Z kraju

CHROŃMY PAMIĘĆ, BEZ PAMIĘCI ZGINIEMY!

Ten straszliwy atak wrogów zewnętrznych i wewnętrznych na Polskę, to nic innego, tylko próba zabicia pamięci.

A jak się nie da zabić pamięci, należy ją zdegradować, ośmieszyć, oszpecić, a jak i to nie pomoże, należy ją poćwiartować na kawałki, by nikt już i nigdy nie zorientował się, czym była i jaką miała moc w działaniu. Bez pamięci jesteśmy ślepi i głusi. Tracimy rozeznanie, kim byliśmy i kim jesteśmy. I o to wrogom chodzi.

Chrońmy więc pamięć! Za wszelką cenę chrońmy. Chrońmy nasze istnienie. Ostatnio ożywił moją nadzieję IPN w Gdańsku. Na zaproszenie p. Bartosza Januszewskiego z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, uczestniczyłem w konferencji dla nauczycieli zorganizowanej w Muzeum II Wojny Światowej. Przybyli pedagodzy z kilku regionów kraju. Wysłuchali rzeczowych wykładów znawców Kresów i ukraińskiego ludobójstwa, Pani Ewy Siemaszko i dr. Leona Popka. A wieczorem, po filmie „Wołyń”, odbyła się kilkugodzinna, ważna debata, właśnie o pamięci i o tym, jak pamięć wyraża Smarzowski w swoim wielkim dziele. Zdumiała mnie ogromna ciekawość widzów i słuchaczy. Mimo późnej pory, mało kto opuścił salę.

Miałem okazję wziąć udział w dyskusji i opowiedzieć, jaki sens nadał filmowi reżyser i w jaki sposób należy z filmem docierać do młodzieży szkolnej. A należy! Wzorcowa, znakomita działalność edukacyjna IPN w Gdańsku! Oby w całym kraju rozwinęła się ta mądra, rzeczowa i atrakcyjna inicjatywa.

Fot. fb/Stanisław Srokowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. finka

  24 lutego 2018 at 11:56

  Mija miesiąc od zmasowanego ataku na Polskę i żadnych działań na forum międzynarodowym tych sowicie oplacanych fundacji powołanych do obrony dobrego imienia Polski, gdzie MSZ i Min.Kultury z informacjami w wielu językach, spotami, czasy sie zmieniły i trzeba działać szybko. Świetna wypowiedź p.Biniendy o tym jaki jest cel szkalowania Polaków https://wpolityce.pl/polityka/383024-nasz-wywiad-maria-szonert-binienda-akcja-szkalowania-polakow-i-dobrego-imienia-polski-jest-zakrojona-na-szeroka-skale

 2. Marek

  3 marca 2018 at 13:26

  Należą się gorące podziękowania dla wszystkich tych ,którym na sercu leży dobo Polski i Polaków.
  Precz z lewakami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra