Z kraju

„Dojrzały patriotyzm” Grzegorza Schetyny

Kto jeszcze miał jakiekolwiek złudzenia co do PO i tego, że dobrze życzy Polsce, po sobotnim spotkaniu Rady Krajowej tej partii, naiwnym powinny spaść łuski z oczu.

Oczywiście, PO nadal będzie miała wysokie jak na jej denny „dorobek” notowania, ale biorą się one z chęci zabezpieczania piastowanych z nadania tej partii lukratywnych stanowisk w samorządach, organizacjach pozarządowych i innych instytucjach, na których obsadę PO miała przez osiem lat wpływ. Nad jej dokonaniami piać nadal będą ubecy i inni uwikłani w aparat bezpieczeństwa „bohaterowie PRL” ,wyłudzający VAT cwaniacy i wypłowiałe „legędy” Solidarności, które się świetnie ulokowały w bliskości misy z jadłem. Chodzi przecież wciąż o to, aby było jak było.

To co się dzisiaj na Radzie Krajowej PO wydarzyło, powinno być wstępem do szybkiego samozaorania tej partii, niezależnie od dotychczasowej liczebności jej wątpliwego moralnie zaplecza. Powiem wam, oniemiałam.

Oniemiałam, bo są chwile w historii szczególne, gdy mimo odrębności poglądów na wiele spraw, różnic wizji Polski i sporów, społeczeństwo powinno być razem i poszukiwać dróg wyjścia z impasu. Kto tego nie rozumie, nic nie poradzę. Może to rzeczywiście kwestia utrzymującego się podziału w społeczeństwie na drugie czy trzecie pokolenie dzieci ubeków i – uogólniając – potomków żołnierzy AK. A na pewno to kwestia wartości, które wyniosło się z domu, od członków rodziny, z harcerstwa, z lekcji historii, wreszcie z ideałów Solidarności, którymi tak chętnie się niektórzy podpierają jako pokoleniowym doświadczeniem, a które zostały zdradzone.

W chwili, gdy naprawdę toczy się ostry bój o Polskę, o jej być albo nie być związane z niezgodnymi z prawem roszczeniami amerykańskich organizacji żydowskich wobec bezspadkowego mienia ofiar Holokaustu, które, jeśliby zostały zrealizowane, puściłyby nas z torbami; w chwili, gdy usiłuje się nam dorobić „gębę” antysemitów, szmalcowników, winnych zamordowania co najmniej 200 tysięcy Żydów – i generalnie – współsprawców Holokaustu na równi z hitlerowskimi Niemcami; gdy z międzynarodowym hukiem różne gremia usiłują wymusić na nas zmianę ustawy o IPN, zabezpieczającą w imię wierności historycznej prawdzie – godność Polaków, a Unia Europejska grozi nam obcięciem funduszy pomocowych, bo eurokratom nie podoba się nasza reforma sądownictwa i usiłują wdrożyć art. 7, by nas ukarać, że nie maszerujemy pod ich dyktando; gdy w UE forsują wydatkowanie unijnego budżetu w zależności, ile kto przyjął uchodźców i emigrantów zarobkowych, choć nie my ich zapraszaliśmy i nikt nas o zgodę nie pytał – w takim momencie PO zamiast wsparcia, wywija nam Polakom,( bo przecież nie PiS-owi) numer po jakim włosy stają dęba.

Z ust przewodniczącego Grzegorza Schetyny usłyszeliśmy, że „rząd PiS na powrót przykleja nam wszystkim gęby tępego i zadowolonego z siebie ksenofoba, zaściankowego antysemity, międzynarodowego awanturnika, przeciwnika cyklistów, rycerza spraw dawno słusznie przegranych.”

Nic to. Z przemówienia Schetyny dowiadujemy się jeszcze, że PiS zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski, demoluje nasze stosunki z Ukrainą, spowodowało, że straciliśmy pozycję lidera całego Regionu Europy Wschodniej. Jest winien zburzenia podstawowej solidarności krajów grupy Wyszehradzkiej i tego, że „przestaliśmy być nieformalnym reprezentantem naszego regionu w trójkącie weimarskim wobec Niemiec, Francji i i całej Europy Środkowej”.

Schetyna dwoił się i troił, aby podkreślić nieskuteczność i szkody, jakie wyrządziła międzynarodowa polityka PiS przez ostatnie dwa lata. Bo przecież to co robiła przez osiem lat PO– ta „murzyńskość” jak szczerze określił u Sowy Radosław Sikorski, była OK! Czyli było OK przymykanie oczu na szalejący za wschodnią granicą neobanderyzm, antypolonizm, czy wtrącanie się Niemiec w nasze wewnętrzne sprawy.

W tej sytuacji – nie uwierzycie! – Schetyna w imieniu PO proponuje Polakom „dojrzały patriotyzm”. Składa tę ofertę w towarzystwie m.in. Róży Thun, Janusza Lewandowskiego – ludziom, którzy poparli PiS w 2015 roku. A centrowych wyborców PiS przekonuje, że nowoczesny konserwatyzm jest teraz w PO.

Ujście dla wzmożonego wydzielania żółci znalazł też wyżywając się na PiS Radosław Sikorski, który oznajmił: „Informuję kolegów z prawicy, że rewizjonizm, co do II wojny światowej, wojna propagandowa, atomowa z Izraelem, wszczynanie czy tolerowanie antysemityzmu w Polsce i walka przez Atlantyk z diasporą żydowską w USA nie jest dobrym pomysłem na zaskarbienie życzliwości Kongresu Stanów Zjednoczonych”.

Nooo, wesoło! Ale to nie koniec występów. Radosław Sikorski nie byłby sobą, gdyby nie zwrócił się buńczucznie do Jarosława Kaczyńskiego. Warto zacytować.

„Niezależnie, ilu obywateli by pan zastraszał szykanami – Polaków pan nie złamie. Nie takich dyktatorków jak pan obalaliśmy” – stwierdził.

Któryś z internautów w związku z tym słowami nie wytrzymał i  zapytał: „Czy pan Sikorski może podać nazwiska dyktatorów których obalił? Bo sobie nie przypominam. Obalił co najwyżej półmisek ośmiorniczek na cudzy rachunek. A tak w ogóle, to nie PiS prowadzi wojnę z zagranicą. To zagranica prowadzi wojnę z Polską o odzyskanie utraconych wpływów.”

 

Fot. PO/fb

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  25 lutego 2018 at 09:38

  Na podświetlenie na czerwono Koloseum

  Krwią chrześcijan świeci Koloseum.
  To faszyzm jasny jest, jak Słońce!
  Ktokolwiek w głowie ma oleum,
  Ten gejów dupy zna cierpiące;
  Ten zwalcza lesb dyskryminację
  I dla barw tęczy poznał racje!

  Czerwień, a owszem bolszewicka,
  Też miła jest postępakowi.
  Ale fajniejsza – nagość cycka!
  Barwy trans-gender cóż wysłowi?!
  Czym męczenników są cierpienia
  Wobec Sodomy rozpieprzenia!…

  Nie spocznie postęp, nim tęczowo
  Rzym z Watykanem lśnić nie będzie!
  Historię pisać czas na nowo:
  Męczeństwo gejów w …trzecim rzędzie.
  W drugim uchodżców niedostatki.
  A w pierwszym – HOLO!… (Żydów jatki)

 2. Piotr

  25 lutego 2018 at 10:30

  Wiceszef IPN- „Gigantyczna skala ataków na Polskę”.A jednak Narodowcy i Kukizowcy, mimo krytyki PiS na co dzień, reprezentują w tej sytuacji polską rację stanu. PO na śmietnik historii a dla niektórych CEla +.Tłustty Chińczyk ze swoimi Nowoczesnymi też out!

  • msn wiadomosci

   25 lutego 2018 at 12:25

   Sokorski o Kaczyńskim: Nie takich dyktatorków obalaliśmy.

   • prawo

    25 lutego 2018 at 13:06

    Nikt nie miał jakiekolwiek złudzeń co do PO i naiwnym nie spadną łuski z oczu.
    PO jest to partia służb, czyli szeroko pojętej bezpieki. Od generała Płatka, Ciastonia aż po bufetową z JW 1567 i sekretarkę w MON. Ten elektorat to około 6 mln w A.D. 2007. Stopniowo on maleje – z racji na ograniczenie długości życia -również wśród tych cwaniaczków z rodowodem ze Szkoły Oficerskiej w Riazaniu. Dlatego też żadne wygłupy Grzegorza idioty nic tu nie zmienią tylko to, że oni nie są nieśmiertelni i ich populacja się kurczy. Obecnie – po 10 latach – jest to około 3,5 – 4 mln.
    Ot i cała tajemnica.
    Oni się nie zmieniają tylko wymierają.

   • P2

    25 lutego 2018 at 21:12

    To realna groźba i sygnał od tego sługusa grupy Bilderberg iż coś szykują zlego dla Polski!!!

 3. Soroka

  25 lutego 2018 at 10:36

  Po co tu pokazujecie tą kompletna żenadę?

 4. Jazon

  25 lutego 2018 at 12:11

  Tak wygląda platforemensów samozaje..nie
  Mam nadzieję, że nikt na nich nie zagłosuje w najbliższych wyborach – oczywiście oprócz ubeckiego i postubeckiego ścierwa

 5. otwórzcie oczy!

  25 lutego 2018 at 12:21

  Czy nie widzicie ludzie, że to wszystko ustawka? PO i PiS mają tych samych mocodawców (za Oceanem), których polecenia wykonują. Chodzi o to, żeby pod osłoną tej całej wrzawy jaką urządzają przedstawiciele tzw. totalnej opozycji PiS wzdrożył w życie realizację żydowskich roszczeń majątkowych oraz dopomógł grandziarzom finansowym w dalszym łupieniu Ukrainy oraz przygotował teren pod osiedlenie się na obszarze w Polsce i Ukrainie tzw. szlachty jerozolimskiej czyli mającej podwójnej obywatelstwo polsko-izraelskie ludności USraela. PO już nie zależy na przejęciu władzy bo się dosyć nachapali przez 8 lat a cała ich wierchuszka ma zapewnione ciepłe posadki w kraju i za granicą. To co obecnie obserwujemy to teatrzyk na użytek opinii publicznej, żeby wzmocnić poparcie dla PiS używając straszaka antypolskiej opozycji. Tylko że PiS jest tak samo antypolski jak ta swołocz co dzisiaj wszystko torpeduje. Oni tutaj rządzą tylko wykonują polecenia. Nie mają nawet wpływu na obsadę stanowisk. Polacy mogą się jarać jaki to mają wreszcie super rząd, który broni dobrego imienia Polski, a w gruncie rzeczy ta cała nowelizacja to tylko taktyczna zagrywka, żeby upozorować rzekomy spór między Polską a Izraelem. Tak naprawdę Izrael ma w dupie naszą ustawę bo wiedzą, że choćby codziennie wszystkie im gazety pisały o „polish death camps” to gówno możemy im zrobić (swego czasu perfidnie wyszydzili wnioski polskiego MSZ o ekstradycje żydowskich zbrodniarzy komunistycznych). Netanyachuj chce sobie nabić punktów kosztem Polski bo ma aktualnie zarzuty korupcyjne więc stara się tym odwrócić uwagę, a polskojęzyczne sługusy na koszt polskiego podatnika latają w tę i we tę do Telawiwu żeby zażegnać jakiś „kryzys”. Duda jedzie przekazać grandziarzom ukraińskich miliard złótych! bezzwrotnej pożyczki z NBP a rząd polski dostaje z Berlina polecenie odbudowy pomników OUN UPA – naszych niedawnych oprawców. Kupa śmiechu. „Polska” polityka nigdy nie była na takim dnie…..! A jak dołożymy do tego odejście najlepszych ludzi z armii i demoralizację najlepszej polskiej jednostki bojowej – GROM, to przestaje być śmiesznie a pojawia się rozpacz i panika… Na naszych oczach dokonuje się ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej.

 6. iks igrekzet

  25 lutego 2018 at 12:43

  Przede wszystkim należy pamiętać kto jest Polakiem z dziada pradziada. A kogo my tu mamy w PO?
  Schetyna- post Żyd. Lewandowski komisarz ludowy EU – post Żyd, Rose Thun von Hujonstein – niemiecka arystokracja żydowska, Gdzie nie spojrzysz to w PO Żydzi, aż strach sie bać. I oni oczywiście są ekspertami od Polski i polskości. Dlatego należy ich traktować raczej jako V kolumnę w Polsce jak to od wieków w Polsce było z Żydami. kwiatami witali sowietów i niemców we wrześniu 1939. I dlatego należy przede wszystkim spoglądać na rozgrywki partyjne w Polsce własnie na tej płaszczyźnie 3 pokolenia AK i 3 pokolenia MO-UB, gdzie co najmniej połowa to byliŻydzi nienawidzący POlski i Polaków, a w najlepszym razie mający Polskę i POlaków w d.

  • prawo

   25 lutego 2018 at 15:30

   Od czegoś trzeba zacząć tak aby nie wracać i nie żałować. Proponuję, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
   Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

 7. klik

  25 lutego 2018 at 13:17

  mamy państwo prawa a w gratisie sprawiedliwości jakie więc durne światowe lemingi mogą to kwestionować i uzależniać jakieś finansowe i polityczne traktowanie nas od przestrzegania praworządności???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra