Z kraju

Suplement do „Raportu Tymy” – cz. 2 (od następnego razu będzie to „Suplement Pana T”)

Wielu się zastanawia jak to się stało, że w Polsce powstało tak dużo nielegalnych pomników UPA. Policja i służby specjalne oczywiście nic nie znalazły, bo to było zbyt trudne. Nawet nie pomogło jak im w sukurs poszedł sam Związek Ukraińców w Polsce publikując album, w którym wołał – TO MY!!!!!

W ogóle fakt, że legalna organizacja utrzymująca się z pieniędzy państwa polskiego z premedytacją łamie prawo jest kuriozalne. Jeszcze bardziej kuriozalne jest to, że się do tego przyznaje i chwali. Jednakże szczytem tupetu i bezczelności jest wydanie albumu pod własnym sztandarem z nielegalnie wybudowanymi pomnikami (prawdopodobnie także za pieniądze państwa polskiego)! A co robi rząd polski – nic!

Poniżej fragment ze wstępu działacza Związku Ukraińców w Polsce i redaktora „Naszego Słowa” mówiący i przyznający się do autorstwa budowy nielegalnych pomników w Polsce. Budowały go organizacje zarejestrowane w RP. Panu Tymie oczywiście to nie przeszkadzało! Album wydano w Przemyślu a potem po latach się woła że to mieszkańcy miasta szerzą nienawiść do Ukraińców bo wskazują działania pozaprawne tego środowiska.

„Przełomowym momentem w odysei ukraińskich nacjonalistów odnośnie pamięci w Polsce była budowa w pod przemyskiej wsi Hruszowice pomnika wszystkim wojakom UPA- obrońcom ukraińskiej ludności przed wyniszczeniem na ich etnicznych ziemiach w Polsce po II wojnie światowej. Decyzja w tej sprawie została podjęta na spotkaniu więźniów politycznych w Górowie Iłowieckim, a potem potwierdzone na pierwszym zjeździe Stowarzyszenie Ukraińców – Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Polsce w 1992 roku. Poświecenie hruszowickiego pomnika nastąpiło 10 października 1994 roku”.

(strona 7) (tłumaczenie własne autora).

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Wołyń1943

    24 lutego 2018 at 11:12

    Klasyka indolencji organów Państwa, które zamiast pilnować porządku prawnego, przymykały na łamanie prawa oko, w imię troski o wrażliwość ukraińską. Konstatacja jest tylko jedna: w Polsce można bezkarnie łamać prawo i nic sobie z tego nie robić, bo to ujdzie na sucho pod jednym warunkiem – trzeba zadeklarować narodowość ukraińską! Przerażające jest to, jak przez niemal 30 lat utuczyliśmy na własnym ciele tę ukraińską świętą krowę…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra