Z kraju

IPN odpowiada na żydowskie antypolskie kłamstwa w Washington Times

Na łamach amerykańskiego dziennika „Washington Times” ukazał się tekst „Czemu nowe polskie prawo o Holokauście to kpina?” autorstwa rabina Menachema Levine’a powielający antypolskie kłamstwa Żydów dla której nowej fali stała się pretekstem nowelizacja ustawy o IPN. Plugawy tekst został zilustrowany grafiką łącząca biało czerwoną flagę z swastyką.

Rabin Levine przypisał Polakom udział w zagładzie Żydów. Jego zdaniem „to za sprawą Polaków nazistowski Holokaust był możliwy w Polsce. Bez współpracy z lokalnymi mieszkańcami, którzy czasami pasywnie obserwowali, a wielokrotnie z entuzjazmem wspierali, program masowego mordu był możliwy”. Zdaniem rabina stało się tak bo „naziści wiedzieli, że Polacy od wieków są antysemitami”. Według rabina naziści wykorzystali antysemityzm Polaków, rekrutując strażników obozowych i personel obsługujący transporty kolejowe wiozących Żydów do obozów z pośród Polaków. Co więcej twierdzi on, że Polacy w czasie wojny polowali na Żydów, by wydawać ich Niemcom.

Na żydowskie kłamstwa odpowiedział Instytut Pamięci Narodowej publikując po polsku i angielsku stanowisko w sprawie kłamliwej żydowskiej publikacji.

Stanowisko IPN w związku z artykułem w „Washington Times”

„Trudno w Polsce znaleźć rodzinę, która nie została naznaczona tragicznym piętnem tamtych czasów. W niemal każdej Polskiej miejscowości znajdują się miejsca masowych egzekucji i groby ofiar. Dla Polaków II wojna światowa jest najstraszniejszym doświadczeniem w naszej historii.

Artykuł „Why Poland’s new Holocaust law is a mockery” jest przejawem fałszywej narracji o polskiej historii – narracji pełnej przeinaczeń, przemilczeń i nieprawdziwych stwierdzeń.

Rzeczpospolita Polska była pierwszym państwem świata, które zbrojnie przeciwstawiło się Rzeszy Niemieckiej i tyranii Adolfa Hitlera. Miażdżąca większość społeczeństwa polskiego solidaryzowała się z postawą władz RP, które w 1939 roku jednoznacznie odrzuciły stosowaną przez inne kraje politykę ustępstw wobec żądań Adolfa Hitlera.

Rzeczpospolita Polska i jej obywatele różnych narodowości, w tym Żydzi i Polacy, byli w okresie II wojny światowej ofiarami niemieckich zbrodni. Niemcy dokonali na naszych ziemiach ludobójczych działań na niespotykana wcześniej skalę. Niemal 6 milionów polskich obywateli RP zginęło w czasie II wojny światowej (w tym 3 miliony Żydów i Polaków pochodzenia żydowskiego). Trudno w Polsce znaleźć rodzinę, która nie została naznaczona tragicznym piętnem tamtych czasów. W niemal każdej Polskiej miejscowości znajdują się miejsca masowych egzekucji i groby ofiar. Dla Polaków II wojna światowa jest najstraszniejszym doświadczeniem w naszej historii.

W okresie okupacji niemieckiej obywatele RP zostali przez władze Rzeszy Niemieckiej poddani terrorowi państwowemu na niespotykaną nigdy wcześniej skalę. Okupant niemiecki ludzi narodowości polskiej zepchnął do roli upośledzonej warstwy poddanej prześladowaniom. Natomiast ludność żydowskiego pochodzenia sprowadził do statusu grupy wyjętej spod jakiejkolwiek ochrony prawa. Rzesza Niemiecka zbudowała sieć niemieckich obozów koncentracyjnych. Tylko w KL Auschwitz-Birkenau Niemcy wymordowali w sumie około miliona Żydów, a także ponad 70 tys. Polaków. Niemcy od pierwszych dni okupacji dokonywali aresztowań oraz masowych zbrodni na polskich naukowcach, intelektualistach, przedstawicielach wolnych zawodów, urzędnikach państwowych i samorządowych, ludziach zasłużonych dla niepodległości Polski i jej obywateli.

Rzeczpospolita Polska nigdy nie skapitulowała przed Niemcami. Nigdy nie zaprzestała walki. Mimo okupacji obszaru państwowego przez najeźdźców polskie państwo, reprezentowane przez władze na uchodźstwie i tajne struktury Polskiego Państwa Podziemnego w kraju, przez całą wojnę było integralną częścią obozu aliantów. Państwo to cieszyło się poparciem miażdżącej większość społeczeństwa i było źródłem nadziei na odzyskanie wolności. To Rzeczpospolita Polska alarmowała świat informacjami na temat Holokaustu i niemieckich zbrodni. To tajne struktury naszego państwa kosztem olbrzymich wysiłków organizowały jedyne w Europie struktury konspiracyjne, niosące prześladowanej ludności żydowskiej zorganizowaną pomoc finansowaną z przemycanych do kraju państwowych funduszy. To Polakom za wszelki rodzaj pomocy Żydom Niemcy grozili śmiercią i ich mordowali.

Z Niemcami kolaborowały i współdziałały w zbrodniach Holokaustu całe państwa, które im się podporządkowały – jak np. Francja. Polska nigdy nie znalazła się w takim gronie. Rzeczpospolita Polska nigdy nie wzięła udziału w zbrodniach niemieckich.

Niemcy w każdym okupowanym społeczeństwie znajdowali ludzi podłych. Jednak każdy polski obywatel, który indywidualnie wziął udział w zbrodniach okupanta albo korzystał z ochrony Rzeszy Niemieckiej, podporządkowując się narzuconym zbrodniczym (także antyżydowskim) nakazom niemieckim, był traktowany jako zdrajca. Dotyczyło to także gorliwych funkcjonariuszy stworzonej przez Niemców tzw. „granatowej” policji, nazwanej przez nich Polnische Polizei. Polskie Państwo Podziemne wykonywało na takich ludziach wyroki śmierci, a pozostałych ostrzegało przed bezwzględną odpowiedzialnością po wojnie. Zdrajcy byli marginesem społeczeństwa – a ich likwidacja spotykała się ze społeczną akceptacją większości.

Opublikowane na łamach Washington Times haniebne słowa o rzekomo entuzjastycznym poparciu ludności dla eksterminacji Żydów są nie tylko sprzeczne z faktami, ale również obrażają pamięć wszystkich ofiar niemieckiej okupacji i Holokaustu. Obrażają pamięć tysięcy osób zaangażowanych w pomoc prześladowanym Żydom. Zdrajcy nigdy nie reprezentowali polskiego społeczeństwa. Niemcy nieprzypadkowo wprowadzili w Polsce karę śmierci za jakikolwiek przejaw pomocy dla ukrywającej się ludności żydowskiej. Nie musieliby tego robić w żadnym społeczeństwie, które zbiorowo popierałoby ich zbrodnicze pomysły

Artykuł fałszuje historię Holokaustu i historię Polski.

Instytut Pamięci Narodowej od lat prowadzi badania na temat sytuacji ludności żydowskiej w okupowanej Europie. Współpracuje w tym zakresie z wieloma partnerami. Efekty tej działalności w każdej chwili możemy zaprezentować Państwa czytelnikom.”

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. jaro7

  24 lutego 2018 at 22:07

  I co chciałeś tym artykułem Bodakowski powiedzieć? Że IPN nie daje się zydom? Bzdura,zapytaj dlaczego przerwali śledztwo w sprawie zbrodni w Koniuchach dokonanej na Polakach przez żydów? A jak pisałem juz na poczatku tego pseudokonfliktu PiS ,rząd ustąpi żydom i ukrom w sprawie ustawy o IPN.Bo rzadza w tym kraju „cioty polityczne” lub co gorsze zaprzańcy i zdrajcy na obcych usługach.

 2. klioes vel pislamista

  24 lutego 2018 at 22:31

  Siła spokoju
  =
  Choć miał absolutną rację,
  To olewał „prowokacje”.
  Łotry plują, on się mili…
  W końcu durnia powiesili.
  A więc zapamiętaj, goju:
  Zgubną siła jest spokoju!

  • klioes vel pislamista

   25 lutego 2018 at 09:39

   Na podświetlenie na czerwono Koloseum

   Krwią chrześcijan świeci Koloseum.
   To faszyzm jasny jest, jak Słońce!
   Ktokolwiek w głowie ma oleum,
   Ten gejów dupy zna cierpiące;
   Ten zwalcza lesb dyskryminację
   I dla barw tęczy poznał racje!

   Czerwień, a owszem bolszewicka,
   Też miła jest postępakowi.
   Ale fajniejsza – nagość cycka!
   Barwy trans-gender cóż wysłowi?!
   Czym męczenników są cierpienia
   Wobec Sodomy rozpieprzenia!…

   Nie spocznie postęp, nim tęczowo
   Rzym z Watykanem lśnić nie będzie!
   Historię pisać czas na nowo:
   Męczeństwo gejów w …trzecim rzędzie.
   W drugim uchodżców niedostatki.
   A w pierwszym – HOLO!… (Żydów jatki)

   • klioes vel pislamista

    25 lutego 2018 at 14:08

    Faszysta z Canterbury

    Nie tylko w Polsce są mohery!
    W ojczyźnie politpoprawności,
    Miast genderowe snuć maniery
    I do islamu nie mieć złości
    O incydenty… w Canterbury
    Sam arcybiskup!… (Czuję mdłości
    Na myśl, że stolec ma biskupi
    Ktoś kto jest tak bezdennie głupi.)

    Sam arcybiskup!… (A przykłady
    Są przecież piękne niedaleko:
    Arcybiskup(k)a Szwecji rady
    Nie tylko mądre daje eco,
    Ale ma żonę… I bez wady
    Uchodźcę widzi tam każdego.
    I krzyż z kościoła zdjęła lekki,
    By strzałkę zrobić tam do Mekki.)

    Sam arcybiskup!… (Stąd oktawę
    Przyjąłem tu za formę wiersza.)
    Olał tolerastyczną sławę!
    I – szczęście to opinia pierwsza,
    Daj Bóg jedyna! – jak na ławę
    Kawę wyłożył… jak ze SMIERSZA
    Wyrok!!!… światłemu wstrętny światu:
    „Law nie pasuje do szariatu.”

    Jak nie pasuje? Niby czemu?!
    Dlaczego biskup zacofany
    (Już na spoczynek pora jemu!)
    Nie został w porę obrze…znany
    Hymmm… obeznany?! Dzięki niemu
    Nowe ma społeczeństwo rany!…
    Faszysta!!! Potwór z Canterbury…
    Mnożą się laury? hit?!… Hit…lery!!!

 3. Wiedzon

  25 lutego 2018 at 06:09

  Starsi bracia WALECZNI CZ. II….. https://youtu.be/WJTjDi9CQ0A

 4. Soroka

  25 lutego 2018 at 10:33

  Wszystko wskazuje na to, że ustawę o IPN pisuary zmodernizowały po to, aby definitywnie przyznać rację Żydom, że to Polacy sprawili cały ten holokaust.
  Od drugiej wojny Pan Bóg usiłuje powiedzieć Polakom, że wszelkie dążenia do fizycznego sprzeciwiania się przeciwko unicestwieniu państwa polskiego są bezcelowe i do niczego nie prowadzą. W obecnej sytuacji nie ma szans na zaistnienie sprawiedliwego państwa, bo świat opanowany jest przez wyznawców materializmu.
  Należy naśladować Chrystusa. Nie mieszać się do rozgrywek pomiędzy bandy sług diabła, tylko budować małe wspólnoty w ścisłym zjednoczeniu z Bogiem. Jeżeli nas nie obroni przed tą piekielną zgrają, to zbierze nas do siebie, gdzie nie dosięgnie nas diabli pazur.
  Jesteśmy ludem bez przywódców i pasterzy. Jesteśmy zdani na samych siebie.

 5. m

  25 lutego 2018 at 12:23

  Zagadkowe, uporczywe milczenie nie tylko pana prezydenta Dudy, nie tylko pana premiera Morawieckiego, ale i Naczelnika Państwa Jarosława Kaczyńskiego w sprawie amerykańskiej ustawy nr 1226, a jednocześnie wszczynanie przez pana premiera Morawieckiego kolejnej odsłony wojny polsko-żydowskiej, nasuwa podejrzenia, że jesteśmy świadkami przerażającej i wstrętnej intrygi, której celem jest oddanie Polski po żydowską okupację przy jednoczesnym wywołaniu wrażenia, że nasi Umiłowani Przywódcy nie tylko starali się, jak mogli, by Polskę przed tym paroksyzmem uchronić, ba – walczyli jak lwy – ale w końcu ulegli przemocy.
  (…)
  Teraz zaś, z jego inicjatywy, utworzony został zespół do zwalczania „faszyzmu” pod egidą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co do której nie mam żadnych złudzeń, że jest zdolna do wszystkiego, a do zwalczania wszelkiej politycznej konkurencji w szczególności. Ale polityczna konkurencja to tylko pretekst – bo pod takim właśnie pretekstem rząd PiS będzie oczyszczał przedpole dla żydowskiej okupacji Polski. I jeśli nawet doszłoby do zmiany na stanowisku premiera, w ramach której pana Mateusza Morawieckiego zastąpiłby na tym stanowisku nasz najnowszy przyjaciel, pan Jonny Daniels, to nie musiałby już niczego dodawać, ani niczego nowego powoływać. Naczelnik Państwa zaś wytłumaczyłby swoim wyznawcom, że – po pierwsze – został ofiarą przemocy, a po drugie – że lepiej, żeby to on instalował tu żydowską okupację, niż mieliby to robić przedstawiciele obozu zdrady i zaprzaństwa. Tak właśnie z powodzeniem została podana do wierzenia ratyfikacja traktatu lizbońskiego, więc dlaczego nie powtórzyć jeszcze raz tego samego?
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4156

 6. wolna-polska.pl

  25 lutego 2018 at 13:02

  1-Polocaust. 2-Twórcy holocaustu w działaniu. Niemcy 1940 – Izrael 2009. 3-Nie ma to jak biznes na Shoah – złota kura Holocau$tianizmu i prawdziwe powody Iranofobii.

 7. finka

  25 lutego 2018 at 16:09

  Niestety działania rządu i odpowiedzialnych instytucji za dobre imię polski i prowadzenie dobrej polityki zagranicznej to poziom zero. Polecam rozmowę z K.Bosakiem, takich młodych nam trzeba, mądra i wyważona wypowiedź. https://www.youtube.com/watch?v=6dQgWAn4CTg

 8. Mroczysław

  25 lutego 2018 at 18:10

  W całej tej „bohaterskiej” odpowiedzi IPN nie ma nawet jednego słowa na temat kolaborantów żydowskich, w tym nawet o policji żydowskiej w gettach. Jest za to Polnische Polizei. Czyli IPN w jednej z największych amerykańskich gazet właśnie przyznał rację rabinowi twierdzącemu, że Polacy masowo i w sposób zorganizowany kolaborowali z Rzeszą.

  No to się przecież w głowie nie mieści! Jak można być takim debilem, żeby coś takiego wypisywać. I te tchórzliwe cioty mają niby bronić dobrego imienia Polski? Jak ja się pytam? Przytakując antypolskim Żydom i dając im kolejne argumenty do ręki? Przecież to powinno być tratkowane jako zdrada narodowa! Żałuję, bardzo żałuję, że Piłsudski nie żyje, bo rozgoniłby to całe żałosne, żydouległe tałatajstwo na cztery wiatry.

 9. Zofia

  25 lutego 2018 at 20:17

  Kolejny haniebny atak Żydów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra