy przestępstw bowiem często próbują właśnie w ten sposób zacierać ślady swoich zbrodni w nadziei, że małżeństwo takie uchroni ich przed wszelkimi podejrzeniami.”

 17. finka

  6 lutego 2018 at 18:59

  Po tych dniach podgrzewania emocji jednak wygląda to na ustawkę, może niedorobioną ale ustawkę. Jeśli nie jest to tylko w celu podbicia słupków, bo twardy elektorat zaczął się wykruszać, to szybko się okaże. Ustawa reprywatyzacyjna, to będzie papierek lakmusowy, czy rządzą Polacy, czy zdrajcy narodu. Tępi się prof.J.R.Nowaka czy dr Ewę Kurek A mówią wiele mądrych rzeczy, udokumentowanych historycznie, polecam ostatnią rozmowę o grilowaniu Polaków od czasu Jedwabnego https://www.youtube.com/watch?v=d81Zrgx-Wys

 18. gość

  6 lutego 2018 at 22:41

  http://www.bibula.com/?p=62190
  Wystarczy przeczytać jakie były wściekłe reakcje żydów na książkę „Zapomniany Holokaust” (na polskiej ludności).
  Niestety PiS i PAD to jeszcze nie to. Robią minimum, tyle by ich ludzie nie wynieśli z pałaców. Dla polskich władz to powinien być oczywisty krok, w odpowiedzi na żydowskie ataki – przypomnienie żydów kolaborujących z nazistowskimi Niemcami.

 19. jok

  7 lutego 2018 at 06:08

  Tytuł zapowiada więcej niż środek artykułu i … brzmi konkretnie i wyraziście.
  Z naszego punktu widzenia, przy ostrym i bezlitosnym ataku na nas, w którym już chyba wolno dostrzec
  a) „niezwykłą życzliwość do nas nacji na ż”, co chyba pora by zacząć zauważać,
  b) wrzeszczenia o „faktach” mniej więcej takich, jak opisane przez Wolniewicza w artykule „Fikcyjne 10%”,
  ważne jest to co opisała Hanna Arendt, ale ważniejsze eksponowanie antypolskich działań w tym zbrodniczych na Kresach, Ż-ów z obywatelstwem polskim do 1939 r., i eksponowanie nadreprezentacji Żydów sowieckich w tego typu działaniach.
  Wydaje mi się, że konieczna/pożądana byłaby próba uczynienia symbolu z Brzostowicy Małej, czy innej tego typu, a przynajmniej znanej i powszechnej nazwy, przynajmniej na początek w Polsce
  To zbrodnia nadająca się na symbol. Początek wojny czyli bestialstwa nie są jeszcze powszechne, a tu mordowanie bezbronnych, w tym kobiet.
  W Grodnie np.w dużym stopniu dotyczyło to ataków/zabójstw/morderstw, niemniej z tytułu zbrojnej obrony Polaków. W innych sprawach – będą próbować „wyciągać”, że to „funkcjonariusze sowieckiego terr0ru” z czerwonymi pięcioramiennymi gwiazdkami na czapkach, czyli „de facto” – według takiej narracji – „Rosjanie”

 20. Jaroslaw Ukrainec

  9 lutego 2018 at 08:05

  Bumerang wraz z polskimi oskarżeniami ukraińców w „ludobójstwie wołyńskim” wrócił do polaków w postaci żydowskich oskarżeń o Holokaust(((

 21. Adam

  12 lutego 2018 at 09:08

  Władze polski dostały już instrukcje że w Jedwabnym i Kielcach mordowali Polacy

  „Rzeczpospolita”: Wytyczne rządu do ustawy o IPN
  Kancelaria Premiera Rady Ministrów przygotowała szczegółowe instrukcje dotyczące rozmów polityków o historii Polski – czytamy w dzienniku.

  Instrukcje wysłane do ministerstw zawierają podstawowe fakty historyczne i objaśniają relację z Izraelem.

  Autorzy wskazówek przewidują też pytania, które będą mogą zadawać dziennikarze. Na przykład w razie pytań o Jedwabne i Kielce ministrowie mają mówić o tym, że „przypadki pogromów na Żydach zdarzały się w całej okupowanej Europie, również w Polsce”

  https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A

 22. ledifnia

  13 lutego 2018 at 06:38

  Z ust mi to Pani wyjela. Obserwuje z niedowierzaniem i zloscia wypowiedzi polskich politykow i ich milczenie na temat podlego zachowania Zydow wobec Zydow i Polakow. Bez uwzględnienia tych faktow w publicznie zaistniałej dyskusji teraz, kiedy jest do tego okazja, nie ma mowy o obiektywnej ocenie stosunkow polsko żydowskich. Wciąż bijemy się w piersi i przyznajemy do winy i jedyne co mamy na celu to to żeby nie zezloscic Zydow. Zachowujemy sie jak nie szanujacy siebie bezmyslni tchórze. Placimy za taka postawe ogromna cene i ten rząd również nie chce tego zmienić.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra