Polskość

Demokracja w Unii Europejskiej „ma się coraz lepiej”

Wczorajsze głosowanie w Parlamencie Europejskim w sprawie odwołania europosła Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego PE, dobitnie pokazuje, że dla wielu parlamentarzystów, przestrzeganie reguł demokratycznych w Unii Europejskiej, nie jest sprawą najważniejszą.

Okazało się, bowiem, że tuż przed przeprowadzeniem głosowania w tej sprawie, można było nakazać grupom politycznym w PE przyjęcie rozwiązania, iż głosy wstrzymujące nie powinny być brane pod uwagę i w związku z tym uzyskanie 2/3 poparcia, będzie znacznie łatwiejsze.

W konsekwencji w głosowaniu za odwołaniem posła Ryszarda Czarneckiego: głosy wstrzymujące się w liczbie 30 europosłów, nie zostały uwzględnione w ogólnym rozrachunku i tylko, dlatego udało się pięciu grupom politycznym osiągnąć sukces.

Ostatecznie okazało się, żeby odwołać Ryszarda Czarneckiego ze stanowiska wiceprzewodniczącego, wystarczy uzyskać 473 głosów za, 196 przeciw i 30 głosów wstrzymujących i tylko nie uwzględnienie w ogólnym rozrachunku tych ostatnich, pozwala przeciwnikom naszego kraju na ogłoszenie sukcesu.

W tej sprawie są zresztą także inne poważne wątpliwości, choćby takie, że wypowiedzi posłów do PE, dotyczące polityki krajowej, nie powinny być przenoszone na poziom Parlamentu Europejskiego i tutaj analizowane.

Tymczasem wymiana zdań między europosłami z Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej, dotycząca polityki krajowej, została przeniesiona przez posłankę Platformy na poziom PE i niestety wykorzystana przeciwko polskim interesom.

Natomiast wypowiedzi na forum Parlamentu Europejskiego takie jak ta Guya Verhofstadta o tym, że 11 listopada 2017 roku mieliśmy do czynienia z 60-tysięcznym marszem faszystów, pozostają do tej pory bezkarne.

W tej sytuacji polska delegacja do PE będzie musiała wystąpić do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ze skargą o złamanie prawa europejskiego w związku z odwołaniem Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego PE.

Chodzi, bowiem o to, że po pierwsze spór pomiędzy posłami do PE, miał miejsce na gruncie krajowym i jest nie do przyjęcia, żeby ta sprawa była rozstrzygana na poziomie europejskim.

Po drugie zastosowano w tej sprawie sposób głosowania identyczny jak w przypadku wyboru na stanowisko wiceprzewodniczącego, choć procedura odwołania nie jest procedurą odwrotną.

Wreszcie po trzecie zdecydowano się na takie rozciągnięcie regulaminu obrad, żeby głosów wstrzymujących się nie brać pod uwagę, co jest ewenementem w jakimkolwiek demokratycznym głosowaniu.

W tej sytuacji trudno skomentować to, co się wczoraj stało, inaczej jak stwierdzeniem, że demokracja w Unii Europejskiej „ma się coraz lepiej”, a jakiekolwiek głosy krytyczne w tej sprawie są zwyczajnie nie odpowiedzialne.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. UE to przestepcza złodzejska organizacja KOLONIZUJACA małe panstwa

  8 lutego 2018 at 11:04

  Sztuczny lewacki konglomerat UE jest stworzony na zamówienie właścicieli międzynarodowych wielkich korporacji, których celem jest zniszczenie mniejszych przedsiębiorstw konkurencyjnych przedsiębiorstw w małych państwach, które dały się złapać jak głupie muchy na „lep” tej UE.
  Identyczny schemat likwidowania małych lokalnych UCZCIWYCH banków w małych państwach przez ich połykanie przez potężne SPEKULACYJNE oszukańcze żydo-masonskie mega-banki różnych znanych złodzieji bank-sterów Morganów i jemu podobnych, które nie mając faktycznych zasobów finansowych tworzą POZORNE peniądze na ekranach monitorków przymuszając te małe państwa do brania u nich pożyczek.
  UE to faktycznie PRZESTĘPCZE zrzeszenie oparte na FAIKCYJNYM oszukańczych zasadach drenujących finansowo małe państwa w celu ich skolonizowania przez oszukańcze Niemcy oraz autentycznych oszustów rodzin bank-sterów tworzących sztuczne centralne banki.
  Bardzo dobrze w sposób zrozumiały wyjaśnia mechanizm PRZESTĘPCZEGO procederu UE prof. Krystyna Pawłowicz:
  „Sensacyjna prawda o Unii Europejskiej, prof. Krystyna Pawłowicz mówi jak jest”
  https://www.youtube.com/watch?v=7TqdkYan_zI

 2. michu

  8 lutego 2018 at 11:49

  To przecież nic dziwnego. Wiele wskazuje na to, że demokracja z roku na rok będzie się w UE miała coraz lepiej. Może nawet będzie to wręcz demokracja ludowo-demokratyczna. W Polsce mamy wiele dynastii, które mogłyby kontynuować tradycję.

 3. Janina

  8 lutego 2018 at 15:33

  Co za bzdury.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra