Z kraju

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza PiS przestraszył się Żydów i by ich przebłagać udał się na pielgrzymkę do Izraela po instrukcje

W opublikowanym na stronie portalu Interia artykule „Polityka symboliczna” Rafał Ziemkiewicz, komentując wycofywanie się polityków PiS z poparcia dla nowelizacji ustawy o IPN pod wpływem agresji Żydów, stwierdził, że takie zachowanie polityków PiS świadczy o ich braku profesjonalizmu, wyrażającym się w ich przekonaniu, że „wszyscy dookoła są ludźmi przyzwoitymi i szczerze kierują się tym, co deklarują”.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza ukoronowaniem braku profesjonalizmu PiS w sprawie nowelizacji ustawy o IPN „tej strusiej ofensywy chowania głowy w piasek (z czym nieodłącznie wiąże się wypinanie wiadomo czego) jest triumfalna pielgrzymka przebłagalna polskiej delegacji do Izraela, aby ustalić tam w końcu, co ma w kwestii nieszczęsnej ustawy orzec nasz niezależny Trybunał i jak ją sobie Izrael i inne środowiska, na które tupnęliśmy, życzą, żeby ostatecznie brzmiała albo i nie brzmiała”.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza nowelizacja ustawy o IPN jest „wyłącznie <<faktem prasowym>>” mającym stworzyć w oczach Polaków pozór, że PiS przeciwstawia się antypolonizmowi Żydów i ich bezpodstawnym roszczeniom. W opinii Rafała Ziemkiewicza realnym działaniem byłoby pozywanie do zachodnich sądów zachodnich mediów za szkalowanie Polski.

Rafał Ziemkiewicz w swoim artykule stwierdził, że „trudno dziwić się bezbrzeżnemu zdumieniu PiS-u, że ten nic nie znaczący świstek, czysty pic na użytek „ciemnego ludu”, został tak wściekle zaatakowany przez rząd Izraela, a na tę komendę – przez rozmaitych wrogów Polski. Nikt się tego w Polsce nie spodziewał, opozycja zresztą też, gdyby przyszło je to do głowy, nie robiłaby z siebie po raz kolejny idiotów, wstrzymując się od głosu i tym samym wysyłając do wyborców sygnał: „ustawa jest słuszna, ale nie poprzemy jej, bo pisowska”. To zdumienie – że ale co wy, o co chodzi, przecież my tak nie naprawdę, przecież widzicie, że ta ustawa to tylko tak, na rynek krajowy – widać zresztą było w kolejnych reakcjach”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza zdziwienie PiS wynika z braku wiedzy PiS o mechanizmach polityki, z braku wiedzy, że są siły, które chętnie wykorzystają okazje do ataku na Polskę, czy to na użytek własnej krajowej polityki (jak w Izraelu) czy na użytek imperialnej polityki (jak Rosja inspirująca „różne parszywe fundacje i medialnych agentów wpływu także wśród Żydów”)

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza awantura z nowelizacją ustawy o IPN nic Polaków nie nauczy, bo Polaków nic nie nauczyła nawet klęska 1939. W opinii publicysty PiS nie poradzi sobie z Żydami bo nie jest wstanie sobie poradzić „z koncernami nadal masowo wyprowadzającymi kasę spod polskiego opodatkowania, z gigantami medialnymi, śmiejącymi się w kułak z pogróżek „repolonizacji mediów”, czy nawet z niereformowalną strukturą mediów państwowych”.

W swoim artykule Rafał Ziemkiewicz wykpił również ustawę degradacyjną, proponując „było jeszcze specjalną ustawą uznać, że Gomułka ani Gierek nigdy nie byli pierwszymi sekretarzami PZPR, a nawet w ogóle ich wyrzucić z partii”.

Nie mogę się zgodzić z krytyką Rafała Ziemkiewicza pod adresem nowelizacji ustawy o IPN, czy ustawy degradacyjnej. Działania symboliczne mają ogromne znaczenie. Gdyby tak nie było, żadna firma nie przeznaczałaby tak ogromnych środków na reklamę i marketing. Żaden Soros nie wydawał by pieniędzy na działania polityczne organizacji pozarządowych. I żadna Rosja nie utrzymywałaby armii trolli internetowych i nie opłacałaby swoich pudeł rezonansowych np. w naszym kraju głoszących rosyjską imperialistyczną propagandę. Dbanie o interesy własnego państwa wymaga obecności w debacie publicznej.

Moim zdaniem, dzięki nowelizacji ustawy o IPN, która wywołała histeryczną reakcję środowisk żydowskich świat poznał stanowisko Polski, to, że Polska antypolską narrację Żydów uznaje za kłamstwo. Do tej pory opinia międzynarodowa była przekonana, że Polacy całkowicie akceptują żydowskie oskarżenia.

Osobiście nie wierzę w to, że dominacja Żydów w światowej debacie jest przez cały świat bezkrytycznie akceptowana. Na pewno Żydzi chcieliby, żeby tak było. Wystarczy jednak spojrzeć, jak sytuacja ma się w Polsce. Pomimo dekad dominacji żydowskiej narracji w mediach, pomimo nieustannej żydowskiej propagandy w mediach i edukacji, Polacy w większości mają odmienne zdanie niż Żydzi. I jak podejrzewam tak jest na całym świecie. Dzięki wywołanej nowelizacją ustawy o IPN żydowskiej agresji na Polskę, milcząca większość sceptyczna wobec Żydów dowiedziała się, że gdzieś tam na prowincji jest jakaś Polska, która Żydom się nie daje, niczym wioska Asteriksa i Obeliksa, leżąca w jakieś prowincjonalnej Galii nie dawała się Imperium Romanum.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. prawo

  8 marca 2018 at 16:46

  Mój pradziadek był zadania, że żydzi ani żydówki nie powinny mieć prawa zasiadywać w sejmie jako mniejszość narodowa. Uważał również, że żydzi nie powinni mieć prawnego prawa pozywać Polaków o cokolwiek i rościć sobie prawa do czegokolwiek co wyrosło na polskiej ziemi, czy to droga, czy kamienica. Wiem z opowieści, że mówił to odnośnie każdego, kto przybył na teren rzeczpospolitej jako koczownik wygnany z innych krajów za różnego rodzaju malwersacje, spiskowanie, dzieciobójstwa o zabarwieniu okultystycznym. Zaiste, przezorny to był człowiek.

  • kacperek

   8 marca 2018 at 18:00

   podobne opinie i przestrogi slyszalem ja rowniez od moich Dziadkow….ktorzy mieszkali na lubelszczyznie…gdzie za sasiadow mieli zydow..ukraincow…rosjan etc…..i opowiadali o podlosci szczegolnie przedstawicieli zydowskich srodowisk wiejskich..podjudzaczy…tchorzy ..oszustow…nic im sie w Polsce nie nalezy..niczego nie zdobywali uczciwa praca lecz przekretami,lichwa,szantazem….Krol Kazimierz Wielki nie popisal sie niestety pozwalajac sie osiedlac na terenach Polski zydom…skad mogl przypuszczac ze sa oni najpodlejsi z najpodlejszych….nigdzie nie zagrzewaja miejsca..wszedzie wyrozniaja sie podloscia i nikczemnoscia…prosze przyjrzec sie temu co dzieje sie w Palestynie…rytualne mordy….tzw.uzyskiwanie narzadow mlodych arabow dla potrzeb zydowskiej transplantologii,przetaczanie krwi mlodych palestynczykow…i pozbawianie ich w ten sposob zycia…sa dowody na takie postepowanie oraz czesto znajdywane zwloki mlodych arabow pozbawione krwi…pewnie sluzy to odmladzaniu zydowskich pieknosci oraz skorumpwanych izraelskich politykow …ech ty narodzie przeklety…a nie wybrany …ech wy nadludzie…Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy…

  • Tomek

   9 marca 2018 at 12:26

   „dzieciobójstwa o zabarwieniu okultystycznym”?

   Serio? Twierdził, że Żydzi dzieci na macę przerabiają, czy coś podobnego? A twój dziadek żył w średniowieczu czy XX wieku. Poza tym w rodzinie wszyscy zdrowi (sorry, ale po tym co napisałeś muszę zapytać)?

 2. Wera

  8 marca 2018 at 17:14

  …pełna zgoda!

 3. Dick

  8 marca 2018 at 17:33

  Ten znowu o Rosji.
  Światowy Kongres Żydów też jest organizacją rosyjską?
  Soros też działa w interesie Rosji?
  Jak i jego liczne fundacje?
  Panie Bodakowski, nie lubi pan Rosjan, trudno.
  Ale naginanie każdego tekstu pod propagandę antyrosyjską to już jest niesmaczne…

  • WJTK

   8 marca 2018 at 22:06

   Pan Ziemkiewicz pisze „różne parszywe fundacje’”, to może warto przypomnieć, że np. głównym sponsorem „Otwartego Dialogu” czyli znanego majdanowego zadymiarza, niejakiego Bartosza Kramka i jego suprugi Lyudmyly Kozlovsky, którzy działają od 2010 r w Polsce, notabene korzystając również z pomocy finansowej polskich podatników, jest prestiżowa Atlantic Council (utworzona w 1961) – pracująca nad bezpieczeństwem przyszłości świata.
   Szefem oddziału Atlantic Council w Polsce jest Michał Kobosko – dawniej m.in. Gazeta Wyborcza, Axel Springer, a przy tym szef Project Syndicate (syndykat na polu propagandy), wśród sponsorów Proj. Synd. wymienia się Open Society Institute George’a Sorosa. A wśród darczyńców samego Atlantic Council obok m.in. polskiego MSZ, Kulczyk Inv., PZU, Scripps, oraz Open Institute Sorosa itd.

  • markx

   8 marca 2018 at 23:50

   • Dick

    9 marca 2018 at 19:39

    Zdaję sobie z tego sprawę.
    Bardzo mnie irytuje, gdy Rosjanom polscy rusofobi przypisują zbrodnie sowieckie.

    Z drugiej jednak strony, Rosjanie też są sobie winni. Powinni raz na zawsze zdecydowanie potępić okres zniewolenia sowieckiego i zbrodnie komunistyczne.

 4. Dick

  8 marca 2018 at 17:42

  Co do twierdzeń R. Ziemkiewicza.
  Zgadza się.
  O ile ta cała ustawa nie została uzgodniona z Żydami.
  Wiele na to wskazuje.
  Choćby to, że głosowano nad nią w dniu uroczystości w Auschwitz.
  No i ambasadorka miała gotową przemowę, jak sama później przyznała, przygotowaną przez rząd Izraelski…
  Całá zadyma ma na świecie wykazać antysemityzm Polaków, by uzasadnić wyłudzenie od nas 300mld$.
  Dodatkowym dowodem na to jest cisza medialna w Polsce o ustawach zmuszających administrację USA do egzekwowania roszczeń organizacji żydowskich za mienie bezspadkowe, głównie właśnie po polskich Żydach.
  Teraz jeszcze szum robią wokół ’68, by pokazać na zewnątrz jak to Polacy nienawidzą Żydów.
  Na dodatek gładko przyjęli narrację ustawki z faszystami TVN, a przecież kżde rozgarnięte dziecko wie, że to szwindel.
  Nawet chcą wprowadzić cenzurę ścigającą antysemityzm w Polsce.
  I następne miliony na organizacje żydowskie.
  By rozwściecieczyć bardziej Polaków.

  To prawdopodobnie nowa targowica.
  A później rozbiory pod czujnym okiem „przyjaciół” z USArmy…
  Tzn. oddanie części Polski organizacjom żydowskim…

 5. Matwiej Płatow

  8 marca 2018 at 17:44

  Panie Rafale SZANUJE pana za poglądy Narodowo-Endeckie zbliżone do Pax. Ale proszę pokazać Alternatywę ,partie która by zastąpiła PiS. Czyli nie pozwoliła by z Polaków, Niemiaszki (UE) zrobili rabów-niewolników.Panie Rafale TYLKO Silni mogą zawalczyć z Izraelem i USA. A takiej siły w Polsce BRAK. Z tego co policzyłem to w Polsce mamy Narodowe Partie radykalne: Młodzież Wszechpolska,Obóz Narodowo Radykalny,Ruch Narodowy,organizacje nacjonalistyczno-Faszyzujące ,ORAZ partie Narodowe o programie Umiarkowanym,czyli Obóz Wielkiej Polski i Stowarzyszenie ,,Endecja”DLACZEGO Wam tak trudno stworzyć jedną Partie Narodową,która była by przeciwwagom dla PiS ,oraz nie wiem jak Ich nazwać: Śmieci ,Plew ,Odpady Lewacko-Liberalne?

  • Dick

   8 marca 2018 at 18:11

   Właśnie.
   Od 30 lat słyszy się o potrzebie stworzenia silnej partii narodowej.
   I nic.

   • michu

    8 marca 2018 at 21:00

    Odpowiednie służby dbają by do tego nie doszło. Budżet im nie skąpi (na takie bzdury jak np służba zdrowia, wyposażenie armii godziwe emerytury (chyba, że chodzi o ubeków wtedy nawet 2 tyś może być) może nie starczyć), to są skuteczni.

    • Dick

     9 marca 2018 at 19:42

     Wczoraj Fundacja Narodowa reklamowała się z agitką o „antysemickim marcu komunistów ’68”
     Za nasze pieniądze.

  • t.

   9 marca 2018 at 12:28

   Matwiej Płatow – hmmm, nazwisko rosyjskie. PAX – hmmm, kolaboranci z PRL. Walka z USA – hasło naszych dawnych „sojuszników” ze wschodu. Przypadek?

 6. Regina

  8 marca 2018 at 18:57

  Obaj panowie mają częściowo racje.PIS nic dobrego dla Polski,Polaków nie zrobił i nie zrobi,może poza kontrowersyjną 500+.Obecnie na kolanach przeprasza Żydów.Za co?.Za to ,że Żydzi w absolutnie niekulturalny sposób atakują nasz kraj.PIS będzie stawiał następne pomniki,muzea Żydom.To ma być polski rząd.
  Po 1989 roku żaden rząd nic dobrego nie zrobił dla kraju.

  • Tomasz

   9 marca 2018 at 05:25

   Regina Od 1989-2018 Polska i Polacy jest szkalowana opluwana na arenie międzynarodowej sprzedawany jest majątek narodowy ostatnio kopalnie są sprzedawane,Żydzi chcą 1 BLN ZŁ Od Polski i Polaków P I S milczy Ustawa o I P N poszła do koszą ???

 7. jaro7

  8 marca 2018 at 20:20

  Zgadzam się z Ziemkiewiczem,tez pisałem ze to PiS na wodę i fotomontaż i ze z tego chyłkiem beda się wycofywać ,w sprawie upainy bedzie podobnie.Juz ten Terlecki vel Frankenstein obwinia(sic!!!!!!) o nia Kukiz15,to świadczy jak czlonkowie PiS sa zdegerowani w swoim zaprzaństwie.A ta cała hucpa to była swiadoma robota żydów zarówno z polskiej strony(Morawiecki) jak i żydowskiej

 8. prawyobywatel

  8 marca 2018 at 21:18

  Regina – a ja uważam, że ten rząd zrobił dla Polski i Polaków najwięcej ze wszystkich. Żeby to zrozumieć trzeba mieć serce i kochać swój kraj. Tobie to pewnie tylko o 500+ chodzi.

  • Dick

   9 marca 2018 at 19:46

   Za mało.
   To polityka kija i marchewki.
   Trzeba dać Polakom jakąś marchewkę po latach głodowania pod rządami złodziei.
   Jednak teraz Żydzi chcą nas ograbić. Na Ukrainie rośnie w siłę antypolskie zagrożenie.

   A PIS robi wszystko, co pan karze z USRAELA.

   Lepiej być czasami głodnym, by mieć swoją godność i podstawę na przyszłość.
   A ta przyszłość dzięki PIS maluje się w coraz czarniejszych barwach…

 9. andzia

  8 marca 2018 at 22:35

  Panie Bodakowski jak będzie się Pan tak prześlizgniwał obok istotnych tematów, to niedługo nie będzie komu tego czytać.
  Do czytelników: zamiast czytać duperele to może warto posłuchać audycji młodych Polaków: https://www.youtube.com/watch?v=qptYIWgjZbUhttps://www.youtube.com/watch?v=qptYIWgjZbU

 10. Sara

  12 marca 2018 at 23:37

  Pan Ziemkiewicz ma racje !! Rząd mamy ministrantów a nie mężów stanu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra