Z kraju

Rafał Ziemkiewicz o marcu 68, komunistycznym buncie Michnika oraz roli Żydów w komunistycznym aparacie terroru

W opublikowanym na portalu Interia tekście „Każdemu jego marzec” Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że były dwa marce 68. Jeden: czyli „antykomunistyczny bunt młodzieży akademickiej i szkolnej”, który uświadomił komunistom, że nie udało się im zdemoralizować i ogłupić młodzieży urodzonej oraz wychowanej w PRL. I drugi będący pokłosiem przegranej przez komunistów rywalizacji gospodarczej z kapitalizmem – w czasie wojny Żydów z Arabami okazało się, że kapitalistyczne uzbrojenie jest zdecydowanie lepsze od komunistycznego.

Zdaniem Ziemkiewicza kozłem ofiarnym przegranej komunizmu Moskwa uczyniła Żydów do tej pory zajmujących prominentne stanowiska w ruchu komunistycznym. I takie to były korzenie antysemickich czystek w komunistycznym aparacie terroru.

W opinii Rafała Ziemkiewicza „mentalność nomenklaturowej „elity” PRL niewiele się zmieniła do dziś. Całkiem niedawno jeden z jej typowych przedstawicieli, Tomasz Lis, chcąc uderzyć w Andrzeja Dudę, „zdemaskował” jego żonę jako Żydówkę, głęboko przekonany, że w oczach antysemickiego – jak go sobie „elita” wyobraża – elektoratu PiS ta demaskacja zniszczy kandydata na prezydenta doszczętnie. Dokładnie na tej samej zasadzie 40 lat temu towarzysz Moczar i jemu podobni uznali, że łatwo się wkupią w łaski narodu, jeśli całe dotychczasowe zło komunizmu zwalą na Żydów, rozpętają przeciwko nim pogromową nienawiść, a sami przedzierzgną się w komunistów „narodowych”, „polskich”.”

W ocenie Rafała Ziemkiewicza ofiary komunistycznego terroru z marca 68 pozostały anonimowe. Staraniem komunistycznej propagandy bohaterami marca zostali „Michnik i jego „komandosi”. Według publicysty „przypisana [przez komunistów] „komandosom” rola sprawcza w buncie zamiast obrzydzić go społeczeństwu, uczyniła z nich w oczach tegoż społeczeństwa bohaterów, otwierając im drogę do dominacji w antykomunistycznej opozycji, a potem, po 1989 – do władzy”.

Zdaniem  Ziemkiewicza intryga komunistów zakończyła się klęską. Antysemityzm nie uwiarygodnił ich w oczach Polaków dla których komunizm był okupacją. Nie mniej prestiż na marcu niezasłużenie zyskało wśród Polaków środowisko Michnika.

Według  Ziemkiewicza „na fali „odżydżania” PZPR wypędzono zarówno licznych stalinowskich zbrodniarzy pokroju (…) Stefana Michnika, którzy uniknęli dzięki temu odpowiedzialności i dożyli swych dni w spokoju i dostatku (…). Załapało się też na wyjazd trochę farciarzy, którym żydowskie pochodzenie pozwoliło wyrwać się zza żelaznej kurtyny, o czym etniczni Polacy mogli tylko marzyć”.

W ocenie  Ziemkiewicza dziś marzec został zredukowany do cierpień żydokomuny oderwanej od koryta, a o antykomunistycznym proteście młodzieży zapomniano. W opinii publicysty obecnie marzec wykorzystywany jest przez postkomunę do walki z PiS. W narracji postkomuny marzec przedstawiany jest jako „mityczny wybuch nienawiści Polaków do Żydów, tak, jakby to nie komunistyczna władza wypędzała swoich do wczoraj wiernych sługusów i innych Żydów, tylko jakiś spontaniczny zryw społeczny. Rocznica buntu „urodzonych w niewoli, okutych w powiciu” staje się w ten sposób dla odstawionych po latach od władzy nad Polską byłych elit okazją do utwierdzania się w nienawiści i pogardzie do „polskiego ciemnogrodu” oraz przyzywania w sukurs przeciwko niemu całego świata”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. msn wiadomosci

  11 marca 2018 at 19:15

  W Newsweeku: Jak Mateusz Morawiecki ukrywa majątek?

 2. 21321312m,m,,m

  11 marca 2018 at 20:35

  ……Maciej Modzelewski – do Generałów
  https://www.youtube.com/watch?v=dMzKNLZQNw4

 3. Dick

  11 marca 2018 at 20:57

  Wśród 11 tys. Żydów, którzy wyjechali w ’68, było kilkuset ubeków stalinowskich, mordujących swego czasu polskich patriotów.
  Nikt tych ludzi nie wyrzucał, zgodzili się wyjechać.
  Niestety większość Żydów pozostała. Choć mają swoje państwo.
  Wolą żyć wśród antysemitów Polaków…

  Zaprawdę, dziwny to bardzo.

  Ostatnia propagandówka pisiorów i prezydenta potępiająca w czambuł ’68 jest odrażającą, filosemicką agitką, niewiele mającą wspólnego z prawdą…
  Tym bardziej odrażająca, że rządzący Żydami plują nam w twarz i chcą wyłudzić przy pomocy USA 300mld$ od Polaków…
  Ale o tym PIS cicho sza…
  Już nas sprzedali, czy jeszcze ustalają szczegóły???

  • prawo

   11 marca 2018 at 23:13

   Ostatni wynalazek wyborczy też się chyba nie udał. Będzie zwalczał w Polaczkach faszyzm. Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
   Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
   To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
   Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
   Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
   Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

   • Tomek

    13 marca 2018 at 23:29

    „Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
    To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.”

    Według tego debila sąd w 1994 powinien był „przywrócić Zaporę do życia”… A skoro tego nie zrobił, to jest kupą gówna śmierdzącego. Oj prawo, jesteś tak głupi, że nawet ustawa w Ludowej Republice Kampuczy czegoś takiego nie przewidywała. Ale nie obrażaj może sędziów, którzy w 1994 roku zachowali się właściwie, oddając hołd bohaterowi.

    I dobra rada – przestań swoje wpisy kopiować po 50-razy. Wydaje ci się, że jak jakieś bzdury więcej razy powklejasz, to one będą wyglądały mniej głupio?

    • Tomasz

     15 marca 2018 at 18:59

     Tomek puknij się w czerep do kiedy w P R L w okresie stalinowskim i później były „polskie” Sądy tam orzekali pełniący obowiązki Polaków Rosjanie Białorusini i Zdrajcy z PRR oraz Żydzi których była nadreprezentacja w UB Informacji Wojskowej K B W i P Z P R było ich 50% .1968 15 TYŚ Żydów wśród których byli mordercy Polskich Patriotów UB-ecy prokuratorzy Informacja wojskowa szychy z P Z P R którym umożliwiono wyjazd.Dziś oni opluwają Polskę i Polaków.

 4. Beata

  11 marca 2018 at 21:32

  To wszystko prawda.Tylko dlaczego Duda,PIS,parlamentarzyści robią z siebie obywateli trzeciej kategorii wobec Żydów,Ukraińców,Niemców.Dlaczego tak się poniżają.Nie wierzę
  już w nic co powiedzą ludzie PIS.Straszna porażka.

 5. Okularnik GA

  11 marca 2018 at 22:00

  Znakomity tekst R.Z., jak zwykle trafia w sedno.

 6. Przebudzcie sie!!!

  12 marca 2018 at 08:36

  Nastanie kiedys czas kiedy Polacy odzyskaja Polske dla siebie dla rdzennych Polakow. To co jest dzis to jedna sitwa polityczna nieustannie przetasowujaca sie przy korycie wladzy i niszczaca Polakow bez wzgledu na pseudo systemy polityczne.

 7. hansi

  12 marca 2018 at 08:56

  • Dick

   13 marca 2018 at 10:29

   Ciekawa rozmowa.
   Generalnie zgadzam się z panem Nowakiem.
   Jednak już w końcówce sam mówił dużo o tym, że w PISie jest „lizusostwo” i premiowanie miernych, ale wiernych.
   Cóż. To wyraźne świadectwo na nic innego, ale małość Kaczyńskiego. I nie mówię o wzroście 😉
   Niestety.
   Zakompleksiony prezes, który koniecznie chciałby zostać drugim Piłsudzkim…

   Poza tym.
   Kurski. Duda. To nie są przypadki.
   Propaganda i agitka w tvp, rodem z komuny…
   Z jednej strony szczucie Polaków na każdym kroku przeciwko Rosji (po co? Szykowanie mięsa armatniego?). A z drugiej obrzydliwy filosemityzm po tym ataku na Polskę i Polaków. T samo z banderowskimi Ukraińcami.
   Plują nam w twarz, a oni robią im laskę i proszą o wybaczenie…
   To nie miękkość. To świadectwo tego, że Kaczyński jest tylko prowadzonym na sznurku kacykiem cwaniaków z USA i Izraela. Daniels… Dowód tak wyraźny, że tylko głupiec tego nie dostrzega…

   I cisza o szykowanej wespół z NAJUKOCHAŃSZYM sojusznikiem przez Żydów grabieży naszego kraju…

   To może nawet nie sznurek, ale krótki dyszel, jak u konia, by się czasem nie wyrwał gdzieś w bok…

   Niestety…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra