Z zagranicy

Rosyjska propaganda wspiera feministki, szkalowanie Żołnierzy Wyklętych oraz użala się nad rzekomymi cierpieniami Żydów we współczesnej Polsce

Na rosyjskim portalu dla Polaków Sputnik ukazał się artykuł Julii Baranowskiej „Jesteśmy wszędzie” promującej propagandę środowisk feministycznych i zbliżające się demonstracje zwolenników aborcji.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „Polskie kobiety mobilizują siły. 8 marca pokazują na ulicach solidarność i determinację w upominaniu się o swoje prawa — do godnej płacy oraz wolności decydowania o własnym ciele, do edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji i liberalizacji prawa aborcyjnego”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „nie jest zaskoczeniem, że obecna władza nie jest przez kobiety szczególnie lubiana. W tym roku obchodzimy zresztą 25-lecie wdrożenia tzw. kompromisu aborcyjnego. Polskie prawo w tym zakresie nadal pozostaje jednym z najbardziej restrykcyjnych w całej Europie”.

Rosyjska propaganda dla Polaków nie ustaje też w wspieraniu antypolskiej narracji Żydów. Najlepszym tego przykładem są publikacje rosyjskiego portalu dla Polaków „Sputnik”.

W tym i artykuł „Być Żydem w Polsce” autorstwa Zofii Bąbczyńskiej-Jelonek. W swoim artykule publicystka rosyjskiego portalu dla Polaków cytuje opinie Anny Applebaum „że w Polsce jest dużo więcej antysemitów, niż się jej przez wiele lat wydawało”.

Z artykułu rosyjskiego portalu dla Polaków czytelnicy dowiedzą się, że Żydzi w Polsce boją przyznawać się do swojego żydowskiego pochodzenia.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków – zapewne z powodu antysemityzmu – Polska przed dziećmi w szkołach ukrywa, że Gustaw Herling-Grudziński i Krzysztof Kamil Baczyński był Żydami, a Izaak Bashevis Singer dostał Nobla.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków „w polskim społeczeństwie określenie „żydowskie nasienie”, traktowane, jako bardzo obraźliwy epitet”. Na dowód rosyjski portal dla Polaków cytuje fragment artykułu z „Gazety Wyborczej” z 2014 roku i komentarze internautów z strony tygodnika „Wprost” i „Newsweeka”, „Do Rzeczy” z 2017 roku, oraz hasło ”nasienie” z internetowego słownika przygotowanego „pod egidą Instytutu Języka Polskiego PAN”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „w potocznym języku Polaków, pogarda wobec Żydów ma się dobrze. A ostatnio nawet bardzo dobrze” i dla tego „trudno w takiej atmosferze przyznawać się do żydowskich korzeni”.

Rosyjski portal dla Polaków przypomina rzekomym polskim antysemitom, że „na 18 noblistów, związanych z Polską, ośmiu jest Żydami, trzech z nich dostało Pokojową Nagrodę Nobla — Menachem (Mieczysław) Begin, Szymon Peres i Józef Rolblat”.

Polacy powinni być też dumni zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków, „że słynną hollywoodzką wytwórnię filmową Metro Goldwin Meyer stworzył polski Żyd — Samuel Goldwyn”. Polskie kobiety zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków powinna mieć „świadomość, że poprawia swoją urodę dzięki polskiemu Żydowi” dzięki Żydowi Maxowi Factorowi i Żydówce Chaji Rubinstein. A wszyscy Polacy muszą być wdzięczni Ary Szternfeldowi, który „obliczył m.in. orbitę, na którą wprowadzono pierwszego sztucznego satelitę „Sputnika””. Rosyjski portal dla Polaków wymienia też takich zasłużonych Żydów jak Adolf Beck – wynalazca EKG, Kazimierz Funk  – odkrywca witamin, Ludwik Hirszfeld  – twórca oznaczeń grup krwi, Hilary Koprowski  – twórca szczepionki na polio, Mieczysława Węgierko  – twórca metody leczenia cukrzycy inuliną, Stanisław Ulam –  twórca bomby jądrowej, Ludwik Zamenhof –  twórca esperanto.

Rosyjski portal dla Polaków przypomniał też polskim antysemitom zasługi Żydów dla kultury, w tym takie postacie jak: Artur Rubinstein, Julian Tuwim, Bruno Schulz, Stanisław Lem, Jan Brzechwa, Jan Kiepura, Henryk Wieniawski.Według rosyjskiego portalu dla Polaków nowelizacja ustawy o IPN sprawi, że Żydzi będą karani za mówienie o tym jak zginęli ich krewni.

Rosyjski portal dla Polaków wspiera też szkalowanie Żołnierzy Wyklętych publikując takie teksty jak tekst „Ofiary terroru „Wyklętych”” autorstwa Piotra Nowaka.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków w 1946 w Polsce „minęła pierwsza spokojna wiosna, a potem pierwsze lato bez strachu, który towarzyszył ludziom przez poprzednich lat sześć (…) Kraj jest podnoszony z gruzów po wojennej katastrofie. Odbudowywana jest infrastruktura drogowa, powstają nowe szkoły, urzędy, wznoszone są pierwsze fabryki i zakłady pracy (…) Mało kogo obchodzi, czy orzeł będzie mieć na głowie koronę. Ludzie chcą pracy i dachu nad głową. A także reformy rolnej, która ostatecznie zniosła relikty feudalizmu”.

Komentując stanowisko rosyjskiego portalu dla Polaków warto zapytać czemu jeżeli Polacy tak cieszyli się z komunistycznych rządów, komuniści sfałszowali wybory i zlikwidowali demokracje?

Z rosyjskiego portalu dla Polaków czytelnicy poznają komunistyczne kłamstwo, że w pierwszych latach po drugiej wojnie światowej, Polska znajdująca się pod rządami komunistów rozkwitała, ludzie byli szczęśliwi i tylko Żołnierze Wyklęci torturowali oraaz mordowali młode kobiety. W artykule nie ma ani słowa o zbrodniach komunistycznego okupanta, w tym zbrodniach Rosjan okupujących Polskę.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków historia Żołnierzy Wyklętych to historia „przemocy wymierzonej w Polaków, których jedyną winą była identyfikacja z odrodzoną ojczyzną. Warto pamiętać, że okrucieństwa były popełniane w imię majaczenia o restytucji poprzedniego porządku”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „to właśnie „wyklęci” zastraszali i nierzadko zabijali chłopców, którzy przyjęli ziemię z rozparcelowanych majątków obszarniczych. To oni niszczyli linie kolejowe i wysadzali w powietrze mosty, które lud dopiero co odbudował”.

Rosyjska propaganda kierowana do Polaków wspiera wszelkie szkodliwe dla Polski i Polaków inicjatywy, w tym feminizm, agresje Żydów na Polskę czy szkalowanie Żołnierzy Wyklętych. Warto wspomnieć też o istnieniu  tych przebierańców, którzy pod bezprawnie używanym szyldem narodowców i prawicy wspierają w Polsce Rosję oraz jej imperialistyczną propagandę.

Fot. pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. Dick

  9 marca 2018 at 20:05

  A tu ciekawy artykuł pana Bodakowskiego n.t. książki Sołżenicyna.

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/03/26/droga-do-rewolucji-bolszewickiej-solzenicyn-o-zydach-w-rosji/

  Swoją drogą warto książkę przeczytać…

 2. michu

  9 marca 2018 at 20:10

  Z ich punktu widzenia to racjonalne (chociaż niegodziwe). Walka trwa.

  • prawo

   9 marca 2018 at 21:07

   Kacap to zawsze był Kacap i takim zostanie.

 3. The Big E

  9 marca 2018 at 20:17

  Czy zauważyliście, ile razy pojawia się fraza „rosyjski portal dla Polaków”? Czy…czy..yy o…on…on siee…sie zaciął, czy…czy…czy tylko nieudolnie stosuje wskazówki Goebbelsa dotyczące prawdy i fałszu?

  • GG.

   9 marca 2018 at 21:08

   „Sputnik” nie jest „rosyjskim” (w sensie: ruskim) portalem, tylko małą częścią maszyny propagandowej nie-ruskiego systemu putinowskiego i nastawiony jest głównie wcale nie na Polaków, tylko na Amerykanów i inne osoby anglojęzyczne.
   .
   W lipcu 2017 r. finansowany przez rząd USA „Głos Ameryki” ogłosił w tekście pt. „Rosyjski propagandowy „Sputnik” nadaje z Waszyngtonu” https://www.golos-ameriki.ru/amp/russian-radio-station-sputnik-started-broadcasting-in-dc/3941701.html , że „radiostacja „Radio Sputnik/Rosja Dzisiaj” rozpoczęła nadawanie w Okręgu Columbia”, i że zamierza ona „walczyć z amerykańskim establishmentem”.
   .
   Sputnik nadaje audycje w języku angielskim na terytorium USA także za pomocą satelitów telekomunikacyjnych.
   .
   Dziwna to „wojna informacyjna” między USA i Rosją, w której nowo wybrany prezydent USA pozwala putinowskiej tubie propagandowej zainstalować się w okręgu stołecznym.
   .
   Dodajmy, że amerykańskie „tuby” były i są w Rosji od dawna.
   .
   Gra pozorów, ot co. Jeszcze jeden sztuczny konflikt, służący tak naprawdę uzasadnieniu odbierania narodom wolności słowa i komunikowania się – przez wszystkie jego strony.
   .
   Najlepiej nie słuchać/nie czytać ani „Sputnika”, ani „Głosu Ameryki”, tylko myśleć samemu, po polsku.
   .

 4. PRT

  9 marca 2018 at 20:32

  The Big E: ” powiem Ci : on dostal pierdolca!”

  Ale swoja droga postsowiecka Rosja to wyjatkowo wrogi organizm dla Polski podobnie jak banderowska Upadlina czy Niemcy Merkel

  • michu

   9 marca 2018 at 20:35

   Każde poważne państwo realizuje swoje interesy

 5. polka39

  9 marca 2018 at 20:51

  Jak mawia najlepszy Polski felietonista,pan Michalkiewicz są państwa poważne i pozostałe, my należymy do tych drugich, na razie.

  • michu

   9 marca 2018 at 20:54

   Póki co nie ma widoków żeby było inaczej…

 6. marju73

  9 marca 2018 at 21:15

  To tylko potwierdza że żydokomuna w Rosji też trzyma naròd rosyjski za mordę.Powyższy tekst o kacapach wpisuje się retorykę nastawiania narodòw na siebie co jest celem żydostwa, tak zwanego Międzynarodowego Żyda.Tak więc opamiętaj się forumowiczu. Naròd rosyjski zapewne ma głęboko cierpienia żydòw podobnie jak naròd polski i każdy inny.

 7. tuszyn

  9 marca 2018 at 21:17

  Jeśli żremy się z Rosją…. a co najśmieszniejsze, że opluwają nas autorzy żydowscy a my poszczekujemy i powarkujemy na Rosję w imię nie swoich a w żydowskich interesach. Nie dziwmy się zatem…. zakompleksionych pachołów nikt nie szanuje. Nie wiem co Rosjanie piszą o Węgrzech ale na pewno z szacunkiem bo Węgrami rządzą węgierscy mężowie stanu w niczym nie przypominający Czeputowicza, Gowina, Glińskiego, Sellina, Dudy , jego Czerepacha itp. itd

 8. carbotool

  9 marca 2018 at 22:23

  Prawy.pl to nastepny zydowski szmatlawiec. ))))
  Czy zauwazyliscie jak skrupulatnie zyd przepisuje osiagniecia zydow ktorzy mieszkali w Polsce lub ktorzy pochodzili z Polski.
  Nobel jest zydowska nagroda i gdyby ci zydzi uznawali sie za Polakow to nigdy by nobla nie dostali.
  Dalej zyd pisze o wykletych zeby uwierzytelnic ta propagande w prawy.pl. Kazdy Polak wie ze wykleci to byli bandyci niemieccy i zydowscy oplacani z angli i usa.

  • Tomek

   10 marca 2018 at 15:58

   „Dalej zyd pisze o wykletych zeby uwierzytelnic ta propagande w prawy.pl. Kazdy Polak wie ze wykleci to byli bandyci niemieccy i zydowscy oplacani z angli i usa.”

   Jakiś większy wysyp debili na portalu?

 9. WJTK

  10 marca 2018 at 01:10

  Trzon piszących do „polskiego Sputnika” tworzy pomiot Urbana.
  Swego czasu ukazywały się tam nawet rozsądne felietony pewnego dziennikarza, ale się go szybko pozbyli. Lewakom pozwala się tam pluć do woli, szczególnie na „katoli’.

  Dam tylko jeden z brzegu przykład. Np. nietknięty wpis z 2016 o
  „oryginalnym” nicku TU-154M: „Na groby tych, którzy schlali się jak świnie do nieprzytomności i rozbili TU-154M pod Smoleńskiem nawet nie warto nasrać !!!”
  oraz następny wpis tego TU-154M::„Jak mawiają w polsce [pisownia oryginalna] watykańskie przygłupy czyli klechy pedały-pedofile, oszuści i złodzieje, gdy wydarzy się jakaś tragedia – bóg tak chciał !!! [chodziło o afrykański pomór świń]
  TU-154M dalej:
  Ja i cała moja liczna rodzina w całej polsce podczas zakupów starannie wybieramy towary by nie były one polskiej produkcji – elektronika (Chiny), benzyna – tylko stacje benzynowe Rosyjskiego LUKOIL-u, gotowanie, ogrzewanie domu tylko rosyjski gaz, zabezpieczenia antywirusowe komputerów tylko rosyjskie, artykuły spożywcze tylko u Żyda, czyli w Tesco !”

  Krytykujących często wycina cenzura, np. taką moją odpowiedź: „TU-154M, też mi nowość. Przecież od wielu lat, świńską zarazą dotknięty jest taki jak ty pomiot urbana i jakoś całkiem nieźle żyje w tej „watykańskiej polsce”, musi tylko uważać, by ”podczas zakupów starannie wybierać towary, tak aby nie były one polskie produkcji, artykuły spożywcze tylko u Żyda, czyli w Tesco”
  Podobnych przykładów „przyjaciół Polski” znamy mnóstwo i nie tylko z „polskiego Sputnika”.

 10. Soroka

  10 marca 2018 at 09:10

  No proszę! Rosja chwali Żydów, a tu agenci Rosji winę za całe zło zwalają na Żydów.
  Za dużo alkoholu, albo ogorców brakło?

 11. Masław

  10 marca 2018 at 09:12

  Bodakowski jak zwykle, niewiele rozumie. Ten banderowiec. To jest osłabianie wroga, a to Polska prowokuje Moskali. Z tym, że Sputnik wcale dla Polaków przeznaczony nie jest. Ale skąd może o tym wiedzieć chłystek bez znajomości języków (któremu polski sprawia trudność).
  Dużo gorszym jest, że nominalny sojusznik wspiera wszelakie pedalskie parady (ambasada USA). Wspiera również wymuszenie na naszym kraju setek miliardów dolców. Ale to jest nieważne dla Bodakowskiego. Ktoś Bodakowskiemu każe taką propagandę siać, to ten sieje.

 12. tomek

  10 marca 2018 at 11:17

  U-bolce wierni sovietom nie rosjanom

 13. JaśFasola

  10 marca 2018 at 17:04

  „Rosyjska propaganda wspiera…” To tak jakby o Gazecie Wyborczej napisać – Polska propaganda wspiera…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra