Z kraju

Wiceminister skarbu z ekipy Donalda Tuska zatrzymany ws. prywatyzacji CIECH-u

Agenci z Delegatury CBA we Wrocławiu zatrzymali 6 osób odpowiedzialnych i biorących udział w procesie prywatyzacji CIECH-u, w tym nadzorującego tą prywatyzację wiceministra skarbu z lat 2012-2014, czyli z czasów rządów okrytej jak najgorszą sławą ekipy Donalda Tuska.

Wśród pozostałych zatrzymanych znaleźli się ówcześni: radca ministra, dyrektor i główny specjalista z Ministerstwa Skarbu oraz 2 ekspertów firmy finansowej, która sporządzała wycenę prywatyzowanej spółki. Śledztwo dotyczy m.in. nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz wyrządzenia państwu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Agenci CBA zatrzymali podejrzanych m.in. w Warszawie, w Łodzi i w Krakowie. Czynności trwają.
Już wcześniej, w latach 2016-2017 funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumenty i dane, analizy, opracowania i notatki w kilku firmach oraz u osób współpracujących z resortem skarbu przy tym procesie prywatyzacji i zbycia akcji Ciech-u.

Śledztwo dotyczy sprawy niedopełnienia ciążących obowiązków i nadużycia udzielonych uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Skarbu Państwa, w związku ze zbyciem przez Skarb Państwa w odpowiedzi na publiczne wezwanie KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments 37,9 proc. akcji Ciech za kwotę nie mniejszą niż 619 mln zł, czym wyrządzono państwu szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach przez wrocławską Delegaturę CBA.

Prywatyzacja spółki od początku budziła wiele wątpliwości co do uczciwości jej przebiegu. Wówczas jednak odpowiednie służby nie otrzymały najprawdopodobniej przyzwolenia, aby się jej przyjrzeć. Dopiero zmiana ekipy rządzącej doprowadziła do ujawnienia afery i rozpoczęcia wyjaśniania jej okoliczności.

Źródło: CBA

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. WJTK

  12 lutego 2018 at 13:23

  No i dzięki m.in. takim tzw. korzystnym transakcjom, pan Kulczyk mógł sponsorować budowę MHŻP, za co odwdzięczono mu się nazwaniem tam głównej auli jego imieniem oraz umieszczeniem na czele listy sponsorów w głównym holu.

  • prawo

   12 lutego 2018 at 13:28

   Żydom dał 20 mln a w Częstochowie zostawił 1 mln.
   Obstawiał różne kombinacje tylko w niewłaściwej kolejności.

 2. prawo

  12 lutego 2018 at 13:26

  Jakby ich powiesili to tak. Ale zatrzymali? Tanie chwyty dla ciemnego ludu, żeby notowania im wzrosły.

  • Kwal

   12 lutego 2018 at 16:49

   Dokładnie tak będzie. Te spektakle są to tylko dla Gawiedzi. Swoją drogą czy już wiadomo na jakim etapie jest sprawa tego posła z PSL z wschodniej polski co to tak po sejmie się panoszył w poprzedniej kadencji…nie pamiętam jak się nazywał ?

 3. duch

  12 lutego 2018 at 14:11

  W Arłamowie ich zamkną na wczasy tak jak Bolka?

 4. Egzorcysta

  12 lutego 2018 at 15:45

  A tyle razy juz pisalem ,ze jak sie nakradnie, to zeby nie isc siedziec trzeba sie podzielic ze sluzbami.Panowie generalowie czekali cierpliwie,a niedomyslni zlodzieje ,mysleli, ze nie trzeba juz.
  W Polsce a w zasadzie wszedzie gdzie bolszwizm wsadzil noge chociazby, nie idzie sie siedziec za zlodziejstwo, tylko za niechec do podzielenia sie z wladza.Wystarczy popatrzyc na innych np HGW, czy jakies SKOKI, czy OPZZty, i tysiace innych, nawet AmberGold gdyby pan P , nie okradal swoich pryncypalow , juz dawno cala sprawa bylaby zamieciona pod dywan. Jak ktos mysli ,ze panowie z SB,WSI i Mosadu, nie zauwaza, to zlodzieje sie grubo myla.Teraz jak oddadza co nakradli, sedzia dostanie telefon, bo jak wiemy prezydent Juda z klika zydowska ,postanowili ze wszystko zostanie po staremu, i sedzia oglosi pomylke,a on za pomylke zaskarza panstwo i dostana odszkodowanie z naszych pieniedzy.Tak wyglada zydokomunistyczny aparat sprawiedliwosci spolecznej.Lewactwo i prawosc to dwie sprzecznosci.

 5. Kwal

  12 lutego 2018 at 16:46

  Podać nazwiska tych Panów. Osobiście sugeruję też, żeby ktoś zainteresował się panem Gradem…

 6. Art

  13 lutego 2018 at 01:24

  Ten od giełdy to chyba Piotr Tabor,ale nie jestem pewien.Założę się,że większość z tych zamykanych to Etruskowie.Oni się sami nie pohamują.Nigdy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra