Z zagranicy

Orbán: Według unijnych regulacji na każdego migranta ma zostać wydane 9 mln forintów!

Nadszedł czas, kiedy zaczynamy mówić o finansowych skutkach migracji – zadeklarował premier Viktor Orbán w wywiadzie dla telewizji „News Centre”, w którym wskazywał, iż „ zgodnie z unijnymi regulacjami na każdego migranta ma zostać wydane dziewięć milionów forintów”.

Podkreślał, iż zbliżające się wybory na Węgrzech zostaną zdominowane przez kwestię imigrantów, podobnie jak przez ostatni rok, czy dwa miało to miejsce w innych krajach Unii Europejskiej, ponieważ od tego, czy dany kraj wpuści migrantów, czy też nie, zależy jego dalsza przyszłość.

Wskazywał, że podczas wyborów w Niemczech, Austrii, we Włoszech i w Czechach obywatele tych krajów starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy mogą uniknąć stawania się krajem imigrantów, i które partie wspierają migrantów, które zaś zamierzają nigdy ich nie wpuścić. – Tu właśnie przebiega linia podziału – mówił, dodając, iż „sytuacja na Węgrzech jest wyjątkowo prosta, ponieważ partia rządząca od zawsze jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów i opowiada się za zahamowaniem migracji na samym początku, podczas gdy inni gracze polityczni starają się jej to utrudnić”

Szef węgierskiego rządu zauważył, że w całej rozciągłości omawiano kwestie bezpieczeństwa, a „widzimy, jaka jest sytuacja w wielkich miastach Europy Zachodniej, także nagranie z Wiednia zrobione przez ministra Jánosa Lázára również oddaje właściwy obraz tamtejszego obrotu spraw”. W ocenie Orbána należałoby wreszcie zacząć rozmawiać o pieniądzach.

– Zgodnie z unijnymi regulacjami na każdego migranta ma zostać wydane 9 milionów forintów, nie wspominając faktu, że poza tym wszystkim państwo będzie musiało zapewnić im mieszkania – mówił premier. -Jeżeli decyzje Brukseli zmienią Węgry w kraj imigrantów, będziemy musieli przekształcić się w kraj imigrantów – dodał.

Cytując słowa stojącego na czele landu Bawarii premiera [Horsta Seehofera – przyp. red.], Orbán stwierdził, że w Bawarii więcej pieniędzy wydaje się na migrantów i problemy związane z ich integracją niż na rozwój ekonomiczny, opiekę zdrowotną, czy ochronę środowiska. – To nie jest dziecinna zabawa, stawki są bardzo wysokie – oświadczył.

Viktor Orbán przypomniał, że „Węgry walczyły o to, żeby mieć przyszłość, gospodarka w końcu jest we w miarę dobrym stanie, ludzie mają pracę i są pieniądze umożliwiające rozwój kraju”, wskazując, że „jeżeli teraz nie zwrócimy uwagi i pozwolimy na pogorszenie się sytuacji, wówczas nasze zdobycze gospodarcze zostaną roztrwonione na osiedlanie imigrantów zamiast na potrzeby narodu węgierskiego”.

– System kwot migracyjnych zmiażdży Węgry, a wówczas zamiast na nowe autostrady i wzrost wynagrodzeń, będziemy musieli wydawać pieniądze na migrantów – zauważył, wzywając Węgrów, aby wzięli to pod uwagę, kiedy 8 kwietnia będą udawali się do urn. Zaznaczał, że wybory te będą nie tylko decyzją w sprawie obrony chrześcijańskiej kultury oraz niepodległości narodowej, ale również w sprawie przyszłości gospodarki państwa węgierskiego.

W udzielonym wywiadzie premier wspomniał również, że narody Europy zbuntowały się przeciwko Brukseli oraz przeciwko globalnej elicie a także przeciw grupom interesu reprezentującym wielki kapitał, za którymi na Węgrzech stoi George Soros. Podkreślał, że Europejczycy nie chcą, aby Europa była kontynentem imigrantów, natomiast sytuacja w krajach, które pozwoliły na wejście migrantów, jest o tyle trudna, że nikt nie wie, czy kiedykolwiek da się ich usunąć. Zwrócił przy tym uwagę, że kraje Europy Środkowej nie mogą ponosić konsekwencji decyzji tych krajów.

Źródło: Kormany.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Krzysztof muszka

  10 marca 2018 at 19:26

  Podobno decyzja już zapadla i w czerwcu uchwalą ustawe zmuszająca kraje Uni do przyjmowania.Za niedostosowanie sie bedzie groziło poteżne ograniczenie dotacji i inne nie znane jeszcze sankcje.Pamietajmy też że nie jest wcale takie pewne jak zachowa sie ( jeśli powstanie) nowy Włoski rząd.Włochy są prawie bankrutem.Mają deficyt ponad 130% PKB i mogą być zaszantażowani przez poteżne Światowe Żydostwo.Trutniom rżeczywiście w ciągu roku gora dwoch trzeba dać mieszkania bo inaczej znowu bedzie wrzask na cały Świat.Miedzy bajki można włożyć też mit że z Polski uciekną na zachod.Jest centralna kartoteka i jeżeli wyjadą to nie dostaną tam niczego i zostaną zawroceni.O wszystkim pomyśleli.

  • Gron

   11 marca 2018 at 21:14

   Jaki deficyt? Dług publiczny mylony z deficytem budzetowym.

 2. michu

  10 marca 2018 at 19:34

  Widać z jakichś powodów sternikom Unii bardzo na tym zależy.

 3. wiesscar

  10 marca 2018 at 21:03

  Trzeba bedzie Polexit za UK zrobic jezeli beda cisnac masoni na Polske by przyjmowala imigrantow ekonomicznych.

 4. marju73

  10 marca 2018 at 21:04

  neon24.pl/post/142794,negocjacje-gmin-zydowskich-i-wjro-ws-rozbioru-polski

  • ubawiony

   10 marca 2018 at 22:19

   Kto wierzy w takie brednie?

   • michu

    11 marca 2018 at 14:38

    Potomkowie tych, którzy w 1772 r. nie wierzyli w żadne brednie;).

 5. marju73

  10 marca 2018 at 21:06

  ziut.neon24.pl/post/142794,negocjacje-gmin-zydowskich-i-wjro-ws-rozbioru-polski

 6. Banderowski Związek Ukraińców w Polsce planuje PRZEJĄĆ władze w Polsce za 3 lata !

  11 marca 2018 at 06:05

  Ukraińcy ze Zwązku Ukrainców w Polsce” nieoficjalnie już twierdzą, że ukraińcy: „przejmą Polskę i to oni ją SKOLONIZUJĄ dla siebie!”
  Aktywiści ukraińscy zamieszkali w III RP mający swoich przedstawicieli w PO-PiS, też twierdzą, że POLACY to PIJANI PARTACZE – „za trzy lata my ukraincy w Polsce planujemy przejąć władzę polityczną i zarzadzanie całym polskim rynkiem pracy oraz administracją.”
  Aktywiści organizacji ukraińskich w III RP też oficjalnie twierdzą: że jest 3.5 miliona ukraińców pracujących legalnie w Polsce!
  Natomiast tych NIE legalnie mieszkających w III RP jest ich na pewno co najmniej dwa razy tyle, albo WIECEJ – czyli tych co pracują na czarno lub co OTRZYMUJĄ zasiłki od polskich władz w Warszawie.
  Niejaki ukrainiec neobanderowiec Wołodymyr, który mieszka w Polsce 10 lat i założył wielką agencję sprowadzania ukrainców do III RP, twierdzi że Polacy to leniwy naród, są niedokładni i chcą za dużo zarabiać – my ukraincy to co innego – każda firma w III RP, gdzie kierownictwo jest ukraińskie walczy o każdego Ukraińca bo wiadomo – przyjdzie Polak, spartaczy robotę i jeszcze woła 3 razy większej zapłaty”!
  Niejaki Ukrainiec „Włodymir” też twierdzi:
  „10 lat temu pracowałem za marne grosze jak na Polskie pieniądze. Teraz jestem biznesmenem w III RP i ja załatwiam pracę ukraincom w Polsce, gdzie Polakowi z takim samym doświadczeniem płaci się 3 razy mniej.
  Ukraincy pracuję lepiej, a nie chodzą pijani … jak Polacy.
  W tym roku zamierzam ściągnąć tutaj przez moją agencję do tej III RP co najmniej 100 tysięcy ukraińców – to jest w 100% realne. Mam wsparcie obecnej administracji PiS i urzędów UE z Brukseli.
  Za dwa/trzy lata my ukraincy w Polsce na pewno PRZEJMIEMY poszczególne sektory rynku pracy w tym kraju i zaczniemy rządzić w III RP.
  Polacy z PO-PiS rządzący w III RP są durni i nie wiedzą co się dzieje, a my ukraincy wiemy jak to wykorzystać – będziemy tutaj w III RP mieszkać, dobrze zarabiać i rządzić – z czasem będzie nas ukraińców tutaj naprawdę tak dużo, jak jest np. we Wrocławiu – tam stanowimy bardzo silną mniejszość!” – dodaje nasz rozmówca.

  Słowa Wołodymyra mogą szokować, jednak DYNAMIKA ukrainców jest taka WIELKA w III RP, których finansowo wspiera rządzący PO-PiS i urzędnicy UE, dlatego plany ukraińców w III RP są realne.
  Naszych wschodnich sąsiadów jest coraz więcej – we Wrocławiu, Lublinie czy Krakowie i oni stanowią już tam 15% do 20% mieszkańców, rokrocznie ukraińców będzie przybywać coraz więcej do Polski, gdyż są już USTALONE właśnie takie plany w UE i Brukseli oraz w Waszyngtonie.
  Aktywiści Ukraińskej Organizacji Nacjonalistów w Polsce twierdzą, że za trzy lata już „Będzie w Warszawie pochód na cześć Bandery!” w czym żydzi zamieszkali mający władzę w III RP ukraińcom w tym pomogą …
  Światowe Organizacje Żydowskie w USA oraz Europie już realizują ten plan, że ukraińcy się wyprowadzą z nad Dniepru oraz wrócą na „swoje” prastare „ziemie ukraińskie” pomiedzy Bugiem a Odrą.
  Na miejsce tych ukrainców co wyjechali z nad Dniepru to w ich miejsce zostaną zasiedleni przyjezdnymi żydzi z całego Świata, bo tam kiedyś była Hazarią żydowska, która się już odbudowuje.
  Trump i Waszyngton ten plan popierają i finansują.
  [kopia artykułu z SUPER Eksprsu z dnia 9-III-2018r]

 7. Dotacja polskiego rządu 800 zł miesiecznie na pracownika z ukrainy

  11 marca 2018 at 06:15

  Cieszmy się i radujmy w III RP!
  Polski pracownik znowu obywatelem drugiej kategorii… Brawo.
  Przez Polskę przeszła fala oburzenia, gdy w Brukseli już ustalono, że ukraincy osiedlający się w Polsce będą dostawać miesięcznie na jedną rodzinę uchodźców zasiłek w wysokości 2,500 euro, gdy tym czasem najniższa emerytura w Polsce wynosi około 200 euro.

  Wielu wciąż się zastanawia, dlaczego obecny rząd PO-PiS nie obniża podatków i nie wprowadza ułatwień gospodarczych, nie likwiduje biurokracji, itd. W mediach słabo przebijają się dobre widomości, a tych jest wiele nie dla Polaków, ale dla Ukraińców:
  „Dotacje polskiego rządu 800 zł na pracownika ze wschodu” !
  „W 2016 roku wystawiono dokładnie 782 000 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi” – Pisze portal „Na Wschód”. Nie mają na to wpływu uproszczone procedury rejestracji pracowników, tania siła robocza, ale ogromna dotacja: „Program pomocowy zakłada dotację w wysokości 800 złotych do jego miesięcznego wynagrodzenia. Nie ma co ukrywać, że dla polskiego przedsiębiorcy to ogromne wsparcie i zachęta do zatrudniania właśnie Ukraińców” pisze portal „Na Wschód”.
  Czytaj: „Korzyści, jakie wynikają z zatrudniania Ukraińców”:
  http://nawschod.com.pl/korzysci-wynikaja-zatrudniania-ukraincow/

 8. Specjalne uprzywilijowane STYPĘDIA dla ukrainców III RP

  11 marca 2018 at 06:25

  To dziwne, że na polskich stronach internetowych uczelni wyższych jest cała masa odnośników z ukraińską cyrylicą.
  Podobno polscy studenci oburzają się, że język wykładowców jest prymitywny, aby był łatwiej zrozumiały dla bardzo licznych ukraińskich imigrantów, którzy wypełniają całe wydziały, m.in. wrocławskich, lubelskich, opolskich i krakowskich uczelni.
  Nie słyszałam aby w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii, wykłady odbywały się uproszczonym angielskim, albo wręcz po polsku…

  „Od stycznia 2015 r. ruszy kolejny etap programu, obejmujący 1400 studentów (z całej Ukrainy, z pierwszeństwem dla mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi) i 100 doktorantów”.

  „Studenci z Ukrainy już teraz stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce (42 proc.).
  W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 25 tys. obywateli Ukrainy, 8 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju DOFINANSOWANIE (zwolnienia z opłat i stypendia). Ukraińscy studenci najczęściej reprezentują nauki społeczne, techniczne i humanistyczne” informują „Perspektywy”

  Źródło: http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1781:polskie-stypendia-dla-studentow-z-ukrainy&Itemid=119

 9. Świadczenie 500+ dla ukrainców przebywajacych na "czarno" w III RP

  11 marca 2018 at 06:42

  W 2016 r. do Polski na zaproszenie rządzącego PO-PiS zjechało co najmniej 1 mln ukraińskich emigrantów z rodzinami.
  Tym, którzy najechali na Polskę, wg. nowego prawa ustalonego przez dobrotliwy PiS przysługuje dotacja na każde dziecko, które przyjechało z ukrainy w wysokości 500+, oprócz tego dla ukraińskich starców przysługuje emerytura, a dla bezrobotnego przyjezdnego ukrainca wg prawa PiS-PO przysługują specjalne zasiłki finansowe.

  „Okazuje się, że nie jest to wykluczone. Już teraz w programie znajduje się zapis, zgodnie z którym takie świadczenie mogą pobierać osoby zamieszkujące na terenie Polski, a ukraincom „kartę stałego pobytu” zaraz po przyjeździe polska władza daje AUTOMATYCZNIE, pisze portal „Na Wschód”.

  Podobno dzieje się tak dlatego, że Polacy pobierają zasiłki w Wielkiej Brytanii, o ma to stanowić argument aby w Polsce dawać zasiłki finansowe z kasy polskiego podatnika dla każdego ukraińca, który dostał się nawet nielegalnie do III RP.
  NIESTETY ale polska władza PO-PiS „zapomniała” o tym, że Ukrainą nie jest członkiem UE i NIE płaci składek członkowskich do UE !

  Źródło: http://nawschod.com.pl/500dla-ukraincow/

  • Władza PO-PiS ustaliła: Świadczenie 500+ dla wszystkich cudoziemców mieszkajacych w III RP

   11 marca 2018 at 06:54

   We Wrocławiu jest 41 tysięcy rodzin ukrainskich, które pobierają pieniądze z rządowego programu 500 Plus.
   500 Plus to nieopodatkowane świadczenie z kasy polskiego podatnika w wysokości 500 zł, wypłacane każdej rodzinie, która złoży wniosek do urzędu na każde „dziecko” do 18-ego roku życia dziecka.
   Pieniądze są też przyznawane na drugie dziecko w rodzinie, chyba, że dochód na członka rodziny nie przekracza 800 zł na osobę.
   Wtedy świadczenie przysługuje również pierwszemu dziecku w rodzinie.
   Władza PO-PiS ustaliła takie „prawo” do pobierania pieniędzy z programu 500 Plus przysługuje nie tylko obywatelom Polski, ale także wszystkim cudzoziemcom przebywającym w III RP, tym też z spoza Unii Europejskiej.
   Jest jeden warunek – „te dzieci cudzoziemców formalnie muszą mieszkać w Polsce, ale tego urząd w III RP w ogóle nie sprawdza.

   http://www.polskatimes.pl/strona-kobiet/tu-zyje/a/500-zl-na-dziecko-takze-dla-ukraincow-we-wroclawiu-z-pomocy-korzysta-ok-300-rodzin,12621742/

  • Katarzyna

   11 marca 2018 at 09:10

   Witryna internetowa „nawschod.com” jest zarządzana przez żydów ukraińskich mających w żelaznym uścisku „władzę” neobanderowców z Kijowa, która jest sterowana przez żydowską rozbójniczą międzynarodówkę żydoską z USA.
   Witryna internetowa „nawschod.com” ma celu organizowanie oraz zachęcanie obywateli ukrainy do opuszczania ukrainy, rozgonienie obywateli ukrainskich po całym świecie w celach zarobkowych po celowym rozwaleniu wszelkich struktur celowo skonfliktowanej bez fizycznych granic tzw. „ukrainy”.
   Witryna z podstępną nazwą „nawschod.com” ma na celu zorganizowanie dystrukcji wewnętrznej tej „ukrainy” oraz jej rozbicie więzów wewnętrznych, aby została przejęta przez międzynarodówkę żydowską, która planuje tam zorganizować Izrael-2 oraz zaludniać ten teren żydami, którzy już się nie mieszczą w Izraelu.
   Witryna internetowa „nawschod.com” jest własnością LEWACKIEGO networku WordPress.org którą ma swoją centralę w San Francisco w USA, czyli w stolicy światowego skrajnego lewactwa LGBT, których dofinansowuje żyd G.Soros realizujący swój oszalały projekt globalizacji całego Świat i wymieszania ras ludzkich tak, aby biały człowiek przestał istnieć.
   WordPress to niby charytatywna fundacja, której celem jest rozprzestrzenianie lewackich indoktrynacji rozwalającą państwa monolitycznie narodowe. Skrajnie lewacka WordPress faktycznie uznaje tylko jedno państwo narodowe czyli Izrael w którym ma żyć i mieszkać kasta rządząca całym Światem, a reszta Świata ma być zamieniona w jedna maksymalnie wymieszaną wioska globalna zamieszkała przez kolorowy motłoch gojów.

  • michu

   11 marca 2018 at 14:41

   Już oni nie zapomnieli. Co innego powód co innego pretekst. Ciekawe, kto i czym wynagradza „Umiłowanych przywódców” za taką zdradę narodu?

 10. Ukrainiec po 6 miesiącach pracy w III RP dostanie emeryturę, a w USA po 120 miesiacach pracy czyli 10-u latach !

  11 marca 2018 at 07:27

  Płacenia ubezpieczenia emerytalnego przez 6 miesięcy przez Ukrainca pracującego w Polsce automatycznie uprawnia jego do pobierania w przyszłości DOŻYWOTNIEJ emerytury z ZUS w wysokości 1000 zł miesięcznie do końca życia !
  Gwarantuje to państwowa „umowa” o zabezpieczeniu społecznym między Warszawą a Kijowem … SIĆ!
  Przebywający w Polsce Ukraińcy mają także prawo do innych świadczeń, gdy nawet nigdy w Polsce nie płacili podatków.
  Tak ustaliła rządząca anty-polska przekupiona SITWA kryminalistów z gangów PO-PiS-PSL na zamówienie urzędników z UE z Brukseli.
  Okazuje się, że ZUS nie wiedział, że taka „umowa” została zawarta miedzy Warszawką a banderowcami z Kijowa o tym „zabezpieczeniu społecznym” dla ukrainców co najechali III RP za przyzwoleniem rządzących gangsterów ciemniaków z PO-PiS-u mających polskich obywateli głęboko w dupie.
  Zarządcy ZUS powiedzieli, że nie wiedzą ile na to wszystko potrzeba pieniędzy podatnika polskiego i też nie wiedzą jak to wyliczyć … dlatego już wkrótce nastąpi całkowite BANKRUCTWO ZUS !!!
  W bogatym USA ustalono prawo w 1936 roku, które WYMAGA minimum przepracowania 120 miesięcy w USA, czyli 10 lat płacenia PODATKÓW, aby otrzymywać w USA minimalną emeryturę !
  Ci co płacili podatki w USA przez 119 miesięcy to NIGDY nie otrzymają emerytury w USA !!!
  Polska „władza” PO-PiS-PSL i ten GŁUPI kneseto-sejm to istna zgraja przekupnych squrwysynów działających na cynicznie na szkodę polskich obywateli.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraincy-w-polsce-zasilki-swiadczenia-500,199,0,2392007.html

  • michu

   11 marca 2018 at 14:43

   Widać mamy taki wzrost gospodarczy, że stać nas na więcej niż USA.

 11. Polska Canada

  12 marca 2018 at 05:30

  Orban: „Kto decyduje o losie Europy?”
  https://www.youtube.com/watch?v=QkVtsXHXBcg

 12. Kamil

  14 marca 2018 at 13:39

  Z tego wszystkiego wynika, ze ten kawalek naszej ziemi jest bardzo wazny dla wszystkich zainteresowanych.
  Uwazajmy bo moga nam go zabrac, nie dajmy sie omamic milymi slowkami naszych politykow. To co robia jest wazne, nie to mowia.
  Mieszkamy gdzie mieszkamy, jest to nasze miejsce na Ziemi. Nie dajmu sobie go odebrac.
  Jest to bardzo dobre miejsce, swiadczy o tym to, ze wielu tez go chce miec …

 13. Pingback: cwm85wtc45ntvwc4tw54t

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra