Z zagranicy

Rada Miasta Wilna nadała z jednej ulic nazwę śp. Lecha Kaczyńskiego

Dziś została przyjęta uchwała Rady m. Wilna o nadaniu ulicy nazwy śp. Lecha Kaczyńskiego – poinformowała portal Prawy.pl radna miasta ramienia AWPL-ZChR Renata Cytacka.

Nową nazwę śp. Lecha Kaczyńskiego otrzymała ulica przy budynku samorządowym.

– Jako radna zaproponowałam, aby adres budynku samorządu zmienić z prospektu Konstytucji na adres ul. Lecha Kaczyńskiego. Mer powiedział, iż warto w przyszłości zastanowić się nad propozycją – powiedziała Cytacka.

Jest to niewątpliwy sukces mniejszości polskiej tym bardziej, że frakcja AWPL-ZChR liczy 10 radnych, podczas gdy w Radzie Miasta zasiada 51 radnych.

Posiedzenie Rady Miasta Wilna jeszcze się nie zakończyło.

Fot. Wikimedia.commons

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Prawda

  7 lutego 2018 at 17:57

  Proszę, możliwe że komunistyczni żydzi i liberalni usunęli go za te słowa.
  http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,761587

  • www.o2.pl

   7 lutego 2018 at 18:53

   Nie żyje Andrzej Blumenfeld. Komentarze: Jarek Koszer Entebaum. (ruski żyd jak Kwaśniewski stolzman)

   • you-tube

    7 lutego 2018 at 18:55

    Zbigniew Stonoga – Odpowiedz na zarzuty, Dominika Duda.(2:50 minuta co mówi Stonoga o Kaczyńskich i ich żydowskim pochodzeniu)

    • Weronika

     11 lutego 2018 at 10:35

     Wstyd, że dla kogoś Zbigniew Stonoga może być wiarygodny. Każdy ,
     kto powołuje się na Z. Stonogę – sam sobie wystawia świadectwo.

 2. BW

  7 lutego 2018 at 18:04

  Przyznaję, jestem lekko zszokowany. Szkoda, że Litwinom nikt nie powiedział że mamy zdecydowanie większych bohaterów, których dokonania historycy badali przez dziesiątki lat, no ale w życiu nie można mieć wszystkiego…

  • m

   7 lutego 2018 at 18:12

   Na przykład Władysław II Jagiełło.

 3. m

  7 lutego 2018 at 18:10

  Wzruszające.

 4. msn wiadomosci

  7 lutego 2018 at 19:32

  1-Waszczykowski właśnie pogrążył PiS… [SKRÓT DNIA] 2-Gross: Celem ustawy o IPN jest zafałszowanie historii Holokaustu.

 5. Anna

  7 lutego 2018 at 21:24

  Wilniucy są polskimi patriotami, nie kalkulują i nie mącą, bo sami doświadczyli trudnych losów. AWPL-ZCHR to najbardziej polska partia na świecie, to nie tylko moje zdanie… Tak odważnych i pryncypialnych ludzi brakuje w Macierzy.

 6. r.

  7 lutego 2018 at 23:26

  Brawo Wilniucy, brawo Polacy, brawo AWPL-ZCHR!!!

 7. George

  8 lutego 2018 at 08:19

  To sobie znaleźli patrona. Nie ma w Polsce naprawdę godnych upamiętnienia ludzi, tylko wyciągnęli jakiegoś Lecha Kaczyńskiego, osobę, delikatnie mówiąc, kontrowersyjną?

 8. Żydofil Lech Kaczynski był głupcem i oszustem dlategi tak tragicznie zginoł

  8 lutego 2018 at 10:04

  Litwini jak i Polacy zamieszkali w Wilnie są jedynie pod wrażeniem emocji tragicznej śmierci tego głupca politycznego i szachraja L.Kaczyńskiego, który wcielał w Polsce skrajnie głupie DOKTRYNY polityczne Jerzego Gedroycia czyli innego imbecyla politycznego potrójnego agenta żydo-masona sterowanego przez globalistyczny korporacjonizm oraz mafie żydowską.
  Lech Kaczynski był PRZEKUPNYM i zwykłym politycznym POPYCHADŁEM, dlatego jako minister sprawiedliwości arbitralnie ZATRZYMAŁ w 1/4 drogi profesjonalne dochodzenie NIE dopuszczając do profesjonalnej kryminalnej ekshumacji w 2001 roku zabitych 10 lipca 1941 roku przez NIEMCÓW ok 120 żydów w miejscowości Jedwabne aby faktycznie ustalić liczbę ofiar oraz tego w jaki sposób oni zostali zabici przez NIEMCKI wermacht.
  Nie wyjaśnienie tego zdarzenia w sposób profesjonalny ma do dzisiaj KATOSTROFICZNE konsekwencje dla Państwa Polskiego oraz fałszywego PRETEKSTU oskarżania polskich obywateli o cały tzw. „holocoust” żydów.
  Do dzisiaj żydoscy kłamcy na całym Świecie żywią się decyzją tego PRZEKUPIONEGO GŁUPCA Lecha Kaczynskiego NIE dopuszczenia do profesjonalnego dochodzenia w Jedwabnem w 2001 i dlatego żydzi do dzisiaj OCZERNIAJĄ wszystkich Polaków wypisując take brednie jak np. tutaj:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jedwabne
  że jakoby to „Polacy zamordowali żydów w Jedwabnem”.
  Właśnie o to tym żydo-banderowcom Kaczyńskim chodziło, aby OCZERNIAĆ cały Polski Naród jako sprawców całego tzw. żydowskiego „holokaustu” który jakoby wg. żydów mających władze w USA jest najważniejszym wydarzeniem w historii ludzkości.
  Ponadto ten przekupny głupiec Lech Kaczynski uczestniczył w tzw. negocjacjach w Magdalence w 1989 roku aktywistów mniejszości etnicznych, gdzie żydo-komuniści z PZPR z żydami tzw. „desydentami” lub sprzedawczykami łapówkarzami „solidaruchami” zawarli zakulisowy kontrakt o nie dopuszczeniu etnicznych Polaków do centralnej władzy w Warszawie.
  Ponadto ci aktywiści mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce ustalili miedzy sobą, że dożywotnio wspólnymi siłami będą ELIMINOWAĆ etnicznych Polaków z polskiej polityki w tworzonej tzw. III RP.
  Na bazie tej zakulisowej umowy sitwa żydo-komuchów i tzw. desydentów żydowskich ustali miedzy sobą, że wszysko zrobą ze swojej strony, aby centralna władza w Warszawie została PRZECHWYCONA przez agresywnych aktywistów mniejszości narodowych zamieszkałych w Polsce zwłaszcza żydów z polskim obywatelstwem lub członków zakamuflowanych „starych rodzin żydowskich” czyli byłych działaczy KPP, PPR i PZPR oraz następnego ich pokolenia zamieszkałego w III RP.
  Tam też ustalono w obecności Lecha Kaczyńskiego, który jak widać zgadzał się decyzją, że wszystkich etnicznych Polaków którzy pragną odgrywać jakąś role w życiu politycznym Polski będą wspólnie dyskryminować oraz wygonią z Polski na zagraniczną banicje lub będą prześladować za pomocą zbrodniczych intryg politycznych nawet z ich mordowaniem.
  Ponadto przekupny głupiec Lech Kaczynski podpisał tzw. Traktat Lizboński w UE w ogóle nie zapoznając się z jego trescią, który to traktat depcze Polską Konstytucję oraz zabiera Polską suwerenność jako niezależnego państwa, który tym sposobem stał się niemieckim landem podporządkowanym lewakom rządzacym w Berlinie i zboczeńcom z Brukseli.

  • WJTK

   11 lutego 2018 at 01:18

   do:”Żydofil Lech Kaczynski był głupcem i oszustem dlategi tak tragicznie zginoł ”
   a tobie gdzieś „zginoooł” rozum wraz ze słownikiem języka polskiego.

 9. z-k

  9 lutego 2018 at 09:13

  Eeee! Nie upominał się o prawa Kresowych Rodaków to Litwini uczcili….. teraz w „rewanżu” zlikwidują kilka polskich szkół a albo jakieś inne świństwo. Postać to lepsza niż Bolek, Stolzmann czy Chrabia ale ani pomników ani nazw ulic….może jakiś skwer wokół centrum propagandy Polin na Muranowie. Ot taki Adrianek – bis.

 10. m

  9 lutego 2018 at 11:21

  W 2001 roku próbowano przeprowadzić w Jedwabnem ekshumacje. Pokazały one, że w miejscach, gdzie według traktowanych jako bazowe relacji miały być zbiorowe miejsca pochówku ofiar, nie było ich. Jest tylko jeden grób w miejscu stodoły. Niby drobiazg, ale, jak uczy prawo rzymskie, świadek „niewiarygodny w jednym jest niewiarygodny we wszystkim”, pomieszczenie w jednej stodole 1500 oficjalnie uznawanych ofiar jest fizyczną niemożliwością, musiało ich być więc pięciokrotnie, a zapewne dziesięciokrotnie mniej. Co ważniejsze, w grobie w miejscu stodoły wykonując tylko pierwszy, sondażowy, omijający same zwłoki wykop, znaleźli naukowcy kilkadziesiąt łusek z niemieckich karabinów. Wtedy prace przerwano na polecenie ówczesnego ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego, który swe fatalne w skutkach zarządzenie usprawiedliwił potem słowami: „nie mogliśmy się kopać z koniem”.

  Jeśli łusek jest w tym grobie więcej, jeśli na kościach są ślady kul, świadczące, że Żydów z Jedwabnego nie spalono żywcem, ale rozstrzeliwano ich w tej stodole i dopiero potem zwłoki spalono, to mamy niezbity dowód. Polscy wieśniacy nie tylko nie dysponowali organizacją i umiejętnościami pozwalającymi w kilka godzin wymordować wszystkich Żydów z okolicy. Nie chodzili też w roku 1941 z bronią. Mogli zabijać drągami, siekierami, widłami – ale nie rozstrzeliwać.

  A to, czy Polacy byli sprawcami zbrodni, czy jej współwykonawcami, czy może sterroryzowanymi świadkami – ma znaczenie fundamentalne.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-prawda-o-jedwabnem-najwyzszy-czas,nId,2520224#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 11. MacGregor

  9 lutego 2018 at 17:18

  No i co z tego? jakiś sukces czy jak? Zydzi mają religię holokaustu, a my mamy mieć … (proszę mi wybaczyć te słowa, bo zabrzmią, jakby je pisał łajdaczyna z GW) … smoleńską?

  szanuję pamięc o LK mimo podpisania TL i mimo wstrzymania ekshumacji w jedwabnem, niech ma pomniki, niech ma ulice, ale naszym interesem na Wileńszczyxnie jest coś innego

 12. moherowy beret

  10 lutego 2018 at 13:45

  Czy Wilniucy są łotrami i zapomnieli o swoich bohaterach?Widocznie zapomnieli o „Łupaszce”,który oddał życie w walce z wrogiem.A ktoś im podsunął L.Kaczyńskiego.
  Co niby zrobił dla Wilniuków?

 13. Weronika

  11 lutego 2018 at 06:37

  Śp. Lech Kaczyński ma jedną dużą zasługę – Muzeum Powstania Warszawskiego.
  To od czasów Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego zaczęto w Warszawie oficjalnie obchodzić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w godzinę ” W ” zatrzymuje się ruch uliczny.

  Jednak podzielam zastrzeżenia co do innych Jego decyzji.
  Ponadto od 8 lat nie rozumiem – jak mógł się zgodzić na to , aby jednym samolotem do Smoleńska leciało tyle Osobistości… Po wcześniejszej katastrofie samolotu wojskowego , gdzie zginęli generałowie , były ustalone zasady .
  Ogromnym błędem Pis-u jest narzucanie mieszkańcom nazw ulic z imieniem Lecha Kaczyńskiego.
  Sympatii do Śp. Lecha Kaczyńskiego to nie zbuduje. Wprost przeciwnie – wyzwala negatywne emocje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra