Z kraju

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o raporcie Związku Ukraińców w Polsce: „Żenada! I to za pieniądze polskiego podatnika?”

Znany działacz kresowy ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w ostrych słowach odniósł się do skandalicznego raportu sporządzonego przez „ekspertów” Związku Ukraińców w Polsce, w tym prezesa tej antypolskiej organizacji Piotra Tymę, zarzucającego Polakom prześladowanie Ukraińców.

„Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce, negujący ludobójstwo na Kresach, napisał bardzo obszerny raport o „prześladowaniu” Ukraińców w Polsce. Na liście „prześladowców” m.in. rząd PiS i Ministerstwo spraw Wewnętrznych i Administracji, członkowie Ruchu Kukiz’15 i środowisk narodowych, Wojciech Smarzowski i film „Wołyń”, pisarz Stanisław Srokowski, prof. Bogusław Paź, prof. Włodzimierz Osadczy i dr hab. Andrzej Zapałowski, liczni dziennikarze, w tym Wojciech Cejrowski i Waldemar Łysiak oraz „koncern” o. Tadeusza Rydzyka, a przede wszystkim, rodziny ofiar UPA” wyliczał ks. Isakowicz-Zaleski, odnosząc się do zawartości raportu.

„Żenada! I to idą pieniądze z kieszeni polskiego podatnika?” podsumował.

Warto w tym miejscu dodać, że w raporcie „Mniejszość ukraińska i migranci z Ukrainy w Polsce. Analiza dyskursu”, jako antyukraiński, wymieniony został również portal Prawy.pl.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. michu

  8 lutego 2018 at 09:43

  A za czyje pieniądze? No chyba nie myślał, że pieniądze Urząd skarbowy zabiera mu po to żeby służba zdrowia należycie funkcjonowała. Wiadomo, że jeszcze niejedną antypolską imprezę BĘDZIEMY MUSIELI sfinansować i dlatego trza uszczelniać system podatkowy.

  • EuPi

   13 lutego 2018 at 13:01

   Że coś takiego nafaszerowanego mi jatrzącego chodzi w sutannie, to żenada! Niech sie określi kim jest, księdzem, czy wichrzycielem?

   • Paweł

    15 lutego 2018 at 09:31

    Rezun bredzisz> Ksiądz jest Polakiem i mówi prawdę o zbrodniach band UPA. I dlatego ten ksiądz jest znienawidzony przez rezunów.

 2. t-n

  8 lutego 2018 at 10:30

  Jak Polska może jeszcze istnieć? 90% mediów w żydowskich i pruskich rękach a z pozostałych 10-ciu% takie jak gw czy polityka są kwalifikowane jako media polskie. Otworzysz TVP -Kulturę czy -Historię – tylko o żydach Pozwalamy na swobodne działanie obcych agentur w postaci lóż, fundacji, agencji, organizacji a część z nich (pruskie, litewskie, rezuno-banderowskie) sami finansujemy nie żądając by oni finansowali działalność polskich mniejszości. Jak Polska może jeszcze istnieć mając takich ministrów jak ci od kultury, dla których narodowe dziedzictwo to kirkuty, getta, „polskie obozy” tudzież jeden totalny POLIN a wiceministerialny babsztyl oklaskami wyraża zachwyty nad antypolskimi bajdułami podobnej sobie megiery? W dodatku postuluje by „zdelegalizować” tych co to w Święto Niepodległości ze sztandarami….. A może mnie się tylko wydaje, że Polska jeszcze istnieje?

  • w

   13 lutego 2018 at 19:13

   Tak panie t-n,trzeba zdelegalizować tych faszystowskich kiboli,a nie finansować i popierać,jeżeli chcemy być częścią cywilizowanej europy.

 3. AWANTURNICTWO neobanderowców w III RP finansowane przez POLSKIEGO podatnika PiS

  8 lutego 2018 at 10:37

  Ultra-nacjonalistyczna neo-banderowska kłamliwa gazeta „Nasze Słowo” drukowana w III RP redagowana przez neobanderowski nacjonalistyczny „Związek Ukrainców w Polsce(ZUwP) jest FINANSOWANA przez polskiego podatnika, która oficjalnie otrzymała w 2017 roku z polskiego budżetu 420 tysięcy zł, zobaczcie tutaj:
  http://mniejszosci.narodowe.mswia.gov.pl/mne/dotacje/2017/dotacje/10239,Zestawienie-przyznanych-srodkow-na-realizacje-w-2017-r-zadan-majacych-na-celu-oc.html
  Przecież to nie jest tajemnicą, że neo-banderowski ukrainski brukowiec „Nasze Słowo” ewidentnie OCZERNIA i SZKALUJE etnicznych Polaków, propaguje fałsz, że jakoby ten LUDOBUJCA S.Bandera to „bohater narodowy”.
  Ten brukowiec wydawany za pieniądze POLSKIEGO podatnika napuszcza oraz szczuje na Polaków te 4 miliony ukrów neo-banderowców wpuszczonych do wnętrza III RP przez tych szubrawców z gangów PO-PiS-PSL !!!
  To można dostać skrętu kiszek, gdy się czyta:
  kwota $185 tysięcy zł na „bieżące dofinansowanie” Związku Ukrainców w Polsce . . .
  w tym wykazie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jak MASOWO oraz specjalnie jest UPRZYWILIJOWANY oraz przez całe lata DOFINANSOWYWANY przez polskiego podatnika ten AWANTURNICZY neo-banderowski tzw. „Związku Ukrainców w Polsce” tego zajadłego nacjonalisty ukra Piotra Tymy !!!
  Albo następne DOFINANSOWANIE z 2017 roku np. suma 500 tysięcy zł – „Przebudowa klatki schodowej i wykonanie części elewacji zachodniej w budynku „Narodnego Domu”, który to budynek został wydarty Polakom i przekazany za DARMO przez neo-banderowca ukrainca T.Siemoniaka, który był ministrem polskiego MON.
  Przedtem ten budynek „Narodnego Domu” ukrów był Kasynem Oficerskim Polskiego Wojska i NIGDY NIE był własnością ukrów !
  Tym czasem ukry na tej tymczasowej sztucznej „ukrainie” ZAREKWIROWALI dosłownie wszystkie POLSKIE kościoły katolickie na tzw. „ukrainie” i do DZISIAJ NIE pozwalają tam odprawiać polskiej mszy dla tam zamieszkałych Polaków.
  W żydo-mafijnej III RP jest 167 szkół ukraińskich, które są też FINANSOWANE przez polskiego podatnika w których to szkołach jest nauczony ten sztuczny szwargot „język ukraiński” opracowany przez Niemców.
  Tym czasem dla KONTRASTU na tej obecnej neo-nazistowskiej banderowskiej ukrainie ZWALCZAJĄ tam zamieszkałych Polaków, którzy pomiędzy sobą porozumiewają się w języku polskim, a polskie szkoły, które prosperowały za czasów ZSRR w których nauczano języka polskiego to ukry banderowcy UPA jako „nowa władza” po 2000 roku te polskie szkoły POZAMYKALI !!!
  Ukry banderowcy z Kijowa wydali „ustawy” ZABRANIAJACE mniejszościom używania swojego ojczystego języka na terenie tego LUDOBUJCZEGO nazistowskiego „bandero-stanu” o nazwie „ukraina”.
  Nie wolno w Polsce uznawać granic tego „bandero-stanu ukraina”, gdyż żadne granice tego „ukraina” NIGDY po 1990 roku NIE zostało uznanane przez całą społeczność międzynarodową oraz ONZ !!!
  Żaden kraj w Europie tak faktycznie NIE uznaje granic tej sztucznej tymczasowej „ukrainy”.
  Lwów i okolice to od 1000 lat POLSKIE terytorium, a wszystkie terytoria na wschód od rzeki Dniepr to terytoria Rosji też od 1000 lat, gdzie Rosjanie stanowią 85% tamtejszej całej populacji !!!
  Od 1989r do DZISIAJ największym WROGIEM instytucji Państwa Polskiego są skrzyknięci aktywiści „solidaruchy”, żydy z KOR i inni przedstawiciele aktywiści MNIEJSZOŚCI etnicznych, którzy po naradach w Magdalence skrzyknęli się przy „okrągłym stole” w 1989 roku, gdzie PRZEJELI władzę w III RP i ustalili zasady ZAJADŁEGO zwalczania etnicznych Polaków, którzy są WIĘKSZOŚCIĄ !
  Kuchciński i Terlecki tzw. marszałekowie „polskiego Sejmu” to UKRAINCY , szubrawcy z niemiecko-syjonistycznego PO działają tak w Brukseli i Waszyngtonie aby RABOWAĆ polskich obywateli z ich owoców codziennej pracy.
  To żydy z polskim obywatelstwem aktywiści „solidaruchy” i żydy z KOR, którzy od 1990 mienią się jako „polityczna elita” w III RP to zwykli MEGA ZŁODZIEJE !
  Oni zawsze oni brali milionowe łapówki od oligarchów i bank-sterów zachodnich co jest tematem „tabbu” i za te łapówki zlikwidowali polski przemysł na zamówienie chciwców niemców i żydów, a anty-polscy gangsterzy łapówkarze PO-PiS-PSL dalej KUPCZĄ nami Polakami, aby nas etnicznych Polaków zbankrutować i wydziedziczyć z Polskiego majątku !
  Branie łapówek od zachodnich podstepnych szubrawców przez tych przekupnych ŁAPÓWKAŻY aktywistów żydoskich „solidaruchów” czy żydów z KOR co cały czas czołgają się na czworaka do „zachodu” to JAKOBY „walka o wolność” w III RP . . . SIĆ !
  Nawet żydo-bolszewickie ZSRR zarzadzane przez morderców żydów-komunistów, którzy wymordowali 50 milionów Ruskich, a potem ta Rosja po 1991 roku NIE podkładała Polakom takich wstrętnych ŚWIŃ jak ci NIBY „sprzymierzeńcy” te podłe żydy z Waszyngtonu, lewaki niemieckie czy te żydy mega-chciwcy z Izraela !!!

 4. Źmior

  8 lutego 2018 at 10:40

  Cóż mamy tzw wolnośc słowa i demokrację więc każdy może pisać co chce. Nam pozostaje albo droga sądowa albo pamięć aby przy najbliższych wyborach nie zapomnieć kto to finansował. Zastanawiam się czy nowoobowiązująca ustawa pozwala karać takich „historyków” za oczywiste kłamstwa.
  Chciałbym zwrócić uwagę na jedną kwsetię. Ukraińcy wybrali swój mit powstania i o ile mordy na „obcych” Polakch, Niemcach, Żydach, Czechah da się jakoś racjonalizować (nie potrafię znaleźć adekwatnego słowa) to jak wytłumaczą zamordowanie blisko stu tysięcy pobratymców? Bo to źli Ukraicy byli?

 5. warszawiANKA

  8 lutego 2018 at 11:27

  Niestety PiS tak jak PO, PSL i wcześniej SLD robi z naszego kraju zachodnią prowincję Ukrainy. Wstyd, że nie ma żadnej reakcji partii rządzącej na taki „raport”. Wstyd podwójny, że odbywa się w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mam w związku z tym pytanie: gdzie są „prawdziwi Polacy” typu Jan Bodakowski, Płużański i reszta? Dlaczego teraz nie reagujecie?

  • Kwal

   8 lutego 2018 at 12:57

   Szanowana Pani warszawiANKO. Pani pisze o sprawach wielkich. A kto to w Polsce ma robić ? To powinny robić Elity. A gdzie są Polskie Elity Szanowna Pani ? W ziemi…zostali tylko ci którzy Elity udają i lumpenproletariat…

 6. tomek

  8 lutego 2018 at 12:30

  Z ukrami niech sobie radza kacapy mnie interesuja gudłajskie roszczenia co z tym zrobimy nikt na te zadania nie odpowiedział.

 7. Stanley

  8 lutego 2018 at 16:53

  widziałem tego śmiecia w TV. Smiał się polakow w oczy kiedy mówił, że żadnych zbrodni UPA nie było !!!
  grom jasny go w tym momencie nie spalił.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra