Polskość

Ustawa o IPN będzie obowiązywać, czy się to podoba, czy nie

Chyba żadna wcześniejsza ustawa nie była tak ostro atakowana, jak ostatnia nowelizacja ustawy o IPN. Zmasowaną nagonkę obserwować można było nie tylko na płaszczyźnie politycznej, ale i medialnej, przy czym ta ostatnia przybierała dosłownie formę istnej wojny informacyjnej.

I tak przez izraelskie media przetoczyła się wiadomość, że polska nowelizacja ustawy o IPN zostanie zamrożona. Zapewne do wypuszczenia tego fake newsa przyczynił się – świadomie, czy też nie – marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który zapowiedział, że ustawa do czasu wydania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny nie będzie działać.

Po takich deklaracjach niejeden Polak zastanawiał się, czy żyje jeszcze w państwie prawa, czy państwo jako takie w ogóle działa, czy też mamy do czynienia z kontynuacją PO-wskiej „ch…, d…pa, kamieni kupa”, tak barwnie zdefiniowanej przy kolejnej porcji ośmiorniczek spożywanych na koszt najwyraźniej zamożnego obywatela.

Wszelkim spekulacjom, również tym ze strony niechętnych ustawie, w szczególności zaś penalizacji banderyzmu, polityków PiS kres położyło dopiero oświadczenie Ministerstwa Sprawiedliwości. Stwierdziło ono, co następuje:

„W związku z informacjami podawanymi w mediach o „zamrożeniu ustawy o IPN” Ministerstwo Sprawiedliwości informuje, że każda uchwalona w Polsce przez Parlament i podpisana przez Prezydenta ustawa staje się obowiązującym prawem i wchodzi w życie zgodnie z określonym w niej terminem”.

Pytanie, czy którykolwiek z polskich polityków podważających obowiązywanie przyjętej przez obie izby polskiego parlamentu, a podpisanej przez Prezydenta nowelizacji ustawy o IPN, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za swoje słowa? Przynajmniej politycznej. Chyba, że cała sprawa miała na celu zbadanie reakcji polskiego społeczeństwa na ewentualność wycofania się z ustawy, ale wówczas to już zupełnie inna historia…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

12 komentarzy

12 Komentarzy

 1. michu

  26 lutego 2018 at 16:04

  Podobnie była atakowana ustawa lustracyjna i ostatecznie pewnie będzie miała taką samą skuteczność 😉

  • kibol

   26 lutego 2018 at 17:58

   Do niedawna ulewało mi się żydami teraz nimi już …..

 2. Zły

  26 lutego 2018 at 16:23

  Wy nędzne,banderowskie psy,-Wynocha z Polski !!!

 3. Soroka

  26 lutego 2018 at 16:28

  Kolega kiedyś powiedział synowi- Nie siedź ciągle przed telewizorem, ale rób coś. Idź ze swoim kolegą na nieszpory – Była to niedziela, a syn mu odpowiedział – Kolega idzie, ale nie idzie – To znaczyło że z domu wychodzi na nieszpory, ale na nie nie idzie.
  Tak samo będzie chyba z ta ustawą: Obowiązuje, ale nie obowiązuje.

 4. antyPOPiS

  26 lutego 2018 at 16:50

  Ta ustawa to pic fotomontaz, PiSiory zamarkowali troske o prawde historyczna, by faktycznie grac pod zydowskie dyktando, czyli permamentna holokaustyzacje faktow. Beda nowe muzea, pomniki, filmy i publikacje schlebiajace zydonaziolskiej haggadzie historii, za ktora zaplaci Polski podatnik. Dalej bezkarnie beda lzyc Polske i Polakow, rozne grossy, grabowskie, lanzmany…, bo ustawa juz jest dziurawa, a po ingerencji TK trudno oczekiwac by nie spelniala wylacznie zydowskich zadan. I tylko, jeszcze wiekszemu q.restwu pruso-POlszewi z przystawkami, PiSraelici zawdzieczaja zacme wiekszosci spoleczenstwa w widzeniu z czym mamy do czynienia..

  • Robert B.

   26 lutego 2018 at 18:40

   Zacznie to się dopiero, jak się im dupa na Bliskim Wschodzie zapali, jak się tu zwalą nam na głowę. Przewiduję getta dla Polaków, terror, zamachy, wojnę, tak jak w Palestynie.

 5. Robert B.

  26 lutego 2018 at 18:20

  70 lat po wojnie, po tylu innych wojnach, mordach, tragediach ciągle tylko o jednym, o żydostwie. A dzisiaj Morawiecki zabłysnął stwierdzeniem, że „Heroizm Sprawiedliwych to świadectwo najwyższej próby człowieczeństwa”. Albo zupełnie zdurniał, albo jego oficer prowadzący z Izrael (Jonny Daniels) dobrze wykonał swoje zadanie.

 6. spisek

  26 lutego 2018 at 18:22

  Gdybym był Turkiem, Arabem czy Chińczykiem miałbym głęboko w de co o mnie mówią, piszą czy myślą żydzi. Dlaczego mój rząd wmawia mi, że mam się tym przejmować jako Polak?

  • Robert B.

   26 lutego 2018 at 18:44

   To jest przypadłość całego skurwiałego tzw. Zachodu wychowanego na „Pianistach” i „Schindlerach”, czyli propagandzie holokaustu, mającej za cel zrobić z żydostwa absolutnie bezkarne, święte krowy. I masz rację, na Wschodzie mają w dupie to całe żydostwo i to ich „cierpienie”, to ich „ratowanie”, tę ich „wrażliwość” i „stosunki” z nimi i „dialogi”. Nie mają takich narcystycznych parazytów cywilizacyjnych, przed którymi należy padać na ryja. I dlatego ten skurwiały Zachód zostanie długofalowo pożarty.

  • Marian

   26 lutego 2018 at 21:51

   Problem w tym, ze Zachód wychowany na chrześcijaństwie dał sobie wmówić, że współcześni żydzi, to ci sami, o których czytamy w Biblii. A to nie jest prawda. Ktoś ukradł religię dawnym żydom…
   Współczesny Izrael i biblijny Izrael, to tak, jak Poland i Holland – brzmi podobnie, ale znaczy co innego. Albo to trochę tak, jak Ukraińcy, którzy na Zachodzie lubią udawać Polaków, zwłaszcza gdy popełniają przestępstwa.
   Dlatego, gdy słyszysz w kościele na Mszy podczas czytań, że Izrael to lub tamto, to dotyczy to zupełnie innego Izraela, zupełnie innych ludzi, niż tych, których znamy pod tą nazwą po zburzeniu Jerozolimy w 70 r. Biblijny Izrael skończył się wraz ze zniszczeniem Świątyni Jerozolimskiej w 70 r.
   Prawy.pl to nie jest dobre miejsce do wyjaśnienia w szczegółach co i jak. Zresztą jest to temat naprawdę niebezpieczny. Kto chce niech szuka…

 7. Zyta

  26 lutego 2018 at 19:23

  Polecam b.dobry artykuł p.J.Kowalskiego p.t.,,ani słowa o Żydach.Gra toczy się o pieniądze.Będzie tylko o naszych pieniądzach”.z artykułu wynika,że cały PIS chce przekazać Żydom ogromne pieniądze,nasze pieniądze.PIS już nie udaje.PIS działa.

 8. Szczepko

  26 lutego 2018 at 23:15

  Przepraszalizm czyli #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland
  #BlameOnPoland

  #BlameOnPoland
  https://www.youtube.com/watch?v=Ph9EjdO7pLw&feature=youtu.be

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra