Z zagranicy

Napięcie między Polską, Izraelem oraz USA – niepokojące komentarze wokół ustawy o IPN

Ustawa o IPN nasila napięcia między Polską a USA i Izraelem -donosi amerykańska prasa, zaś w Internecie pojawił się wyciek informacji dotyczący napięć dyplomatycznych między Polską a USA.

Ponieważ według nowej ustawy IPN można wtrącić każdego – także obcokrajowca – za przypisywanie Polsce współudziału w holokauście pojawiły się obawy, że może to spotkać obywateli Stanów Zjednoczonych. Dzienniki „Washington Post” i „New York Times” oceniają w środę, że podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o IPN nasila napięcia pomiędzy Polską a USA i Izraelem.

Kilku  dyplomatów chce, by zablokowano możliwość spotkań najważniejszych przedstawicieli obu państw, a pozbawienie wolności obywatela U.S.A. przez Polskę powinno spotkać się ze zdecydowaną reakcją.

„Odmawiając zawetowania ustawy, Duda przekreślił możliwość negocjacji politycznych, na które w ostatnich dniach liczyły Stany Zjednoczone i Izrael” – czytamy w”Washington Post”.

 

Źródło: wp.pl, gazetaprawna.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. z-k

  6 marca 2018 at 16:19

  Nie przejmujmy się co pisze o nas jedna czy druga geszefciarska gazetka. Niech piszą a naszym zadaniem jest wywalić z Polski ich pruskie i żydowskie mutacje ogłupiające Polaków

 2. Robert B.

  6 marca 2018 at 17:53

  Pisałem to wiele razy. Jak byłem młody i naiwny, to wierzyłem, że żydostwo to niepokalane niewiniątka i za co to wszystko? Nie mogłem wręcz pojąć, że „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Przeżywałem coś w rodzaju egzystencjalnych katuszy po obejrzeniu kolejnej „Listy Schindlera”. Roniłem łzy, współczułem im. Potem poznałem ich osobiście, zacząłem się przyglądać ich krzątaninie na poziomie, który jest mi osobiście znany, i na poziomie wyższym, politycznym krajowym i międzynarodowym. Zacząłem się przyglądać ich bezwzględności, niebywałej perfidii i etnicznemu szowinizmowi, przy jednoczesnej świętoszkowatości. I niestety, ten obrachunek wypada dla nich bardzo niekorzystnie. Żydostwo nieustannie swoim zachowaniem wzbudza nienawiść, gdzie tylko się pojawią, aż w końcu dochodzi do gwałtownej reakcji. Do tej pory – zdaje się – nie wyciągnęli z tego ŻADNYCH wniosków.

  • Tomek

   7 marca 2018 at 14:26

   Robert, naiwny to ty jesteś do dziś. Tyle, że dzisiaj odbija ci w totalnie drugą stronę, niż ci odbijało (jak wynika z opisu) „za młodu”.

  • Marian

   7 marca 2018 at 16:27

   @Robert B., nie tylko ty byłeś tak. Ja za młodu latałem na przedstawienia do Teatru Żydowskiego w Warszawie, miałem wiele kontaktów z młodzieżą żydowską w Polsce – podobnie, z czasem mi przeszło po bliższym poznaniu. Rozpusta, narcyzm plemienny i ograniczone horyzonty umysłowe…

   • WJTK

    7 marca 2018 at 21:23

    A propos mentalności. Ponownie wszystkim polecam książkę Paula Johnsona „ Historia Żydów”. Tam na str. 495 znajdujemy m.in. takie oto fragmenty dotyczące np. przedwojennych czasów amerykańskich: „Nielegalny handel alkoholem był dla bystrych Żydów nieodpartą pokusą. Jak ujął to Arthur Ruppin, autorytet socjologii Żydów: „Chrześcijanie popełniają przestępstwa swymi rękoma, Żydzi używają rozumu”. Typowym żydowskim kryminalistą na wielką skalę był np. Jacob Guzik, „Tłusty Kciuk”, który prowadził księgi Ala Capone i był jego skarbnikiem. Innym był Arnold Rothstein, pionier przestępstw w wielkim biznesie, sportretowany w filmie „Wielki Gatsby”. Jeszcze innym przykładem był Meyer Lansky, który stworzył imperium hazardu. A niejaki Louis Lepke Buchalter gangster znany jako „Sędzia” był nazwany przez FBI „najbardziej niebezpiecznym przestępcą USA” To Żydzi w końcu, pod wodzą Samuela Cohena trzęśli dzielnicą East Side w Detroit, aż władzę przejęła od nich mafia”
    Co do nieustannie i z lubością wytykanej chrześcijanom hipokryzji, to jeszcze maleńki fragment ze wspomnianej książki: „Zaskakująco wysoki procent żydowskich prostytutek zachowywało szabat, żydowskie święta i przepisy dietetyczne”. „Zaskakująco wielu osławionych przestępców żydowskich miało ortodoksyjne pogrzeby”.

   • Robert B.

    8 marca 2018 at 10:40

    Do @Marian:

    Żydostwo ma wbudowane w tzw. „kod kulturowy” przekonanie, że są stworzeni do rządzenia gojami. Jeżeli tylko jakiemuś Żydowi uda się zakotwiczyć w jakiejś instytucji, to zaczyna się powolne i niezmordowane rugowanie gojów. Po jakimś czasie instytucja jest żydowska, czego nam nie wolno dostrzegać. Jednym słowem, konflikt między żydostwem a gojami nigdy nie wygasa. On się tli cały czas, by czasami wybuchnąć większym płomieniem. Wystarczy spojrzeć na ich aktywność w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, na Węgrzech, w Hiszpanii, Francji, Szwecji, USA, bo Palestyna to przypadek ekstremalny. Ciekawe, że odnośnie świata arabskiego zaczynają się wśród Żydów podnosić głosy „następny holokaust zrobią nam Arabowie”. Coś wydaje im się znajome. Czy ktoś im broni zachowywać się inaczej? Nie. Zatem sami są kowalami własnego losu.

    • Leszek1

     10 marca 2018 at 04:09

     @ Robert B.
     „następny holokaust zrobią nam Arabowie”.
     Wydaje mi sie, ze Donald Trump wiedzial co robi przenoszac (za dwa lata) ambasade US do Jerozolimy.
     Mysle, ze tym posunieciem pragnie zjednoczyc kraje arabskie.
     Histeria amerykanskiej i kanadyjskiej prasy i mediow w szkalowaniu kazdego ruchu Prezydenta US, ktory chce przywrocic dawna swietnosc Ameryki, nie ustaje od poczatku jego kariery. A on spokojnie robi swoje i zyskuje ogromne poparcie wsrod amerykanow za swoje decyzje, ktore podnosza standart zycia w US i maja szanse zlikwidowania nienormalnej sytuacji, kiedy to ogon kreci psem.

 3. sneik

  6 marca 2018 at 18:14

  Śmiecie żydowskie żądzą też jankesami wszędzie tych jebanych icków żyd=banderowiec

 4. Marian

  7 marca 2018 at 06:35

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/570109,ustawa-o-ipn-usa-stawiaja-polsce-ultimatum-bialy-dom-zamkniety-dla-polskich-wladz.html
  Od początku wiedziałem, że ten news o pogorszeniu stosunków polsko-amerykańskich został wysmarowany brudnym paluchem na drzwiach kibla w suterenie biurowca na ul. Czerskiej (chociaż inni przypuszczają, że jednak na ul. Wiertniczej)

 5. Wielokropka.

  7 marca 2018 at 15:49

  Wydaje mi sie,jesli tu chodzi o ten sam tekst z gazety,ze oni powolali sie na Onet,ze to u nas w onet.pl tak napisano.
  Dorabiaja sprawie geby.

 6. Czesław

  8 marca 2018 at 05:31

  III-a jak KRLD
  w sprawie obchodzenia świąt, budowania muzeów, itd. Tylko że tam powodem tego cyrku są daty związane z wydarzeniami dotyczącymi Ukochanego Wodza i jego poprzedników a u nas buduje się muzea i świętuje uroczyście wydarzenia związane z „Ukochanymi Starszymi Braćmi” tj. z Żydami.

 7. Czesław

  8 marca 2018 at 05:39

  Kiedy nad pałacem prezydenckim zostanie zawieszona flaga Izraela?

 8. Avicenniusz

  8 marca 2018 at 11:11

  Panowie przedmówcy.
  Nawet jeśli to wszystko o czym piszecie to prawda, to czy warto było psuć sobie relacje ze Stanami Zjednoczonymi w sytuacji, kiedy na sojuszu z Ameryką oparliśmy swoje bezpieczeństwo ? Co polska zyskała uchwalając nowelizację ustawy o IPN ? Czy dziennikarze NYT czy Washington Post przestaną nagle używać określeń „polish death camps” ? Czy jak następnym razem Barack Obama, albo inny amerykański prezydent użyje tego określenia, to prokuratorzy IPNu wyślą za nim list gończy ? Prawda jest taka, że niczego nie zyskaliśmy, a wiele straciliśmy na tej całej awanturze. Pisałem to już wcześnie, ale powtórzę raz jeszcze: Naczelnik państwa Jarosław Kaczyński myśli, że jest drugim Józefem Piłsudskim. A prawda jest taka, że ma wszystkie cechy pułkownika dyplomowanego Józefa Becka, który dał się wciągnąć w wojnę na dwa fronty, zamiast przyjąć propozycję sojuszu od Hitlera i razem z Niemcami rozpieprzyć raz na zawsze bolszewię na wschodzie. Ten sam rys psychologiczny, ta sama naiwność, takie samo przekonanie, że skoro mamy rację, to inni muszą nam tą rację przyznać. Niestety na tym świecie rację ma tylko silniejszy, a dyplomacja to nie jest debata akademicka, w której da się przekonać oponentów swoimi argumentami. Poszliśmy na czołowe zderzenie z najsilniejszym lobby w amerykańskiej polityce, jakim jest lobby żydowskie i przyjdzie nam za to zapłacić wysoką cenę.

  • Robert B.

   8 marca 2018 at 12:05

   No właśnie oni lubią takich jak ty, którzy wierzą, że żydostwo jest potężne, niezwyciężalne. Oczywiście niezmiennie, wiecznie. W czasie II wojny światowej też…

  • Leszek1

   10 marca 2018 at 04:41

   @ Avicenniusz.
   Musze Cie zmartwic. Na wielu kontynentach ludzie zaczynaja dostrzegac role Zydow w powolnym, lecz stalym dazeniu do opanowania poszczegolnych narodow i zamienienia ich mieszkancow w niewolnikow. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie mnoza sie wypadki palenia Synagog. Ostatnio w Toronto spalili chyba w zeszlym tygodniu, lub tydzien temu. Przecietny czlowiek ma dosyc lichchwy, zaklamania, zboczen i wojen. Pragnie zyc spokojnie, zgodnie z dekalogiem. Zaczyna dostrzegac kto mu w tym przeszkadza. Premier Izraela glupim atakiem na Polske, bardzo pomogl ludziom zrozumiec „kto jest kto”, poniewaz chlubna pamiec o Polkach jako „First to Fight” w czasie ostatniej wojny jeszcze nie wymarla, mimo szkaradnej zydowskiej propagandy.
   Klamstwo, podobnie jak bagnet, nie nadaje sie do dluzszego bazowania czy siedzenia na nim.

 9. Grażyna

  8 marca 2018 at 12:34

  Żydzi niemal z całego świata atakują,szkalują i plują na Polskę i Polaków.Polacy o żydowskich korzeniach zachowują się jakby podlegali Izraelowi.Cały czas na kolanach.
  Ustanawiają coraz to nowe pomniki,muzea itp. dla uczczenia Żydów.Czy to są Polacy?.

  • Leszek1

   10 marca 2018 at 05:58

   @Grazyna
   Wielu polskich Zydow asymilowalo sie w naszym tolerancyjnym kraju i bylo dobrymi patriotami. Niestety nie wszyscy.
   Polscy patrioci zydowskiego pochodzenia zostali niemal w calosci zlikwidowani przez Niemcow.
   Po wojnie, z Rosji sowieckiej przybylo do Polski okolo stu tysiecy Zydow.
   Oni objeli rzady w PRL i wslawili sie krwawym terrorem MBP i UB, okreslonym jako „bledy i wypaczenia”.
   Trzeba przyznac jednoczesnie, ze niektorzy polscy Zydzi bronili przed swoimi wspolbracmi Polakow.
   Byli tez tacy, ktorzy „bandytom z AK” dawali prace i chronili ich przed represjami.
   Wydaje mi sie tez, ze nie wszystkim polskim Zydom podoba sie czolobitna polityka rzadu wobec Zydow z US i Izraela.
   Jezeli chce Pani zapoznac sie z historia naszej Polsko-Zydowskiej przyjazni, polecam:
   https://wolna-polska.pl/zydowska-nienawisc-do-polski-i-polakow
   Material jest opracowany jednostronnie, przemilcza fakty istnienia patriotycznych Zydow.
   Jednak nie mozna mu zarzucic wypaczania prawdy historycznej. Jest to rzetelna baza niektorych faktow, oparta na dokumentach.

 10. Darek

  8 marca 2018 at 12:37

  Prawdziwi Polacy czują się oszukani.Zwykła ustawa o IPN rozwścieczyła Żydów.Polska nie jest wolnym krajem,nie mówiąc o wolności.

  • Marian

   8 marca 2018 at 16:45

   W każdym polskim domu ten film powinien być oglądany przynajmniej raz do roku:
   https://www.youtube.com/watch?v=pNSn9eYow6s

   • WJTK

    8 marca 2018 at 21:28

    Tymczasem dziś na UW min. Gowin zapewniał zebranych, że [parafrazując] kukułka ma prawo uważać gniazdo trzcinniczka również za swoje.

   • Leszek1

    10 marca 2018 at 06:03

    @Marian
    Dziekuje, Znakomite porownanie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra