Z kraju

Zaproszenie na wykład dr Ewy Kurek – „Udział Żydów w zagładzie Żydów”

Dr Ewa Kurek wygłosi swój wykład „Udział Żydów w zagładzie Żydów” 24 lutego (sobota), o godz. 15.00 we Wrocławiu przy ulicy Młodych Techników 17. Pół godziny przed spotkaniem (14.30) organizatorzy będą wyświetlać nieznane wcześniej filmy z getta warszawskiego. Organizatorem spotkania jest Jacek Międlar.

Jak informują organizatorzy „zorganizowana  i systemowa współpraca Żydów z niemieckimi okupantami w czasie II wojny światowej to niewątpliwie tragiczna karta w dziejach historii. To równocześnie temat skrzętnie pomijany, a nawet zakłamywany przez media głównego nurtu. W obliczu antypolskich kłamstw, które w ostatnim czasie namnożył się jak grzyby po deszczu, stowarzyszenie Wielka Polska Niepodległa organizuje konferencję z dr Ewą Kurek, historykiem i specjalistą od stosunków polsko-żydowskich”.

Według organizatorów „podczas spotkania, dr Kurek wyjaśni jaka była postawa przeważającej części Żydów wobec zagłady Żydów. Gość specjalny z pewnością nie omieszka wspomnieć o pogromie w Jedwabnem i konieczności ekshumacji ciał pomordowanych Żydów. Podczas spotkania przewidujemy panel dyskusyjny, podczas którego goście będą mogli zadać pytanie dr Ewie Kurek”.

Jak informują organizatorzy „pod wpływem ataków Gazety Wyborczej i Gazety Wrocławskiej, dolnośląski oddział „Solidarności” zdezerterował i odmówił wynajęcia sali przy Placu Solidarności 1, w której pierwotnie miała odbyć się konferencja. Ta sprawa kolejny raz rzuciła cień na działalność „Solidarności” we Wrocławiu, która współpracuje z obrażającym Polaków prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Na szczęście jest już nowe miejsce, w którym odbędzie się konferencja, podczas której dr Kurek wyjaśni jaka była postawa Żydów wobec zagłady ich braci i sióstr w czasach II wojny światowej”

Zdaniem organizatorów „dzisiejsza żydowska narracja o Holokauście jest bajką. Ta bajka zbudowana została według żydowskiej reguły opisywania świata, w myśl której prawda nie jest wartością bezwzględną, a Żydzi głośno krzyczą o swoich krzywdach (autentycznych i urojonych), lecz starannie przemilczają wszelkie żydowskie winy i zbrodnie („To nie przechodzi do żadna rubryka”). Tak właśnie wygląda żydowska opowieść o Hamanie upamiętniona w żydowskim święcie Purim, o czym opowiada dr Ewa Kurek”.

W swoim wykładzie dr Ewa Kurek odpowie na pytania o to „Jak to się stało, że Polska i Polacy są dziś – wbrew faktom – nazywani narodem sprawców Holokaustu? Jak to możliwe, że Polaków postrzega się dziś przez pryzmat kłamstwa jedwabieńskiego? Jak to jest, że zbudowano nam opinię bezdusznych łajdaków bawiących się na karuzeli, gdy za murem umierali Żydzi walczący z Niemcami w getcie warszawskim? Dlaczego przerwano ekshumację w Jedwabnem i dlaczego w dalszym ciągu polskie władze nie chcą jej wznowić? Kto jest winien temu, że historia Holokaustu została tak skandalicznie przekłamana? Czy wyłącznie Żydzi, którzy – zakłamując historię – budują swoją holokaustową bajkę? Czy też może polskie władze, które po 1989 roku dla własnych, doraźnych korzyści politycznych, pozwoliły na dorobienie Polakom obrzydliwej gęby?”

W czasie wykładu dr Ewa Kurek „bez pardonu rozprawi się z mitami, które narosły wokół Holokaustu i relacji polsko-żydowskich, takimi jak np. sprawa rzekomej zabawy Polaków na karuzeli w sąsiedztwie getta podczas powstania. Mało kto wie, że karuzela miała odwrócić uwagę Niemców od miejsca, w którym żołnierze AK przechodzili do getta śpiesząc z pomocą powstańcom z Żydowskiego Związku Wojskowego. Niestety, zamiast prawdy serwuje się nam opowieści o bezdusznych Polakach bawiących się w obliczu tragedii”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

33 komentarze

33 Komentarzy

 1. Lidia

  20 lutego 2018 at 20:54

  Pani Ewa Kurek i pan Jacek Międlar są wspaniałymi postaciami.Prawdziwymi Polakami.Dziękuję.

  • prawo

   20 lutego 2018 at 21:38

   Zobaczysz jeszcze więcej. Zobaczysz jak wku….. żydów samą swoją obecnością.
   Nie mogę się wprost doczekać.

 2. Prediksi Parlay Bola

  20 lutego 2018 at 21:06

  W czasie wykładu dr Ewa Kurek „bez pardonu rozprawi się z mitami, które narosły wokół Holokaustu i relacji polsko-żydowskich, takimi jak np. sprawa rzekomej zabawy Polaków na karuzeli w sąsiedztwie getta podczas powstania. Mało kto wie

  • Stanley

   21 lutego 2018 at 08:38

   Bardzo ważne spotkanie i debata. Pani dr Kurek jest bardzo dzielną i merytoryczną osobą. Jeśli ludzie nie będą słuchać i nie zaczną myśleć, to zamienimy się niedługo w bezmyślną masę bez tożsamości narodowej. Ten proces na szczęście wyhamowyje ostatnio, właśnie dzięki takim ludziom jak Pani Ewa.

 3. Hania

  20 lutego 2018 at 21:30

  Czesio noblista…wiedział!

  Każda epoka ma swój styl” – notuje Iwaszkiewicz w zapiskach datowanych na 1955 rok – „nawet w drobiazgach i w innej epoce nie można pewnych rzeczy realizować. Mogłem w maju 1936 roku chędożyć Czesia Miłosza w mickiewiczowskiej celi Konrada u Bazylianów w Wilnie. Była cudowna noc z księżycem i słowikami. Rzecz nie do pomyślenia w roku 1824 ani 1954. Gdzie teraz Mickiewicz? Gdzie Miłosz, gdzie Iwaszkiewicz?”.

 4. Kwal

  20 lutego 2018 at 21:41

  Czy może ktoś wie czy i kiedy Pani Ewa Kurek będzie w Krakowie ?

 5. Avicenniusz

  20 lutego 2018 at 21:57

  Pytanie do organizatorów: czy spotkanie będzie rejestrowane i czy można liczyć na udostępnienie wykładu w sieci ?

  • Źmior

   21 lutego 2018 at 09:32

   Dołaczę się do pytania a właściwie do wielkiej prośby o zarejestrowanie i upublicznienie spotkania.

 6. sternik2

  20 lutego 2018 at 23:02

  Za daleko do Wrocka (płd.)ale Kraków by mi b. pasował. Przyłączam się do pytania powyżej- Może chociaż da się to gdzieś obejrzeć, a przynajmniej odsłuchać?

 7. jacek

  20 lutego 2018 at 23:21

  zgadza się, dobrze byłoby gdyby ktoś zarejestrował te spotkanie…

 8. Czesław

  21 lutego 2018 at 05:26

  Ostatnio w mediach i nie tylko jest rozchwytywana Pani dr Ewa Kurek, to bardzo dobrze ale dlaczego wszyscy zapomnieli o prof.J.R.Nowaku?

  • Marian

   21 lutego 2018 at 05:54

   prof.J.R.Nowak niby „dobrze gada”, ale czasem mu się coś dziwnego „chlapnie” – jakiś krętacz

   • tuszyn

    21 lutego 2018 at 09:02

    boś kiep

 9. zbyszek

  21 lutego 2018 at 05:40

  PiS likwidujac spoldzielczosc mieszkaniowa oddaje budownictwo mieszkan w obce rece – reszta jest tylko przykrywka katastrofy braku kilku mln mieszkan i koniecznosci wymiany blokowisk (26% ludnosci). Zajmujac sie innymi tematami pomaga sie zniszczyc Polakow i zadluzyc na kilka pokolen. Zamiast budowac mieszkania po kosztach wlasnych bedziemy za najnizsze pensje pracowac dla obcych – za pensje za ktore nie mozna nabyc mieszkan. To co najlatwiejsze i najbardziej zyskowne oddane jest obcym. Nastepne pokolenia beda nas przeklinac http://wgospodarce.pl/analizy/46550-rynek-nieruchomosci-po-mdm

 10. Marian

  21 lutego 2018 at 05:56

  A po cichuśku, pomaluśku, ogródkami, uchwalono ustawę o ustanowienie strefy ekonomicznej na terenie całej Polski. A to oznacza, że wszystkie firmy zagraniczne inwestujące gdziekolwiek w Polsce będą zwalniane z podatków. No i polscy emeryci i zatrudnieni na umowach śmieciowych będą utrzymywać państwo, a wielki kapitał będzie doić, i doić, i doić… – dobra zmiana, nie powiem

 11. aalfa.oomega

  21 lutego 2018 at 08:04

  JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę,a prawdę mają gdzieś!O przyszłości UE,mocarstwa USrael[i jego kolonii nad Wisłą:JUDEpolonii],dżihadzie i 3.wojnie światowej-zob.: ‘2021, Moonwars’ (na:docer.pl)

 12. StaryGoj

  21 lutego 2018 at 08:06

  Kto się założy, że wykład się nie odbędzie? Zablokują go. Stawiam kilogram cebuli.

 13. los lobos

  21 lutego 2018 at 08:56

  Jam jest ten, który to widział, który przyglądał się z bliska,
  Jak dzieci, żony i mężów, i starców mych siwogłowych
  Niby kamienie i szczapy na wozy oprawca ciskał
  I bił bez cienia litości, lżył nieludzkimi słowy.
  Patrzyłem na to zza okna, widziałem morderców bandy –
  O, Boże, widziałem bijących i bitych, co na śmierć idą…
  I ręce załamywałem ze wstydu… wstydu i hańby –
  Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!
  (…)
  A z boku – Niemiec z uśmiechem lekkim spogląda na nich,
  Niemiec przystanął z daleka i patrzy – on się nie wtrąca,
  On moim Żydom zadaje śmierć żydowskimi rękami!
  Icchak Kacenelson

 14. pidzio

  21 lutego 2018 at 09:40

  Wykład pani Ewy Kurek powinien być zarejestrowany i odtworzony w internecie aby jak największa ilość ludzi mogła obejrzeć i wysłuchać prawdy.
  Dość już zakłamywania historii!!!
  „Nasz wielki wódz” pan Jarosław K., który zatraca bardzo szybko żelazny elektorat PIS też powinien wysłuchać w/w wykładu.

 15. z-k

  21 lutego 2018 at 10:09

  Nowo powołany FIUT (urząd centralny d/s Faszyzmu i Ustrojów Totalitarnych) nigdy na taki wykład nie zezwoli a ku ukontentowaniu przyjaciół naszych, serdecznych i dozgonnych, z miłościwie nam panującym nowym Gubernatorem na czele, wynajmu sali surowo zakaże

 16. m

  21 lutego 2018 at 11:28

  Zdesantowany w Polsce angielski Żyd wypromował „uroczystość”, podczas których rabin Ostroff – zachowujący się w Auschwitz jak chuligan – „pobłogosławił” polską premier – na co „błogosławiona” ze spuszczonymi oczami zezwoliła.

  (zdjęcie pani Premier i pana rabina)

  Co żydowski rabin błogosławił? – „Związek” polegający na realizacji żydowskiej dominacji?

  http://trybeus.blogspot.com/2018/02/jonny-daniels-czyli-powtorka-z-zycia-w.html

 17. m

  21 lutego 2018 at 11:29

  Takie samo upodlenie dotyczy jeszcze innej fotografii, gdzie następny polski zwolenik życia w „związku” z Żydami – zawsze pod okiem spadochroniarza – zamiast co prędzej wznowić ekshumację w Jedwabnem – usatysfakcjonowany uwiecznia się w egzotycznym towarzystwie:

  (zdjęcie pana naczelnego naczelnika)

  http://trybeus.blogspot.com/2018/02/jonny-daniels-czyli-powtorka-z-zycia-w.html

 18. m

  21 lutego 2018 at 11:31

  Branie udziału w idiotycznych i podstępnych imprezach zorganizowanych przez spadochroniarza, utwierdziło Żydów w przekonaniu, iż Polacy nie potrafią być samodzielni; że nie stać ich na posiadanie własnej godności – a co za tym idzie, że są zmuszeni do życia w „związku” i „ramię w ramię” z pierwszym lepszym okupantem.
  (zdjęcie pana D. coś przypalającego)
  Czy obchodzenie żydowskich świąt przez polskich polityków – podczas gdy żaden polityk żydowski – żadnego polskiego święta nie obchodzi – posiada cechy „związku” i życia „ramię w ramię”, czy raczej polskiej infamii?
  http://trybeus.blogspot.com/2018/02/jonny-daniels-czyli-powtorka-z-zycia-w.html

 19. m

  21 lutego 2018 at 11:45

  W błyskawicznym tempie powstał „Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu”.
  Kto musiałby „docisnąć” rząd @pisorgpl ,by postał „Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Antypolskości” ?
  https://twitter.com/SciosBezdekretu/status/966083909548216320

 20. m

  21 lutego 2018 at 11:49

  Oświadczenie organizacji żydowskich:”Mowa nienawiści wylewa się z internetu i rozpycha w przestrzeni publ.(..)Potrzebne są stanowcze działania.Instrumenty prawne istnieją.Brak,jak dotąd,politycznej woli.Oczekujemy, że zostanie okazana”-http://jewish.org.pl/wiadomosci/oswiadczenie-organizacji-zydowskich-do-opinii-publicznej-open-statement-of-polish-jewish-organizations-to-the-public-opinion/ … -Kiedy cenzura?

  https://twitter.com/SciosBezdekretu/status/966029337312092160

 21. m

  21 lutego 2018 at 11:50

  Mamy prawo,które „formalnie obowiązuje”,ale nie będzie stosowane-http://niezalezna.pl/217573-nowelizacja-ustawy-o-ipn-weszla-w-zycie-szef-kprm-rozwiewa-watpliwosci … Ileż trzeba sofizmatów,łgarstw i odwołań do „autorytetów”,by ukryć przed Polakami fakt,że”martwa”nowela ust.o IPN,to jeden z warunków postawionych przez Izrael.

  https://twitter.com/SciosBezdekretu/status/966015987173740546

 22. m

  21 lutego 2018 at 13:35

  Oświadczenie organizacji żydowskich:”Mowa nienawiści wylewa się z internetu i rozpycha w przestrzeni publ.(..)Potrzebne są stanowcze działania.Instrumenty prawne istnieją.Brak,jak dotąd,politycznej woli.Oczekujemy, że zostanie okazana”-http://jewish.org.pl/wiadomosci/oswiadczenie-organizacji-zydowskich-do-opinii-publicznej-open-statement-of-polish-jewish-organizations-to-the-public-opinion/ … -Kiedy cenzura?

  https://twitter.com/SciosBezdekretu/status/966029337312092160

 23. DTR

  21 lutego 2018 at 19:17

  Czy może ktoś to nagrać i wrzucić na YT z angielskimi napisami ?

 24. mj

  21 lutego 2018 at 19:35

  W samych podobozach Majdanka PIĘC TYSIĘCY ŻYDÓW eksterminowało innych żydów (też za zapłatą) i wódę pili razem przy jednym stole z komisarzem kryminalnym Wirthem. (patrz zeznanie Konrada Morgana przed sądem norymberskim). Czas na międzynarodową konferencję wyjaśniającą znaczący udział (…) w zagładzie (…).

 25. Teodor

  26 lutego 2018 at 14:45

  Żydzi się doczekają na to na co zasługują.

 26. Jagoda

  26 lutego 2018 at 14:47

  Żydzi przekraczają wszelkie granice.Duda,rząd,parlamentarzyści śpią.

 27. spisek

  26 lutego 2018 at 18:51

  Gdybym był Turkiem, Arabem czy Chińczykiem miałbym głęboko w de co o mnie mówią, piszą czy myślą żydzi. Dlaczego mój rząd wmawia mi, że mam się tym przejmować jako Polak?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra