Z kraju

Stanisław Michalkiewicz: Żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej

W swoim najnowszym artykule „Dookoła mnie upiory!” na łamach kanadyjskiego tygodnika Goniec Stanisław Michalkiewicz stwierdził, że „co najmniej od tygodnia mamy jazgotliwą „wojnę żydowską” rozpętaną przez izraelską ambasadoressę w Warszawie”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicz pretekstem dla Żydów jest rzekoma „ukryta intencja „negowania holokaustu”” rzekomo zawarta w nowelizacji ustawy o IPN. Dla publicysty „to tylko pretekst, bo tak naprawdę Żydzi chcą zastraszaniem wymusić na Polsce przekazanie Żydom mienia Polaków wartego „ponad 300 miliardów” dolarów – „na taka sumę oszacowała te roszczenia nowojorska Organizacja Restytucji Mienia Żydowskiego w piśmie przesłanym do Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z projektem ustawy „reprywatyzacyjnej””.

W opinii Stanisława Michalkiewicza roszczenia żydowskie poparli „wszyscy folksdojcze, szabesgoje i pożyteczni idioci (…) Marcin Święcicki (…) Włodzimierz Cimoszewicz, w swoim czasie zarejestrowany przez SB pod pseudonimem „Carex” (…) Konstanty Gebert (…) Ekscelencja Stanisław Gądecki, promotor „dni judaizmu” (…) Ekscelencja Wojciech Polak, „prymas Polski””.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „jeśli tedy projekty strony żydowskiej zostaną pomyślnie zrealizowane, to obawiam się, iż żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej już choćby dlatego, że podczas okupacji sowieckiej Polacy znajdowali wprawdzie niewielką i infiltrowana przez „księży patriotów”, niemniej jednak znajdowali jakąś przestrzeń wolności w Kościele. Jeśli postawy prezentowane przez JE abpa Gądeckiego i JE Wojciecha Polaka się upowszechnią, to na żadną przestrzeń wolności nigdzie liczyć już nie będzie można”.

W opinii Stanisława Michalkiewicza do ataku na Polskę przyłączył się „amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson”. W swoim artykule Stanisław Michalkiewicz wyraził obawę, że do antypolskiego ataku mogą się przyłączyć miliony Ukraińców w naszym kraju.

W opublikowanym na łamach tygodnika „Polska Niepodległa” artykule „Śmierdzące dmuchy od starych kiejkutów” Stanisław Michalkiewicz zasugerował, że sławny reportaż TVN o czcicielach czekoladowej swastyki w TVN był inspirowany przez byłych funkcjonariuszy WSI działających w interesie amerykańskich Żydów.

W opinii Stanisława Michalkiewicza hucpa z czcicielami czekoladowej swastyki jest elementem antypolskiej kampanii Żydów związanej z amerykańską „ustawą co to w Senacie została przyjęta 12 grudnia pod numerem 447, a w Izbie Reprezentantów występuje pod numerem 1226. Ta ustawa dawałaby rządowi amerykańskiemu pozory legalności dla wywierania na Polskę nacisków w celu zadośćuczynienia bezzasadnym żydowskim roszczeniom majątkowym”.

Stanisław Michalkiewicz z wielkim bólem podejrzewa, że w Polsce współuczestniczą w żydowskiej hucpie „zarówno pan prezydent, jak i Umiłowani Przywódcy z rządu, [którzy] świadomie i skwapliwie odgrywają role rozpisane przez reżysera czy reżyserów operacji narzucenia mniej wartościowemu narodowi tubylczemu szlachty jerozolimskiej. Warto bowiem przypomnieć, że nie tak dawno pan prezydent Duda odbył w Nowym Jorku tajemnicze rozmowy z przedstawicielami żydowskich organizacji przemysłu holokaustu. Tajemnicze – bo polska opinia publiczna nie została o ich treści ani przebiegu poinformowana, a jedyne wiadomości o nich pochodziły z wypowiedzi Abrahama Foxmana z Ligi Antydefamacyjnej dla nowojorskich gazet. Powiedział on, że sprawa „roszczeń” była tam omawiana, ale już nie ujawnił, czy pan prezydent Duda złożył jakieś wiążące Polskę obietnice. Podobną tajemnicą owiana została wizyta rządu in corpore w Izraelu, podczas której sprawa roszczeń z pewnością też była omawiana. Co tam uzgodniono, do czego rząd się zobowiązał – to najwyraźniej ma pozostać dla polskiej opinii publicznej tajemnicą do ostatniej chwili. Podejrzenia pogłębia okoliczność, że ani pan prezydent Duda, ani rząd nawet się nie zająknął na temat wspomnianej amerykańskiej ustawy, a z odpowiedzi, jakiej MSZ udzielił na interpelację posła Roberta Winnickiego wynika ponad wszelką wątpliwość, że ani prezydent, ani rząd nie zrobił nic, by niebezpieczeństwo z niej wynikające od Polski odwrócić. I dopiero na tym tle granicząca z głupotą skwapliwość, z jaką zarówno pan prezydent, jak i rząd, pozwala wkręcić się w aferę z „nazistami”, pozwala lepiej zrozumieć, że też bierze udział w tym przedstawieniu, w dodatku odgrywając z góry zaprojektowaną rolę”.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „jeśli w następstwie amerykańskiej ustawy Polska zadośćuczyniłaby żydowskim roszczeniom, to w interesie szlachty jerozolimskiej niewątpliwie leży delegalizacja wszelkich ugrupowań narodowych w naszym nieszczęśliwym kraju, bo w ten sposób oczyściłaby ona sobie przedpole i miałaby ułatwione zadanie w ujarzmieniu mniej wartościowego narodu tubylczego”.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. wolna-polska.pl

  12 lutego 2018 at 12:51

  1-Źródła antypolonizmu znajdują się w czasie odbudowy państwa polskiego! – Leszek Żebrowski.2-Globalne oblicza antypolonizmu. Prof. dr hab. Piotr Jaroszyński.

  • WRWE

   19 lutego 2018 at 21:27

   Wolna-Polska wy cały czas jestescie dofinansowani z rosji czy sie coś zmieniło??Bo odkad pamietam to byliscie ruskimi wasalami.

 2. gazetawarszawska.com

  12 lutego 2018 at 12:54

  1-Niebezpieczeństwo żydowskie w dawnej Polsce w świetle źródeł kościelnych.2-Morawiecki w Chełmie ogłasza zagładę Polski!

 3. hansi

  12 lutego 2018 at 13:20

  Proponuję poczytać ORYGINAŁ, Stanisława Michalkiewicza,
  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4145
  A nie „wypisy” Pana Bodakowskiego, opatrzone co i rusz przedrostkiem „Zdaniem Michalkiewicza” 🙂 …
  Shalom !… 🙂

 4. Robert B.

  12 lutego 2018 at 14:09

  Jak to szitooooooooska okupacja? Ja to myślałem, że Sziiiiiiiituuuuuuf to nie ma. Że jak szitooooooskie, to ciehpieeeeeeenie i bogaaaaaactwo khulthuuuuuuhy, bez którego nie mogę przeżyć ani dnia….

 5. Soroka

  12 lutego 2018 at 14:55

  Ciekawe jak to pan Michalkiewicz ważył?
  A dlaczego pan Michalkiewicz na ciągle stręczy jakąś okupację? Nie możemy żyć bez okupacji?

 6. tuszyn

  12 lutego 2018 at 15:21

  Jak wyglądała okupacja żydosowiecka w poszczególnych etapach swojego rozwoju to wiemy a jak będzie wyglądała ta bez barw leninowsko-marksistowskich tylko wg. Gramsciego to już po 30 latach rządów III-j żydolewackiej okrągłostołowej też mniej-więcej wiemy a co do reszty to trzeba by zaprosić Palestyńczyków i przepytać dokładniej. We własnym interesie.

 7. Barbara

  12 lutego 2018 at 16:40

  OTO KTO ROZDAJE W POLSCE KARTY:
  Żydowskie Stowarzyszenie B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej (B’nai B’rith – Loża Polin) – międzynarodowa, żydowska, organizacja masońska, będąca filią międzynarodowych stowarzyszeń B’nai B’rith. B’nai B’rith to po hebrajsku „Synowie Przymierza”. B’nai Brith została restaurowana ponownie w Polsce 9 września 2007 roku…
  Obecnie nosi nazwę B’nai B’rith – Loża Polin. Głównymi ojcami odrodzenia tej organizacji w Polsce są Michel Zaki z Antibes oraz Witold Zyss z Paryża. Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Warszawie, w budynku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, przy ulicy Twardej 6…
  W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.
  Instalacja loży miała miejsce dokładnie w dniu 9 września 2007 r. Jak dotąd Polska była jedynym krajem w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie po upadku reżimu komunistycznego nie reaktywował się Bnai Brith.
  Nie pisały oczywiście o tym gazety, nie informowała również telewizja, ale wzmiankę na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Ambasady USA w Polsce.
  Kancelaria Prezydenta wysłała list gratulacyjny, który został odczytany na uroczystości otwarcia.
  A oto list Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do loży masońskiej B’nai B’rith, odtworzonej w Warszawie 9 września 2007 roku…
  List LK oraz inne ciekawe informacje, m. in. nazwiska członków na stronie;
  https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/11/04/bnai-brith-zydowska-loza-masonska-w-polsce/

 8. Hania

  12 lutego 2018 at 16:59

  No kto by pomyślał,że naszego bardzo rozważnego felietonistę opanuje ” diabeł” pana Kaczyńskiego 🙂
  Antysemityzm jest chorobą duszy i umysłu, tako rzecze naczelnik, Panie Stanisławie!

 9. Art

  12 lutego 2018 at 17:49

  Krętacz żydowski,udający przechrztę J.Orzeł w Roninie namawiał i straszył Polaków,aby ciupasem zapłacić ten haracz $65 mld,bo jak nie to oni są gotowi zawołać $300mld,albo i $800.Ze smędzenia tego „katolika wynikało i to,że to będzie tylko pierwsza rata.A więc kilkanaście pokoleń Polaków będzie utrzymywałało śmierdziuchów w Izraelu,a oni dzięki temu będą tam udawać szlachtę jerozolimską.Przypomnę za G.Braunem,że te marne $65mld to suma takiej miary,że gdybyśmy od dziś codziennie przekazywali tym złodziejom $1mln dziennie,to skończylibyśmy za 167 lat.

  • Hania

   12 lutego 2018 at 18:58

   @Art

   Pan zapoda linka do tego Po-Ronina.

 10. Hania

  12 lutego 2018 at 18:48

  Panie Bodakowski wiem, że ten człowiek, syryjczyk z pochodzenia, bardzo panu nie lezy…
  Pan obejrzy i opowie nam w czym ma pan problem?

  https://www.youtube.com/watch?v=_si5immZ4eQ

 11. Patryk

  12 lutego 2018 at 18:53

  Potrzebny artykuł zwłaszcza w sytuacji ataku Żydów na Polskę i Polaków.PIS zbyt się cacka.Na naszych oczach,po nominacji Morawieckiego znacznie przyspieszyły sprawy żydowskie.W kraju nie ma mężów stanu na poziomie.Wszyscy z podkulonymi ogonami.Najwyższy czas aby młodzi Polacy z Ruchu Narodowego weszli do sejmików i do parlamentu.Tylko trzeba ludzi do kontroli wyborów.
  Soroka jak zwykle niezadowolony.Pewnie Żyd lub Ukrainiec.

 12. Hania

  12 lutego 2018 at 23:20

  W nieocenionym RM pan Macierewicz oznajmił Polakom, że
  – USA przenoszą ciężar swojej obecności europejskiej do Polski, to jest duża zasługa PIS!

  Taaa… zasługa i owszem!
  Narażać umęczony i rozbrojony Naród Polski na kolejną wojnę?!
  ( za którą jak wnosi Ustawa jeszcze zapłacimy)

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/glos-polski-pos-antoni-macierewicz-38/

  ( polecam ostatnią minutę monologu)

  Przy okazji Sejm uchwalił Ustawę o zasadach pobytu obcych wojsk
  ( nikt nie był przeciw)
  druk 2228


  Art.
  13a.1.
  Na wniosek właściwych organów wojskowych strony wysyłającej żołnierzy wojsk obcych mogą być wyposażani w broń i amunicję stanowiące uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
  2. Minister Obrony Narodowej, w drodze decyzji ,z zachowaniem przepisów o ochronie informacji niejawnych, określa liczbę i rodzaj broni, w którą będą wyposażani żołnierze wojsk obcych.
  3. W zakresie wyposażania wojsk obcych w amunicję oraz ewidencjonowania wydanej amunicji i broni stosuje się przepisy obowiązujące w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.”.
  Art.2.
  Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia

  ( oby was wszystkich piekło pochłonęło)

 13. Art

  13 lutego 2018 at 01:32

  To dla Hani.Trzeba być bardzo cierpliwym,żeby nie trzasnąć kamieniem.Oto „nasz”Orzeł:
  https://www.youtube.com/watch?v=R9IYyP2EGOA

  • Hania

   13 lutego 2018 at 08:29

   @Art

   Oglądam,oglądam:)

   Dzięki temu wiem co Polsce szykują ” dziczki z Winnicy Pana” i PISowscy patryjoci
   ( skąd ja mam na to siłę?)

   Rozbawił mnie pan PoRonin utyskując na Niemcy, że prowadzą niepolską politykę historyczną.
   Skandal, prawda?!

   Następnie przestrzega byśmy nie dali się wciągnąć w dialog z żydami
   ” Bo wyjdziemy w świecie na antysemitów”
   Aż się chce przypomnieć panu Orłowi, że jesteśmy w posiadaniu archiwów, filmów, na których pokazują żydowskie judenraty i ich ciężką służbę:

   http://www.archiv-akh.de/video_files_mp4/M1053_WEB.mp4

   Mamy narzędzia, tylko brakuje nam odważnych Polaków w Sejmie i w rządzie

   Pan Orzeł wyskoczył z ciekawą propozycją.
   Oto proponuje Polakom, by w ramach obrony przed żydami, zakupili od „amerykańskich przyjaciół” broń, którą nam oferują, „nawet po zawyżonych cenach”
   Bo to i tak będzie nam się opłacało.
   ( w tym miejscu polecam najnowszą Ustawę o wyposażeniu w broń obcych wojsk)
   Prorok jaki czy co?

   No i wylazł z pana patryjoty paskudny…paser!

   Ciekawe co mówi pod koniec
   Że Polacy powinni być zjednoczeni, mówić jednym głosem….
   Zaledwie wcześniej obrzygując pana Brauna
   ( pan Grzegorz w sposób chamski przeprowadził wywiad z byłym żydowskim ambasadorem, panem Szewachem Wajsem)
   …no faktycznie!
   Pan Grzegorz nie pocałował pana w rękę
   ( wzorem Franciszka)
   a wywiad przeprowadzał na siedząco, zamiast klęczeć, niebywałe chamstwo.
   Zaraz po panu Braunie na gilotynę trafił pan Ziemkiewicz ze swoim ( nagłym) antysemityzmem
   Cosik mi się widzi, że wg. pana Orła wspólny głos z Polski, może być tylko…głosem polskiego żyda do żyda amerykańskiego. Taki dialog w cudzym imieniu:)

   Poza tym gadanie w samych superlatywach o tzw. rekonstrukcji rządu czy brednie, że
   ” PIS dał narodowi pieniądze”
   Ciekawe panie Orzeł
   – skąd PIS ma te pieniądze jak nie od narodu??!!
   O agenturze rosyjskiej, obecnej w głowie pana Orła wspominać nie będę
   Bo to oczywistości!
   Przytoczę tylko haniebną wypowiedź porównującą Niemcy do Rosji

   „To Rosja ciągle jest największym zagrożeniem dla Polski
   Nie Niemcy, bo to naród negocjowalny”

   Faktycznie panie Orzeł, negocjowalność pokazali podczas 2 wś!
   ( ale skoro holokaust to my…)

   Resume:

   Klub PoRonina wypuszcza próbne baloniki
   Jak Polacy zareagują na kolejną hucpę w wykonaniu patryjotycznego rządu PIS
   I ich przyjaciół zza wielkiej wody.

   Pozdrawiam.

 14. Edgar R

  13 lutego 2018 at 16:50

  Nie wiem czy cięższa ale na pewno równie kosztowna. Na żadne wypłaty Żydom NIE MOŻNA SIĘ ZGODZIĆ. Polecam drodzy forumowicze poczytać wypowiedzi mądrych ludzi takich jak prof.Jerzy Nowak lub dr.Ewa Kurek. Pozdrawiam.

 15. m

  13 lutego 2018 at 20:10

  Ze strony postaci, którą miliony moich rodaków uznają za „wybitnego męża stanu”.
  Jak pewnie wszyscy wiemy, podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej, prezes PiS pouczył Polaków: „Dziś wrogowie Polski, można powiedzieć, że dzisiaj diabeł podpowiada nam pewną bardzo niedobrą receptę, pewną ciężką chorobę duszy, chorobę umysłu – tą chorobą jest antysemityzm. Musimy go odrzucać, zdecydowanie odrzucać”.
  Każdy rozumny człowiek wie, że nienawiść do innej nacji, narodu, jak zresztą każda inna nienawiść, jest niszcząca i zła. Nienawiść jest chorobą umysłu, bo jeśli go opanuje, wypiera z niego racjonalną refleksję i trzeźwą ocenę. W tym kontekście, nie sposób nie zgodzić się z opinią Kaczyńskiego.
  Problem zaczyna się w chwili, gdy zdamy sobie sprawę – kiedy i w jakiej sytuacji prezes PiS poucza nas o tej „oczywistej oczywistości” i uprzytomnimy sobie, jaka sugestia jest w niej zawarta.
  Kaczyński mówi wyraźnie, że to nam, a zatem Polakom, ludziom zgromadzonym na modlitwie za ofiary zbrodni smoleńskiej, „diabeł podpowiada pewną bardzo niedobrą receptę”.
  To my – Polacy, wyborcy PiS, „prawicowcy”, patrioci, mamy „zdecydowanie odrzucić chorobę antysemityzmu”.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

 16. m

  13 lutego 2018 at 20:11

  Zaskakujące, że nikt nie zapytał tego mędrca – a kiedyż to zachorowaliśmy na taką chorobę, jak ona dziś się objawia oraz nie zadał pytania najważniejszego: dlaczego Kaczyński poucza nas o „antysemityzmie”?
  Czy obecny „konflikt” ze środowiskami żydowskimi został wywołany przez objawy tej rzekomej choroby, czy mamy sobie coś do zarzucenia i wśród nas powinniśmy szukać winnych obecnego „konfliktu”?
  Można się domyślać, że Kaczyński wprost sugeruje taką sytuację,a zwracając się do nas, chce łagodzić objawy strasznej choroby, która czyni spustoszenia w relacjach z Izraelem.
  Co więcej, prezes PiS zdaje się uważać, że zjawisko „polskiego antysemityzmu” rzeczywiście istnieje, bo tylko takim przeświadczeniem wolno nam tłumaczyć fakt, że właśnie tu i teraz zdecydował się wypowiedzieć te skandaliczne słowa.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

 17. m

  13 lutego 2018 at 20:12

  Nazywam je skandalicznymi, bo mają taki sam wydźwięk, jak inne, wielokrotnie powtarzane słowa Kaczyńskiego z roku 2015 – „Nie będzie żadnej zemsty i odwetu, negatywnych emocji ani osobistych rozgrywek czy odgrywania się, żadnego kopania tych, którzy upadli”.
  Wówczas ten „mąż stanu” zdawał się nam mówić, że nasze pragnienie sprawiedliwości i nadzieja na rozliczenie winnych aktów zdrady, rozkradania Polski i ośmioletniej zapaści, to nic innego, jak pospolita „zemsta i odwet”.
  Teraz zaś, już nawet bez sugestii, Kaczyński przypisał nam „ciężką chorobę antysemityzmu”.
  Przypisał ją w chwili, gdy środowiska żydowskie opluwają nasz kraj, przypisują nam zbrodnie niemieckie i posądzają o nikczemne intencje. Zrobił to w czasie trwania zmasowanej, antypolskiej kampanii.
  Ten bohaterski polityk znalazł w sobie dość odwagi, by takimi słowami potępić urojoną chorobę „polskiego antysemityzmu”.
  Zabrakło mu jej, by choćby słowem nazwać rzeczywistego agresora i napiętnować realny antypolonizm środowisk żydowskich.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

 18. m

  13 lutego 2018 at 20:13

  W tej awanturze, a ściśle – celowej kombinacji, nie chodzi przecież o racjonalne argumenty, o dowody historyczne bądź naukowe.
  Współcześni Żydzi, którzy nic lub bardzo mało mają wspólnego ze społecznością żydowską II Rzeczpospolitej, doskonale wiedzą, że ich polscy pobratymcy byli masowo mordowani przez Niemców. Tych samych Niemców, którzy ciężkimi milionami zmyli z siebie zbrodniczą hańbę i uchodzą dziś za przyjaciół Izraela.
  A jeśli Żydzi mówią co innego lub sugerują nam złą wolę w kwestiach historycznych – znajduję dwa wyjaśnienia: robią to świadomie, chcąc w ten sposób zastraszyć Polaków i zmusić nas do ustępstw, albo są kompletnymi ignorantami.
  Problem w tym, że gdybyśmy mieli przyjąć, tak chętnie eksponowaną przez polityków PiS normę „nieporozumienia” lub „niezrozumienia” strony żydowskiej (a zatem wyjaśnienie drugie), to przecież nigdy i w ogóle nie warto byłoby dyskutować z debilami, którzy nie znają podstawowych faktów z historii własnego narodu.
  A skoro taką normę trudno uznać za racjonalną, trzeba przystać na wyjaśnienie pierwsze. To z kolei oznacza, że potrzebne są nie dyskusja i dialog – bo takich metod nie stosuje się wobec terrorystów, ale środki znacznie mocniejsze.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

 19. m

  13 lutego 2018 at 20:14

  W relacjach międzynarodowych wiele jest takich środków – od groźby usunięcia nazbyt napastliwego ambasadora, po „dyskretne sugestie” o rozmaitych utrudnieniach bądź ukróceniu cennych geszeftów i obszarów wpływu.
  W jednym lub drugim przypadku, stosowanie argumentacji merytorycznej, jest kompletnie bezużyteczne i ten, kto to robi -a tak postępują ludzie PiS, przypomina Don Kichota walczącego z wiatrakami.
  Pół biedy, gdy ośmieszają tylko siebie, ale tu ośmieszają i narażają wszystkich Polaków.
  Narażają zaś na to, że niezdolni do odparcia ataku agresora, zostaniemy na zawsze napiętnowani fałszywym mianem „antysemitów”. Skąd tylko krok do przypisania nam odpowiedzialność za zło II wojny światowej.
  Tym łatwiejsze do przypisania, że nie chcemy lub nie mamy z czego dać owych ciężkich milionów, jakimi Niemcy „odkupili” swoje winy wobec Żydów.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

 20. m

  13 lutego 2018 at 20:16

  Absurdalność tego określenia powinna być oczywista i warto się zastanowić, dlaczego Żydzi nie używają terminu brzmiącego nieco gorzej, ale w pełni adekwatnego – „antyżydowskość”. To zawładnięcie słowem „antysemityzm” przez naród, który (wg. różnych szacunków) stanowi ok 6 proc. całej populacji ludów semickich, jest zadziwiające.
  Mówienie zaś o „polskim antysemityzmie”, to już kompletna brednia i nie zmienią tego żadne pozytywne lub negatywne przykłady zachowań.
  Określenie to dlatego jest fałszywe, iż sugeruje, a wręcz narzuca, jakoby ów „antysemityzm” stanowił jakąś naszą cechę narodową i miał związek z polskością.
  A przecież nikt i nigdy nie odważyłby się powiedzieć o „polskiej antyniemieckości” lub „polskiej antyukraińskości”.
  Skąd zatem ta fałszywa zbitka słowna i dlaczego my – Polacy, mielibyśmy przypisywać sobie jakąś szczególną niechęć wobec Żydów? Dlaczego nas właśnie, którzy przez wieki żyliśmy wspólnie z Żydami, miałby wyróżniać „polski antysemityzm”?
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

 21. m

  13 lutego 2018 at 20:17

  Odpowiedzi można szukać w słowach księdza Waldemara Chrostowskiego, wybitnego biblisty, współprzewodniczącego Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Słowa te, od dawna widnieją na portalu RODAKPress: „Dawniej antysemitą był ten, kto nie lubił Żydów. Dzisiaj jest nim ten, kogo nie lubią Żydzi. Żydzi najbardziej nie lubią Polaków, a władze RP zbyt rzadko i zbyt miękko reagują na antypolskie werbalne ekscesy Żydów”.
  Sądzę, że ta bardzo trafna uwaga księdza Chrostowskiego, solidnie objaśnia „etymologiczny” fundament określenia „polski antysemityzm” i – choćby po to, by nie utrwalać tak fatalnych skojarzeń, należałoby zrezygnować z używania fałszywego zwrotu.
  Tym bardziej, że nie nam, lecz samym Żydom potrzebny jest „polski antysemityzm”. A nawet każdy inny rodzaj „antysemityzmu”.
  Kreowanie takich „wrogów” jest bardzo ważne. Nie tylko pozwala integrować własną społeczność, zadbać o silnych sojuszników i wielkie pieniądze, ale wyśmienicie umacnia przeświadczenie o własnej wyjątkowości i „wybraniu”.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/02/smolensk-zrodo-nadziei.html#comment-form

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra