Polskość

Dlaczego Federacja Rosyjska jest reinkarnacją ZSRR? -cz.1

W dniu 8 marca 1983 roku prezydent Ronald Reagan powiedział, że „komunizm to kolejny smutny, dziwaczny rozdział historii ludzkości, którego ostatnie stronice piszą się teraz.” („Evil Empire” Speech by President Reagan https://youtu.be/FcSm-KAEFFA ). Była to zapowiedź nader optymistyczna, o czym świadczą chociażby dziwne błędy popełnione przez Stany Zjednoczone w polityce antykomunistycznej po odejściu Reagana, skutkujące m.in. załamaniem się wiary Słowian w dobre intencje przywódców świata zachodniego oraz zupełnym upadkiem Rosji w dobie prezydentury Jelcyna, czyli w okresie, gdy wpływy Zachodu były tam największe w historii, co powinno przynieść – jak oczekiwano – raczej skutki pozytywne i uzdrawiające.

Niedługo minie 35 lat od wspomnianego wystąpienia Reagana, w którym potępił on sowieckie „imperium zła”, a za rok minie 30 lat od tzw. okrągłego stołu, czyli od rzekomego zwycięstwa Polaków nad komunizmem w Polsce. Rosjanie będą obchodzili podobną rocznicę w sierpniu 2021 roku, czyli w dwa i pół roku po nas. Obydwa narody są raczej w minorowych nastrojach, skoro bez przerwy borykają się ze swoją „nadbudową”, recydywą socjalizmu, bezrobociem, biedą, katastrofą demograficzną, kurczeniem się wpływów swej kultury i zasięgu języka, a ponadto muszą finansować bezsensowną politykę: „armaty (i rakiety) zamiast masła”.

Polska, pomimo uzbrajania się w przeróżne „caracale” [1] i drastycznych podwyżek cen żywności (np. wędlin, jabłek, jajek i masła), doszła już do takiego stanu, jaki miała we Wrześniu 1939 roku: Żydzi europejscy (w tym także rosyjscy) prowadzą nieskrywaną politykę antypolską, państwo polskie walczy na swoim podwórku z komunizmem (a przynajmniej z jego widocznymi symbolami), Wojsko Polskie – jeśli wierzyć gen. Skrzypczakowi [2] – jest w „bardzo kiepskim” stanie i nie ma „skutecznego uzbrojenia” do odparcia „choćby agresji ze strony Rosji”, choć, oczywiście, „duch w armii jest bardzo dobry”, podobnie jak przed upadkiem II RP.

Armia Rosji musi być natomiast w opłakanym stanie moralnym i politycznym, skoro tamtejsze władze zmuszone są uzgadniać wszelkie swoje operacje wojenne z Ameryką i zdecydowały się nawet na przywrócenie instytucji politruka [3].

Podobnie jest z wielonarodowym społeczeństwem rosyjskim, które od lat było przekonywane o konieczności zaciskania pasa dla sfinansowania rozbudowy sił kosmicznych, nuklearnych i konwencjonalnych, a obecnie okazało się, że „dienieg niet” i trzeba będzie pozostać daleko w tyle za armią amerykańską, a wkrótce pewnie i chińską.

Na domiar złego, klasa rządząca Rosją zdolna jest ponoć do obrony jedynie własnego interesu, którego nie można utożsamiać z interesem gnębionego i okradanego przez nią ruskiego narodu i państwa rosyjskiego, które najzwyczajniej „gnije”.

Takie stanowisko prezentuje np. przedstawiciel współczesnego ruskiego nacjonalizmu, Jegor Pogrom (zob. tekst poniżej), pod którym to pseudonimem występuje zdecydowany przeciwnik systemu putinowskiego, Sowdepii, komunizmu i neostalinizmu, propagator nie tylko ogólnego hasła „Rosja dla Ruskich”, ale i „sprawiedliwości” rozumianej jako „władza dla Ruskich, pieniądze dla Ruskich, wszystkie media dla Ruskich” [4], redaktor cieszącego się dużą popularnością (i dlatego już zablokowanego na terytorium FR [5]) portalu „Sputnik i Pogrom” – moskwianin Jegor Proswirnin (Егор Просвирнин).

Ten stosunkowo młody działacz i publicysta, który krytykuje władzę i opozycję, a przed rokiem odciął się nawet od współpracy z „Ogólnorosyjskim Ruchem Narodowym” (ros. ОРНД – ORND) płk. rez. GRU Igora Girkina (nazywanym przez Proswirnina „Ogólnokomunistycznym Ruchem Striełkowa” [4]), nakreślił w swoim listopadowym tekście sytuację państwa i społeczeństwa rosyjskiego tak niewesoło, że odnosi się wrażenie, iż Reaganowe „imperium zła” wciąż jeszcze żyje, i to także, niestety, dzięki Zachodowi [6].

Po lekturze tego tekstu nasuwa się porównanie dziwnego losu Polaków-Słowian i Słowian-Ruskich, i jeszcze bardziej dziwi to, że próba powiedzenia kilku zdań prawdy o Rosji na Prawy.pl [7] wywołała tu również komentarze nazywające (niesłusznie!) krytykę postępowania władz putinowskich i krytykę sytuacji w tym kraju „rusofobią” i „odchyleniem antyrosyjskim” [8].

– Jest akurat odwrotnie, bo tzw. postkomunizm w Rosji dawno już powinien przejść do historii, a władza (również ekonomiczna) powinna tam należeć do ruskiego narodu, a nie do owijającego się w prawosławne i czerwone chorągwie reżimu „czekistów-socjalistów”, opierającego się – jak podkreśla nie tylko Proswirnin – na wyrachowanym pobłażaniu Zachodu i na nie-słowiańskich ludach z obrzeży FR.

Czytając tekst Jegora Pogroma musimy pamiętać, że zmiana „gnijącego” systemu w Rosji leży nie tylko w interesie samych Rosjan, w tym zwłaszcza Słowian, Ruskich, ale także w interesie narodu polskiego, w interesie Słowian znad Wisły. Utrzymywanie się bowiem tej nieznośnej sytuacji, gdy jedni i drudzy nastawiani są wrogo do siebie przez obce im siły i nie współpracują pokojowo dla własnego dobra, lecz zmuszani są do nadmiernej rozbudowy armii i kupowania od Ameryki i Izraela [9] kosztownych broni, mogących wcześniej czy później przynieść im zagładę – jest nie do zaakceptowania.

Pokładanie nadziei na bezpieczną przyszłość w wyścigu zbrojeń, którego Polakom nie dadzą przecież wygrać [10], czy w lansowanej przez niemiecką propagandę podstępnej koncepcji „armii europejskiej” [11], albo w „przeniesieniu wojsk USA z Niemiec do Polski” [12] – jest po prostu błędem.

Nie będzie lepszej gwarancji bezpieczeństwa dla Polski, aniżeli likwidacja totalitarnych, socjalistycznych tendencji w państwie rosyjskim, odzyskanie podmiotowości przez naród Ruski i ustanowienie między naszymi narodami przyjaznej współpracy, bazującej na prawdzie, życzliwym dialogu i zasadach personalizmu.

„Jaki więc jest nasz kurs? Czy cywilizacja musi zginąć w atomowej pożodze? Czy wolność ma zgasnąć w cichym, zabójczym układzie ze złem totalitaryzmu?” – pytał w tymże samym 1983 roku prezydent Reagan i odpowiadał: „Pora zacząć wielką pracę na rzecz najlepszego – krucjatę wolności, której następne pokolenie poświęci swoją wiarę i hart ducha. W imię pokoju i sprawiedliwości, podążajmy ku światu, gdzie wszyscy ludzie będą wreszcie mieli swobodę kształtowania swojego losu.” [13].

Wydaje się, że o tym właśnie pisze w swoim tekście Jegor Pogrom.

Przypisy:
[1] – Zob.: Skandal we francuskiej armii! Aż 75 proc. caracali uziemionych, bo naprawy zbyt drogie http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-we-francuskiej-armii-az-75-proc-caracali-uziemionych,nId,2477176 (13.12.2017); Schreckensszenario: Im Kampf ist der Leopard 2 gegen russische Panzer chancenlos (Scenariusz sądnego dnia: W walce przeciwko rosyjskim czołgom niemieckie Leopardy 2 są bez szans) http://www.focus.de/politik/munition-zu-schwach-im-kampf-ist-der-leopard-2-gegen-russische-panzer-chancenlos_id_4639530.html (16.09.2015); Mazur: MON kupi nieistniejące rakiety http://biznesalert.pl/mazur-mon-kupi-nieistniejace-rakiety/ (24.05.2017). A także: Rafał Lesiecki, MON: obie baterie Patriot w 2022 r. http://www.defence24.pl/wisla (06.02.2018); Howard B. Bromberg, Błędy w myśleniu o modernizacji Patriotów http://www.rp.pl/Opinie/301229904-Bledy-wmysleniu-omodernizacji-Patriotow.html (23.01.2017).
[2] – Gen. Waldemar Skrzypczak: kondycja armii jest bardzo kiepska https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-waldemar-skrzypczak-kondycja-armii-jest-bardzo-kiepska/wzndmqt (10.02.2018).
[3] – Rosja i USA nie będą sobie deptać po odciskach? Powstanie „kanał” kontaktów ws. działań w Syrii https://www.tvp.info/21926183/rosja-i-usa-nie-beda-sobie-deptac-po-odciskach-powstanie-kanal-kontaktow-ws-dzialan-w-syrii (01.10.2015); Rosja chce przywrócić instytucję politruka w armii http://prawy.pl/65576-rosja-chce-przywrocic-instytucje-politruka-w-armii/ (08.02.2018).
[4] – Егор Погром, Годовщина создания Движения Стрелкова. Их курс – коммунизм! (Jegor Pogrom, Rocznica utworzenia Ruchu Striełkowa. Ich kurs to komunizm!) https://sputnikipogrom.com/russia/65168/k25-is-over/ (23.01.2017).
[5] – „Спутник и Погром” заблокировали за пропаганду национальной розни („Sputnik i Pogrom” zablokowany za propagowanie niezgody narodowej) https://www.youtube.com/watch?v=0s_QT-C_k1w (06.07.2017); Генпрокуратура потребовала заблокировать сайт „Спутник и Погром” (Prokuratura generalna zażądała zablokowania strony „Sputnik i Pogrom”) https://www.svoboda.org/a/28599053.html (06.07.2017).
[6] – Nie chodzi tu tylko o kwestie ekonomiczne, w tym transfer zaawansowanych technologii dla przemysłu wydobywczego i budownictwa szlaków przesyłowych paliw, ale przede wszystkim o zbrojenie potencjalnego przeciwnika przez Zachód. Zob.: Juliusz Sabak, Zachód zarabia miliardy na zbrojeniu Rosji http://www.defence24.pl/zachod-zarabia-miliardy-na-zbrojeniu-rosji (05.03.2014); Maciej Kucharczyk, Jak Zachód zbroi Rosję w imię przyjaźni i zarobku https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/jak-zachod-zbroi-rosje-w-imie-przyjazni-i-zarobku,152485.html (18.11.2010); Izrael uzbroi Rosję. Umowa podpisana https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izrael-uzbroi-rosje-umowa-podpisana,145188.html (06.09.2010). Przypomina to, niestety, sytuację z okresu międzywojennego.
[7] – Grzegorz Grabowski, Samobójcza idea powrotu do socjalizmu http://prawy.pl/65254-samobojcza-idea-powrotu-do-socjalizmu/ (03.02.2018); Grzegorz Grabowski, Propaganda Putina w pierwszym szeregu walczących z Polską http://prawy.pl/65528-propaganda-putina-w-pierwszym-szeregu-walczacych-z-polska/ (07.02.2018).
[8] – Komentarz (8 lutego 2018 at 10:09): „Arkadiusz Miksa: Widzę, że oprócz Bodakowskiego, niestety prawy.pl dorobił się jeszcze jednego publicysty z trwałym odchyłem antyrosyjskim.” – http://prawy.pl/65528-propaganda-putina-w-pierwszym-szeregu-walczacych-z-polska/ (07.02.2018).
[9] – Zbigniew Lentowicz, Czy izraelska broń trafi do polskich arsenałów http://www.rp.pl/Przemysl-Obronny/302029925-Czy-izraelska-bron-trafi-do-polskich-arsenalow.html (03.02.2018).
[10] – Jakub Pawłowski, Czołg dla Polski bez udziału polskiego przemysłu? http://www.defence24.pl/czolg-dla-polski-bez-udzialu-polskiego-przemyslu- (13.02.2018).
[11] – Andreas Noll, Długa i okrężna droga ku armii europejskiej http://www.dw.com/pl/długa-i-okrężna-droga-ku-armii-europejskiej/a-42554107 (12.02.2018).
[12] – „Trump powinien przenieść wojsko USA z Niemiec do Polski” https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,30550,trump-powinien-przeniesc-wojsko-usa-z-niemiec-do-polski.html (08.02.2018).
[13] – Przemówienie Ronalda Reagan’a o „Imperium zła” – czerwiec 1983, brytyjska Izba Gmin http://stosunki-miedzynarodowe.pl/teksty-zrodlowe/przemowienia/1126-przemowienie-ronalda-reagan-a-o-imperium-zla-czerwiec-1983-brytyjska-izba-gmin

Na zdjęciu: Jegor Proswirnin

 

Link do części 2:

Dlaczego Federacja Rosyjska jest reinkarnacją ZSRR? -cz.2

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

  1. Soroka

    17 lutego 2018 at 10:21

    To nie jest żadna reinkarnacja! To jest po prostu Rosja, która zawsze w swoim istnieniu była taka sama, tylko głosiła różne hasła wiodące. Najpierw był święty car, potem była święta „władza ludu”, a teraz jest święta „demokracja”,ale Rosja zawsze ta sama. Inna Rosja, to śmierć Rosji.

  2. wolna-polska.pl

    17 lutego 2018 at 11:37

    1-Uzupełniająca informacja na temat „ostatniego boju” „CZWK Wagner”.2-Żałoby nie będzie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra