Kościół

Skandaliczne twierdzenie członka Pontyfikalnej Akademii Życia: Pismo Święte wzywa do aborcji w przypadku gwałtu i aborcji eugenicznej

Niedawno powołany do Pontyfikalnej Akademii Życia rabin dr Fishel Szlajen przekonywał, że Pismo Święte uzasadnia dokonywanie aborcji w przypadku, gdy dziecko poczęło się w wyniku gwałtu, lub jeżeli wykazuje poważne upośledzenie. Tym samym wyraził stanowisko sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego.

W opublikowanym w języku hiszpańskim w InfoBae 11 lutego artykule, większość treści którego była obroną życia, rabin opisywał aborcję na życzenie jako zbrodnię, która zmieniła się w prawo. „<<Prawo decydowania o własnym ciele>> jest manipulacją i intencjonalnie ukrywa fakt, że mamy do czynienia z <<dwoma osobnymi ciałami>>” mówił, dodając jednak, iż jest rzekomo jeden przypadek, w którym Pismo Święte wzywa do aborcji

„W jednym przypadku Biblia wzywa do aborcji: kiedy życie poczętego nieubłagalnie zagraża życiu matki” napisał rabin, dodając, iż w takim przypadku życie matki jest najważniejsze.

Rabin Szlajen oparł swoją argumentację o żydowskie prawo rodef (prawo ścigającego), które, jak twierdzi, pozwala ludziom w pewnych okolicznościach zabijać tego, kto zagraża życiu innych, „nawet jeżeli nie zdaje sobie z tego sprawy”. W jego opinii przypadki anencefalii, nieodwracalnych degeneracyjnych patologii i śmiertelnych chorób są tymi, w których poczęty z pewnością umrze i są przypadkami, w których „aborcja jest dopuszczalna”.

Jego zdaniem podobnie jest w przypadku, kiedy kobieta pocznie w wyniku gwałtu, jako że – jak przekonywał – „kontynuowanie ciąży naraża ją na poważne psychofizyczne ryzyko”.

Pochodzący z Argentyny rabin Szlajen pełni funkcję dyrektora Departamentu Kultury Centrum Społeczności Żydowskiej AMIA w Buenos Aires. Jednocześnie wykłada na wydziale filozofii Uniwersytetu w Buenos Aires.

Był jednym z dwóch rabinów powołanych przez papieża Franciszka do Pontyfikalnej Akademii Życia w czerwcu 2017 roku – wówczas po raz pierwszy dołączyli do tego gremium rabini. Drugi z rabinów, Avraham Steinberg, oświadczył – o czym poinformowała gazeta „The Catholic Herald” – że nienarodzone dzieci przed czterdziestym dniem życia „nie posiadają statusu człowieka”, natomiast po 40 dniach życia posiadają „ograniczony status człowieka”.

Innym wspierającym aborcję członkiem Pontyfikalnej Akademii Życia jest anglikański pastor Nigel Biggar, który – będąc „teologiem moralnym” – dopuszcza aborcję do 18 tygodnia życia.

Tymczasem Kościół katolicki w sposób niepozostawiający pola dla wątpliwości potępia aborcję jako zbrodnię, tłumacząc jednocześnie dlaczego. W Katechizmie Kościoła Katolickiego (2270) czytamy: „Życie ludzkie od chwili poczęcia powinno być szanowane i chronione w sposób absolutny. Już od pierwszej chwili swego istnienia istota ludzka powinna mieć przyznane prawa osoby, wśród nich nienaruszalne prawo każdej niewinnej istoty do życia (Por. Kongregacja Nauki Wiary, instr. Donum vitae, I, 1)”.

Kolejny rozdział (KKK 2271) jest równie jednoznaczny: „Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. Nauczanie na ten temat nie uległo zmianie i pozostaje niezmienne. Bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel lub środek, jest głęboko sprzeczne z prawem moralnym”.

„Bóg… Pan życia, powierzył ludziom wzniosłą posługę strzeżenia życia, którą człowiek powinien wypełniać w sposób godny siebie. Należy więc z największą troską ochraniać życie od samego jego poczęcia; przerwanie ciąży, jak i dzieciobójstwo są okropnymi przestępstwami” zwraca uwagę konst. Gaudium et spes (51).

Magisterium Kościoła katolickiego nie pozostawia w tym przypadku miejsca na kompromis. Pozostaje zatem zupełnie niezrozumiałe, dlaczego wszyscy trzej zwolennicy aborcji nie zostaną z Pontyfikalnej Akademii Życia relegowani w trybie dyscyplinarnym?

Źródło: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. wiedzmin

  13 lutego 2018 at 13:19

  W diabelskim Talmudzie!!!

  • prawo

   13 lutego 2018 at 20:01

   Czy żyd zawsze musi tak mówić żeby nie było wiadomo o co mu chodzi?
   Czy żyd musi mówić Talmudem czy jest to skutek rozpowszechnionej wśród nich choroby Taya-Sachsa?

   Po pierwsze to za żydami i ich durnymi, wydumanymi „teoriami” nie nadążysz choćbyś chciał. Powszechnie wiadomo, że żydzi to najgłupszy narodek na świecie. Dowodem na to jest powszechnie znany a przez nikogo nie dostrzegany fakt-dowód, że żydzi przez 2000 lat(!) nie rozpoznali prawdziwego Zbawiciela Jezusa Chrystusa i Maryji matki Bożej, których to rozpoznają nawet małe, niepiśmienne dzieci jak w Fatimie, Lourdes, la Salette czy Gietrzwałdzie. To są dekle. Wyjątkowo tępe i stąd te „błyskotliwe” teorie ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy jest oczywiście „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).
   To są brednie dla jeszcze głupszych szabes-gojów. Nie ma ani jednego dowodu na te brednie mośka Darwina w odróżnieniu od tysięcy dowodów na zaistnienie potopu ok. 4400 lat temu.

   Żydzi tak mają. To jest powodowane u nich chorobą Taya-Sachsa (gangliozydoza GM2).
   Choroba Tay-Sachsa to rzadka choroba genatyczna o charakterze spichrzeniowym. W jej przebiegu dochodzi do odkładania się gangliozydu GM2 w komórkach mózgu. Jest to substancja lipidowa, a przyczyną jej spichrzania jest upośledzenie lub brak wydzielania β-heksozaminidazy, która rozkłada gangliozyd GM2. Jest to choroba występująca w populacji Żydów Aszkenazyjskich.
   Ustalono, że mutacja i jej dziedziczenie jest spowodowane bliskie pokrewieństwo rodziców dziecka np. małżeństwa między kuzynostwem, wujem a siostrzenicą.

 2. gazetawarszawska.com

  13 lutego 2018 at 13:24

  1-M. Miszalski: Żydowski rasizm w decydującym natarciu.2-Ustawa o IPN na tle geopolityki.3-Polska nadal jest państwem teoretycznym – widziane z USA.

 3. hansje

  13 lutego 2018 at 13:53

  Słuchać hadko…

 4. MacGregor

  13 lutego 2018 at 13:55

  Ależ bardzo dobrze – niech skretyniały papież Franciszek powoła jeszcze więcej rabinów do tej Akademii

  • Hania

   13 lutego 2018 at 14:02

   Też tak uważam
   Mam serdecznie dosyć tej watykańskiej szopki
   Całowanie zydów po rękach
   ( dosłownie)
   Umywanie nóg islamskim kobietom
   I to niejednoznaczne nauczanie, jestem ZA, a nawet Przeciw
   Ohyda.

  • prawo

   13 lutego 2018 at 20:02

   Papieżem jest Benedykt XVI.

  • zzot

   14 lutego 2018 at 11:41

   To jest tylko biskup Rzymu, papieżem jest Benedykt XVI. Bergolio to lewak.
   https://www.youtube.com/watch?v=sEZ7jhz2iwE -cała prawda

 5. realista

  13 lutego 2018 at 15:19

  Skandaliczny jest obecny pontyfikat Franciszka, który wywrócił do góry nogami papieską akademię życia.

 6. michu

  13 lutego 2018 at 15:59

  Kogo w swoich szeregach mają watykańskie akademie niedawno pokazał ks prałat Charamsa

 7. stevan

  13 lutego 2018 at 16:54

  Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy. Po co kobieta ma się męczyć z psychopatycznym dzieckiem z gwałtu. Lub też chorym, z wadami. Niektórzy nawet mówią, że to nie są dzieci Boga, lecz Szatana. Bo Bóg nie tworzy przecież rzeczy niedoskonałych. Zamiast zabraniać aborcji produktów wadliwych, może zacząć wreszcie karać matki pijące i palące. Tak samo takich ojców. Niech przeciwnicy aborcji najpierw za to się wezmą. To ma priorytet.

 8. Stonka Ziemniaczana

  13 lutego 2018 at 20:38

  Polecam artykuł wiele wyjaśniający.
  https://gloria.tv/article/UYb47JFq4LpB3uLxgJeGEJoXM

 9. Barbara

  14 lutego 2018 at 13:22

  A jak nazwać Polaków (?), w tym kilkudziesięciu posłów z PiS-u, którzy chcieli przepchnąć do Komisji projekt ustawy aborcyjnej, która m.in. zawierała:
  – legalną i opłacaną przez podatników aborcję na życzenie do 12 tyg. życia dziecka
  – legalną aborcję w niektórych wypadkach w dniu porodu, o ile dziecko nie zostanie jeszcze urodzone
  – prawo do decydowania o aborcji przez nieletnią bez udziału rodziców
  – prawo do opłacanej przez podatników antykoncepcji, również dla dzieci od 13 roku życia i bez zgody rodziców
  – zakaz demonstrowania sprzeciwu do ustawy
  – karę więzienia za głoszenie poglądów o szkodliwości aborcji albo zmierzających do przekonywania, aby jej nie wykonano oraz karę więzienia za głoszenie poglądów o szkodliwości antykoncepcji

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra