Z kraju

Petycja do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie wznowienia ekshumacji w Jedwabnem

Szanowni Państwo,

Chciałabym poprosić o dołączenie do petycji autorstwa pani dr Ewy Kurek w sprawie wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem – pisze  Ewa Senkowska z Zespołu CitizenGO.

Rok temu rozpoczęliśmy zbieranie podpisów pod wnioskiem o wznowienie ekshumacji i odtajnienie dwóch ważnych dla wyjaśnienia zbrodni w Jedwabnem dokumentów: decyzji o wstrzymaniu ekshumacji oraz raportu prof. Andrzeja Koli z ekshumacji częściowej. 4 kwietnia 2017 nasz wniosek i ponad 12 tys. podpisów w formie papierowej złożyliśmy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Od tego czasu wniosek nasz krąży pomiędzy ministrem, prokuratorami i prezesami. Politycy w Polsce – mimo przedstawionej przez środowiska żydowskie wykładni religijnego prawa żydowskiego nakazującego ekshumację – nadal uważają, że przerwana w 2001 roku w Jedwabnem ekshumacja, jako rzekomo niezgodna z prawem żydowskim, nie może zostać dokończona.

Tymczasem Knesset, żydowski parlament w Izraelu – nieczuły na głoszone przez polskich polityków dyrdymały na temat zakazu ekshumacji żydowskich szczątków – debatuje właśnie nad ekshumacjami dzieci zmarłych w latach 1948-1970. 6 sierpnia 2017 roku w izraelskim Knessecie zakończyło się drugie posiedzenie Specjalnej Komisji do spraw ekshumacji zaginionych w latach 1948-1970 dzieci.

Reprezentujący Ministerstwo Zdrowia Izraela adwokat Meir Broder zaznaczył, że obecnie zgoda na ekshumacje jest przyznawana tylko w przypadku spraw kryminalnych. Opublikowany dokument głosi, że celem Komisji jest umożliwienie rodzinom ekshumacji, która „pozwoli dojść do prawdy na temat śmierci i pochówku dzieci”. Przewodnicząca Komitetu MK Koren oświadczyła: „Komitet będzie głosował za ustawą podczas następnego posiedzenia. Nie poddamy się.

Prawo będzie musiało być ustanowione. Groby będą otwarte. Jest już najwyższy czas aby dać rodzinom spokój ducha”. [Wszystkie dokumenty zostały opublikowane na stronie: www.Jedwabne-ekshumacja.org]

Można pozazdrościć Żydom w Izraelu.
Gdy potrzebne jest przeprowadzenie ekshumacji nie mieszczącej się w zakresie obowiązującego prawa karnego, w Izraelu powołuje się specjalną komisję i uchwala w parlamencie ustawę, a gdy ekshumacja wynika z prawa karnego i dotyczy spraw kryminalnych, zgodę na ekshumację wydaje zwykły sąd.

W Izraelu nikt nie słyszał o obowiązującej w Polsce od 2001 roku szudrichizacji prawa, czyli podporządkowaniu porządku prawnego RP widzimisię jednego rezydującego w Warszawie amerykańskiego rabina Michaela Schudricha. W Polsce władza bezkarnie od 16 lat wstrzymuje ekshumację w Jedwabnem, czyli łamie Konstytucję i Kodeks Postępowania Karnego RP oraz kodeks karny Izraela i wmawia obywatelom, że szanuje jakieś wyimaginowane żydowskie prawo.

http://citizengo.org/pl/84089-petycja-do-sejmu-rzeczpospolitej-polskiej

W związku z powyższym, w sprawie ekshumacji Jedwabnem wypada nam wziąć przykład z Izraelczyków:

PODPISZMY SIĘ POD WNIOSKIEM O EKHUMACJĘ W JEDWABNEM KTÓRY ZOSTANIE ZŁOŻONY W PARLAMENCIE RP!

Adresat/Adresaci petycji: Sejm Rzeczpospolitej Polskiej
Petycja do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Komitet Obywatelski na rzecz wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem

Na podstawie artykułów 1, 5, 51, 63, 73 i 87 Konstytucji Rzeczpospolitej Polski, a także na podstawie artykułów 209, 210 i 540. § 1 Kodeksu Postępowania Karnego RP oraz na mocy art. 8 i 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze, wnosimy o wznowienie przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego RP umorzonego postępowania wobec oskarżonego Narodu Polskiego i umożliwienie prof. Andrzejowi Koli z IPN dokończenia przerwanej w 2001 roku ekshumacji szczątków zamordowanych Żydów znajdujących się w stodole w Jedwabnem.

Komitetu Obywatelski Na Rzecz Wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem

http://citizengo.org/pl/84089-petycja-do-sejmu-rzeczpospolitej-polskiej

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

25 Komentarzy

 1. z-k

  21 lutego 2018 at 09:50

  Nowy gubernator Polin powiedział NIE nawet jak 40 mln. tubylców podpisze. Coś mi sie widzi, że nie ma takiej polskiej siły by się temu zakazowi przeciwstawić. Gdy już prawie odebrano order Grossowi to znacznie mniej znaczący bo tylko żydokomisarz PIS powiedział „nie próbować” i nikt już nawet nie wspomina.

  • xyz

   21 lutego 2018 at 10:24

   Trzeba krzyczeć, robić szum, gdy propaguje się kłamstwa. Także mimo tego, że JK cofa się na całej linii; pod parasol ochronny innej nacji i nie poprze Polaków w tej kwestii (?)

   • prawo

    21 lutego 2018 at 12:49

    Naród polski wybiera sobie posłów w wyborach równych …. po czym musi prosić na kolanach (robiąc laskę?) tych Wielce Czcigodnych Dzimbołów, aby raczyli coś zrobić, co jest ich obowiązkiem, za co biorą co miesiąc po 20 000 zł na łeb i musi ten dzielny Naród czekać w niepewności czy raczą się tym zająć.
    Odpowiadam: oni tym się nie zajmą, ale za to ze strachu się zesrają, na samą myśl o wadze problemu, który sami stworzyli.

 2. klioes vel pislamista

  21 lutego 2018 at 10:16

  Ronen Bergman-Pinokio

  Pan Ronen Bergman jest wyznania,
  Co finansowym zwać się skłania.
  Narodowości tej prawniczej
  Przypada rola, że dziewiczej
  Nigdy nie traci ona cnoty…
  Jak Polin drzeć z nią śmie wciąż koty?!

  Matka Bergmana „pięciolatką
  Będąc, ministra edukacji
  Miała nagrodę…” Wszystko gładko!
  I „…podczas nazi-okupacji
  W mróz grzebiąc ojca, od Polaków
  Do lasu zwiała.” Co do znaków:

  Bankierska wiara vel prawniczy
  Naród na przeprosiny liczy.
  A przeprosiny to pieniądze…
  Przeżyła sama w lesie? Sądzę,
  Że znak to! Cud to! Jak Bergmana
  Nos… Przed Pinokiem na kolana!!!

 3. Kwal

  21 lutego 2018 at 10:17

  A gubernator to kto ? Pan naczelnik Kaczyński czy żydopachoł Dupa ?

 4. msn wiadomosci

  21 lutego 2018 at 10:22

  Doradca prezydenta Dudy i ekspert TVP był agentem SB? Nisztor twierdzi, że zdemaskował TW „Andrzeja”

  • prawo

   21 lutego 2018 at 12:51

   Ten Nisztor to jest bez serca jak pies rasy Amstaf. Po 30 latach to i morderstwo się przedawnia.
   Ach ten zabójczy Nisztor.

 5. karol

  21 lutego 2018 at 10:25

  Wina jest po stronie Lecha Kaczyńskiego.

 6. msn wiadomosci

  21 lutego 2018 at 10:29

  TVP promuje jako ekspertkę osobę, która twierdzi, że w gettach żyło się normalnie.

  • j-da

   21 lutego 2018 at 11:07

   Zależy jak komu? Normalnie to może nie ale różnie – od skrajnej nędzy, wyniszczenia i poniżenia chasydzkiej biedoty do ogromnych geszeftów, luksusu i rozpasania. Był to ogromny kompleks produkcyjny na rzecz III Rzeszy a ci co organizowali i wykorzystywali niewolniczą pracę swoich ziomków wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z gestapo zdobywali nieprawdopodobne fortuny. To był ich zdobyty wreszcie, zawsze upragniony żydowski samorząd. Niemców, z wyjątkiem tych co przyjeżdząli tam po dolę na rozrywki, tam nie było.

   • Źmior

    21 lutego 2018 at 11:40

    Należy też dodać żależy kiedy? Pamietajmy, że na początku getta były otarte i Żydzi mogli je opuszczać aby nadal prowadzic swoje interesy, fabryki czy zakłady rzemieślnicze. Dopiero z czasem narasła bezwzględność Niemców.

 7. Robert B.

  21 lutego 2018 at 11:28

  Jak żydostwo wytypuje kogoś do wyszlamowania, to nie ma zmiłuj, no chyba że trafiają na tak samo bezwzględnych jak oni. Wtedy jest wielki ryk, krzyk i szlochy, błagania o ratowanie. A potem… A potem zaczyna się od nowa… W którym momencie tego cyklu jesteśmy obecnie?

  • Tomek

   21 lutego 2018 at 17:02

   W którym momencie cyklu chorobowego jesteś? W momencie remisji choroby. Ale spokojnie, weź tabletkę, to poczujesz się lepiej. A potem… A potem znowu choroba się nasili, więc będziesz seplenił o tych, co tyle „pszeciehpieeeli” i widział przed oczyma nowe holokausty.

   • kibol

    21 lutego 2018 at 17:09

    Do budy psi ch….

 8. finka

  21 lutego 2018 at 14:25

  Nie ważne co jeden czy drugi Żyd gada, petycje podpisać trzeba „nec Hercules, contra plures”.

 9. Dick

  21 lutego 2018 at 14:49

  Podpisane.
  Niech w końcu zostanie ta zbrodnia wyjaśniona.

  • prawo

   21 lutego 2018 at 17:07

   Wszystko jest od dawna wiadome tylko „polski” prokurator za żadne skarby nie chce mieć z tym prostym i prawdziwym wyjaśnieniem nic wspólnego.
   Tu jest trochę na ten temat:
   Jedwabne – pytania i wątpliwości. Wykład Leszka Żebrowskiego
   https://www.youtube.com/watch?v=biBg3iwIyBc&t=4849s

 10. Kamil

  21 lutego 2018 at 15:24

  Najwyższy czas wyjaśnić tę kwestię.W jednym grobie nie mogło się pomieścić 1500 osób.
  Żenująca jest postawa niektórych hierarchów w potwierdzaniu prawdopodobnego kłamstwa.
  Haniebne jest wystąpienie hierarchów w sprawie przyjmowania imigrantów i objęcia ich opieką socjalną.
  Jakim prawem?.W episkopacie są wyjątkowi szkodnicy.Czas na zmianę.
  Jeśli Episkopat odpowie pozytywnie w o.Świętemu w sprawie udzielania komunii rozwodnikom,żyjącym w grzechu doprowadzi to do schizmy w Kościele.

 11. m

  21 lutego 2018 at 18:20

  – Polskie władze w żadnym wypadku nie powinny robić wrażenia, jakby ustępowały pod wpływem siły i szantażu. Odpowiedzią na to, co się dzieje, powinno być na przykład wznowienie ekshumacji w Jedwabnem, które wreszcie by do końca wyjaśniło, co się tam tak naprawdę wydarzyło – mówi Paweł Lisicki w rozmowie z DoRzeczy.pl.
  https://dorzeczy.pl/kraj/56752/Polska-nie-moze-ustapic-pod-wplywem-sily-i-szantazu-Lisicki-o-filmie-amerykanskich-Zydow.html

 12. m

  21 lutego 2018 at 18:22

  Fatalnym było ogłoszenie wczoraj przez marszałka Karczewskiego, że ustawa przyjęta przez polski parlament, nie będzie obowiązywać. To pokazuje stan dezorganizacji i chaosu panującego po polskiej stronie – tłumaczył w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.
  https://dorzeczy.pl/kraj/56752/Polska-nie-moze-ustapic-pod-wplywem-sily-i-szantazu-Lisicki-o-filmie-amerykanskich-Zydow.html

 13. m

  21 lutego 2018 at 18:23

  Rudych IP dzisiaj 17:31
  Jak ustąpiły teraz to mamy na stałe przyjętą pozycję na brzuchu. Martwią mnie głosy Czaputowicza czy innego Karczewskiego apelujących o spokój nas Polaków i przymilających się do źydowskich dewiantów.
  Pytam się : czy oprócz Morawieckiego ma ktoś w Pisie jeszcze jaja?
  Dobrze chociaż że dziennikarze prawicowi pilnują sprawy bo inaczej czułbym się wydymany przez własny rząd.
  https://dorzeczy.pl/kraj/56752/Polska-nie-moze-ustapic-pod-wplywem-sily-i-szantazu-Lisicki-o-filmie-amerykanskich-Zydow.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra