Z kraju

Zdaniem Tadeusza Płużańskiego konflikt Żydów z Polakami o historię musiał wybuchnąć

W wywiadzie udzielonym  Tomaszowi Wandasowi z Frondy ( „Jak się uporać z antypolską histerią”) Tadeusz Płużański stwierdził, że konflikt Żydów z Polakami o historię musiał wybuchnąć, bowiem „zadawnione kwestie historyczne niestety odkładają się, a po pewnym czasie niespodziewanie „wybuchają”, tak to już jest, gdy próbuje się ukryć prawdę”.

Zdaniem Tadeusza Płużańskiego „Izrael mówił o Holocauście dokonanym wyłącznie na Żydach, z pominięciem innych ofiar, szczególnie ofiar polskich”. W opinii historyka polska prawdziwa wersja historii nie była prezentowana na forum międzynarodowym bo: „w Polsce rządzili komuniści. Komuniści nas mordowali, zakłamywali nam historię przedstawiając swoją, propagandową wersję dziejów”. Podobnie o propagowanie prawdy nie dbały rządy po 1989 roku.

Według Płużańskiego przykładem kłamcy historycznego jest Gross. W opinii historyka „kłamliwa wersja historii Polski jaką przedstawiał przeciskała się do świadomości wielu ludzi na całym świecie. Rząd Polski albo nie interweniował w tej kwestii, a jeśli już nie miał wyjścia, to okazywał wręcz zachwyt nad kłamliwą interpretacją, którą tworzył w swoich książkach pan Gross”.

W opinii  Płużańskiego polską historię fałszowały „spektakle teatralne czy ekranizacje filmowe typu „Pokłosie” czy „Ida”. Całą tę machinę popierały liczne artykuły ukazujące się choćby w „Gazecie Wyborczej”.

Płużański uważa, że „kiedy rząd Polski zaczął mówić prawdę”, to „Izrael, ale i inni na świecie nie wytrzymali, gdy w końcu usłyszeli głos prawdy”. Zdaniem historyka „dwie perspektywy historyczne, perspektywa polska i żydowska musiały się spotkać. Ponieważ były one ze sobą całkowicie sprzeczne, musiało się to skończyć – niestety – poważnym kryzysem”.

Zdaniem  Płużańskiego „przerażające jest dziś to, że strona żydowska nie dopuszcza nawet myśli o tym, że Polacy również byli ofiarami Holocaustu”.

Według  Płużańskiego „Polska nie zagraża też dzisiaj żadnemu Żydowi w sensie dosłownym. Nie ma u nas żadnych ruchów antyżydowskich, nie ma aktów napaści na Żydów, nie ma nawet prób niszczenia obiektów gmin żydowskich, niszczenia obiektów religijnych”, tak jak to się dzieje w Europie Zachodniej.

W opinii  Płużańskiego problem polega na tym, że „Żydzi przez wiele lat utwierdzali się w przekonaniu, że są wyjątkowi, że to oni mają wyjątkową historię i tylko oni są ofiarą Zagłady”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

43 komentarze

43 Komentarzy

 1. Hania

  11 marca 2018 at 21:17

  Płużański uważa, że „kiedy rząd Polski zaczął mówić prawdę”, to „Izrael, ale i inni na świecie nie wytrzymali”

  Czy wypowiedź prezydenta Dudy jest prawdą, panie Płużański?

  „Proszę tych, którzy zostali wypędzeni: wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce, że dokonano tego haniebnego czynu ”

  Dooobre!
  Polacy wypędzili swoich oprawców
  I jeszcze maja za to przepraszać?
  Za to, że tamci nie zdążyli wszystkim powyrywać paznokci?
  A dzisiaj obnoszą się i każą nazywać…wypędzonymi???

  http://wyborcza.pl/7,75398,23116975,rocznica-marca-1968-andrzej-duda-do-wypedzonych-wybaczcie.html

  otake Polskę pan Płużański walczył?

  • prawo

   11 marca 2018 at 23:09

   Panie Płużański – nie ma się czym przejmować.
   – polski zarząd w Muzeum Żydów Polskich, Auschwitz,
   – zero wycieczek z Izraela do odwołania
   – zero kontaktów z ambasadą Izraela aż się uspokoją
   – zapytanie USA (dyskretne) o co im chodzi – czy są naszym sojusznikiem czy wrogiem jak w A.D. 1945 w Jałcie
   – i powtórzę – pełna, sądowa ekshumacja w Jedwabnem z możliwością filmowania przez dziennikarzy z całego świata tak jak Niemcy zrobili w Katyniu

   • 44

    12 marca 2018 at 00:43

    Dalej głosuj Pan na PiS to realizację wyżej wymienionych postulatów zobaczysz Pan jak świnia niebo.

    • prawo

     12 marca 2018 at 02:01

     Nigdy nie głosowałem na PiS. Głosowałem tylko na UPR i pochodne Korwina i raz na Grzegorza Brauna. Proszę mi nie imputować świństwa do ust. 😉

     • 44

      12 marca 2018 at 17:00

      To całkiem zmienia postać rzeczy 🙂
      Wycofuję się z imputowania Panu brzydkich rzeczy i kłaniam.

    • pidzio

     13 marca 2018 at 09:21

     Wpis 44 – Wolał szanowny Waszmość poprzednią ekipę rządową? Uchowaj nas dobry losie przed powrotem tej watahy. Przykre, że Pan prezes
     Jarosław K. nie chce dotrzymać obietnic wyborczych i rozliczyć poprzedników za afery. Czyżby jakieś ciche umowy okrągłostołowe?
     Nie ujawniony aneks WSI i zbiór zastrzeżony. Czego się władza PIS obawia? To tylko zmniejsza elektorat PIS zwłaszcza ten tzw żelazny.

   • pidzio

    13 marca 2018 at 09:31

    Wpis Prawo. Na ekshumację w Jedwabnem nie pozwoli Jony Daniels
    (czyżby pracownik mosad ?). Tak oznajmił w Radio Maryja w audycji rozmowy nie dokończone a na wszelkie niewygodne dla Żydów pytania radio słuchaczy gadał, że to trzeba jeszcze zbadać i nic konkretnego nie odpowiedział. Obecna władza nic nie zrobi bo mam wrażenie, że to Jony Daniels ma najważniejszy głos w naszej Ojczyźnie? Przecież ekipa PIS i kilka osób z rządu byli u „Jonego” na kolacyjce i mieli na głowach takie fajne „czapeczki”. Oj poleci PIS-owi poparcie w najbliższych wyborach.

  • Tomek

   12 marca 2018 at 14:34

   „kiedy rząd Polski zaczął mówić prawdę”, to „Izrael, ale i inni na świecie nie wytrzymali”
   Czy wypowiedź prezydenta Dudy jest prawdą, panie Płużański?

   Przecież prezydent nie jest rządem, to są dwa odrębne instytucje władzy wykonawczej. Płużański mówił o mówieniu prawdy przez rząd, a nie przez prezydenta.

 2. Grażyna

  11 marca 2018 at 21:24

  Bardzo dobry artykuł.Jak powiedział ks. Waldemar Chrostowski z Żydami nie da dyskutować,
  chyba że na ich zasadach.PIS klęczał,teraz leży i popiskuje.Skandal.
  PIS to największa moja pomyłka.

  • prawo

   11 marca 2018 at 23:11

   750 lat z żydami i starczy. Dziękujemy, to jest koniec. Kto dyskutuje z żydem – ten nie ma piątej klepki. Kto słucha żyda – ten skończy marnie.
   Zacznijmy od rzeczy prostych. Zacznijmy od prawdy w naszej historii. Tu przypomnę, bo zaraz się zacznie „Marzec 68”, że nie było żadnych „wydarzeń marcowych” tylko stalinowska ustawka która wyprowadziła w tłumie żydowskich zbrodniarzy do NJC, Londynu, Tel Awiwu. Uciekli tacy mordercy jak Wolińska, Michnik, Bauman i tysiące podobnych.
   To była żydowska ustawka, która przy zakazie wydawania prywatnych paszportów umożliwiła żydowskim komunistom-stalinowcom wyprowadzenie z PRL żydowskich zbrodniarzy i morderców.
   NIE BYŁO ŻADNYCH „WYDARZEŃ MARCOWYCH” TYLKO STALINOWSKA USTAWKA.
   (To Morel właśnie potwierdza jak żydzi uciekali przed odpowiedzialnością karną. Morel to jest najlepszy przykład równoważny do ucieczki Heleny Wolińskiej, która w 1953 roku brała udział w zamordowaniu gen. Emila Fieldorfa czy mordercy sądowego Stefana Michnika czy Zygmunta Baumana z KBW/NKWD.)

   • prawo

    11 marca 2018 at 23:12

    Ostatni wynalazek wyborczy też się chyba nie udał. Będzie zwalczał w Polaczkach faszyzm. Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
    Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
    To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
    Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
    Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
    Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

    • Hania

     11 marca 2018 at 23:52

     Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.”

     Bo było państwem polskim!
     Zamieszkiwanym przez Polaków będących pod żydokomunistycznym nadzorem
     Pan się nie daje ogłupić różnym hosztaplerom, którzy mówią, że jest inaczej.
     Gdzie Polacy zdobywali wykształcenie?
     Kto odbudował zniszczone wojną miasta i kamienice
     ( które teraz oddają 140 letnim właścicielom)
     Gdzie patryjotyczni posłowie pobierali nauki, którzy tak chętnie drą mordę, że wszystko co było za PRLu było złe?
     A kogo rozliczyli za komunistyczną okupację Polski i narodu polskiego?
     Humer umarł we własnym domu, Jaruzelski też, Kiszczak?
     Większość pochowano na Powązkach….

     Budują Polin, a żeby odwrócić naszą uwagę wrzeszczą
     – precz z PRLem

     • prawo

      12 marca 2018 at 00:32

      Najwybitniejszy pisarz polityczny świata, p. Józef Mackiewicz – mój autorytet (i nie tylko mój) – był zawsze zdania, że PRL to nie było państwo polskie (np. w książce Wieszać czy nie wieszać). Powtarzam za nim.

     • Marian

      12 marca 2018 at 05:27

      PRL to było państwo polskojęzyczne, ale Polacy byli w PRL obywatelami drugiej kategorii. Nikogo na Sybir nie wywożono za używanie języka polskiego. Ale komu się „ustrój i sojusze nie podobały” to marnie kończył.
      Owszem, niektórzy robili kariery, najwięcej wolności było wśród tzw. inteligencji technicznej, bo trzeba było „budować socjalizm”. Ale w innych dziedzinach… mało kto nie musiał czegoś tam podpisać, żeby pełnić kierownicze stanowisko. SB-syny łamały ludzkie charaktery.
      PRL to nie było Polskie Państwo, to był polskojęzyczny barak w socjalistycznym obozie koncentracyjnym. Różnym kapo żyło się nieźle, ale zwykli Polacy byli traktowani jak niewolnicy.
      Za przysłowiową miskę zupy Polacy odbudowali kraj po wojnie, ale czy odbudowali dla siebie? – Nie.
      Byli właścicielami odbudowanych kamienic, bloków i fabryk? – Nie.
      Pracowali ciężko, ale czy mieli uczciwy udział w podziale owoców tej pracy? – Nie.

     • Marian

      12 marca 2018 at 05:32

      PRL to jak małżeństwo z mężem pijakiem i tyranem. Niby spłodził te cherlawe i znerwicowane dzieci… Ale dobrze, że umarł.

     • zbyszek

      12 marca 2018 at 05:37

      Polskie panstwo, ale pod okupacja.Teraz dostalismy sie pod nastepna z calkowicie zrujnowana swiadomoscia wartosci Samorzadnosci. Przyklad frankowiczow i nastepnych kupujacych kredyty hipoteczne przy zarobkach 1500 zl netto jakie ma 90% Polakow. „Wolnosc bez samorzadnosci” jest okresleniem jak mordercza byla okupacja bolszewicka.

      Pracownik ma 1500 zl za miesiac pracy a kupuje mieszkanie do uzytku za 5 tys zl za 1 m2 – ta roznica okresla poziom swiadomosci i sily okupacji dla 3 pokolen. A jeszcze jest kupno kredytu za nastepne 5 tys.
      1 m2 taki pracownik przez miesiac zbudowalby dziecieca lopatka mieszajac beton w dzieciecym wiaderku – tak strasznie zryla nas jedna okupacja a druga to wykorzystuje.

    • obserwator

     12 marca 2018 at 16:58

     Generalnie masz rację, ale nie używaj następnym razem antypolskich słów, OK?

   • Tomek

    12 marca 2018 at 14:37

    Kopiuj wklej po raz 20-ty któryś…

 3. Julian

  11 marca 2018 at 21:26

  PIS się kompromituje.

 4. tuszyn

  11 marca 2018 at 21:27

  Musiał konflikt wybuchnąć. Oczywiście. Geszefciarze żądają pieniędzy i to nie koniec bo upatrzyli sobie środkową Europę na siedlisko.; Łukaszenka pokazał gest Kozakiewicza, litewskie poczucie narodowe jest zbyt mocne więc pozostała Polska i jeszcze bardziej zdemontowana Ukraina. Albo tupniemy mocno nogą albo mamy…..pozamiatane

 5. Robert B.

  11 marca 2018 at 22:22

  Nie udało mi się wychwycić, żeby Płużański wskazywał, KTO stoi za tą nienawistną kampanią i co chce dzięki niej osiągnąć. Taka półprawda jest więc gówno-prawdą.

  • Tomek

   13 marca 2018 at 20:35

   Robert, tobie bardzo wielu rzeczy nie udaje się wychwycić. Dopowiadasz więc sobie potem jedną, wiadomą bzdurę.

 6. Jan

  11 marca 2018 at 23:32

  Jeszcze niedawno Płużański przestrzegał, by nie zadzierać z żydostwem. Strach mu dupę obleciał. Do dupy z takimi historykami i patryjotamy, a PiS to kurwa.

 7. Sara

  11 marca 2018 at 23:41

 8. George

  12 marca 2018 at 07:30

  A tu minister Czaputowicz pojechał do Macedonii z wizytą i rozpoczął ją od odwiedzenia miejsca skąd wywożono żydów do obozów i złożenia tam kwiatów. To jakaś nieprawdopodobna aberracja!!! Od tych dwużydzianów Polaków robi się niedobrze. Upokarzanie Polaków trwa w najlepsze.

 9. Hania

  12 marca 2018 at 07:49

  @marian

  Zgadzam się z Panem, że PRL to było liche państwo
  Ale było!
  Polacy ciężko odbudowywali swój kraj, zazwyczaj będący byli obywatelami 2 kat
  Za to powinnismy podziękować aliantom naszym ” przyjaciołom”
  Za wepchnięcie nas do radzieckiej strefy

  Sęk w tym, że ci którzy tak chętnie wrzeszczą, że to ” nie była Polska”
  Często robią to ze strachu
  Bo jak się te bałwany pobudzą i zobaczą co zrobiono z ” nie ich” fabrykami i w czyje ręce poszły kamienice odbudowane i utrzymywane przez 70 lat…?!
  Może być ćiężko.

  Kto doprowadził to dzisiejszej sytuacji?
  W czyim imieniu tzw opozycjoniści dogadywali się z oprawcami w magdalence?
  I jeszcze każą sobie pomniki budować.

  „Ja wiem, że żadnych tajnych porozumień w Magdalence nie było – podkreślał Jarosław Kaczyński, wówczas szef Porozumienia Centrum
  – Ja do Magdalenki nie jeździłem, ale mój brat Leszek jeździł, uczestniczył we wszystkich posiedzeniach, mówił, że nic nie było i ja mu wierzę”

  Więc dzisiaj wskakują pod obcą kołderkę, mówiąc, że to wszystko
  ” dla naszego dobra”….

 10. finka

  12 marca 2018 at 08:22

  Wiadomo, ze chodzi o kasę, a spór o prawdę historyczną ma utwierdzić złą opinię o Polakach, żeby można było nas ograbić. Ambasada RP w Tel -Awiwie wydała Żydom w ostatnich latach tysiące polskich obywatelstw – paszportów, tylko w ub. roku było to ponad 3,5 tys. A wiecie dlaczego, ustawa reprywatyzacyjna ma dot. tylko obywateli polskich.

  • Soaplic

   12 marca 2018 at 10:19

   I dlatego ta ustawa zostaje odroczona bo nie nadążają wydawać paszportów a kolejka długa!

 11. Laszka

  12 marca 2018 at 12:43

  Dlaczego prawypl w sprawie zydow daje artykuly głownie p. Bodakowskiego. Nie jest dla mnie wiarygodny do konca, po tym jak niedawno na krakowskim przedmiesciu zachwycał się nad pis-em (w kontekście uległości dla Zydów), a zwłaszcza jak piał z zachwytu jaki to Min. Glinski wspaniały minister. Żenada.

 12. karol

  12 marca 2018 at 13:40

  Dwa i pol tygodnia temu bral udzial w programie w radiu plus czwartek jego przeciwnikiem byla bolszewicka kanalia z ipn , ktora oskarzala nas o wszystko pan Pluzanski zapomnial jezyka w gebie zadnych mocnych argumentow nie uzyl , a sytuacja tego wymagala , odnioslem wrazenie , ze w sprawach prostych lubi opowiadac tu poprostu bal sie , a zreszta kto sie tlumacz , ten sie oskarza .

 13. Barbara

  12 marca 2018 at 14:05

  Co takiego jest w moich wpisach, że chowane są do zamrażarki?

  • Barbara

   12 marca 2018 at 14:15

   Już wiem, są pewne słowa, a właściwie zestawy słów (m. in. w postach internetowych), określone przez ośrodki rządowe, których nie można stosować. Nie są to bynajmniej słowa obraźliwe (takich nie stosuję), ale słowa niepoprawności politycznej trendu, który mamy teraz w polityce.
   Jest to duże zło.

 14. Piotrx

  12 marca 2018 at 16:48

  Ależ ten konflikt (w ogólności konflikt ze światem chrześcijańskim) nie wybuchnął teraz tylko trwa już ponad 2000 lat … a jego początkiem było odrzucenie Chrystusa i Jego przesłania ….

  Prelekcja księdza profesora Waldemara CHROSTOWSKIEGO na temat dialogu z Żydami, wygłoszona dla kapelanów wojskowych na Jasnej Górze

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/kosciol/dialog.html

  OPOWIADANIE ZAMIAST FAKTÓW

  …..My próbujemy w tej, w tym myśleniu o wojnie odtworzyć to, co się wydarzyło. Próbujemy odtworzyć kto, gdzie, kiedy, ile osób, dlaczego, itd. My myślimy na sposób historyczny – chcemy odtworzyć fakty. Proszę księży, dla Żydów fakty nie mają żadnego znaczenia. Proszę to zapamiętać, mówię to z długiego doświadczenia. Żydów nie interesuje historia jako taka. Nie mają pojęcia historii obiektywnej. Co ich interesuje? Żydów interesuje haggada o przeszłości – opowiadanie o przeszłości. A to jest zupełnie co innego. Nie liczy się to co się wydarzyło. Ważne jest to, jak się to opowiada.

  Zatem – upraszczając nieco – nie zadaje się pytania, co jest prawdziwe. Zadaje się pytanie, co jest prawdziwe dla Żyda. Nie mówi się, co jest dobre (lecz) co jest dobre dla Żydów? Nie mówi się, co się wydarzyło – co się wydarzyło, żeby to było dobre dla Żydów? Otóż to jest mentalność – sposób myślenia ukształtowany przez tysiąclecia. Spotykają się ze sobą dwie mentalności. My w tym wydarzeniu zagłady Żydów chcemy ustalać fakty. Natomiast Żydzi wyciągają stąd znaczenie, sens, który mógłby być dla nich pożyteczny. Jeżeli fakty temu przeczą, to tym gorzej dla faktów. W związku z tym, dyskusja z nimi na temat faktów mija się w ogóle z celem.

  I typowy przykład tego mogą księża znaleźć w licznych publikacjach „Gazety Wyborczej”. Jest to gazeta – mówię to z pełna odpowiedzialnością – w specyficznym i pełnym tego słowa znaczeniu – żydowska. Od redagowania, od – powiedzmy sobie – sposobu podawania informacji, od sposobu układania informacji itd. itd. jest, ona doskonale odzwierciedla mentalność żydowską……

 15. Statystyczny

  12 marca 2018 at 18:46

  Apeluje do Zydow zeby przestali kłamać o Polakach to MY przestaniemy o was mówić prawdę

 16. marju73

  12 marca 2018 at 20:52

  spiritolibero.neon24.pl/post/142838,upadek-religii-holokaustu-widziane-z-izraela

 17. jaro7

  15 marca 2018 at 21:48

  Tenże Płużański w TVPiS powiedział że trzeba zdegradować jaruzelskiego za to że ….wywalił żydów z wojska.Akurat p.Płuzański za to to powinien otrzymać nagrodę.Wywalił min.bandziorów z IW,Politruków.Za patriotę sie uważasz apleciesz takie idiotyzmy byle siedzieć na stołku w TVPiS.

 18. m

  16 marca 2018 at 15:23

  Polin jest wśród muzeów rekordzistą w przerabianiu państwowych pieniędzy – w tym roku ponad 8 milionów, ledwie jedno muzeum w kraju dostaje odrobinę więcej. I za te pieniądze zajmuje się głównie budowaniem i upowszechnianiem w kraju i na świecie narracji, że wszyscy Polacy to antysemici, z wyjątkiem tych, którzy głoszą, że wszyscy Polacy to antysemici (ogłoszenie przez prof. Bilewicza, że opętany nienawiścią do nas Jan Tomasz Gross jest „prawdziwym polskim patriotą” stanowiło godną całego jego wywodu wisienkę na polinowskim torcie). Na te oskarżenia rząd PiS reaguje obietnicami sypnięcia naszą, podatniczą kasą, na kolejne żydowskie muzea – powstania w getcie, chasydów…

  Jeśli mają one pójść pod zarząd tego samego środowiska, to po to, żeby uczyły one, że getto pacyfikowali Polacy i dziś, po latach, pisowski reżim wciąż poluje na niedobitków, a i historia ruchu chasydzkiego w ten czy inny sposób dokumentuje bezmiar polskich win i polskiej nienawiści. Naprawdę trudno nie zapytać, czy PiS naprawdę Polską rządzi, czy tylko udaje.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/opinie/ziemkiewicz/news-i-ty-zostaniesz-antysemita,nId,2557815#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 19. m

  17 marca 2018 at 11:16

  Jesteśmy we własnym kraju obrażani, wyzywani od antysemitów i jeszcze za to szczodrze płacimy. Ewenement w skali światowej
  „Natomiast trudno, żeby Polacy nie czuli doskwierającego dyskomfortu i żeby nie narastało zbulwersowanie. Niewybredny paszkwilant jakim jest dr hab. Michał Bilewicz, który na podstawie wielce naciąganych dowodów prowadził debatę pt. „Epidemie mowy nienawiści. Jaki blisko Marca‘68 jesteśmy?”, nie dość, że jest opłacany przez Uniwersytet Warszawski jako pracownik uczelni, to jeszcze na swoje wypocinowe dociekania dostał od Narodowego Centrum Nauki grant wysokości 2 mln zł.”

  „Największym problemem jest obóz w Auschwitz. Finansujemy miejsce, które wykorzystywane jest do oskarżeń nas o współudział w Holocauście. To tu przyjeżdżają wycieczki z całego świata. Czy wielu z tych turystów zadaje sobie trud zrozumienia, że to niemieckie obozy zagłady? Słyszał, że to są „polskie obozy śmierci”, rzeczywiście to jest w Polsce, więc wszystko pasuje. A już czymś na co się nie można zgodzić, to jest tendencyjne pomijanie polskich ofiar tego obozu i „wychowawczy” aspekt wizyt młodzieży z Izraela, której jest wpajana nienawiść do Polaków jako sprawców cierpień ich przodków.”

  https://wpolityce.pl/polityka/386355-jestesmy-we-wlasnym-kraju-obrazani-wyzywani-od-antysemitow-i-jeszcze-za-to-szczodrze-placimy-ewenement-w-skali-swiatowej

 20. m

  18 marca 2018 at 10:01

  Co się nosi wiosną 2018 roku w Warszawie? – Żydów na rękach.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 21. m

  18 marca 2018 at 10:05

  Jakże daleko („O, drogi Panie Hrabio, jakże mi daleko…”) odeszliśmy od niezapomnianego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który Stefanowi Kisielewskiemu mówił, że Kościół powinien narodowi polskiemu „lizać rany”. Dzisiaj owszem, nie powiem – też liże, ale nie narodowi polskiemu, tylko Żydom i nie rany, ale coś zupełnie innego.
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

 22. m

  18 marca 2018 at 10:12

  „…24 marca będzie świętem państwowym – Dniem Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Tego dnia partia i rząd każdemu Polakowi przypomni, że poświęcanie się dla Żydów jest jego pierwszym i podstawowym obowiązkiem.”
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4171

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra