Z zagranicy

Dagestan: liczne ofiary przy wejściu do cerkwi

Docierają do nas tragiczne doniesienia o ataku w Dagestanie. Do zdarzenia doszło przed cerkwią, gdy mężczyzna otworzył ogień do tłumu. Naocznymi świadkami zdarzenia byli wierni, którzy przybyli na modlitwę – w tym matki z małymi z małymi dziećmi oraz osoby starsze. -„Myślę, że to Bóg nas ocalił, bo napastnikowi nie udało się wejść do cerkwi” – powiedziała jedna z kobiet, której udało się uciec z miejsca zdarzenia.
Dramat  rozegrał się w mieście Kizlar na terenie Dagestanu, zamieszkiwanego głównie przez wyznawców islamu. Jak przekazują lokalne media, to właśnie tam napastnik zaczął strzelać do ludzi. Ataku dokonać miał 22-latek mieszkający w  Kizlarze. Zginęło pięć osób, a nieustalona liczba walczy o życie w miejscowym szpitalu.

Jak podała agencja Interfax, zamachowiec został zlikwidowany przez funkcjonariuszy „struktur siłowych”. W doniesieniach prasowych brak informacji na temat motywów działania 22-latka.

Źródło: leparisien.fr/international

Na zdjęciu: cerkiew w Kizlarze – źródło: Wikipedia

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. prawo

  18 lutego 2018 at 19:36

  Bisurmanie sobie grabią. A skoro grabią to i nagrabią.

 2. Marian

  18 lutego 2018 at 19:38

  Małolaty najłatwiej padają ofiarami propagandy. Za mało jeszcze znają życie…

 3. karola32

  18 lutego 2018 at 20:24

  Pokaz możliwości wyznawców „religii pokoju”

 4. Qiu Qiu Online

  19 lutego 2018 at 07:41

  siang bro , moga sukses ya 🙂

 5. wiesscar

  19 lutego 2018 at 20:14

  Islamiści atakują od południa Europę. Rosja prawosławna nie ulegnie islamistom. Ruskie nie będą się cackac z terrorystami islamskimi tak jak to czyni Europa zachodnia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra