Z zagranicy

Przedstawiciel Swobody przyznaje, czego najbardziej boją się ukraińscy nacjonaliści

Jeden z przywódców ukraińskiej nacjonalistycznej partii Swoboda Oleg Pankewycz przyznał wprost, czego najbardziej obawiają się ukraińscy nacjonaliści, a mianowicie tego, że uznanie racji Polski w kwestiach historycznych pociągnie za sobą nie tylko utratę wizerunku międzynarodowego banderyzującej Ukrainy, ale będzie miało konsekwencje prawne w procesach za ludobójstwo, jakich spodziewa się w sądach międzynarodowych oraz w postaci roszczeń o zwrot mienia.

Wypowiedź Pankewycza umieściła na stronie internetowej partia Swoboda. Oleg Pankewycz, który usiłował zrzucić odium winy za mord w Hucie Pieniackiej z Ukraińców, oświadczył, że „tolerancja na ukrainofobiczną politykę w Polsce może mieć katastrofalne konsekwencje dla Ukrainy – zarówno w samym państwie, jak i w oczach społeczności międzynarodowej.

„To nie tylko strata dla wizerunku międzynarodowego, ale także ewentualne konsekwencje prawne za ludobójstwo – odwołania do sądów międzynarodowych, roszczenia o zwrot i większą odpowiedź” stwierdził.
Według przedstawicieli partii Swoboda – cytowanych przez oficjalne służby prasowe tego ugrupowania dla regionu lwowskiego – ukrainofobiczne oświadczenia są wynikiem bezczynności karnej ukraińskiego rządu w sprawach dotyczących pamięci narodowej.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. Źmior

  3 marca 2018 at 11:08

  Gdybyście mieli czyste sumienia spalibyście spokojne.

  • kibol

   3 marca 2018 at 11:14

   Job waszu mać.

  • wolna-polska.pl

   3 marca 2018 at 12:01

   1-Żydowska opozycja na Ukrainie. 2-Zdjęcia mówiące więcej niż tysiąc słów. 3-W Odessie rozpoczęto formowanie żydowskiego batalionu „karnego”. 4-Banderowskie bandziory znęcają się nad mieszkańcami Odessy. 5-Ukraina – Historia się powtarza.

  • internet

   3 marca 2018 at 12:09

   Stanisław Srokowski oskarża PiS o przekręt w sprawie kresowego ludobójstwa |forumemjot dla Polski

  • podolak

   3 marca 2018 at 21:16

   Z powodu jakiegoś starego dzwonu z 1934r. problem robią?
   Przecież inni naziści ulice również w stolicy,pomniki,szkoły, jednostki wojskowe, hymny i akademie dostają, wszyscy to łykają a nawet np.gazem gratis, wspierają.

   https://kresy.pl/wydarzenia/niemcy-dzwon-hitlera-zostanie-koscielnej-dzwonnicy/

 2. Jan

  3 marca 2018 at 11:34

  Won z Polski kurwy żydy, upańcy i popisuary!

  • prawicowyinternet.pl

   3 marca 2018 at 12:14

   Polski MSZ usprawiedliwia kult UPA i Bandery na Ukrainie. „Podważanie heroizmu UPA jest odbierane jako działanie antyukraińskie”.

 3. Soplica

  3 marca 2018 at 11:35

  A więc kłamiecie z premedytacją a nie z głupoty!

  • zbyszek

   3 marca 2018 at 18:32

   Rzeczywiscie – co mozna zrobic majac takich przodkow jak on, oni. Moga tak jak Niemcy i ich sojusznicy z UE wyrzucic czyny przodkow z pamieci, spoleczenstwo poddac starzeniu i imigracji z afryki, ale tam tez pamietaja.No wlasnie – co moga zrobic? Ukraincy moga oddac polskie terytorium i miasta. Moga probowac zadoscuczynic rodzinom pomordowanych wedle swoich dosc skromnych mozliwosci. Niemcy moga oddac ziemie do Laby (i tak juz to jest powoli pustkowie) ulegajac zadaniom Luzyczan.

 4. andrewss515

  3 marca 2018 at 11:57

  my nie Icki ale przestańcie pluć jak mówicie
  buduje się na prawdzie

  Polska Ukraina Białoruś razem żadna Rosja, Niemcy Usrael nam niestraszny
  warto, to się po prostu opłaca

 5. m

  3 marca 2018 at 12:50

  Pani zadaniem jest pójść do nieba – http://gosc.pl/doc/4484675.Pani-zadaniem-jest-pojsc-do-nieba

 6. Julia

  3 marca 2018 at 12:51

  Ludobójstwo ze SZCZEGÓLNYM okrucienstwem !! Tak robią POTWORY nie ludzie.

 7. Robert

  3 marca 2018 at 14:08

  Tak długo jak amerykański reżyser świata kolorowy trzyma łapsko na Ukrainie szykując nowa ziemię obiecaną dla pejsów,tak długo jak amerykański nadzorca każe polskiemu państwu płacić kasę Ukrainie,tak długo jak Polska wysyła banderowcom gaz,prąd na polecenie janeksów,tak długo włos z czerepa nie spadnie ukrainskiego

 8. Marian

  3 marca 2018 at 16:13

  Potępienie zbrodni banderowskich tylko uwiarygodni Ukrainę i Ukraińców na świecie.
  A w Polsce nikt nie ma roszczeń wobec obecnej Ukrainy. Owszem jest jakiś sentyment… ale to wszytko.

 9. LSED

  3 marca 2018 at 16:38

  Parchy banderowskie z PiSkomuny nigdy nie dopuszczą, żeby ich braciom zza Buga stało się coś złego. Pankewycz i reszta tej hołoty kijowskiej może spać spokojnie

  • podolak

   3 marca 2018 at 20:35

   Ilu z nich to ukronaziści ?
   „Сьогодні, 3 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбулися скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.
   У заходах взяли участь Міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, представник суспільно-культурних товариств «Надсяння», «Лемківщина», «Любачівщина», члени громадських організацій, численна делегація з районів Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, священослужителі, а також представники молодіжних громадських організацій, – повідомили в прес-службі ЛОДА.”

   https://zik.ua/news/2018/03/03/u_polskiy_pavlokomi_vshanuvaly_pamyat_vbytyh_366h_ukraintsiv_1278025

 10. monoetnicznosc

  8 marca 2018 at 21:32

  Robmy wszystko aby ukraincom bylo trudno w Polsce. Jak taki pyta mnie o droge to wysylam go w innym kierunku. Bojkotuje miejsca gdzie zatrudniaja tych szmaciarzy. Nie pomagam w zaden sposob. To samo z zydkami tyle ze ci dobrze sie maskuja.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra