Kościół

Niech to będzie ogólnonarodowy zryw modlitewny w intencji papieża Franciszka

Wspólnota Ruchu Lednickiego zachęca do włączenia się w modlitewny łańcuch, który otoczy papieża Franciszka w piątą rocznicę jego pontyfikatu. Zaplanowana na 11 marca inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W marcu 2018 roku mija 5 lat pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Już ponad 25 grup zorganizowanych oraz dziesiątki osób w całej Polsce zadeklarowały, że w niedzielę 11 marca będą się modlić za Ojca Świętego Franciszka. Uczestnicy akcji stworzą modlitewny łańcuch, który otoczy Papieża. Jest to odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za Niego. Pomysłodawcą akcji jest Rafał Orzechowski, członek Ruchu Lednickiego w Grajewie, który miał okazję spotkać się z Ojcem Świętym w 2017 roku. Podczas przekazania symboli ŚDM przez Polaków młodzieży z Panamy Papież powiedział do niego: „Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”. „Uważam tę umowę za obowiązującą” – powiedział Rafał Orzechowski, zapraszając do włączenia się w modlitwę za Ojca Świętego.

Modlitwa w intencji papieża Franciszka w niedzielę 11 marca jest już zaplanowana m.in. w Warszawie, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Łapach, Hrubieszowie czy Zambrowie. „Modlić się można wszędzie – w kościele, szkole, parku. Ważne, aby otoczyć tego dnia kochanego Papieża modlitwą” – zachęcają inicjatorzy akcji. Proponują, aby tego dnia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Franciszka. Włączyć się w inicjatywę można, wypełniając specjalny formularz, indywidualnie lub jako grupa. W Internecie dostępna jest również regularnie aktualizowana mapa miejsc modlitwy.

W obliczu trwającej ofensywy nowolewicowych i postmodernistycznych nurtów w Kościele katolickim płynących szerokim strumieniem głównie z zachodu Europy, a także postępującej pentakostalizacji Kościoła katolickiego modlitwa za Ojca Świętego jest potrzebna w sposób szczególny. Warto, oprócz sugerowanej przez organizatorów modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia odmówić również modlitwę do Św. Michała Archanioła, będącą jednocześnie egzorcyzmem – wsparcia Św. Michała Archanioła papież naprawdę dzisiaj potrzebuje, podobnie zresztą jak i cała wspólnota Kościoła katolickiego.

Formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1t6F32EjGEzpnFe1S38CCIgl4pK0pajNRTgbC7aBxD3o/viewform?edit_requested=true

Mapa miejsc modlitwy: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1ZyadL4lBqT856O8xL1kGZIxc3qBm73bf&ll=52.09753576031349%2C19.22186075000002&z=6

Źródło: KEP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Marian

  5 marca 2018 at 21:45

  Lubią oni na rogach ulic wystawać i modlić się, aby ich ludzie widzieli…
  Kolejna akcja celebrytów, żeby odwrócić uwagę prostaczków od innych spraw.
  A byznesz sze krenczy

  • prawo

   6 marca 2018 at 11:57

   Żeby tylko z tego „ruchu” nie wylągł się jakiś nowy pastor Chojecki, który wszak odszedł od wiary pod wpływem dialogu ekumenicznego Ruchu Światło Życie.

   Co do papieża Franciszka to powiem, że dobry obyczaj jest w zaniku. Kiedyś mówiło się na powitanie „niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” czy „szczęść Boże” a teraz papież mówi po wyborze „dzień dobry” zaś młodzież mówi „siemka”. Żeby pozdrowić po ludzku szanujmy dobry obyczaj i nie pozdrawiajmy się jakimś tam francuskim „dzień dobry”. Dobry to może być np. śrubokręt jak wytrzymuje dłużej niż rok intensywnej pracy.
   Obyczaj zanika wraz z samodzielnym myśleniem.

 2. z-k

  5 marca 2018 at 22:17

  Świątobliwemu Franciszkowi już nic nie pomoże. Niech się modli za niego Pieronek, Schuldrich, Gądecki, Lemański, Nycz………

 3. Andrzej z Balto

  6 marca 2018 at 06:05

  Tylko naiwni i ignoranci będą się modlić za tego antypapieża. Przecież to on jest siłą przewodnią herezji w Kościele Katolickim.

 4. Joy

  6 marca 2018 at 08:42

  On nie przewodzi kościołowi Jezusa Chrystusa ale wielkiej nierządnicy

 5. m

  6 marca 2018 at 11:18

  „Rewolucji ciąg dalszy. Ta decyzja może oznaczać pełną anglikanizację Kościoła”
  Problem polega na tym, że jeśli decentralizacja ma dotyczyć doktryny to oznaczać to może wpisanie w doktrynę stałej schizmy, zgodnie z którą poszczególne Episkopaty będą miały nieco (bo trudno zrozumieć, co ma oznaczać słowo „pewien”) odmienne doktryny, inne postrzeganie moralności itd. Efektem będzie błyskawiczna anglikanizacja i protestantyzacja Kościoła. Ona już teraz istnieje, ale jeśli przyznać prawo do doktrynalnych różnic, to… efektem będzie pogłębienie różnic i ostateczne danie wolnej ręki kościelnym liberałom, choćby z niemieckiej konferencji episkopatu, by sami – bez Rzymu – decydowali oni w co wierzą
  https://dorzeczy.pl/kraj/57700/Rewolucji-ciag-dalszy-Ta-decyzja-moze-oznaczac-pelna-anglikanizacje-Kosciola.html

 6. m

  6 marca 2018 at 11:19

  Niedawno w łódzkim Centrum Dialogu im. Marka Edelmana odbyła się dysputa z udziałem rabina Abrahama Skórki z Buenos Aires i JE Grzegorza Rysia, arcybiskupa metropolity łódzkiego. Z relacji z wydarzenia wynika, że „obydwaj duchowni” zgodnie oświadczyli, iż „żadna religia nie ma monopolu na prawdę”. Jak dotąd, ten rewolucyjny bądź co bądź pogląd nie został zatwierdzony przed Stolicę Apostolską, ale przecież w sławnym „dialogu z judaizmem” nie zostało jeszcze powiedziane ostatnie słowo, więc wszystko jeszcze przed nami. Warto zwrócić uwagę, że podczas wspomnianej dysputy nie padło pytanie, czego w takim razie „obydwaj duchowni” nauczają, względnie – cóż takiego „przepowiadają”, skoro „żadna religia” nie ma „monopolu na prawdę”? Ale bo też „dialog” ma swoje wymagania; zamiast zadawać kłopotliwe pytania, trzeba pić sobie nawzajem z dzióbków, bo „nic tak nie gorszy, jak prawda”.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4160

 7. Kazimierz S

  6 marca 2018 at 19:32

  Módlmy się za Niego.

 8. Pingback: cwnt54mxwct7nvencwv4ebycf

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra