Z zagranicy

Oskarżony o korupcję Benjamin Netanyahu nie ustąpi ze stanowiska

Premier Izraela Benjamin Netanyahu, któremu organy ścigania postawiły zarzut korupcji, nie ustąpi ze stanowiska mimo nacisków ze strony partii opozycyjnych, aby to uczynił.

Izraelska policja poinformowała we wtorek, że istnieje wystarczająca ilość dowodów na to, że Netanyahu brał łapówki, defraudował pieniądze i dopuścił się ujawnienia informacji, do których ujawnienia nie miał prawa.

Ostateczna decyzja o postawieniu premiera w stan oskarżenia należy do prokuratora generalnego. Proces może zająć tygodnie, a nawet miesiące.

Polecenie wystawienia aktu oskarżenia wywołało wśród opozycyjnych polityków żądania ustąpienia przez Netanyahu ze stanowiska oraz z przewodniczenia Partii Pracy. Urzędującego premiera wezwał do dymisji m.in. Avi Gabbay i Jair Lapid, który przewodzi opozycyjnej Yesh Atid.

– Ktoś z postawionymi mu takimi zarzutami, spośród których większości nawet nie zaprzecza, nie może nadal sprawować funkcji premiera z całą idącą za tą funkcją odpowiedzialnością za bezpieczeństwo oraz dobrobyt obywateli Izraela – oświadczył Lapid.

Z kolei dla Gabbaya „jest oczywiste, że należy rozpisać nowe wybory”. – Ten rząd nie może dłużej sprawować władzy – stwierdził, dodając, iż „jest to rząd kultury korupcji”.

Jednakże Benjamin Netanyahu ustępować nie zamierza, odpierając jednocześnie oskarżenia o korupcję. – Jestem pewien, jak zresztą zawsze byłem pewien, i nic się w tej materii nie zmieniło, że prawda ujrzy światło dzienne i z tych zarzutów nic nie zostanie – powiedział, dodając, iż po lekturze raportu z rekomendacjami postawienia mu zarzutów, stwierdza, iż „jest w nim tyle dziur co w szwajcarskim serze”. Zapewnił przy tym, że obecna koalicja jest stabilna. – Nikt z nas nie zamierza rozpisywać nowych wyborów. Będziemy kontynuowali naszą pracę dla dobra izraelskich obywateli aż do końca kadencji – zapowiedział.

Przez ostatnie kilka miesięcy tysiące Izraelitów urządzało cotygodniowe manifestacje przed domem prokuratora generalnego Avichai’a Mandelblita, domagając się postawienia Netanyahu w stan oskarżenia.

Źródło: Press TV

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. KRAKA

  14 lutego 2018 at 17:58

  No cóż- jaki „pan” taki kram. Widać w tym kraju to norma- nie przeszkadza…

 2. słowianin

  14 lutego 2018 at 17:58

  Antysemita!!!

 3. gazetawarszawska.com

  14 lutego 2018 at 18:01

  Terror żydo – islamu w Polsce.

 4. wolna-polska.pl

  14 lutego 2018 at 18:03

  Ukraina to teraz judeoukraina.

 5. OBAT SIPILIS DE NATURE

  15 lutego 2018 at 08:10

  This article is very interesting.
  Please visit my blog page to exchange information
  Thank you buddy.

 6. Przebudzcie sie!!!

  15 lutego 2018 at 09:11

  Jaki Pan taki kram !!! Pewnie za ta korupcja stoi Marsz Niepodleglosci lub ONR. Pseudo dziennikarzyny glownego nurtu scieku medialnego pewnie juz ukladaja scenariusz zrzucenia winy na kogos innego (innej nacji).

 7. hansje

  15 lutego 2018 at 10:11

  No, byłoby co najmniej dziwne, gdyby ustąpił 🙂
  Chyba wszyscy Ci (w Izraelu), którzy domagali się tego, nie maja po kolei 🙂
  Netanjahu – i ustąpić 🙂
  On ma na sumieniu takie zbrodnie, że zwykła korupcja, to maleńki Pikuś 🙂 ..
  CHYBA, że to amerykańska żydownia zaczyna mu tam mącić, na jego własnym podwórku 🙂 ..
  Wtedy – POPIERAM ! 🙂
  Tak, jak oni rozgrywają NAS – przeciwko Ukrainie i ukrainę przeciwko nam – niech spotka to samo też i żydków… Na ich własnej zasadzie – oko – za oko…

 8. Pierwszy GATUNEK żydów WYGANIA z Izraela 2-gatunek żydów czyli ruskiego pochodzenia !

  15 lutego 2018 at 10:22

  Ostatnio liberalni LEWACCY żydzi takiego pokroju jak ten oszust, złodziej i awanturnik Netanyahu masowo WYGANIAJĄ lub DEPORTUJĄ „konserwatywnych żydów” pochodzenia rosyjskiego(nazywanych w Izraelu tzw. „1% żydami”) którzy mieszkają w Izraelu.
  Ci LEWACCY liberalni żydzi co się uważają za 100% żydów w Izraelu mają za złe tym żydom pochodzenia rosyjskiego(tzw. 1% żydów), którzy osiedlili się w Izraelu po 1990 roku, że jakoby nie są w 100% LOJALNI wobec państwa Izrael i mają sympatie do Rosji, NIE popierają SABOTAŻU wobec państwa Rosja przez żydów, którzy POZOSTALI w Rosji co się ZŁODZEIEJSKO „uwłaszczyli” na państwowym majątku byłego ZSRR.
  Ci żydzi pochodzenia rosyjskiego zamieszkali w Izraelu są tam nazywani tzw. „1% żydami”, co NIE popierają SABOTAŻU Rosji przez tych jakoby żydów 100% co pozostali w Rosji i RABUJĄ Ruskich, a także usiłują przewrócić do góry nogami Rosję organizując w Rosji „kolorowe rewolucje” z V Kolumnę żydów oligarchów w Rosji usiłujących PRZEJĄĆ władze na Kremlu. Teraz ci 100% żydzi oligarchowie zamieszkali w Rosji atakują zajadle W.Putina tak aby przegrał w marcu wybory prezydenckie w Rosji, a prezydentem Rosji został jakiś WYLANSOWANY żyd rosyjski przyjazny Izraelowi.
  Czyli sytuacja jest ANALOGICZNA jak to jest w Polsce, że żydy zamieszkali w III RP z polskim obywatelstwem prowadzą otwarty SABOTAŻ interesów etnicznych Polaków ale zdołali PRZEJĄĆ władzę w 1989 roku w III RP trzymając tą władzę do DZISIAJ!
  Zatem etniczni Polacy w Polsce powinni DEPORTOWAĆ z Polski tzw. „1% polskich obywateli”- czyli faktycznie ŻYDÓW zamieszkałych w Polsce, którzy NIE są LOJALNI wobec Państwa Polskiego, czyli aktywistów żydo-fili z gangów KOD, PO i PiS.
  Pomiędzy żydami pochodzenia rosyjskiego zamieszkałymi w Izraelu toczy otwarta walka o władzę z pozostałymi LEWACKIMI liberalnymi żydami, co WARTO obserwować za pomocą Internetu oraz licznych informacjach zamieszczonych na YouTube.
  Warto się zapoznać z opiniami dotyczących toczących się KONFLIKTÓW pomiędzy „100% żydami” z Izraela ale którzy są też pochodzenia rosyjskiego z żydzi pochodzenia rosyjskiego uważanych w Izraelu za „1% żydów” których ostatnio WYGANIAJĄ z Izraela za nie 100% lojalność wobec Izraela:
  „Гои в Израиле, в чем суть проблемы, мое мнение на тему” :
  https://www.youtube.com/watch?v=RhGX41_-DEU&feature=youtu.be

  • Ruski żyd wyjaśnia jak KOŃCZY się "izrael" który zostanie PRZENIESIONY do Polski i ukrainy po SAKASOWANIU tych krajów !

   15 lutego 2018 at 10:34

   Oto jak ruski żyd, który wyjechał z Izraela i opowiada jak faktycznie traktują ruskich 1% żydów w Izraelu:
   „Почему нужно валить из Израиля. С новым израильским годом”.

   https://www.youtube.com/watch?v=AqQGCSa6q4A

   Takich relacji o faktycznym życiu w Izraelu ruskich DYSKRYMINOWANYCH żydów jest całe mnóstwo na YouTube.

   • Warto obserwować WALKĘ o władze w Rosji pomiedzy ruskimi żydami i etnicznymi Ruskimi!

    15 lutego 2018 at 10:48

    Wyjaśnienie jakie są plany zlikwidowania Polski i Ukrainy, a na ich miejscu ustanowienia nowego Izraela 2:

    Новое государство Израиль будет на Украине (Жириновский+Данилов)
    https://www.youtube.com/watch?v=59TEZKcxoP0
    Rusofobiczna GŁUPOTA polska w III RP a tym prawy.pl wszystkie opinie dostępne na internecie w j.rosyjskim traktuje jako „ruską propagandę” co jest błędnym podejściem.
    Należy w Polsce dokładnie śledzić WALKĘ o władzę w Rosji pomiedzy konserwatywnymi żydami i lewacko-liberlnymi żydami w Rosji.
    Etniczni Rosjanie walczą z obydwoma gatunkami żydów panoszących się w Rosji IDENTYCZNIE jak żydy panoszące się w III RP. Z tych ich sporów politycznych bardzo dużo się można dowiedzieć co faktycznie się dzieje w Izraelu i Rosji.

 9. Statystyczny

  17 lutego 2018 at 12:29

  Sprawa bliźniaczo podobna do warszawskiej bufetowej,tez brała łapówki i tez nie ustąpiła

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra