Z kraju

Władysław Frasyniuk aresztowany i… zwolniony

W środę około godz. 6.00 Policja na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymała Władysława Frasyniuka. Skutego kajdankami zawieziono na przesłuchanie, by… po dziesięciominutowym wywiadzie wypuścić na wolność.

„Funkcjonariusze działali zgodnie z prawem, z zachowaniem godności osobistej zatrzymanego. Po zakończonych czynnościach w prokuraturze został zwolniony” napisał rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji w specjalnie wydanym oświadczeniu, odpierając pojawiające się zarzuty o zatrzymanie z naruszeniem prawa.

„Wszystkie czynności podjęte wobec Władysława Frasyniuka zostały wykonane zgodnie z prawem. Policjanci realizowali zarządzenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymanemu została przedstawiona podstawa prawna czynności. Policjanci pouczyli go także o przysługujących prawach. Użycie kajdanek wynika z obowiązujących przepisów dotyczących doprowadzenia osoby zatrzymanej. Wszelkie procedury zostały zachowane. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji realizujący zatrzymanie Władysława Frasyniuka działali z zachowaniem jego godności osobistej. Po zakończonych czynnościach w prokuraturze został zwolniony” tłumaczył.

Zatrzymanie miało związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Wówczas uroczystości zakłóciło kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród blokujących przemarsz znajdował się również Władysław Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut „przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia”. Frasyniuk notorycznie nie stawiał się na przesłuchania w prokuraturze. Teraz z kolei odmówił składania zeznań i podpisania protokołu przesłuchania.

O swoim zatrzymaniu, już po zwolnieniu, Władysław Frasyniuk chętnie opowiedział Gazecie Wyborczej, w którym twierdził, iż jest to proces polityczny (ilustracja: print screen z tej rozmowy). – Zatrzymanie mojej osoby można traktować jako przykład państwa bezprawia – stwierdził, dodając, iż państwo za rządów PiS jest opresyjne i łamie konstytucyjne prawa obywateli [sic!].

Źródło: KGP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Kwal

  14 lutego 2018 at 11:18

  Te zarzuty wobec Frasyniuka to kolejna bzdura dla Polaków, żeby mieli się czym fascynować. Przekręty tego pana znane są we Wrocławiu. Przede wszystkim „niezależna” prokuratura powinna wyjaśnić jak można jednym susem z kierowcy autobusu MPK we Wrocławiu stać się Biznesmenem. Poza tym prokuratura oczywiście „niezależna” zająć się również majątkiem tego pana tzn. sprawą 80 milionów zł „Solidarności”…a przy okazji trzeba by tez zainteresować się następną „legendą” „Solidarności” panem Piniorem…skoro prawo ma być jednakowe dla wszystkich.

  • prawo

   14 lutego 2018 at 12:47

   Trzeba fikać na zamówienie jak się maczało łapki w dwóch kanałach, którymi płynęła forsa z AFL-CIO, CIA, Watykanu i prywatnych darczyńców w latach ’80. Było jej kilka miliardów $ a wiedza o tym kto ją w większości rozkradł i gdzie schował pozwala bezpiece do dzisiaj trzymać tych drobnych cwaniaczków, rożnych „bolków”, króciutko za uzdeczki. To jest tylko jeden z przykładów.

 2. Krzysztof muszka

  14 lutego 2018 at 12:15

  Pan Frasyniuk ,albo inaczej Rozencwajc nie stoi ponad prawem.Jak wiemy prowadzi dużą firme przewozową.Jakiś czas temu do prokuratury zgłosił sie jego były zieć i poinformował że setki tirow Frasyniuka przekraczały Polską granice bez uiszczenia należnego cła.Po jakimś czasie dostał wezwanie do prokuratury,gdzie postawiono mu zarzut znecania sie nad byłą żoną.Zieć twierdzi że zrobiono to po to aby przykryć jego zgłoszenie,bo z byłą żoną rozstał sie za porozumieniem stron i było to 3 lata wcześniej.Mało tego.Były Wrocławski prokurator Czyżewski twierdzi że w luksusowej Wrocławskiej willi znanego Wiedeńsko- Wrocławskiego gangstera Jeremiasza Barańskiego– Baraniny( to on zlecił zamordowanie byłego ministra sportu Debskiego) odbywały sie huczne przyjecia na ktorych bywali i Frasyniuk i Schetyna.Jego rodacy rządzili tym krajem prawie 25 lat.Bezpośrednio i z drugich rzedow siedzeń.Skutki tych Żydowskich rządow widzimy jak na dłoni.Afera goniła afere.Nie mogą sie pogodzić z tym że Polska wyrwałą sie z ich łąp.Nie pomogły proby zamachu stanu( grudzień pod sejmem) Nie pomogły tym razem ich poteżne media( TVN).Jest nadzieja że wreszcie odzyskamy nasz kraj.Wbrew pozorom ja sie nie boje ich potegi,czy niszczenia przez UNIE.Ja najbardziej sie boje totalnej głupotyi nikłej wiedzy wielu moich rodakow.To jest dla Polski najwieksze zagrożenie.

 3. prawo

  14 lutego 2018 at 12:51

  Nie „Rozencwajc” tylko „Rotenschwanz”. Rotenschwanz po niemiecku znaczy bowiem tyle, co Czerwony Ch…j”.
  Patrz szczegóły w: „Męczeństwo Władysława Frasyniuka” pana Stanisława MICHALKIEWICZA
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3958

 4. jok

  14 lutego 2018 at 23:20

  To o to chodzi? Że się nie stawiał? Myślałem (oj naiwny, naiwny), że może coś z „repertuaru” wspomnianego w
  Przy absolutnym braku sympatii do niego, wręcz minusie – to się chyba w takich przypadkach jakiś, nawet duży mandat powinno dać, tj. w postępowaniu administracyjnym bez przewodu sądowego, jak chce niech się „odwołuje do sądu .. grodzkiego.

  Oczywiście mówię teoretycznie, jak moim zdaniem mniej więcej mogłoby być i że byłaby to kara adekwatna do wykroczenia (a tu nie wiem dlaczego, jest podejrzenie o popełnienia przestępstwa chyba, skoro prokurator – fakt, nie wiem też wszystkiego), a nie jak to jest w „prawie”.
  Prawdopodobnie „prawnie” mandat jest „wręczalny” natychmiast w trakcie ujawnienia wykroczenia, a jak to .. dalej

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra