Z zagranicy

Berlin: UE na drodze do Unii Obronnej?

Czy UE naprawdę stanie się Unią Obronną? Czy państwa członkowskie UE zgadzają się co do zastosowania wspólnie stworzonych sił zbrojnych? Te i inne kwestie były przedmiotem dyskusji panelowej pod tytułem „Więcej współpracy w przemyśle zbrojeniowym? UE na drodze do Unii Obronnej”, która odbyła się 1 lutego 2018 r.

Organizatorem dyskusji była Akademia Europejska w Berlinie. Udział w niej wzięli, między innymi: Pan Hans-Peter Bartels, poseł do Bundestagu i pełnomocnik Bundestagu ds. Obrony, Pani Ronja Kempin, ekspert Fundacji Nauka i Polityka, Pan Ingar Solty, ekspert Fundacji Róży Luxemburg oraz Min. Janusz Styczek, zastępca Ambasadora RP w Berlinie.

Min. Styczek przedstawił polskie stanowisko w kwestii dalszego rozwoju wzmocnionej współpracy obronnej w ramach Unii Europejskiej (PESCO).

Źródło: berlin.msz.gov.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. prawo

    11 lutego 2018 at 21:50

    „ekspert Fundacji Róży Luxemburg” i ekspert Fundacji Adolfa Hitlera.
    Tak dla symetrii.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra