Z kraju

Marian Piłka ostro o zapowiedziach Karczewskiego, że nowelizacja ustawy o IPN pozostanie nieobowiązująca do czasu decyzji TK

Marszałek Stanisław Karczewski zapowiedział, że nowelizacja ustawy o IPN nie będzie działać przynajmniej do czasu wydania przez Trybunał Konstytucyjny decyzji o jej zgodności z konstytucją. – Mamy do czynienia albo ze swoistą schizofrenią, albo z kontestowaniem prawa przez wysokiego urzędnika państwowego – ocenił Marian Piłka, wiceprezes Prawicy RP.

„Marszałek Karczewski zapowiedział, że ustawa do czasu wydania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny nie będzie działać. Otóż ja się pytam po co w takim razie uchwalono tą ustawę?” pytał Marian Piłka.

„Rozumiem, że jej celem było powstrzymanie antypolskich oszczerstw. Więc jej rzeczywistym sprawdzianem będzie ilość wygranych spraw wytoczonych oszczercom. Ale skoro okazuje się, że marszałek izby wyższej polskiego parlamentu zapowiada, że uchwalono ustawę po to żeby nie była stosowana, to mamy do czynienia albo ze swoistą schizofrenią, albo z kontestowaniem prawa przez wysokiego urzędnika państwowego” stwierdził.

„Szef Senatu mówi bowiem, że nie należy stosować prawa. Nie dość że izba wyższa nie potrafi wywiązać się ze swoich obowiązków uchwalania zgodnych z konstytucją i polskim interesem narodowym ustaw, to jeszcze jej szef wzywa do nieprzestrzegania porządku prawnego. W praworządnej demokracji, po takiej kompromitacji, marszałek musiałby się poddać do dymisji. I kwestia jego dymisji, to papierek lakmusowy państwa prawa w naszym kraju” tłumaczył.

Szokujące stwierdzenie o nieobowiązywaniu nowelizacji ustawy o IPN padło z ust Stanisława Karczewskiego na antenie TVN24, później zaś zostało potwierdzone przez portal Niezależna.pl.

– Nowelizacja ustawy o IPN przez jakiś czas, przynajmniej do wydania decyzji przez TK, nie będzie działać – powiedział na antenie TVN24 Stanisław Karczewski. Portal Niezalezna.pl zapytał marszałka, na jakiej podstawie prawnej uchwalone przez parlament przepisy, a następnie podpisane przez prezydenta, miałyby „nie działać”. Odpowiedź, jaką otrzymał delikatnie mówiąc zwala z nóg.

„Ona będzie oczywiście obowiązywała. Jeśli chodzi o sformułowanie „polskie obozy śmierci”, to w tym wypadku zapisy ustawy, powinny być absolutnie wykorzystywane. Również nie można pozwolić, żeby mówiono, że Polskie Państwo Podziemne zabiło więcej Żydów niż Niemcy, bo to nieprawda. W obecnej sytuacji nie powinniśmy jednak podejmować drastycznych działań, które eskalowałyby konflikt polsko-izraelski. Musimy wyciszyć ten spór” oświadczył Karczewski.

Jeżeli rzeczywiście ustawa ta – mimo iż przeszła wszelkie procedury – nie będzie działała, ponieważ nie życzą sobie tego inne państwa (Izrael, ale też i Ukraina), to należy zadać polskim władzom poważne pytanie o rzeczywisty status państwa polskiego. Czy jesteśmy niepodległym, niezależnym i suwerennym państwem, czy kolonią? Może warto byłoby, aby Polacy zostali w tej kwestii uświadomieni, aby mogli podjąć stosowne decyzje przy okazji kolejnych wyborów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  22 lutego 2018 at 10:09

  Fraszka do rozsyłania sms-ami:


  Nowoczesny (=żydowski) bohater
  dedykuję Ferdkowi i szlapce z interia.pl

  Uratował połowę rodziny!
  Gdy go z żoną napadli bandyci,
  Nogi za pas dał – tym się szczyci…
  A naziści (=Polacy): „To kpiny.”

  • Robert B.

   22 lutego 2018 at 10:14

   A to znasz? Szczyt żydowskiej hucpy: Żyd, morderca swoich rodziców błaga sąd o ułaskawienie z tego powodu, że został sierotą.

   Oni są zdolni do wszystkiego.

   • prawo

    22 lutego 2018 at 12:08

    Powiem tak: panie Marianie Piłka – to nie na Pana głowę. Pan da sobie spokój.
    Trzeba wyciągnąć wniosek z tego co się dzieje we Wrocławiu, gdzie żydowski terror powoduje, że kolejni dysponenci lokali zrywają umowy z organizatorami spotkania z Ewą Kurek!
    Można by rzec, że Judenrat rządzi na mieście.
    Można też by się cieszyć, że nie leją drewnianymi pałkami.
    Można też zauważyć, że sytuacja jest podobna do tej sprzed lat, kiedy to szef RSHA (jednej z komórek SS) Reinhard Heydrich, wydał rozkaz do tworzenia Judenratów.
    Wrocław to taka okupowana Polska w pigułce sprzed 79 lat.
    WNIOSEK: Trzeba zakładać AK i NSZ jak najszybciej. Do dzieła Polacy!

 2. Robert B.

  22 lutego 2018 at 10:12

  „Czy jesteśmy niepodległym, niezależnym i suwerennym państwem, czy kolonią?”

  Jeżeli przed jakimś starszym sierżantem sztabowym obcej armii ni stąd ni zowąd otwierają się wszystkie drzwi, wystarczy jedna „szabasowa kolacja”, żeby dokonać „rekonstrukcji rządu”, to chyba wszystko jest jasne.

 3. Slawomir Tomasz Roch

  22 lutego 2018 at 11:10

  Wypowiedz Marszalka Senatu RP Karczewskiego trzeba koniecznie poddac ostrej dyskusji! Urzednik panstwowy nie moze absolutnie siac zamieszania, ma sluzyc ojczyznie i prawu!

  • IGO

   22 lutego 2018 at 18:07

   Tyle patosu na raz?

 4. Janusz I

  22 lutego 2018 at 11:36

  Władza zaczyna pęka przed agresją Żydów i Izraela. Szkodz Polsce również minister Czaputowicz, który ciągle powtarza, że tylko spokój może nas uratować.

  • Robert B.

   22 lutego 2018 at 11:40

   Ten Czaputowicz jak mówi, to tak jakby nic nie mówił. Na sam jego widok biorą człowieka mdłości.

   • prawo

    22 lutego 2018 at 12:09

    Wygląda jak kostka piorąca WSI.;-)

   • qaz

    22 lutego 2018 at 12:47

    Czaputo to jest jednak mega cymbał brzmiący i taki Waszczu na sterydach.

 5. Milena

  22 lutego 2018 at 12:09

  Dziękuję p.M.Piłce.Z artykułu wynika,że Karczewski się do niczego nie nadaje.Może do sklepu z warzywami.Ciekawe skąd PIS bierze takich słabych ludzi.
  Duda,rząd zamiast natychmiast wywalić,tę bezczelną Żydówkę smacznie spał.Teraz mamy tego efektu.Żydzi z Izraela ,dia sfora żydowska i miejscowi Żydzi po chamsku atakują i plują na Polskę i Polaków.Cały PIS udaje ,że deszcz pada.Hańba.

  • qaz

   22 lutego 2018 at 12:49

   Ciekawe skąd PIS bierze takich słabych ludzi.?????? tyle, ze u nich innych nie ma.

   • prawo

    22 lutego 2018 at 14:32

    Stąd, że muszą mieć korzenie jak nie w Talmudzie to przynajmniej w AL/WSI. Rodowity Polak im śmierdzi.

 6. frate

  22 lutego 2018 at 12:29

  Wysłać tam Maciarewicza niech zbomabarduje te antykatolickie państwo!!! Po co ma ziemię jeszcze wyjaławiać i dzieci nam ogłupiać bolszewicką propagandą???

 7. Man

  22 lutego 2018 at 13:12

  Tchórze i szuści z PISu – nic więcej tylko słupki poparcia się liczą. Ale spadną.

 8. Man

  22 lutego 2018 at 13:13

  Panie Marianie – czas chyba opuścić PiS.

 9. Dick

  22 lutego 2018 at 13:37

  frate@
  Macierewicz to Macierewicz to żydofil i ukrofil.
  Sakiewicz to jego przyjaciel…
  Jedynie Ruskich nienawidzi.

 10. Dick

  22 lutego 2018 at 13:40

  Jeśli PIS wykręci się sianem, to kolejny, niepodważalny dowód, że to tylko banda nieudaczników na sznurku Izraela i Waszyngtonu.
  Zrobią wszystko dla władzy, tak samo jak platfusy i inne folksdojcze.
  Nawet nas sprzedadzą Żydom…

 11. finka

  22 lutego 2018 at 14:50

  Wszyscy z układu okrągłego stołu powinni odejść, w większości działają przeciwko interesom narodu polskiego. Stwierdzenie, że ustawa ma nie obowiązywać to skandal,to degraduje polityka. Ustawa obowiązuje i stosuje się ją wprost, potem mogą być jeszcze rozporządzenia.
  Lektura dla tych rządzących baranów http://dzienniknarodowy.pl/izraelski-dziennikarz-musimy-dzialac-przeciw-polsce-instytucjach-ue-wykorzystywac-wplywy-usa-domagac-sie-stworzenia-systemow-zwrotu-mienia/

 12. Dick

  22 lutego 2018 at 14:56

  Mądry film zrobiony przez Żyda o antysemityzmie.
  Polecam, by lepiej zrozumieć przekręt cwaniaków pasących się na „holokauście”.
  https://www.youtube.com/watch?v=4NkjI8k9-6E

  • Marian

   22 lutego 2018 at 18:37

   też polecam ten film

 13. mack

  22 lutego 2018 at 16:50

  Obawiam się, że jesteśmy wasalami, na zmianę – USA i Izraela, Niemiec oraz Rosji, a po upadku II RP nie doczekaliśmy się jeszcze samodzielnej elity państwowej.

 14. Tomasz

  23 lutego 2018 at 06:07

  Należy wykonać testament Narodowych Sił Zbrojnych aby w Polsce nie było komunistycznego „raju” oraz ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY” ŚMIERĆ CZERWONEJ DEMOKRACJI CZYLI MAGDALENCE BIS.Koalicjant PIS porozumienie J Gowina przyjmuje byłych członków PO m i n J Filipa Libickiego ,byłego członka SLD Piechowiak to są kandydaci z okręgu pilskiego w tej partii jest wiele „kwiatków” z PO PSL SLD ITP i razem płyną z PIS do koryta .PIS nie dba o interesy Polski i Polaków tylko o interesy Izraela USA oraz Rosji i Niemiec w kwestii zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz banderowskiej Ukrainy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra