Z kraju

O sprzeciw Polski wobec aborcji i seksualizacji dzieci na forum ONZ. Podpisz petycję!

Celem obrad 62. Komisji ds. Statusu Kobiet w ONZ w Nowym Jorku jest wydanie dokumentu zawierającego ważne rekomendacje dotyczące poprawy sytuacji dziewcząt i kobiet na terenach wiejskich – informuje autorka petycji Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Dodaje, iż wprawdzie dokument w dużej mierze zawiera szereg pozytywnych rekomendacji, jak poprawę sytuacji ekonomicznej, opieki zdrowotnej czy walkę z nieludzkim traktowaniem, jednakże obok pozytywnych zapisów, znalazły się takie, które uderzają w podstawowe wartości.

– Zarówno dokument zaproponowany przez Komisję, jak i szereg poprawek naniesionych na nie przez państwa członkowskie ONZ są sprzeczne z podstawowym prawem do życia, ochroną małżeństwa, rodziny oraz bezpieczeństwem dzieci – tłumaczy Korzekwa-Kaliszuk w uzasadnieniu do petycji, podkreślając, iż „forsowanie aborcji oraz permisywnej edukacji seksualnej nie jest do zaakceptowania z punktu widzenia prawa do życia i ochrony dzieci przed seksualizacją”.

– Oczekujemy sprzeciwu naszych reprezentantów wobec tych propozycji. Wyrażamy jednocześnie nasz postulat o aktywne zaangażowanie Polski w budowanie koalicji państw gotowych bronić podstawowych wartości – zaapelowała.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk zwróciła się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o dołączenie do międzynarodowej petycji, w której obywatele wielu krajów proszą swoich przedstawicieli o aktywne zaangażowanie na forum Komisji i sprzeciw wobec najgroźniejszych części dokumentu.

– Szczegóły dotyczące najgroźniejszych punktów dokumentu znajdują się w petycji, jaką kierujemy do Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza. Liczba podpisów pod petycją jest wspólną liczbą dla petycji w różnych językach, skierowanych do reprezentantów z kilku krajów – dodała.

Podpisując się wysyłamy wiadomość na adres MSZ oraz Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku. Petycja jest dostępna na stronie internetowej:

http://citizengo.org/pl/lf/158831-o-sprzeciw-polski-wobec-aborcji-i-seksualizacji-dzieci-na-forum-onz-csw62

Petycję podpisało od wczoraj 100 tys. osób.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra